Calibrum Baby Plan. Jak moc dopředu se má brát?

lucikpetik
18. lis 2006

Ahoj, chtela bych poradit, nevite nekdo, jak moc dopredu se ma brat ten Calibrum baby plan? nikde jsem se to nedocetla, je tam jen, ze kdyz se planuje a prvni trimestr tehotenstvi, ale pred otehotnenim????

pudlyna
8. lis 2007

Nazdar si myslím že je dobré se na to pozeptat doktorka aby sis neublížila

anki
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lorinka111
19. čer 2009

ahoj holky,chtěla jsem se zeptat?nebo spíše radu?už 11měsíců se s manželem snažíme o mimčo,ale stále nic.Doktor to zatím nechce řešit.Není to už dlouho?Začala jsem brát calibrum také,ale už nevím,nevím ☹

f.miracle
20. čer 2009

Já jsem brala 3 měsíce Calibrum Baby Plan a nic. Pak jsem jej vyměnila za Pregnium a hned se zadařilo 😉
lorinka - a jaký je Tvůj a manželův věk? Na tom taky dost záleží, kolem dvacítky se problém s otěhotněním neřeší tak urgentně jako třeba ve třiceti...

karol84
20. čer 2009

lorinka, 11 měsíců je dost... už bych asi měnila lékaře, pokud ten tvůj nic nechce řešit

m.o.n.i.k.a
21. čer 2009

lorinka, taky bych měnila lékaře. My se snažíme o druhé rok a po půl roce snažení náš dr. posílala na vyšetření, že to nejde a to už máme dítě, a vy asi né, jak se tak dívám, tak dr. by Vás tím tuplem měl poslat, navíc 11 měs. je už dlouhá doba po roce se posílá na vyšetření, takže máte nejvyšší čas, je mi líto, že se nedaří ☹
Ale opravdu zkuste jinýho dr. 😉

sunysara
21. čer 2009

Ahoj holky jsem ráda, že tady máte takové zkušenosti my se snažíme zatím od dubna, něco přes rok neberu HA a ted v dubnu jsme se začli snažit je to už druhejměsíc a nic všechny moje kamarádky otěhotněly hned, beru kyselinu listovou a nevím jestli mám začít brát ten baby plan, ten ale obsahuje kys.listovou abych ji už neměla hodně.
Zatím jsem docela v klidu ale zkoušíme to v plodné dny a nedaří se tak nevím co mám dělat. ale ještě je asi brzy že?

m.o.n.i.k.a
21. čer 2009

suny, tak druhý měsíc to ještě nic není. Je sice pravda, že bychom byli všechny rády aby se podařilo hned, ale myslím si, že můžeš ještě vyčkat. Ono jak se říká, kdo chce moc, nejde to 😖
Jak jsem psala snažíme se rok a nic, a přitom byl malý hotov za 3, 4 měsíce. Zkus se poradit s dr.co máš brát, ale já taky beru baby calibrum a chci si koupit ještě tu listovku.
Ale my půjdem nejspíš brzo k dr. se poradit. Sice ten můj nechce na sperm., ale jak bude muset tak bude muset, bohužel 😒

sunysara
21. čer 2009

Mony, to je jasný asi po roce bych taky někam šla. Jo já vím, že mám ještě počkat, to říká každej když já se těším a hlavně všechny kamošky už mají mimi nebo jsou těhu a když je potkávám tak mě to hrozně bolí no.
A navíc vím, že je to v plodné dny a nic, nejsem si jistá, jeslti nejsme třeba zralí na vyšetření. bojim bojim

m.o.n.i.k.a
21. čer 2009

Suny, vím co prožíváš, kamarádka se začla snažit dřív o 3 měsíce jak my a dneska mají půl roční holčičku, a my pořád nic, malý by si už přál sourozence tak mě to taky mrzí, jak o tom tak pěkně vykládá navíc z mého okolí se dneska roztrhl pytel s těhulkami, jenom my pořád nic, takže mě to taky mrzí 😒
Vyčkejte a uvidíš, dr. by svámi stejně asi nic nedělala, většinou po tom roce snažení se posílá na vyšetření ☹

sunysara
21. čer 2009

To já vím , to ona mě říkala, že do roku je to normální, ale čekej rok no. Když pak třeba zjistí že je něco špatně tak zase ztratíme čas no. JO tak s těma těhulkama je to přesný. Jedna kamoška si chtěla uvázat svýho kluka, tak vysadila prášky a hned otěhotněla a on s ní nejspíš zůstane. ale chtěla to a má to nechápu to a jsem na ni naštvaná. ale asi bych neměla no, každopádně to přeju všem ale zároven to prostě bolí.
Je dobře že chcete druhý já sama jsem jedináček a taky chci dvě, jedináček je pořád sám. ☹

m.o.n.i.k.a
21. čer 2009

Já vím no, chápu Tě čekat je děs, ale přeju Vám aby jste se vyšetření vyhli a povedlo se Vám co nejdřív 😵
Jj no, já bych chtěla více dětí než jedno. Chci velkou rodinu, tak uvidíme jak budu vzládat 2, možná později se dáme na 3 děti 😉

sunysara
21. čer 2009

tak to je super, já tedka jdu k našim k mojí největší lásce Sarince, je to 5 ti letý štěně německýho ovčáka a je to moje miminko čtyřicetikilový. 🙂 ael budu tu večer, tak moc děkuju za podporu a večer se tu třeba uvidíme. tak papa a držím pěstičky ve snažení.

m.o.n.i.k.a
21. čer 2009

No vidíš, tak nejsi sama, máš sestřičku psí 😵 Tak jo, držím pěsti at se zadaří brzy 😉 Mějse zatím ahoj...

karol84
23. čer 2009

sunysara, rok určitě nečekej... já nečekala a jsem ráda, vybrala jsem si nového dr., podstoupila vyšetření a už alespoň vím, co není v pořádku. a teprve, až se problémy vyřeší, může být mimčo. Kdybych čekala, tak je třeba ten rok úplně ztraceným časem

m.o.n.i.k.a
24. čer 2009

Karol, tak to máš supér, že Tě dr. vzal hned. Většina dr. bere až po roce snažení, to je doba kdy můžeš otěhotnět a pokud to nejde tak se něco děje. Měli to tak i kamarádky. Já mám to štěstí, že už malého máme tak nás poslala hned po půl roce ani né. Jen jsme to nechali tak a snažili se dál 😉 To je fajn, že jsou i dr.,kteří vemou na vyšet.dřív 🙂

ibisek
21. srp 2009

Ahoj holky můžu se zeptat, přibrala jste některá po listovce? já jsem četla na jiné diskuzi, že po ní přibraly, tak bych se ráda zeptala na vaše zkušenosti předem děkuji

janaaa3
5. led 2012

ahoj holky, chtela jsem se zeptat..pribrala nektera z vas po listovce? doktor mi ji predepsal pred 3mesicema co jsem mu rekla ze s pritelem by jsme radi miminko, a vaha mi sla nahoru, miminko zatim nic a tak odedneska zacinam brat calibrum, doufam ze se nam to brzo povede 😉

anabella_lee
6. led 2012

Jojo Kg šla nahorů, tak 3 Kg. Brala jsem Baby plan, pak jsem se na to vyprdla nebot to bylo k ničemu a užívala jen listovku co mi předepsal lékař 1 x týdně. A pak se váha srovnala...ted jsem začala brát Mamavit prefolin a taky to trošku pohlo, ale to i ty Vánoce 😀

bubliinka
16. únor 2012

Brala jsem 3 měsíce před otěhotněním a pak i v těhotenství a jak jsem někde slyšela , že se po něm rodí velké děti tak není to pravda .. z vlastní zkušenosti vím,, brala jsem listovku i calibrum baby plan potom i calibrum mami a mimi jsem neměla velké ... Malá vážila necelých 3kg 🙂

pistalka102
27. únor 2012

Ahojky holky beru kiselinu listovou už pul roku a nic poradte co s tim diky

kacenka14
28. únor 2012

pistalko listovka ti nepomůže otěhotnět, pomůže jen miminku správně se vyvíjet..

domca89
8. srp 2013

Ahoj, prosím Vás, mohou tyhle vitamíny pomoct při otěhotnění? Někdo říká, že ano, ale mě to nepřipadá moc věrohodné.

agnitas
12. srp 2013

Ahoj, kyselina listová ani žádné vitamíny na otěhotnění vliv nemají. Mají se brát hlavně proto, aby se dítě správně vyvíjelo a mělo dostatek vitaminů, hlavně když nejsou dostatečně přijímány ve stravě, kyselina listová hlavně proto, že pomáhá předcházet nějakým vývojovým vadám. Ale k otěhotnění nijak nepomůžou. V prvním těhotenství jsem brala půl roku před otěhotněním kyselinu listovou a asi měsíc před otěhotněním Calibrum babyplan. Všechno v pohodě, syn je zdravý jak řípa. Teď jsem otěhotněla podruhé, brala jsem jen kyselinu listovou a jinak žádné vitamíny. Minulý týden v 9 tt u mě doktorka zjistila zamlklé těhotenství a musela jsem na revizi ☹ Spíše to s tím nesouvisí a příčina byla asi jiná, ale co kdyby.Teď chceme začít znovu v říjnu a Calibrum babyplan rozhodně brát budu.

luciebabickova
28. srp 2013

Ahojte holky,chtěla bych se jen zeptat,může mít calibrum babyplan nějaké vedlejší účinky??? třeba jako zácpa a nebo píchání v podbříšku??? Děkuji moc za odpovědi;)

baru83shka
23. dub 2014

Ahoj, také jsem se vás chtěla zeptat na vedlejší účinky calibra baby plan. Beru ho měsíc a za tu dobu se cítím neskutečně nafouklá a navíc jako bych přibrala 3kg, ale jím pořád stejně pravidelně a MS proběhla. Docela mě to rozhodilo, když vím, že jsou to jen vitaminy, a mělo by to na člověka mít takový vliv..
Lucicebabicková, takže je to asi možné, mám stejné problémy. Na každého to holt působí jinak..☹((Díky za odpovědi..

elastiq
23. dub 2014

Zkuste brát jen kyselinu listovou (například kyselinu listovou 800mg) a vitamíny jako takové si nasaďte až otěhotníte 😉

baru83shka
24. dub 2014

Ahoj holky, tak už vím, kde je zakopaný pes 🙂)Calibrum baby plan obsahuje kromě jiných také železo a to je prevít. Jakmile jeho nadbytek v těle, tak zadržujeme vodu a "tloustneme" . Já jsem tedy kromě tohoto měla i křeče v břiše a zácpu..Budu pokračovat pouze v listovce a spoléhat se vyváženou stravu a optimismus 🙂)) A snad to v létě vyjde😉