Calibrum Babyplan. Mám užívat to nebo kys. listovou?

mika2
6. led 2012

Holky prosím help!!! Do dnešní doby jsem užívala spofavit, což jsou všemožné vitamíny i pro těhotné krom jódu a kyseliny listové + acidum folicum (kys.listovou na předpis, je hodně dobrá), myslela jsem si totiž, že vzhledem k tomu, že jsem léčená se štítnou žlázou, tak jód nesmím, ovšem dnes mě má endokrinoložka vyvedla z omylu, jód musím. Takže jsem si koupila Calibrum babyplan s tím, že ho budu od zítra užívat, ale když jsem to tak pročítala, mám dojem, že je tam málo kyseliny listové, když ale zůstanu u té své a těch svých vitamínů, nebudu míz jód. Co myslíte vy?? prosím poraďte. Jsem v 10 tt

safea7
6. led 2012

@mika2 Já beru prenetal dha a k tomu mi doktor píše ještě listovku,říkal,že neva že je i v těch vitamínech co beru,že listovky si tělo vezme kolik potřebuje a ostatní prostě vyloučí v moči 😉

evabelk
7. led 2012

Kyselinu listovou je doporučené užívat jen do 13.týdne, první trimestr, protože je dobrá pro vývin mozku u miminka. Pak už to prý nená cenu...a multivitamíny se prý ani nemusí v těhu užívat denně, pokud má mamina pestrou stravu. Ony se pak někdy po nich rodí velké děti, že mají těch vitamínu jako hodně 🙂 já v prvním těhu užívala vitamíny i kyselinu listovou, jak jsem si vzpomněla a malá je zdravá a vážila 3840g! užívat je denně, tak má určo přes 4kg 😲 teď jsem 20.týden a dobírám kyselinu listovou, abych ji nevyhazovala, bývslo mi do 15.týdne dosti nevolno, tak by ji do sebe denně nedostala. Je dobrá i na krvetvorbu, tak mi neuškodí...a vitamíny zatím neberu, fakt mi bývalo dost špatně, na to abych do sebe tlačila ještě nějaké tablety, ale chystám se na to, na jaře bude tělo po zimně oslabené. Ale snažím se te´d jíst ovoce a zeleninu. Jinak jsou mou gynekoložkou doporučovány vitamíny denně spíš u kojení, a to jsem poctivě brala! že to dostává tělo zabrat více, jak v těhotenství. Toto jsou ale jen mé zkušenosti....mám kolem sebe kámošky, co berou poctivě kyselinu listovou celý první trimestr a multivitamíny celé těhotentsvtí! a pak takové, co neužívaly nic. A všichni mají děti zdravé 😉

pampeliska1
7. led 2012

@mika2 to, že se po vitamínech pro těhotné rodí velké děti je naprosto neověřený výmysl..tzv. urban legend 😉 Takže toho se bát nemusíš.
Obecně nejsou vhodné žádné těhu vitamíny, je to jen marketingový tah farmaceutických firem, na který se chytne hodně těhotných (každá chceme pro svoje mimčo to nejlepší, že jo). Prý byly původně vynalezeny pro američanky, které vaří jen z polotovarů a nemají téměř žádný příjem vitamínů. Ještě to prý zatěžuje placentu, přes kterou to musí projít.
Navíc tělo tyto umělé vitamíny ani neumí dost dobře vstřebat, takže to, co nakonec vstřebá je stejně zanedbatelné množství.
Kyselina listová (=acidum folicum) je důležitá velmi, takže být tebou - když už máš vitamíny nakoupené - je v klidu doužívám a pak už bych si koupila jen čistou kyselinu listovou - prodává se buď jako Super nebo Forte, pokud se nepletu, tak v té Super je jí nejvíc.

lucifereeek
7. led 2012

já sem to kombinovala, 5x týdně kys. listovou, 2x týdně calibrum. Teď jsem si koupila calibrum mami a od 18tt beru jen toto 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru