Čaje podporující plodnost. Máte zkušenost?

marguerite
28. zář 2006

Holky nemáte některá zkušenost s nějakým čajíkem, který by "podporoval" plodnost? Piju kontryhelový čaj, ale klidně budu bumbat další...máte tipy? 😉 díky

dagmarka1
1. říj 2006

zkušenost ne, ale někde jsem četla přesně o tom kontryhelu, pak čaj gynastan a ten samý od jiné firmy - ženský čaj.(ale jak sleduji z jiné diskuze.už to nemáš zapotřebí, 😀 gratuluju moc).

rady
4. říj 2006

Dostala jsem recept na čaj p. Wojnara (mrkněte na jeho web), před tím jsem pila kontryhel a směs na nepravidelnou menstruaci. Teď zkouším tohle, tak jsem zvědavá. Je to kůra na 3 až 5 měsíců.

Čaj na plodnost:
100gr nať třezalky
100gr list kopřivy
100gr nať kontryhele
50gr květ hluchavky
30gr květ měsíčku
20gr list šalvěje
-vše smíchat do třílitrové sklenice a zavřít sáčkem a zavařovací gumičkou (bylo toho tolik, že jsem to musela smíchat ve velkém škopku a pak to dát do dvou dóz s uzávěrem, protože jsem neměla tu sklenici,ale myslím, že to neva-hlavně aby to bylo v suchu a ne na světle)

Použití:
pít 3x denně 0,2 dcl-do hrníčku dáme 1lžičku bylinek, přelijeme vařící vodou a necháme luhovat 15min. Potom scedíme a vypijeme.

Pro muže:
Maca velohorská 1 tobolku 2x denně
nebo Maralí kořen

ivusenka
4. říj 2006

Já si koupila čaj v bylinkářství a na etiketě je napsáno : Na odstranění ženské sterility, je moc dobrý a obsahuje hodně bylinek

rady
4. říj 2006

já jsem v bylinkárně taky viděla už přímo namíchaný,ale už si nepamatuju, co všechno v něm bylo-akrotát tam 100% byl ten kontryhel. A jak dlouho ho piješ?

ivusenka
4. říj 2006

Rady, já ho piju teprve asi týden, ale je moc dobrý, akorát ten kontryhel vůbec neobsahuje 😲

rady
4. říj 2006

tak je asi těch bylinek víc 😉 člověk je stejně všechny nezná, když se po tom nepídí podrobně 🙂

lauriem
4. říj 2006

Kontryhel piju také, i když teď jsem trochu polevila 😔
Dala bych si pozor na směsi obsahující šalvěj, pokud už byste mohly být těhotné. Ten se totiž v minulosti používal na vyvolání potratu. 😕

rady
4. říj 2006

fakt??tak to musím prozkoumat ještě na netu, já ho totiž v té směsi totiž mám, ale v nejmenším množství vůči těm ostatním bylinkám. Díky za upozornění. Jdu mrknout na net a napíšu sem co jsem zjistila.

len
4. říj 2006

Holky a na co je která ta bylinka dobrá? Plodnost je široký pojem, jsou třeba speciální bylinky, které mimojiné zlepšují kvalitu hlenu, výšku děložní sliznice... nebo jsou to prostě bylinky, které organismus všeobecně očistí a srovnají? 🙂

rady
4. říj 2006

no jo, fakt jsem našla, že šalvěj nesmí užívat těhotné a kojící ženy-respektive nálev nesmějí užívat vnitřně. Ale nevztahuje se to jen na to, kdyby chtěl někdo pít jen odvar ze samotné šalvěje a naopak ve směsích je neškodná? Ale pak jsem ještě vyčetla, že je dobrá na problémy s menstruací a na gyn. záněty atd.

caira
4. říj 2006

holky piste piste, jestli mate nekdo jeste nejake tipy na caje tak sem s nima :]

rady
4. říj 2006

lauriem:našla jsem dalších několik směsí na podporu plodnosti, které tu šalvěj obsahují. Ale vždy v menším množství než ostatní bylinky. Tak třeba je ve směsích účinná jinak než samostatně? Co si myslíš ty?

rady
4. říj 2006

len:tak dalece jsem to nestudovala, zajímala jsem se před tím nejvíc jen o kontryhel. Ale většinou u těchto bylinek na plocnost udávají, že mají vliv na gyn. potíže, zabraňují nadměrnému krvácení při MS a upravují MS. Když je potom namíchají dohromady, tak na ně napíšou čaj na plodnost 🙂

len
4. říj 2006

Když já mám zrovna cykly pravidelné, jenom bych chtěla trochu podpořit ten hlen... Ale kontryhel piju stejně, je moc dobrý, hezky pořádně vylouhovaný půllitr se lžičkou medu a stojí to samé, jako obyč čaj 🙂

rady
4. říj 2006

jj, taky mi chutnal, i když já jsem na bylinky úchylná-mě chutnají celkem všechhny.Teda až na kopřivu a pelyněk a jiné podobné hnusy 😉 Zkusím ti něco najít na ten hled a když tak ti to pošlu.

len
4. říj 2006

Děkuju! 😵
Já si normálně bylinky i suším, i když to poslední dobou docela zanedbávám...

dagmarka1
4. říj 2006

holky já piju ten gynastan-výrobce je Fytofarma, pak mám doma ženský čaj-výrobce je Leros, a pak kontryhel čistý v nálevových sáčcích, ale bacha na to , je tam jasně napsáno maximálně 2xdenně, přičemž 1 sáček= 0,5l vody. 😅

len
4. říj 2006

No, já stejně víc nezvládám, půllitr ráno, půllitr večer, litr a půl vody v práci 😀

dagmarka1
4. říj 2006

pak je to v richtiku. 😀

rady
4. říj 2006

TOTO JSEM VYTÁHLA Z RODINY ONLINE, TAK SI MOŽNÁ NĚCO VYBERTE-JEN DOUFÁM, ŽE TO TADY TÍM NEZAHLTÍM 😉

Neplodnost a bylinky
Někdy se bohužel naše ženskost dostane do malé či větší krize a najednou toužené početí vlastního miminka se stane problémem, můrou, která nás trápí, bere úsměv a nenechá v noci v klidu spát.
Bylinky jsou malým zázrakem přírody, ale jejich léčivá moc se neobejde bez Vaší síly, touhy, pozitivního myšlení, radosti a kvalitní zdravé stravy. V neposlední řadě také navštivte odborné pracoviště, které se tímto problémem zabývá. Lékaři jistě najdou důvod, který brání otěhotnění a spolu s bylinkami Vám k miminku pomohou.
Zdravá strava je základem zdravého těla, zdravých orgánů, které nemusí bojovat s toxiny. Proto doporučuji jíst jen přírodní, kvalitní, chemicky nezatíženou potravu. Vynechat veškerou potravinářskou chemii (konzervanty, barviva, aromata apod.), konzervované, instantní a syntetické potraviny, jako např. uzeniny, paštiky, polotovary, hotové výrobky, potraviny s dlouhou záruční lhůtou, brambůrky, cukrovinky, limonády, živočišné tuky, atd.). Jezte hodně syrové zeleniny, ovoce, obiloviny, luštěniny, kvalitní maso, ryby, mléčné výrobky. Když budete mít zdravé čisté tělo, bude takové i Vaše miminko.
Také doporučuji svoje tělo co nejvíce vyčistit od všech nečistot a toxinů obsažených v potravě. Vynikající kůrou na čištění krve je pití čaje z čerstvých kopřiv, tento čaj prý také pomáhat otěhotnět. Protože stav našich střev se odráží na všech zbývajících orgánech a čistí tělo, doporučuji jíst potravinové doplňky s lactobacilem (např. Acidophylus nebo Yogurt). Je to tělu přirozená bakterie, která udržuje rovnováhu poševní a střevní flóry, působí také proti kvasinkám způsobujícím záněty a kožní problémy, zvyšuje imunitu.
Problém s plodností souvisí s imunitou, proto doporučuji ji posilovat. Imunitní systém posiluje vitamín C a A, vitamín E tzv. imunitní systém buduje, je také vitamínem plodnosti. Na posílení imunity konzumujete ovoce a zeleninu pro dostatek vitamínů a minerálů, česnek zabíjí choroboplodné zárodky, vláknina čistí trávící ústrojí a med ji posiluje. Dbejte na dostatek pohybu, pitný a spánkový režim. Z bylinek imunitní systém posiluje třapatka nachová, doporučuji výluh z kořene, žen-šen, propolisové kapky či mateří kašička.

Mezi bylinky, které můžete vyzkoušet patří např. Maka (andská bylina podporující plodnost). Mezi vitamíny, které mají místo v léčbě neplodnosti patří vitamín E a kyselina listová. Je uváděn i pozitivní vliv Selenu na pohlavní a imunitní systém.

Ženy: pro plodnost a těhotenství je důležité dostatečné zásobování vitamínem A (v lidském těle je vytvářen z betakarotenu), vitamínem E (rostlinný olej), kyselinou listovou (syrová rostlinná strava) a vitamínem B 12 (maso, ryby, vejce).

Byliny pro ženy - Plodnost

Šalvěj
Šalvěj je podobná ženským hormonům - estrogenu. Uživá se v pubertě, v přechodu či při nepravidelnosti menstruace. Zabraňuje návalům horka, přecitlivělosti a silnému krvácení. Tlumí nadměrnou menstruaci. Pití horkého odvaru - vyvolává opožděnou periodu. Má-li žena dělohu příliš vlhkou a kluzkou, pak se jí doporučuje čtyři dny před tím než se setká se svým mužem, užít velké množství šťávy šalvějové smíchané se špetkou soli. Pomůže jí to nejen otěhotnět, ale i donosit. Po potratu jako regenerační prostředek. Vhodná také u mladých děvčat, kde menstruace začíná s potížemi.

Chmel
Blahodárné účinky chmelu na ženské orgány při bolestivé periodě.

Kopřiva
Čerstvá šťáva kopřivová zastavuje krvácení dásní, nosu, ale i vnitřního, zejména menstruačního.

Heřmánek
Blahodárný vliv má na ženské orgány má také heřmánek. Uklidní menstruačn bolesti. Také se jí užívá na předmenstruační napětí a k regeneraci po porodu.

Sporýš lékařský
Sporýš lékařský příznivě působí na ženské orgány. Tiší předmenstruační migrény (napětí a bolesti hlavy) a menstruační bolesti. Lehce ovlivňuje činnost dělohy. Zlepšuje funkci vaječníků.

Zeměžluč
Zeměžluč pomáhá při opožděných menstruacích a děložních bolestech.

Kontryhel
Při menstruaci napomáhá tlumit bolesti a zvýšené krvácení. Léčí záněty.
Užívá se formou čaje (4 čajové Ižičky řezané natě na šálek vody, 2 šáIky denně) nejen při průjmech, ale při zvláště silné menstruaci a preventivně k ulehčení přechodu. Deset dní před počátkem menstruace až do jejího ukončení se pijí až 2 šáIky nálevu denně.
Výborné výsledky u žen nad 35 let, které se snažily poprvé otěhotnět. Kontryhel působí obvykle až po dvou měsících užívání. Droga je vhodná i pro těhotné ženy, jež mají obavu z nedonošení plodu, trpícími bolestmi či krvácení. Pomáhá při přípravě na porod zejména u žen, u kterých se předpokládá ochablé svalstvo. Po porodu zastavuje krvácení, napomáhá děloze zformovat se do původní velikosti a zabraňuje jejímu výhřezu. Prsům navrací pružnost.
Kontryhel
Na jakýkoliv gynekologický problém, včetně poruchy plodnosti se od pradávna doporučuje čaj z kontryhelu. Naše prabáby říkaly, že tato skromná a nenápadná bylinka má přímo ženské a mateřské poslání, a proto to byla magická bylinka k čarování pro lásku a krásu. Kontryhel posiluje ženské pohlavní orgány, především dělohu. Zpevňuje podbřišek, tím zlepšuje stav dělohy náchylné k potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí . Je jedinečný při menstruačních poruchách, a to oslabené nebo slabě vyvinuté menstruaci. Tlumí menstruační bolesti. Upravuje nadměrné krvácení Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbřišku, včetně zánětu vaječníků. Působí proti bělavému výtoku a svědění, kde jsou dobré sedací koupele.

Medvědice lékařská
Vhodná při silně krvácející menstruaci, neurčitých vaginálních výtocích, pohlavních chorobách a hemeroidech. Medvědice vysušuje nepříznivou vlhkost vyskytující se v děložní oblasti. POZOR : Neužívat drogu déle než tři týdny. Potřebujete-li pokračovat, přerušte ji na tři týdny a poté dávku opakujte. Pokud nedojde k odstranění symptomů nemoci, konzultujte další léčbu s odborným lékařem. Během léčby nepijte černý čaj.

Zázvor
menstruační křeče způsobené prochlazením.

Pelyněk pravý
Pročišťuje krev, odstraňuje poševní výtoky.

Kozlík lékařský
Kozlíková tinktura rozpuštěná ve vlažné vodě tlumí menstruační bolesti.

Hluchavka bílá
Květ je výborné spasmolytikum, zejména při mentruaci doprovázené křečemi.

Kokoška pastuší tobolka
Nať je vhodná při mimomentruačním krvácení a močových komplikacích provázející ženské nemoci.

Pelyněk Černobýl
Nejznámější prostředek k urychlení menstruace. Byl používán ke kontrole porodu. Uklidňující a adstringentní prostředek. Je obzvláště vhodný pro dívky procházející pubertou, kdy počínající menstruační cyklus bývá bolestivý, krvácení těžší a delší. Poněvadž v sobě skrývá element horka, vysušuje nadbytečnou krev a redukuje její ztrátu. Pomáhá při nepravidelnosti tohoto cyklu. Upravuje jej v souladu s lunárním. Pije-li se ve formě horkého bylinného čaje upravuje opožděnou menstruaci.

Lékořice lysá
Vhodný doplněk hormonální léčby - nepravidelná menstruace, puberta, menopauza, neplodnost, nedonošení plodu.

Vitex
Reguluje menstruační cyklus, napomáhá donošení dítěte a k podpoře ovulace. Lze vyzkoušet v případech neplodnosti, při přechodu, při nedonošení a při potratu. Největšího účinku lze dosáhnout dávkováním tinktury ráno nalačno. 15 kapek před snídaní. Užívejte po dobu 1 - 6 měsíců.

Otěhotňovací čajíček dle Mojžíšové !Recepty!
Řebříček 20g
Šípek 20g
Mateřídouška 10g
Dobromysl 15g
Květ hluchavky 7g
Truskavec 15g
Heřmánek 5g
Čekanka 10g
Jitrocel 7g
Do 3 dcl studené vody 10 g směsi. Nechat přejít varem a louhovat 30 min. Pít 2x denně, ideálně na lačno

Bylinný čaj Penelope Ody
Jetel je dobrý čistící lék, obsahující látky podobné estrogenům, kopřiva dodává výživu celému tělu, máta účinně stimuluje pohlavní ústrojí a měsíček posiluje reprodukční orgány.
45 g usušených květů lučního jetele
25 g usušené kopřivy dvoudomé
10 g usušené máty peprné
20 g usušených korunních plátků měsíčku lékařského
Smícháme a uložíme do tmavé nádoby. Na jeden šálek dvě lžičky směsi, které přelijeme vroucí vodou. 10 minut louhujeme. Pijte 2 - 3 × denně.

Čaj na otěhotnění báby Radnické
Složení :
70g heřmánek, 150g dobromysl, 50g sléz, 150g šípek, 100g maceška, 100g jablečník, 150g čekanka, 100g mařinka, 200g řebříček, 200g meduňka
Bylinky promíchat. Hrst bylinek dát do 300ml vody, nechat přejít varem,
promíchat a luhovat 15 min. Pít nejlépe nalačno - 30 min. před snídaní a večer 30 min. před spaním.
Měl by pomoci upravit cyklus a těm, kdo se chystáte na IVF, pomůže dostatečně prokrvit sliznici dělohy. Musí se vypít nejméně jedna dávka.

Bylinkový čaj na podporu ženské plodnosti
Složení :
nať kontryhelu 5 dílů, nať řebříčku 2 díly, nať šalvěje 2 díly, tinktura ze jmelí
Dvě lžíce směsi dát do půllitru vroucí vody a nechat asi 10 minut vylouhovat. Přecedit, přidat 2 kapky tinktury ze jmelí a pít 3xdenně třetinu množství.

Čaj na otěhotnění, starý recept od pratety
Složení :
10g světlík lékařský, 10g třezalka, 10g kontryhel, 10g yzop, 10g mateřídouška, 10g řebříček, 5g heřmánek, 10g tužebník jilmový
1 polévkovou lžíci přelít 1/4 l vroucí vody, nechat 1/4 hod. louhovat a slít. Pije se po menstruaci prvních 7 dní dvakrát denně - nalačno a večer, zbylé dny cyklu jednou denně ráno nalačno. Při menstruaci pití vynechat a pokračovat až po skončení. Opakujte 3 měsíce.

Čaj na neplodnost pana Josefa Suchého
Složení :
30g divoký chmel, 100g kontryhel, 50g řebříček, 10g routa, 20g komonice, 20g květ levandule , 20g kořen puškvorce, 20g květ měsíčku, 50g šípek
1 lžičku směsi na 1/2l vody, vařit 2 minuty a pít 3x denně šálek čaje před jídlem.

Čaj na neplodnost domácího lékaře
Složení :
stejný poměr těchto bylinek : kontryhel, zeměžluč, třezalka, meduňka, srdečník, rozmarýn, kostival
Jednu čajovou lžíci směsi přelít 1/2l vody, 10 min luhovat. Pít ráno a večer 1 šálek.
Čaj je vhodné 2x týdně podpořit teplými zábaly ze senných strusů přes ledviny a břicho. Zábal ponechejte cca 1,5 hod a jděte si lehnout. Léčebná kůra trvá 1 měsíc, vynechejte při menstruaci.

Směs bylin při neplodnosti bylináře P.Váni:
150g mařinka vonná,
50g plodů jalovce
100g proskurníku
100g slézu
150g břízy
150g kopřivy
50g třezalky
50g jmelí bez bobulí
50g fenyklu
50g meduňky
50g máty
Do 1 l vody dát 2 lžíce bylin. Vařit 1 min., nechat stát 10 min., pak zcedit. Denně ráno uvařit 1l čaje, dát do termosky a vypít přes den na třikrát. Pít po dobu 1 měsíce, pak následuje 14 denní přestávka a znovu opakovat po dobu 1 měsíce.

Čaj z kontryhelu:
2-4 čajové lžičky drogy vhodíme do 1/4 litru vroucí vody a necháme jen krátce přejít varem; poté necháme 10 minut ustát. Pijeme 2 šálky denně.

V prodejnách zdravé výživy se dá koupit směs s extraktem byliny Brahmi (Bacopa monnieri), což je tradičně užívaná bylinka indické ajurvédské medicíny pro léčbu mužské a ženské neplodnosti.
Zejména při mužské neplodnosti je doporučována pravidelná konzumace carnitinu, který napomáhá zejména tvorbě či zkvalitnění spermií. Není problém ho zakoupit v lékárně.

Dále se doporučuje konzumace několika kapek propolisu denně a kyseliny listové (droždí, sója, fazole, špenát, zelený salát, kapusta, brokolice, červená řepa, cereální produkty, ořechy, játra).

Pohlavní orgány a plodnost lze také posilovat aktivací vhodných akupresurních bodů. Jeden z nich se nachází pod kostí vnějšího kotníku a další tři ve středu každé stydké kosti. Pokud se pro tuto podporu rozhodnete, vyhledejte odborníka.

Zánět vaječníků
Sirup: šťáva z květů měsíčku 50g, šťáva z listů jitrocele 25g, šťáva z natě mateřídoušky 25g, šťáva z květů třezalky 25g. Směs vmícháme do 0,5 kg tekutého medu. Užívá se 1- 4 x denně čajová lžička.
Trotulin proti menstruačním bolestem
Smíchejte bobule jalovce, petržel, fenykl, libeček a šantu kočičí. Zalijte bílým vínem. Před použitím ohřejte.

MENSTRUACE;Menstruace nepravidelná;1482;9;Do 500 ml vřelé vody dáme po jedné kávové lžičce tyto drogy: květ heřmánku, list máty peprné, nať mateřídoušky, kořen kozlíku a nať jmelí. Vaříme 3 minuty, necháme 30 minut vyluhovat a scedíme. Odvar užíváme třikrát denně před jídlem, 150 ml. Léčení trvá 5 až 6 měsíců, každých 40 dní uděláme desetidenní přestávku.

MENSTRUACE;Menstruace nepravidelná;1483;78 + 66;30g hluchavky bílé, 30g kořene kuklíku, 25g mochny husí, 25g natě kontryhele. Nálev: pije se šálek čaje denně, vždy 14 dní v měsíci.

MENSTRUACE;Menstruace nepravidelná;1485;126;20g listu šalvěje, 20g kůry krušiny olšové, 20g natě routy, 70g listu rozmarýnu - 1 polévková lžíce směsi se zalije čtvrt litrem studené vody, 6 hodin se nechá vyluhovat, pak krátce povařit a 20 minut vyluhovat. Pije se jeden šálek denně 5 až 8 dní před menstruací až do objevení menstruace -pije se před jídlem.

