Bazální teplota v těhotenství, máte zkušenost?

loreley1
18. čer 2014

Ahoj holky,
máte zkušenosti s křivkou BT v těhotenství? Jsem 29 DC, teplota mi po ovulaci (12DC) vystoupala z 36,7 na 37, kde se plus mínus držela do 22 DC. Pak jsem se 4 dny neměřila (rozbil se mi na dovolený teploměr ☹ ) a po návratu 27DC to kleslo přes 36,8 až na 36,6 (dnes). Dnes bych měla mít 2. den MS. Několik dní špiním a čárka na testu mírně zesílila (přikládám).
Četla jsem, že snížená teplota bývá známkou příchodu MS, je to teda špatný znamení? ☹
Jak jste to měly (nebo máte) vy? Děkuju 😉

pampalin
19. čer 2014

Ahoj!
Já si teda nikdy bazální teplotu neměřila, takže v tom neporadím. Ale jestliže čárka na těhu testu sílí, tak bych ji ani už neřešila.

loreley1
autor
19. čer 2014

@pampalin Děkuju. No, já to tak právě měla i minulej měsíc, kdy testy pozitivní, ale špinila jsem a nakonec odkrvácela. A dnes je to krvácení taky silnější ☹ Tak jsem si říkala, že je třeba ta teplota i známkou toho, že je to ok a že se udrží... Ale asi to moc řeším 😖

maudn
19. čer 2014

Mě v tehu taky klesla a taky jsem silela, ale zbytečně, teď ta čárka leží vedle mě a má deset kilo🙂)

pepetousek
19. čer 2014

@loreley1 Ten pokles teplotu po návratu z dovolené mohlo být uhnizďování...pokud se ti ze špinění stává slabá ms, šla bych být tebou k lékaři, aby ti dal nějaké léky na udržení/podporu plodu..

loreley1
autor
19. čer 2014

@pepetousek Myslím, že uhnizďování bylo během dovolený (10. - 12. den jsem malinko špinila), no ale kdoví... Léky na udržení mě nenapadly... tak zítra zajdu na gyndu. Díky 🙂

pampalin
19. čer 2014

@loreley1 Tak ať vše dobře dopadne a dočkáš se!!! 😉

joannah13
19. čer 2014

špinění je normální, proces uhnizďování může trvat několik dní, test je krásný a jestli sílí, tak je to dobré znamení.. ono, než se to pořádně zakousne, tak ta teplota může být taková nestabilní, ale pak by měla se držet nahoře, přikládám svůj graf 🙂 http://FertilityFriend.com/home/4bf3a0

loreley1
autor
19. čer 2014

@joannah13 Díky. Graf máš krásnej a teplota se ti držela hezky nahoře. Dělala jsem si dnes další test a je úplně čistej ☹ Bylo to teda večer a ten test je novej a nevyzkoušenej "noname", tak jsem si asi moc nepomohla. Zítra zkusím ráno zase osvědčenej, ať vím, jestli vůbec chodit na gyndu.

kalipso
19. čer 2014

@loreley1 já z tohoto důvodu teď přestala bt měřit, HCG mi krásně roste a teplota si divně lítá, tak jsem toho raději nechala a mám klid. 😉 A na zítra držím pěsti ať je na testu //

joannah13
20. čer 2014

@loreley1 vecer neee, zbytecnensi pak zklamana, ranni moc je presnejsi. Takhlenze zacatku HCG roste pomaleji a vexer je jeho haldina tak naredena, ze na teste nic neudela. Tak dnad se rano podarilo a jestli muzu doporucit, tak testy dr. Max sou nejlepsi. A rozdil v carcenjde takynvidet ob den.. tak hodne stesti ;)

loreley1
autor
20. čer 2014

@joannah13 Jj, máš pravdu, lepší ráno... MS zatím nic, ale ranní test přinesl zklamání ☹ Je to ten dole, nahoře je ten předchozí 2 dny starý... Myslím, že to vůbec nevypadá dobře 😒

takarazestinusakur
21. čer 2014

@joannah13 při prvním těhu jsem to měla naopak, ráno se mi čárky neukazovaly a na večer ano. Ranní nevolnosti jsem taky neměla. Měla jsem "večerní nevolnosti". Je pravda, že se říká, že nejvyšší hladina HCG je ráno, u mě to bylo ale naopak :D U mě to bylo vůbec celé takové podivné... 😀 Jinak to, že jsem těhotná, jsem zjistila testem až v 8. týdnu těhotenství a to už nám bilo srdíčko 😀 do té doby testy nic neukázaly.

@loreley1 ještě neházej flintu do žita...hladina HCG v moči není konstantní, někdy je nižší, někdy vyšší, ale postupně se zvyšuje. Držím ti pěsti! Taky se snažíme 🙂 (mám zatím 4 dny zpoždění a k testu jsem se po první zkušenosti neodhodlala) Budu testovat až v červenci 🙂 Budu na tebe moc myslet! Hlavně klídek 🙂

joannah13
21. čer 2014

@loreley1 tak pak už jen poradím, aby sis zašla na krev, kde ti řeknou, jaký máš HCG.. dokod nedorazila MS je stále naděje a hold testy taky nejsou 100%..
@takarazestinusakur to je zvláštní.. protože koncentrace HCG je vyšší ráno vždy.. no ale každý sme jiný.. 😉

takarazestinusakur
21. čer 2014

@joannah13 pokud mi večer 2 // a test ráno už zase nic a až večer test zase dvě // Tak se obávám, že pravidlo "ráno vždy HCG vyšší", u mě jaksi neplatila, jinak si to neumím představit :D (Taky jsem si říkala, zda to není tím, že žiju v cizině (časová pásma tady je +8hodin):D :D:D už mě tehdy napadalo všechno možné.) To těhotenství skončilo jako zamlklé, takže asi něco nebylo v pořádku.

loreley1
autor
22. čer 2014

Díky holky. Už je to jasný, MS se spustila a to hodně intenzivně, opět se to neudrželo ☹ Tak zase příště... rozhodla jsem se, že budu testovat až pár dni po MS, abych si nedělala tyhle předčasný naděje... a na BT se vykašlu 🙂

Držím vám palce, ať všechno probíhá, jak má a díky za podporu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru