Calibrum Baby Plan. Jak moc dopředu se má brát?

lucikpetik
18. lis 2006

Ahoj, chtela bych poradit, nevite nekdo, jak moc dopredu se ma brat ten Calibrum baby plan? nikde jsem se to nedocetla, je tam jen, ze kdyz se planuje a prvni trimestr tehotenstvi, ale pred otehotnenim????

jankar
5. pro 2006

ahoj,jo Calibrum babyplan stojí něco kolem 120 kč,ale je to na měsíc,není náhodouta materna na 2 měsíce?protože vím že je levnější než Calibrum 😒

janickabez
5. pro 2006

nn, materna je taky na měsíc a stála mě 199,- a 200 a nějaký drobný podle lékárny, ušetřit se dá na materně na 3 měsíce která stojí (v Brně ) kolem 500,- takže ušetříš 100,-
právě proto jsem koukala že ten babyplat stál tak málo, myslela jsem že je to cenově stejně

berdicek
5. pro 2006

Ahoj, vycetla jsem, ze je dobre brat Calibrum baby, takze jsem si ho minuly tyden koupila (119 korun)a zacala ho brat. Vcera mi pan doktor potvrdil, ze jsem tehotna 😀 , ale je to v zacatcich, na ultrazvuku uz to ale videt bylo, takze mam prijit za dva tydnu znovu. Ptala jsem se, jestli muzu brat C a echinaceu, jako obranu proti chripkam, pry ne nic umelyho, radeji hodne ovoce a zeleniny. Myslela jsem, ze me pochvali za to Calibrum a rekl mi, ze to brat nemam???? Mate nekdo podobnou zkusenost? Ted aby to dobral muj manzel, aby to nebyly vyhozeny penize 😀

jojojo
5. pro 2006

NO mě doktorka řekla, že to není nutný to brát. Pry snad možná teď v zimě, tak 2 -3x do týdne. Ale, že raději taky upřednostňue ovoce a zeleninu. Ale když brát, tak prý určitě né každý den 😎

jankar
5. pro 2006

berníček,GRATULUJU 😵 😵 😵 byt tebou tak poslechnu doktora a on ti řekl přímo že nemáš brát CALIBRUM BABYPLAN??? 😒 to snad ne,je hlavně na první 3 měsíce těhu,aby se všechno krásně vyvíjelo

leniik1
5. pro 2006

Jitulech určitě máš pravdu listovka je jak v calibrum babyplan tak mami, normálně při těhotenství jednoho bych polykala jen calibrum, ale čekám dvě a máme tím pádem dvojnásobnou potřebu listovky, moje tělo by to fakt nezvládalo, v tom má Dr pravdu. 🙂

No a co se týká období snažení, nic se nemá přehánět, myslím že bohatě stačí jen ty vitamíny ať už calibrum babyplan či jiné.To samé platí i v těhotenství jednoho miminka. 🙂

len
5. pro 2006

Berdicek, taky gratuluju! 🙂 Nemyslel to třeba pan doktor tak, že je to docela zbytečné? Protože myslím, že nutné to sice není, ale když už ho máš, určitě tím nic nezkazíš, minimálně je v něm plná těhulkovská dávka listovky, to je asi nejdůležitější. Takže kdybys ho nakonec přeci jen vysadila (třeba ho můžeš nabídnout v bazaru), doplňuj aspoň tu listovku (stojí cca 30,- Kč) 🙂

leniik1
5. pro 2006

A u té listovky hrozí při velké konzumaci průjem, tělo si samo vezme z toho co potřebuje. 🙂 Jelikož průjem nemám myslím, že je to v pořádku určitě to nemám nad míru. 😉 Až se u někoho objeví průjem může to být i tím, ale je to myslím každého věc.

berdicek
5. pro 2006

No taky mi to prijde divny. Zeptala jsem se ho primo na Calibrum babyplan a on mi vyslovene rekl, ze by mi doporucoval, abych do sebe prvni 3 mesice necpala zadne umele vitaminy, proste jen prirodni veci, hodne ovoce a zeleniny. No tak to brat nebudu, ale prijde mi to divny, protoze jsem myslela, ze calibrum je vylozene na prvni 3 mesice tehotenstvi. Ja ale jim hodne ovoce i zeleniny, vlastne kazdy den, tak snad to bude stacit.
Asi co doktor, to nazor...

leniik1
5. pro 2006

Berdiček, nebude to tím, že prostě Dr upřednostňuje jinou značku vitamínů? 🙂 Taky jsem přemýšlela proč je tolik druhů těhu průkazek, obsahově stejné, ale navenek je to reklama. 🙂 😉 Tak možná že i podle toho se doporučují ty či oné vitamíny.Dala bych hlavně na sebe a selský rozum, já brala babyplan sama od sebe v období plánování.

leniik1
5. pro 2006

No já zase slyšela, že kyselina listová se špatně z přírodního zdroje vstřebává, je tam zapotřebí pro vstřebání vitaminu B12.A ten je právě v té listovce.Zajímavé 😎 Tak jako nedoporučují v těhotenství moc jater, přitom je to zase naoplátku výborný zdroj železa, ale s tím vstřebáváním těžko říct.Ale v těhu na začátku jsme po játrech toužila moc.

len
5. pro 2006

No, po těch 400 mikrogramech listovky snad nikdo průjem mít nebude 😀 Ale když někdo kombinuje Calibrum a ještě listovku 400 k tomu, tak je to jednak zbytečné a jednak už by to vedlejší účinky mít mohlo 😀
Berdicek, jestli jíš hodně ovoce a zeleniny (pokapej si salátek trochou oleje, ať vitamíny líp vstřebáš), tak asi opravdu není nutné nějaké vitamíny přidávat, hlavně jez vyváženě všecko, snad ti v tom nevolnosti nezabrání 😉 Ale tu listovku bych přeci jen přikoupila, stojí pár korun a tuhle těhulkovskou megadávku do sebe těžko jinak dostaneš 😉

berdicek
5. pro 2006

Prave ze v tom zadna propagace jinych vitamínu nebo latek nebyla, pry radeji zadna chemie, jen prirodni veci,... Jsem zvedava, co mi rekne za dva tydny, doufam, ze bude vsechno v poradku, zatim to byla jen takova tacka s ocaskem na ultrazvuku 😀 . Kdy se vubec vystavuje tehotenska prukazka? To je jeste brzy ze?

leniik1
5. pro 2006

Len no právě 😉 Mě zatím nic nebylo.Tak v tom budu pokračovat. 😉 A Bobci krásně rostou. 😵

leniik1
5. pro 2006

No a jak to je s těma průkazkama ví někdo?

len
5. pro 2006

No, jak komu, někdo ji tu měl už v 7.tt, někdo až ve 12.tt... Asi záleží na doktorovi 😉

leniik1
5. pro 2006

Berdidku od 10 týdne se vystavuje.Jen někdo z protekce ji mívá dřív. 😢 😉

leniik1
5. pro 2006

😀 Tak jsem to nemyslela no já ji měla v tom 12 týdnu, ale vesměs jsem slyšela to samé, po 10 týdnu, z důvodu potratů.

jojojo
5. pro 2006

Holky mě průkazku doktorka vystavila už v 7 týdnu. Ale vím, že někomu až v 10. je to asi individuální podle doktorů. Nevím 😕

berdicek
5. pro 2006

No tak to mam jeste cas. Bud mi ji da na pristi kontrole, coz je za dva tydny nebo az po vanocich.

leniik1
5. pro 2006

Je to zajímevé, co doktor to jiný přístup takže uvidíš, třeba ji dostaneš hned, držím palce aby vše bylo v pořádku. 😉

janickabez
5. pro 2006

mě zase dr. pochválila za vitamíny??? tak nevím přímo mi doporučila, ne značku, ale ptala se jestli nějaké beru a když jsem jí řekla, že jo, tak řekla, že je to dobře a že mám pokračovat. Jinak jsem mě la průkazku z reklamou na jiné vitamínky 😎

leniik1
5. pro 2006

Jani je to zajímavé, jak říkám co doktor to jiné názory přístup asi se neshodnou..ale naštěstí v těch podstatných věcech ano.A s jakou reklamou jsi měla?Já mám calibrum.

janickabez
5. pro 2006

mamavit 😀, alespoň myslím, prukajdu mi sebrali 🤐 , teď zkusím babyplan, teda teď jsem si koupila listovku (píšou že je přírodní , byla nějaká dražší tak doufám že bude i dobrá)a budu se s ní cpát dokud se nebudeme moc zase znova snažit a pak až se budeme moc snažit (doufám že to bude brzy) budu se cpat babyplanem. 😎

janinininka
7. pro 2006

ahoj holky, my plánujeme mimi na jaře, tak v lendu začnu taky jíst Baby plan, kys.listovou už jím, myslím, že je to dobrá věc, jak tady někdo psal, kdyby mi potom bylo špatně, tak budu ráda, že můžu dát mrňousovi alespoň vitamínky v kapslích. jo a janičko, já mám listovku od gynekologa na předpis, a platila jsem asi10kč, ale jinak stojí okolo těch 30 kč zhruba.A balení je to na měsíc?

hanulik
7. pro 2006

Ahoj holky. Mě dal průkazku hned v pátem týdnu. Co mi to zjistili z krve. Bohužel pak mi jí zase sebrali. Teď si na ní klidně počkám do 12 týdne, hlavně, když mi už zůstane. Protože jsem na ní byla moc pyšná.
Jinak co vitamíny, to jiný názor lékaře. Stejně jako o otěhotnění po potratu atd. Každý lékař věří něčemu jinému. Ten můj mi neřekl ani o listovce a najednou jí mám jíst dvojitou dávku. Takže myslím, že není dobré ve všem slepě následovat svého lékaře, ale zkusit si najít názor i jiných odborníků, lékařů.

peru
7. pro 2006

Zrovna dnes jsem ho kupovla.Platila jsem 123 Kc.

peru
7. pro 2006

Ježiš,kam jsem to napsala.Spletla jsem si stranku.Je to odpověd na ptazku,kolik stojí Calibrum babyplan

janinininka
7. pro 2006

peru,píšeš dobře,to já jsem se ptala,díky.

janickabez
7. pro 2006

já dokonce někde četla, že by měl jíst při snažení listovku i taťka, ale nevím jestli bych to do něj nacpla, stejně jako nepapaá špenátek a další 😎