Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

doko
11. lis 2013

ahojky tak to jsme na tom podobně- taky nás čeká první IVF 😉 na kdy ho máte naplánované? my už máme jedno otěhotnění za sebou- bohužel se špatným koncem ☹ já mám PCO a manžel špatné spermie 😢 a je mi 25 let 🙂

suzik161
autor
11. lis 2013

@doko my zatím termín nemáme, dneska jsem se to dozvěděla, takže teď čekám na MS a pak všemožné testy a pak se uvidí, já mám k tomu ještě anovulační cykly. Ty už nějaký termín máš? Už máš nějaké vyšetření za sebou. Já mám po dnešku spoustu otázek,ale ani na jednu jsem si nevzpomněla v nemocnici. Musím si to vše napsat, protože tam pojedu příšti týden, měla bych to dostat tento, takže příští týden na krev

doko
11. lis 2013

my máme jít v lednu na IVF s krátkým protokolem 🙂 na první pokus jsme měli jít v září, ale při stimulaci hormonama (také mám anovulační cykly) jsme zázrakem otěhotněli. ale na konci 11. týdne jsme potratili. ☹ takže znovu máme naplánované IVF a už se radši chráníme. aby to zase nedopadlo špatně. ono to asi bylo způsobené špatnou spermií, kterých má manžel opravdu hodně 😖 po první návštěvě mi dělali hormonální profil a brali krev na vyšetření na štítnou žlázu, teď to samé a ještě vyšetření na trombofilní mutace a genetiku. čekám na výsledky, trvá to měsíc 😝 manželovi brali jen krev na tu genetiku 😉 tak třeba se na to taky vrhnete po Vánocích jako my 😝

suzik161
autor
11. lis 2013

@doko já doufám že to bude tak nějak po Vánocích, manžel má spermio dobré, je to na spodní hranici toho dobrého, ale je to dobré ještě. To je mi líto, ale v lednu to určitě vyjde, já tomu věřím taky. Jsem zvědavá jaká všechna vyšetření mě čekají. První bude příští týden. Kam chodíš ty do centra?

doko
11. lis 2013

@suzik161 chodím do Unica (Brno) ale myslím si, že ty postupy jsou asi všude podobné. jo, taky věřím v dobré konce 🙂 a ty musíš na umělé kvůli té štítné žláze nebo máš ještě něco? mám ve svém okolí holky, které taky s ní měly problém, ale lékama se to upravilo a začaly ovulovat. jinak mně teda před tím prvním pokusem nic nevyšetřovali- jen ten horm. profil a tu štítnou. ale kdyby došlo pak k realizaci, tak by se možná ještě nějaké vyšetření dělala. to nevím. teď ty vyšetření jsou spíš kvůli tomu potratu. asi aby se zjistilo, jestli jsem schopná ten plod vůbec donosit 😉 já v CARu byla na první návštěvě v červnu a nabídli nám umělé v srpnu (ale my to odložili na září kvůli dovolené), tak byste do toho taky mohli praštit v tom lednu 😉

suzik161
autor
11. lis 2013

@doko ano mám to kvůli štítné, mám chronický zánět, takže proto. Vím ,že musím na hormonální profil 3 .den a pak na ultrazvuk. Já normálně MS nedostanu bez prášků,takže nevím jak to teď bude fungovat, protože mám přestatbrát všechny prášky co mám od gynekoložky. Doufám že něco dostanu,nebo se MS nedočkám, ách jo, jdu si ty otázky psát ať se zeptám na vše.
Věřím, ž nám to v lednu vyjde oběma, musí se to přeci povést 😉

doko
11. lis 2013

jo tak to jsme na tom stejně. já bez prášků taky ani ťuk. bohužel někdy ani s těma práškama 😀 tím, že já žádný cyklus ani nemám, tak se to u mě cyklem moc neřídí. s tím sepsáním dobrý nápad- to bych taky mohla provést 😉 určitě se to povede. v lednu si budeme psát, jak se nám kultivují embrya a čekáme na ně 🙂 tak až za sebou budeš mít návštěvu v CARu a budeš mít nějaký novinky, mohla by jsi mi dát vědět. já se totiž teď nehnu z místa kvůli čekání na ty výsledky. a k doktorovi půjdu až kdoví kdy, takže mé otázky zatím zůstanou nezodpovězeny.

