Bazální teplota. Máte zkušenost?

zuzliseek
5. říj 2021

Zdravím, začala jsem si měřit bazální teplotu, zkušenosti nemám,tak bych měla doraz na někoho kdo zkušenosti má.
Měřím v pochvě, jsem po dvou biochemkách po sobě, první cyklus 42 dní, druhý 34 dní, dnes jsem 16DC, vím že ještě může být brzy na ovulaci, počítám že by mohla dorazit až tak v neděli 🤷‍♀️ ale tato kalkulačka výpočetla, že už byla 14DC, je to možné? (15DC jsem teploměr nechala o chvilku déle tak si myslím, že teplota nebyla 36,67 ale o tak okolo 36,60)
Určitě dodám třeba za par dni další naměřené hodnoty.
Máte někdo zkušenost s touto kalkulačkou?
https://m.womenzone.cz
Moc děkuji za odpověď

zuzliseek
autor
5. říj 2021

@zuzliseek ještě dodám že dle hlenu mi to přijde jako kdyby ovulace byla včera či dneska a lehkého pobolivání podbřišku

tamarakralova
5. říj 2021

@zuzliseek Pokud během ovulace dojde k oplodnění, tak by BT neměla klesat, ale držet se okolo 37°C, ne? 🙂

zuzliseek
autor
5. říj 2021

@tamarakralova no teplota v druhé půlce cyklu by měla byt okolo 37°C, tak by snad měla každým dnem vylézt nahoru 🙏 jen se mi právě toho 14DC nezdá že by byla 🤷‍♀️

zuzliseek
autor
5. říj 2021

Tak dobrý omlouvám se nějak jsme to v té aplikaci popletla ovulace teprve bude 😊

andycr
6. říj 2021

@zuzliseek aplikace neví kdy máš ovulaci. Záleží jak si to tam nastavíš. Můžeš si délku cyklu nastavit podle sebe nebo ti apka udělá průměr.
Pokud měříš, neřeš ovu dle aplikace.
Podle teplot ještě neproběhla, měř dál. Včera klesla, dnes máš jakou teplotu? Hlen ještě je?

zuzliseek
autor
6. říj 2021

@andycr vím vím, už se v tom nějak orientuju jenom me to prve zaskočilo, dnes 36,57
Dle hlenu bych typovala dnes, včera, predevčírem 🤷‍♀️🤷‍♀️ ale řekla bych že bude asi každým dnem

andycr
6. říj 2021

@zuzliseek trochu stoupla. Uvidíš zítra jestli zase vyskočí. Ten hlen bývá týden před ovulací, tím se prodlužuje plodnost (spermie v něm vydrží 3-5 někdy až 7 dní). Až hlen skončí, mělo by být po ovulaci.
Třeba bude dnes nebo zítra. 🍀

zuzliseek
autor
7. říj 2021

@andycr až tydne může být takový hlen jo, to jsem nevěděla děkuji
No dle dnešku zatím nic 🤷‍♀️

andycr
7. říj 2021

@zuzliseek no zatím to nevypadá. Měř dál. Já měla ovu i 34 DC, pak 27 a 24. Měla jsem také delší cykly. Tady jsem pak dál neměřila, jen jsem čekala na potvrzení ovu. Za 13 DPO pozitivní test 😉.

zuzliseek
autor
7. říj 2021

@andycr jo zatím nic, ale asi bych to typla na dnešek dost mě bolí břicho což, jsme takhle ovulaci začala cítit po první porodu, ted po druhém jsem 5 měsíců a asi se mi to zpátky vrátilo, tak uvidíme zítra jaká bude teplotka 😊 dnes 18DC tak čas ještě je 😊 cykly se mi protáhli z mých 28 dní

zuzliseek
autor
8. říj 2021

@andycr tak super byla včera že jo ? 18DC ?
Dnes 36,71 🙏

andycr
8. říj 2021

@zuzliseek vypadá to slibně. Teď se musí držet nahoře. Pro potvrzení potřebuješ ještě 2 vyšší teploty. 🍀

zuzliseek
autor
8. říj 2021

@andycr děkuji super 🙏🙏 zase pa pár dní dám vědět 😊

zuzliseek
autor
10. říj 2021

@andycr
Tak to vypadá že 18DC byla 🙏😊

andycr
10. říj 2021

@zuzliseek ano vypadá to tak. ☺️👏Tak hodně štěstí, držím palce ✊🍀

zuzliseek
autor
12. říj 2021

@andycr moc děkuji
Jen mi zatím nevylezla teplota nad 37°C🤷‍♀️ není to problém nebo spíš že se třeba nepovedlo 🤷‍♀️?

andycr
12. říj 2021

@zuzliseek Nene, není to problém. To je jen domněnka, že musí být přes 37. Já to tak taky neměla. Musí být vyšší než 6 předchozích a držet se. Vypadá to moc pěkně, tak budu držet palce 🍀

zuzliseek
autor
12. říj 2021

@andycr aha já už myslela ze je to bez naděje. Děkuji 🙏 moc se těším na skvělý výsledek ❤

andycr
12. říj 2021

@zuzliseek ne, nic není ztraceno. Někdo má teploty vyšší někdo nižší. Dál jsem neměřila, jen jsem si potvrdila ovu a čekala 13 dní na test.

zuzliseek
autor
12. říj 2021

@andycr taky jsem chtěla přestat měřit a nezatěžovat tím hlavu, ale zase bych ráda měla celý graf 😊

zuzliseek
autor
13. říj 2021

@andycr dnes 37,04 🙏🤩

andycr
13. říj 2021

@zuzliseek to vypadá nadějně ☺️🍀🍀🍀 držím všechno co mám.
Já byla včera na první kontrole.

zuzliseek
autor
13. říj 2021

@andycr moc moc děkuji 🙏 ja upřímně nad tím tolik neuvažuji nechci být zase zklamaná, když mám teď za s sebou dvě biochemka 😔
Krásný 😍 kolikátý tt ?

andycr
13. říj 2021

@zuzliseek ale doufat můžeš ☺️🍀
Jsem 6+1 podle ultrazvuku, podle ovu 6+3.

zuzliseek
autor
14. říj 2021

@andycr tak z toho asi nic nebude 🤷‍♀️😔😔😔😔
Krásný gratuluji

vendelinka08
14. říj 2021

@zuzliseek ale to může nidacni pokles, záleží, jak dlouhou máš luteální fázi. Takže jeste nic neni ztraceno.

zuzliseek
autor
14. říj 2021

@vendelinka08 asi 11-12-13 dní 🤷‍♀️ netuším, toto je mé první měření a sledování,
Tak že by mohla být ještě šance? 😍

andycr
14. říj 2021

@zuzliseek může ještě vyletět nahoru. Ale uvidíš no. Kdyby ms přišla, je potřeba asi řešit krátkou luteální fázi.
Proto jsem pak už po potvrzené ovulaci neměřila. Aby mě tohle nestresovalo.

vendelinka08
14. říj 2021

@zuzliseek měř dál a uvidíš, alespoň budeš vědět, jak tvé tělo funguje....

zuzliseek
autor
14. říj 2021

@andycr zítra určitě vyletí 🙏 protože právě pochybuju že by měla přijít MS a cyklus mít 26 dní když poslední dva byli 34 a 42. Tak to si nemyslím že by byla krátka, ale děkuji. Ráno mě to zaskočilo, ale už to doměřím do konce