MENSTRUACE;Menstruace nepravidelná;1486;126;Kůra dubu, kůra kaliny obecné, list jahodníku a maliníku, nať řebříčku - vše smíchat stejným dílem. Jednu polévkovou lžíci směsi zalít čtvrt litrem studené vody, 6 hodin vyluhovat, pak uvést k varu, 20 minut vyluhovat, popíjet jeden šálek denně 5 až 8 dní před menstruací a během ní.

MENSTRUACE;Menstruace nepravidelná;1487;132;20 g dejvorce, 40 g kopretiny,10 g libečku, 10 g máty, 20g stračky. Denně šálek horkého nálevu před spaním.

MENSTRUACE;Menstruace nepravidelná;1488;99;Semeno pískavice řeckého sena, list kopřivy, nať bukvice, kořen kostivalu - vše rozmělníme na prášek a užíváme dvakrát denně půl lžičky.

MENSTRUACE;Menstruace nestálá;1489;136 + 47 - 37;100g natě třezalky, 150g natě kopřivy, 100g natě kontryhele, 50g květu hluchavky bílé, 30g květu měsíčku, 20g natě žebříčku. Jedna polovina lžíce směsi se spaří čtvrt litrem vroucí vody a 15 minut se nechá vyluhovat, pak se scedí. Pije se neslazené 3 krát denně jen v čase mimo menstruaci. Po využívání dávky je pauza 14 dní a kůru je možno opakovat.

len
4. říj 2006

Geniální! Plně vyčerpávající, díky, díky, díky! 😵
Myslím, že s něčím novým už asi nikdo nepřijde 😀

rady
4. říj 2006

No,ještě by mohl někdo vysvětlit,jak je to s tou šalvějí, momentálně mi totiž vrtá hlavou,co napsala lauriem. Pak by to snad bylo komplet 😀 😀 😀

lauriem
4. říj 2006

rady: tak to je vážně vyčerpávající. Co se týká šalvěje, zkusím ještě něco vyhledat, ale stojím si za svým, v těhotenství ne. Ať ve směsích nebo samotný, nevěřím, že ty nevhodné látky by se nějakým způsobem vyrušily. Čímž ovšem nepopírám myšlenku, že na podporu plodnosti je vhodný - to přece není to samé jako těhotenství 😉

rady
4. říj 2006

tak kdybys něco našla, napiš to sem prosím. Info o tom, že se nesmí v těhu a při kojení jsem taky našla, ale máš pravdu, že to není to samé jako podpora plodnosti 😉

lauriem
4. říj 2006

Tady něco z nalezených:

Na bolesti v krku často doporučovaná šalvěj, ať už jako čaj nebo tinktura (Florsalmin), se v době těhotenství nesmí užívat! Šalvěj byla shledána jako škodlivá pro plod a může být i teratogenní!

A tenhle odkaz je myslím nejkompletnější: 😉

http://www.pritelkyne.cz/clanky/bylinky-v-tehot...

mufy
11. říj 2006

Ahoj holky já piji také kontryhel už asi 3 měsíce.No pořád nic,tak nevím, jestli to má nějaký účinek,ale také jsem si našla na netu čaj na plodnost,najdete ho v diskuzi,co napsala Rady - je to starý recept od pratety.Jak mi skončí menstruace, začnu ho pít, tak uvidím, jestli to pomůže.Jinak můj manže bere Macu 2 tobolky denně a já jsem si objednala Eregmu.Jsou na to velmi dobré reference.Maca - má dobrý vliv na spermijky a eregma na dozrávání vajíčka.Všichni,kdo to brali,tak se jim to zlepšilo o 50%.Jedna paní po využívání jedné dávky otěhotněla po půl ročním snažení a pánům se zase zlepšil spermiogram.Za zkoušku nic nedám.Tento měsíc to vyzkouším a když se to povede,hned napíšu.

kalci
11. říj 2006

Holky, dá se ten kontryhel koupit jako normální čaj. Nebo musím do nějakého specializovaného obchodu. Kupuje se jako směs, nebo musím sbírat a sušit.

len
11. říj 2006

Kalci, normálně v lékárně - kontryhelový čaj, 20 sáčků cca za 25,- Kč 🙂

len
11. říj 2006

Holky, taky bych na vás měla dotázek - jaký čaj pro chlapa? 😀 Žádné pilulky do něj nedostanu ani omylem, ale čaj on rád snad jakýkoli a často ho vařím celou konvici, kterou spolu popíjíme, tak bych ho třeba mohla tímhle způsobem trošku podvést 😉 (prý jsem potvora manželka 😀 )