Calibrum Baby Plan. Jak moc dopředu se má brát?

lucikpetik
18. lis 2006

Ahoj, chtela bych poradit, nevite nekdo, jak moc dopredu se ma brat ten Calibrum baby plan? nikde jsem se to nedocetla, je tam jen, ze kdyz se planuje a prvni trimestr tehotenstvi, ale pred otehotnenim????

hupcza
12. srp 2007

taky nemám žádné vedlejší účinky

bylo mi doporučeno jíst k. listovou cca 2-3 měsíce před plánovaným početím - tož jím 🙂

luzza
14. srp 2007

AHOJKY, TAK UŽ DRUHÝ DEN MENSTRUUJI A Z TABLET CBP JE MI ŠPATNĚ NADÁLE. PŘESTÁVÁM JE TEDY JÍST... ☹ NETUŠÍM, CO MI ZNICH VADÍ... MOŽNÁ ŽELEZO ?? :-/

janajancu
25. srp 2007

ahoj všem,chci se s vámi taky podělit.Tenhle měsíc jsem začala brát Babyplan,je tu hodně názorů,já jelikož je mě 36 a manželovi 38 a chceme ještě malé,tak mě zase poradili v lékárně,kvůli věku,aby muž bral vitamín E + zinek,že se to užívá při neplodnosti.Pokud to nepomůže,aspoň neublíží,ale pevně doufám že brzy budu těhulka. 🙂 Brala jsem od gynekologa Clomhexal 50 a nebylo mi zrovna nejlíp,tak si myslím ,že tato vitaminová bombička bude dobrá.

marfuska01
25. srp 2007

ahoj holky, já baštím kyselinu listovou a Calibrum Baby plan už od listopadu 2006. To jsem otěhotněla hned po vysazení HA, ale byl to zamlklý potrat. Ted čekáme a snad už to bude v pořádku, ale oba tyto doplnky jsem baštila celou tu dobu.
Ano vím že to stojí peníze, ale kolikrát jsem si sama koupila nějakou blbost, u které jsem za hodinu zjistila, že to byli vyhozené peníze! Vůbec mi nevadí, že utratím víc za nějaké vitamínky pro miminko které tak moc chceme a vůbec z toho nemám špatný pocit.
Kyselinu listovou jím každý den a CBP jím obden..
Jde o miminko, i kdybych ty peníze neměla, prostě si nekoupím něco pro sebe a dám to do zdraví.
Zeleninu jím hodně, ale i tak, ty vitamínky baštím..

luucka25
25. srp 2007

Ahoj holky já jsem v 10 týdnu těhotenství a beru modrý Calibrum Baby plan a žádné problémy nemám dopuručili mě to v lékárně 🙂

lenkanemeckova
25. srp 2007

Ahojík všem...
teď jsem si taky koupila babyplan, ale sřídám to a nekupuju si ho každý měsíc... můj gynekolog mi doporučil hlavně c, E a taky Béčka (Pangamin) ...takže sem tam zobnu babyplan, sem tam jen jeden či druhý vitamínek... myslím že je důležité najít kompromis mezi cpaním se vitamínama a nebráním ničeho... Listovku mi gynekolog předepisuje... páč ta to je volně k prodeji je prý na nic... má velmi malý obsah, je to jen potravní doplněk, ale dávka, která má příznivě ovlivnit plod by měla být o dost vyšší... mě doktor mředepsal 10mg denně (Acidium Folicum)... doplácím pár korun.
Jinak obecně... aby se přísun vitamínů projevil na plodu... mělo by to tělo vstřebávat pravidelně min 3 měsíce... tohle mi řekl doktor. Nepomůže tedy když do sebe začnu cpát listovku ve chvíli kdy otěhotním. 😉
Snažení zdar 😉 😀 😉

vivian
25. srp 2007

Já jsem vesměs od odborníků slyšela i četla, že těhotenské a předtěhotenské multivitamíny jsou vyhozené peníze, pokud člověk, resp. žena normálně jí a netrpí třeba nevolnostmi nebo nechutenstvím. A nakonec proběhly i klinické výzkumy, které neprokázaly, že by užívání těchhle preparátů mělo nějaký valný smysl. Jediné, u čeho byl ten smysl skutečně prokázaný, je ta kyselina listová (B9). U ní z těch výzkumů vyšlo jednoznačně najevo, že má vliv na snížení výskytu vrozených vývojových vad - a k dosažení tohoto preventivního účinku postačí denní dávka 400 mikrogramů. (To desetimiligramové Ac. folicum se používá spíš při léčbě poruch krvetborby.)
Někde na začátku diskuse tady zaznělo cosi ve smyslu, že "nebrala vitamíny a potratila". To spolu ale opravdu nijak NESOUVISÍ.
Myslím, že nás dneska celkem dost válcuje reklama, která se nám snaží vnutit, že těhotná prostě MUSÍ brát nějaké pilule, aby měla zdravé dítě. A to je s prominutím blbost. Chce to vzít rozum do hrsti.
Doplňování syntetických vitamínů má smysl u žen, které se nemůžou normálně stravovat (nevolnosti, nechutenství) nebo třeba trpí nějakým specifickým onemocněním, kdy se do organismu nedostává potřebné množství živin. Jinak to příroda zařídila tak, aby zdravý člověk byl schopen fungovat i rozmnožovat se bez pomocí tabletek 😉

lenkanemeckova
25. srp 2007

Příroda je mocná... to 100% ... na jiných diskuzích mě znají jako velkou propagátorku bylinek 🙂 ... jenže problém je ten, že dnešní potraviny zdaleka nedosahují kvalit potravin, které si lidi pěstovali doma na zahrádce... skleníkové rychlokvašky obsahují pomalu víc pesticidů než vitamínů a minerálů... (jinak máš pravdu že já trochu problémy s krvetvorbou mám... takže ten přísun listovky je možná vyšší) ... sohlasím, že výrok "nebrala vitamíny a potratila" je hloupý... ale rozhodně je potřeba aby tělo bylo dobrou zásobárnou pro nový život... takže znovu opakuju můj názor... všeho s mírou... necpat se tabletkama kvůli mimi... ale hlídat si svoje zdraví, kterému můžu semtam pomoci nějakým tím umělým vitamínkem... no ne? 😉

dida_tn
25. srp 2007

Leni, ahoj 🙂 Zdravim aj ostatne holky, suhlasim s Lenkou, ze je potrebne najst nejaky kompromis, tiez sa snazime a jem kyselinu listovu, ostatne vitaminove doplnky striedam. Pokial by sa mi podarilo otehotniet, prechadzam na maternu.

melounek1
25. srp 2007

Ahoj holky,tak jjsem si pročetla co zde bylo napsáno a přidám i svuj názor. Asi před čtvrt rokem jsme se rozhodli pro mímo.Šla jsem do lékarny a koupila kys. listovou a taky baby plan.Listovku se snažím jíst děnně a baby plan si dám jen občas.Zatím jsem nedobrala ani ono první balení.
leni jako propagátorka těch bylinek co by jsi pro nás snažící se doporučila?
Já mám bylinky moc ráda 😀

melounek1
25. srp 2007

¨No nic asi už ducáte ..tak všem doboru a zítra 😉

nadik
15. zář 2007

ahoj holky dočetka jsem že pro čertvě těhotní je dobre Calibrim mimi, kolik stojí bez receptu???

krista
15. zář 2007

Nadik Calibrum mimi neznám, ale je Calibrum Babyplan to se bere u snažilek a těhulek cca do 12tt a pak se bere Calibrum Mami 😉

Calibrum Babyplan stojí cca 120,- 30tbl.(a na recept to ani neni)
Calibrum Mami stojí cca 160,- 60tbl.

nadik
15. zář 2007

díkes tak Calibrum baby plan ta cena ujde... to je jako jiné vitamíny stejné... já jsem asi tak ve 4 týdnu 😀 nejít na preventivní na gyndu tak to vlastně ještě ani nevím...
Mám ještě jeden dotaz jdu na trhání moudráku, mám to říct doktorovi, aby mi nedal tak silnou narkozu, nebo to zatím nevadí... díky

melounek1
15. zář 2007

Nadik,u toho zubaře to rozhodně řekni...ty se tady máš .... ani se nenadáš až jsi v tom...co by za to některé daly 😀

nadik
15. zář 2007

no máti mi furt říkala,že to bude dědičné a asi je 🙂 ale zase jak jsem to nečekala, tak jsem se cpala betakaroten a vším možným tak nevím no snad to nevadí.... já fakt o těhotenství nevím nic tak jsem ani toto nevěděla že vadí Ačko...

krista
15. zář 2007

Nadik hlavně už to neber, ten Betakaroten poraď se s Dr. a jestli bereš nějaké léky tak se taky domuv s doktorama 😉
Ten moudrák se bude muset asi odložit, i když nevím 😒 Zubákovi to řekni na 100% 🙂 😉

nadik
15. zář 2007

no zítra už to nevezmu a koupim Calibrum... moudrák bohužel nepočká... už nemlžu ani jíst jak to bolí ☹ doktor měl čelý červenec dovču, tak mě vzal až v na konci srpna a objednal až na konec září.... je to fakt hrůza to zdravotnictví.... přitom budu hotová raz dva... ale bojím se

krista
15. zář 2007

Nadik to jo, ale nevím jestli ti může píchnout umrtvující injekci, já vím že ona se může jenom někdy buď v I.trimenstru nebo až po II.trimestru teď si nejsem jistá, takže aby ti to nakonec nemusel dělat bez ní a to nevim jak by si vydržela 😖

nadik
15. zář 2007

no nestraš.... 😨

nadik
15. zář 2007

snad v dnešní době už musí mít něco mírnějšího....

krista
15. zář 2007

Netuším 😉 Zeptám se někoho kdo by to mohl vědět, vydrž 😉

krista
15. zář 2007

Tak je mi líto, odpověď jsem nezjistila, jen to radši řekni zubákovi a uvidíš sama, buďto ti jí dá nebo ne, je to lékař a určitě se rozhodne správně 😉

nadik
15. zář 2007

určitě a taky vem si, nemít hned z kraje problémy tak nevím,že jsem vtom...14dní když to nedostanu to bych hnedka k doktorovi neběžela

cathushka
15. zář 2007

co je to ten kontryhel ci ako sa to vola?neviete mi povedat ci aj v slovencine sa to tak vola? A na co to ma byt dobre? Aj ja uzivam Babyplan a trochu mam problem so zapchou ale to sa da vyriesit, pretoze momentalne sa ani extra zdravo nestravujem. Tak to mozno bude tym.
Dakujem za odpoved a zelam skore tehulkovanie.

veria
15. zář 2007

kontryhel - alchemilka žltozelená (mám to napsaný na čajíku i slovensky🙂 Je to údajně na posílení děložní sliznice. Tak to radši piju 😉

ili5
6. lis 2007

ahoj všichni,kontryhel piju i já,je to na všechny ženské problémy.Pila jsem ho po operaci a vše ok.Je lepší než cpát do sebe tablety a hlavně zabírá! 😉

evikk
6. lis 2007

Kontryhel je vazne dobrej i babyplan,ale slysela jsem,ze stejne vitaminy a doplnky z lekarny jsou k nicemu a nema to zadny efekt,takze bylinky budou urcite lepsi! 😀

evikk
6. lis 2007

Holky,chtela jsem se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s gynexem a s femigardem a kterej je lepsi? 😉

gimulka
8. lis 2007

Holky můžu pít kontryhel i na úplném začátku těhotenství?