anzet
11. lis 2013

Ahoj děvčata, pokud nevadí, přidám se k vám do diskuse. Třeba vám moje případné rady budou k užitku. Jsem totiž o něco zkušenější. 1 IVF mám už za sebou s nezdárným ET. Nyní jsem po 1.KET a čekám na výsledky, zda se povedlo.

doko
11. lis 2013

@anzet jéé tak to přeji moc, moc, moc štěstíčka a ať se prcek udrží 🙂 a Tobě dělali jaká vyšetření před IVF? já se hlavně bojím těch výsledků, aby se u mě něco nezjistilo ☹

suzik161
autor
11. lis 2013

@doko určitě ti napíši jak se veďe dál
@anzet ahoj,určitě to nevadí,přidej se, budu ti držet palce,aby se to povedlo!! Jsem začátečník,tak promiň,ale co to je KET? Kam chodíš do centra?

anzet
11. lis 2013

@doko Děkuji. Já bych měla být až na endometriózu odstraněnou po laparoskopii v pořádku. Ale manžel má špatné spermio. Mě sledovali jen ultrazvukem, jak se vyvíjí sliznice a jak rostou při stimulaci folikuly.

@suzik161 Ket je kryoembryotransfer, transfer rozmraženého embrya. V prvím cyklu jsem podstoupila transfer čerstvého embrya, nyní toho z mrazáku, které nám zbylo po odběru.

anzet
11. lis 2013

@suzik161 Chodím do Sanusu do Pardubic

doko
11. lis 2013

@anzet a měla jsi dlouhý protokol? nebo krátký? a ten první ET se vůbec nechytl? nebo jsi otěhotněla? promiň za to bombardování dotazama 😀 ty špatný spermie jsou potvůrky. 😉

suzik161
autor
11. lis 2013

@anzet aha, děkuji moc, ještě jednou, držím moc palečky, aby se to povedlo 😉

anzet
11. lis 2013

@doko V dlouhém a krátkém protokolu trochu plavu. Nevím, který jsem měla 🙂 To mi třeba osvětlíte zase vy.
První transfer se bohužel nepovedl, embryjko bylo sice kvalitní, ale neuchytilo se. Samozřejmě jsem to strašně ořvala, ačkoli jsem věděla, že úspěšnost je jen 30%. Nějak mě to prostě zkolilo :(

anzet
11. lis 2013

@suzik161 Tobě taky. Všechno bude v pořádku.

doko
11. lis 2013

@anzet krátký protokol je kratší stimulace 😉 jsou při tom použity menší dávky hormonů a tím pádem je to i levnější (cca polovinu). ale zase naroste méně folikulů a tím pádem je menší úspěšnost na embryo ☹ ale byl nám doporučen, tak do toho jdeme 😉 neboj, teď to určitě klapne. a jak to vlastně probíhá po rozmražení? nechají se ti zmrzlíci ještě nějakou dobu vyvíjet? nebo se tam rovnou "šoupnou"? 🙂 (vím, že mě se to teď vůbec netýká, jen jsem zvědavá). no o řvaní mi ani nemluv....doktorka nám ukazovala miminko a srdíčko a za tři dny byl konec 😢 taky jsme si užili svoje, ale jede se dál a nemá smysl se v tom plácat 🙂

anzet
11. lis 2013

@doko Tak to jsem měla v tom případě ten dlouhý - finančně náročnější a ve výsledku více vajíček. Při transferu rozmraženého embrya se postupuje v souladu s cyklem. Musí zase narůst sliznice. Co vím, tak rozmražovali den před transferem a zkoumali, jestli se buňky dále dělí.
Je mi líto, že jsi si tohle prožila.

anzet
11. lis 2013

@doko A to se povedlo přirozeně otěhotnět a nebo máš za sebou už IVF?

gittynka
11. lis 2013

Ahoj holky, tak nás to čeká též... mám hlubokou endometriózu a nefunkční vejcovody, takže též jedině IVF 27. 11. jedem na první konzultaci do Reprofitu Brno, taky nevím co a jak a holky už ste se rozmyslely jestli budete volit variantu první dvě IVF po jednom embryu, další dvě ivf po dvou nebo variantu tři IVF po dvou embryích? Prý je možné oboje..já nějak nevim co vybrat. Jo a je mi 27, o mimčo se snažíme přes 2 roky.

doko
11. lis 2013

@anzet bylo to přirozeně. dva měsíce před naplánovaným IVF. jak jsem stimulovala vajíčka. bohužel lékaři to přisuzují manželovým špatným spermiím, že to těhotenství tak skončilo. všechny udivilo, že se tam teda vůbec nějaká vzpamatovala, aby mě sama oplodnila. no a ono to taky tak dopadlo. tak teď máme zase naplánované IVF. ale už se radši chráníme. a prosím tě, jak probíhá ET? jak Ti to zavádí? a kam přesně to zavedou? ono je nakonec možný, že třeba z toho krátkýho protokolu ano žádný vajíčka nebudou a budu mít po srandě 🙂

doko
11. lis 2013

@gittynka ahojky gittynko 🙂 tak taky brňanda 😉 aspoň tady nejsem sama. nad počtem embryí jsem už taky přemýšlela, asi spíš počkám na doporučení lékaře (prý Ti poradí i podle toho v jaké kvalitě pak embrya vůbec jsou- když lepší, tak jedno a když horší- tak dvě). je to skutečně tak jak popisuješ. 🙂

gittynka
11. lis 2013

@doko jo to jsem si taky rikala, ze snad neco doporuci 🙂 no ja nejsem Brnanda 🙂 jsem z Lanskrouna-Pardubicky kraj, ale na Sanus v Hradci a v Pardubkach jsem moc chvaly neslysela, za to v Brne jsou pry cary vyborne, tak ti zkusime, i kdyz je to pomerne teda daleko no 🙂

doko
11. lis 2013

@gittynka já myslela jako z brněnskýho CARu 😉 chodím v Brně na Unicu. holky tak snad nám to všem dobře dopadne. no já v té době (na konci listopadu) budu volat na výsledky všech vyšetření, tak už aby to bylo 🙂

anzet
11. lis 2013

@doko Každý CAR ti doporučí dle jejich nejlepšího uvážení a zkušeností. Před ET ti v celkové anestezii odeberou vajíčka vpichem přes dělohu do vaječníků. O ničem nevíš, jen můžeš trošičku špinit. Spojí odebraná vajíčka se spermiemi (dle předem dohodnuté metody, my měli ICSI) a poté probíhá kultivace, pokud si ji zaplatíš. Tedy nechají embryjka vyvíjet a pozorujou je. No a poté probíhá vložení embryí do dělohy přes čípek - nebolestivý zákrok, ambulantně prováděný. Dá se přirovnat ke klasické gynekologické přehlídce.

gittynka
11. lis 2013

@anzet
@doko
@suzik161 takze holky vsem se nam zadari a nejpozdejc srpen-rijen rodime!!! 😀 😉

doko
11. lis 2013

@gittynka 😀 tak teď jsem se opravdu zasmála
@anzet jo ty informace vím, ale i tak díky za ně 🙂 já se spíš ptala na to kam Ti dají to embryjko- protože jsem četla, že je možné mít po IVF mimoděložní 😖 tak jsem si říkala, jak je to možné, když Ti ho zavedou přímo do dělohy?? nevíš o tom třeba něco? jsi hodná, že máš na mě takovou trpělivost a na vše mi odpovídáš 😉

anzet
12. lis 2013

@doko Dají ho přímo do dělohy. Ale embryjko může ještě cestovat a vrátit se zpět do vejcovodů. Trvá zhruba 5-6 dní než se začně zahnizďovat (uvrtávat do sliznice) a prostě někdy se nezadaří to správné místo.

suzik161
autor
12. lis 2013

@gittynka ahoj,vítej!!

gittynka
12. lis 2013

Holky přemýšlely ste už jak to budete mít v zaměstnání kvůli dojíždění do Caru? já to mám nějaký 2 hodky cestu a nejak si to uplně nedovedu představit. Vsem to bude divný, kam jezdim ob den, nebo to hodláte v práci říct, kam jezdíte? Nás je v práci málo a je celkem problém, aby mě někdo zastoupil :/ Jak to řešíte vy?