Alergie na sperma. Máte zkušenost?

junykessy
16. říj 2021

Ahojky snazilky. Chci se zeptat, zda mate zkušenost. Loni jsme byli s pritelem na vystreni a vytvarim protilatky na sperma. Ale nic vic mi k tomu nikdo nic nerekl. Letos jsem otehotnela, ale v 17tt potratila. Neco jsem se docetla o prednisonu, ale nikdo mi o nem nic nerekl. Stale cekam na vysledky patologie co se male stalo. Rak porad premyslim proc. Ale napadlo me, ze by s tim mohly souviset ty protilatky. Pamatuju si to dodnes, 25.6 screening a vse v naprostem poradku. 16.7 byl sex a 19.7 jsem potratila. Je tu možnost, že to bylo tim? A ten prednison mi napise muj doktor? Dekuji za odpověď

palja
17. říj 2021

@junykessy tak mohlo se tělo bránit proti spermiím a vypudilo i plod 🤷‍♀️to ti ale nikdo z nás neřekne, musíš počkat co řeknou lékaři. My jsme měli sex zakázaný v obou těhotenstvích.
A já mám v krevním obrazu vyšší leukocyty, jako že se tělo brání proti tomu plodu, ale všechno je ok a hlídané.

kocila
17. říj 2021

@junykessy pockej na vysledky,ale asi ti nikdo nerekne,ze alergie na spermie by vyvolal potrat.Alergie na spermie hraje zasadni roli pri otehotneni,tve telo zabiji spermie ,nez se dostanout k vajicku,takze pokud presto jsi otehotnela,tak tve telo nezabilo vsechny spermie a doslo k opolodneni,To,ze jsi nahle potratila po asi nechranenem styku bude asi z jineho duvodu (casto se potraci kvuli infekci).
Prednison je skutecne lek na potlaceni imunity,ale podava se jeste pred otehotnenim,aby tve telo spermie nezabijelo a podarilo se otehotnet (pokud se leky nasazuji pred otehotnenim,potom se leky vetsinou vysazuji do 12tt).
Pro tvuj klid pri dalsim tehotenstvi bych mela pouze chráněny sex (ne z duvodu alergie na sperma,ale infekce)

veritanas
17. říj 2021

@junykessy Prednison je kortikoid, lék, který potlačuje imunitní reakci. Vlastně utlumí tvorbu zánětu, nebo nějakého nežádoucí reakce. Jak píše paní nade mnou. Jen tak pro nic za nic ti ho nikdo nenapíše, kór v těhotenství. Počkala bych, co ti řeknou. Ale sama jsem alergik na spoustu věcí, tak si myslím, že kdyby se jednalo o alergickou reakci na sperma, měla bys i jiné potíže než potrat. Bolesti, výtoky, svědění, případě potíže s dýcháním... V případě těžké alergické reakce se to projevuje všude v krvi a organismus se brání sám o sobě. Já si myslím, že to Tim nebude.

junykessy
autor
17. říj 2021

@kocila dobre dekuji, zkusim se na ten lek sveho doktora zeptat. Jsou to uz 3mesice,tak bych se chtela začít snazit. Vim jak dlouho nam to trvalo, takze uz nechci čekat zase dalsi roky...

kvetuska145
18. říj 2021

@junykessy mne bylo po dvou letech a jednom potratu co de nedarilo zjisteno v car, ze mam spatny hlen pro spermie a nepreziji v nem. Proste je taky neprijimala a ztihla je zlikvidovat, nez prisly tam kam mely. Zkusili jsme IUI a prvni vyslo. Brala jsem clostik a ovitrel od dr. Pak jsem narazila na cipky myovunelle (upravuji ph pochvy) a zkusila si je v ten den dat kdyz jsem sla na zakrok. Po ovulaci jsem jeste jedla ananas, pry se to ma. Tak jsem zkusila a vyslo 🥰