Calibrum Baby Plan. Jak moc dopředu se má brát?

lucikpetik
18. lis 2006

Ahoj, chtela bych poradit, nevite nekdo, jak moc dopredu se ma brat ten Calibrum baby plan? nikde jsem se to nedocetla, je tam jen, ze kdyz se planuje a prvni trimestr tehotenstvi, ale pred otehotnenim????

zanetik
7. pro 2006

Jani to jsem tedy neslyšela, že nastávající otec,ten by měl hlavně vitamín C a zinek (přečetla jsem si to v chytré knize).
Berdicek : mě nasadil dr. listovku hned co jsem skončila s HA říkal, že ublížit mi nemůže dlouhodobé braní a při braní HA (brala jsem 10let vkuse) se prý hodně o ní přichází (píšou to v příbalovém letáku) a říkal, že nedostatek způsobuje rozštěp páteře u mimi, takže já bych to raději brala, ale to je můj názor.
Taky jsem nechtěla chemii, ale pak si říkám, že když jsem mohla zobat 10let HA, tak proč ne teď listovku!

janinininka
7. pro 2006

tak to já myslím,že taky ne,schválně to doma nadhodím,opravdu to může jíst i taťka,ale neklapne to,stačím já na to..

kuzelka
5. led 2007

Ahojte, já zatím papám calibrum tři měsíce. A chtěla jsem se zeptat holky jestli trpíte na akné, já mám totiž pocit že při užívání calibra se mi pleť zlepšila (beďarů už se nedělá tolik, pleť se mi pomalinku vyhlazuje a červené flíčky pomalinku blednou)tak jestli máte někdo podobnou zkušenost jako já 🙂

pavlina05
6. led 2007

Ahoj, já začala brát Calibrum baby plan v listopadu. Zatím jsem ještě nevysadila HA. Jsem v poho a nemám žádné alergické reakce jako některé holky. Na své pleti nic nepozoruji, já s akné nemám problémy. Ale je pravda, že v Calibru je mnoho vitamínů, které nemáš v běžné stravě, takže je možné, že se ti zlepšila pleť, nehty nebo vlasy.
Pavča

megy
6. led 2007

Já když se ptala gynekologa na takové preparáty, tak mi řekl, že takové přípravky jsou sice vítečné, ale ne zcela vhodné pro každou nastávající maminu. Npsal mi acidum folicum - alias antianemikum alias vitamin B12 a musím říci, že jsem maximálně spokojená. Má se brát alespoň 3 měsíce před těhotenstvím a je prý nejlepší z prevence proti rozštěpům a ještě něčeho a to si teď nevzpomenu. Navíc se užívá jednou týdně jedna tableta, takže nemusím si ničit vlastní imunitu šíleným složením různých komlexních přípravků

gimulka
15. čer 2007

ahoj, může se tedy brát babyplan pokud ještě beru HA. Chtěla bych ji vysadit na konci července a od sprna se začít snažit.

lenkabu
15. čer 2007

Ahoj gimulko,

úplně přesně to nevím,ale myslím, že to nemá smysl pokud HA bereš. Resp. určitě to neuškodí,ale asi ani nepomůže.

atreides
15. čer 2007

gimulka: já brala babyplan i při HA, cca 1 měsíc

rita123
15. čer 2007

Ahoj holky.Dnes poprvé jsem otevřela vaši stránku a docela jsem se vyděsila.Od ledna se pokoušíme a od ledna jsem začala brát Calibrum babyplan.Beru jednu tabletu každý den.Není to moc. 😨 Doktor mi řekl, že ho můžu užívat, jinak nic.

atreides
15. čer 2007

rita: já si myslím, že to nevadí. My se snažíme od března 😉 Někdy si zapomenu vzít, takže ho vlastně ani denně nejím

rita123
16. čer 2007

atreides, tak ať se Vám daří 🙂

sppring
17. čer 2007

Ahoj holky, ja bastim Calibrum uz asi 2 mesice, myslim si, ze vitaminy neuskodi. 😉

gimulka
19. čer 2007

TAk jsem si včera přeci jenom ten babyplan koupila a budu ho střídat obden s listovkou. HA budu brát ještě měsíc tak kdyby se pak náhodou zadařilo hned po vysazení (no zas tak si nefandím) tak abych byla připravená.... 😉

dckami
19. čer 2007

ahoj,
já jsem bez HA již rok, beru Calibrum babyplan i listovku a stále nic. Doktorka se mnou zatím nic nedělá, počkáme po prázdninách a potom uvidíme...

daphnei
21. črc 2007

ahoj,
planujeme miminko a proto jsem zacala brat calibrum. musim rict, ze se mi posledni dobou zlepsila plet, kvalita nehtu a vlasu se take zlepsila. Akorat trochu zacpa jako vedlejsi ucinek, ale staci par dni drzet Korinkovou dietu a je fajn... 🙂
Co se tyce vitaminu ma kazda z nas jiny pristup a nazor. Ja jsem spise takovy ten "prirodni" typ, pokud muzu tak bez chemie. Ale zase na druhou stranu musim uznat, ze abych do sebe dostala potrebne mnozstvi vitaminu, musela bych jist zeleninu a ovoce od rana az do vecera a presto by si telo nevytvorilo to co potrebuje.
Btw. Calibrum je bez vitaminu A!.Vit. A je pro vyvoj ditete nebezbezny (respektive jeho nadbytek). Jatra jsou sice uvadena jako vysoky zdroj prirodniho vitaminu A, ale nejsou doporucovana v tehotenstvi - jednak pro moznost predavkovanim A. Ale hlavne proto, ze je to cistici organ. Takze vsechny skodliviny, ktere zvire prijmulo, zustala prave v jatrech...
A jeste mozna malickost, po vit. A se nerodi otesanci... Z Acka asi toho moc nepribere, spise z B12 😉
Kazda z nas ma na to jiny nazor, kazda at si to prebere podle sveho... Je sice pravda, ze nase maminy ci babicky zadne vitaminy nebraly, ale zase na druhou stranu asi zily v trosku jinem prostredi .. at uz se tyka, cistejsiho ovzdusi, zeleniny a ovoce bez chemie, bez stresu atd atd...
Uprimne ... kolik je tu holek aniz by nemely nejakou alergii ci nejake chronicke onemocneni? ... 😖

macc
22. črc 2007

já bych řekla, že calibrum obsahuje vitamíny,které rozhodně neuškodí a naopak pomohou proti vrozeným v 😎 adám, takže já užívám, ale další vitaminíny už do sebe neperu (kromě cečka), neboť všeho moc škodí a pak se fakt rodí 4avíce-kilová miminka
to Ačko se fakt v těhulství nesmí a játra také ne, a ještě jsem slyšela, že se nesmí používat samoopalovací krémy, že může dojít k potratu, ale to nevím proč, nevím co obsahují

jesika
22. črc 2007

Ahoj,
taky plánujeme mimi a beru Calibrum babyplan.Zatím mi vyhovuje. 🙂
U prvního mimi, jsem brala Gravital ( Maternu mi už předem zakázal doktor, prý se po ní rodí extrémně velká mimča), tak nevím..
A o těch samoopal.krémech slyším teda poprvé.....

poletucha
22. črc 2007

Ahojky, taky papkám baby plan už tři měsíce, bez HA jsem měsíc...tak tajně doufám, že se brzy poštěstí 😎 Jinak s Calibrem jsem spokojená, žádný vedlejší účinky.

anka.
23. črc 2007

Ahoj holky, jen k té původní otázce: tak v příbalovém letáku píšou, že by se měl babyplan jíst MINIMÁLNĚ 😉 tři měsíce před otěhotněním.... no nevím jsem také spíš přírodní tip - ale pod vlivem koníka 🙂 jsem ho taky koupila 😀 Je fakt, že reklama udělá hodně 😀 😀 😀 (i když jsem myslela, že jsem imunní) 😀 😀 😀

Vy baštíte calibrum každý den? Přemýšlím nad nějakým menším ddávkováním...

denousek
23. črc 2007

ja jsem brala calibrum baby plan ted uz beru calibrum mami a beru to kazdy den...tak cca hodku az 2 po obede...ma se to tak brat tak co bych mimiskovi nedoprala prijemne prosteredi a hlavne zdravy vyvin...ma se brat jednou denne tak davky bych zbytecne nezmensovala..je to denni davka...neni to moc ale tak akorat.....ale jestli vazne chces zmirnit davkovani tak to zobej kazdej 2 den no....ale osidis mimiska o jeho davku sily...

anka.
23. črc 2007

...no, já ještě nejsem těhotná... 😉

makinka.1
23. črc 2007

Ja beru baby plan ob den,stridam to s listovkou.

anka.
23. črc 2007

Díky za tip, maki - a jak dlouho už to užíváš?

anka.
23. črc 2007

...já teprve chvíli, ale mám pocit, že mám jakoby silný PMS (bolest břicha, prsa už 10 dní předem) může to být tím babyplánem?! - púozoruju to od té doby....

makinka.1
23. črc 2007

Ja to beru od brezna,to jsme se zacali snazit.Dokonce se v kvetnu povedlo,ale bohuzel jsem potratila.Snad to vyjde priste.Ja zadne vedlejsi ucinky nepozoruju.Je mi dobre.Taky piju kontryhel,posiluje delohu. 😉

luzza
7. srp 2007

ahoj holky, bylo některé z vás po CBP špatně?? Nevím, jestli moje nevolnost a zvracení můžu přisuzovat CBP a nebo začít pátrat jinde...díky L.

jesika
7. srp 2007

Ahoj luzza, možné je všechno, ale já bych spíš hledala příčinu někde jinde.. 😨
Já teda zobu CBP teprve dva měsíce, ale žádné vedlejší nebo negativní účinky nepozoruji.Zobu i kyselinu listovou a vápník-hořčík-zinek, piju kontryhelový čaj..Ostatně jako každá druhá snažilka či těhulka na těchto stránkách 😅
Tak ti držím pěstičky, ať jsi brzy o.k. a příjdeš na příčinu tvé nevolnosti..
P.S. Nejsi náhodou těhu? 😉

jankulik
8. srp 2007

Ahoj !
luzza: moje zkusenost se netyka primo CBP, ale nekolika jinych vitaminu, vzdy do cca 30 min.po spolknuti se mi take udelalo nevolno... pokud jsem mela prazdny zaludek. Kdyz jsem zacala vit.polykat asi pul hodiny po jidle, nevolnost se jiz nikdy neopakovala.

makinka.1
8. srp 2007

Tak jsem to asi zakrikla,zacala jsem mit zacpu,myslim,ze po nicem jinem to mit nemuzu,tak asi zase najedu na listovku a E.

luzza
11. srp 2007

AHOJ JESI, TAK NEVÍM, JESTLI MĚ TO UKLIDNILO, NEBO ZNEKLIDNILO 🙂 ALE JAK ŘÍKÁ JANKULIK - SEZOBNU TABLETU A ZA PŮL HODINY UŽ SE MI CHCE ZVRACET... ALE BERU JI VŽDYCKY PO SNÍDANI... 😖 TAK VÁŽNĚ NEVÍM... NO ZÍTRA BYCH MĚLA DOSTAT MENS. TAK UVIDÍME, KOMU VLASTNĚ TY TABLETY VADĚJ 😉 DÍKY HOLKY. OZVU SE... L.