Ach ty ovulační testy - máte zkušenosti?

kris5
19. čer 2018

Snažíme se s manželem o druhé miminko. Zkoušela jsem si dělat ovulační testy a pozitivní byl až někdy kolem 20.DC, dnes jsem 28.DC (měla bych dostat menstruaci) a těhotenský test negativní, ale před tím jsem omylem vzala ovulační a tam jsou 2 stejně tlusté čárky... Může to znamenat začátek těhotenství? Nebo je to druhá ovulace? Takhle v den očekávané menstruace? Nebo mám jen rozházené hormony? K tomu všemu totiš ještě kojím 🙂 Máte někdo zkušenost?

baskervile
19. čer 2018

@kris5 O mimčo jsme se snažili asi dva roky, během kterých jsem dvakrát potratila a ovulační testy jsem používala pouze jeden měsíc - jen tak ze zvědavosti, když se všude tak řeší. No,během toho měsíce jsem podle testů vůbec neovulovala a otěhotněla jsem - s úspěšným koncem (no, diky lékům). To je má zkušenost s testy. Vím, že jsem ti asi nepomohla, ale vidíš, že možné je vše 🙂

anetka9
19. čer 2018

Druhá ovulace ne, ta může proběhnout jen do 48 hodin po tý první🙂 jinak klidně to může značit těhu, hodně holek to tady tak mělo (i když na mě to takhle nefungovalo teda:D) a rozházený hormony kojením to taky může být..nezbývá než testovat těhotenským🙂

rebe
19. čer 2018

Už jsem několikrát četla, že ovulační test ukázal těhotenství dřív než těhotenský. Pokud jsi měla pozitivní ovu test 20. DC, proběhla ovulace pravděpodobně cca o den později. Jestli jsi otěhotněla, na těhu test je ještě opravdu brzy. Poradila bych vydržet minimálně týden a pak zkusit otestovat těhotenským, pokud do té doby nepřijde MS. Ano, teoreticky můžeš být těhotná a ovu test to už ukázal, ale dokud nemáš v ruce pozitivní těhotenský test, je na radování se brzy.

letadylkokane
19. čer 2018

@rebe mela jsem takovy test a tehotna jsem byla. Na tt slaba carka po vynechani menstruace a na ot dalnice. Zkousela jsem to, zajimalo me, co je na tom pravdy. Kupovala jsem kvuli tomu ot extra, jinak je nepouzivam. 🙂
Drzim palce.

kris5
autor
19. čer 2018

Dekuju všem za odpovědi. Je pravda, že v předchozím těhotenství jsem měla pozitivní těhotenský test už 8dní před předpokládanou menstruací, ale potom podle stáří plodu mi doktor řekl, že jsem měla ovulaci asi už 8.-9.DC... Takže je prostě na TT ještě brzy 🙂... Je blbe, že ještě kojim a ms jsem měla zatím jen jednu, takže kdo ví, jak to je. Moc si naděje nedělám, ale tak hlodá to ;). Počkám do pátku a když nepřijde ms, tak zase zkusím testík. Potom dám vědět, jestli se teorie o pozitivitě ovu testů na začátku těhotenství potvrdí ;)

lachtanice86
19. čer 2018

Mně ot ukázal těhotenství o jeden den dříve než tt

jenny91
11. lis 2018

@kris5 Ahoj, tak jak to dopadlo? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru