Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

maxi.smile
29. črc 2011

@luckamb Vítám Tě!!!Naší taky bude rok, tak snad nám ta shoda přinese štěstí 😉 Držím palce!
@moncaka to je vtipný! 😀
@lilin moc gratuluju!!!!!!!!!! A k Tvojí otázce..co na pár dní změnit rituál koupání? Místo do koupelny - třeba vanička do obýváku? A pak zkusit zase zpátky chodit do koupelny a zkoušet to vracet do starých kolejí? Švagrový malá se začla bát, když jí omylem dala horkou vodu 😒 Ale neboj..třeba je to jen několikadenní výmysl a třeba to samo odezní a koupání se jí zase začne líbit..jinak mě asi nic nenapadá ☹
@terioza1 vidím dálnice !!!!A to i bez čoček 😉

maxi.smile
29. črc 2011

@moncaka Á, máme tady šamanku 😉

moncaka
autor
29. črc 2011

@moncicak.as
@maxi.smile
jako s tím kontryhelem?? 😅

terioza1
29. črc 2011

Tak jeste jedna fotka 🙂

moncaka
autor
29. črc 2011

@terioza1 je tam 😀 prostě tam je 😀 😀 😉 super!!

kvetinka6
29. črc 2011

@terioza1 Gratuluju k // 😀 - Já taky špiním a špinila jsem i při prvním těhu - ale strašně slabě.....Teď tak nějak cítím, že MS dorazí.... 😠 takže si test ani kupovat nebudu......měla jsem to tak i minulý měsíc.....ale tobě držím pěsťule ať se hcg zvyšuje.. 😎

terioza1
29. črc 2011

@kvetinka6 Moc dekuju 🙂 Treba ms neprijde .-)

moncaka
autor
29. črc 2011

Osvědčené bylinné čaje (né mnou, ale též zajímavé)

Čaj plodnosti - směs ze 100g třezalky, 100g kopřivy, 100g kontryhele, 50g hluchavky, 30g měsíčku, 20g řebříčku.

Polovina lžíce se spaří v 1/4l vody, nechá se 10min. odstát. Pije se 3x denně kromě menstruace. Následuje 14-ti denní pauza.

Čaj plodnosti II. - směs ze 60g natě z kontryhele, 40g natě z řebříčku, 30g květu měsíčku zahradního, 30g natě kotosu lučního, 30g květu mateřídoušky obecné, 20g květu hluchavky bílé, 20g listů z jitrocele kopinatého.

Polévkovou lžíci směsi bylin přelít 1l vroucí vody a nechat 10 minut přikryté vylouhovat. Čaj pijte vlažný, po doušcích, minimálně 3x denně. Možno přisladit medem. Čaj se pije 3týdny, pak se 1týden vynechá, nejlépe při menstruaci. Je možné cyklus 3krát zopakovat (3 měsíce).

Čaj na otěhotnění báby Radnické - směs ze 70g heřmánku, 150g dobromysli (oregana), 50g slézu, 150g šípku, 100g macešek, 100g jablečníku, 150g čekanky, 100g mařinky, 200g řebříčku, 200g meduňky.

Hrst bylinek dát do 300 ml vody, nechat přejít varem, promíchat a louhovat 15 minut. Pít nejlépe nalačno - 30 minut před snídaní a večer 30 minut před spaním. Měl by pomoci upravit cyklus a prokrvit sliznici dělohy. Musí se vypít nejméně jedna dávka.

Čaj na neplodnost pana Josefa Suchého - směs: 30g divokého chmelu, 100g kontryhele, 50g řebříčku, 10g routy vonné, 20g komonice, 20g květu levandule, 20g kořenu puškvorce, 20g květu měsíčku, 50g šípku.

1 lžičku směsi na 1/2 litru vody, vařit 2 minuty a pít 3x denně šálek čaje před jídlem.

Čaj na neplodnost bylináře Váni - směs: 150g mařinky vonné, 50g jalovce, 100g proskurníku, 100g slézu, 150g břízy, 150g kopřivy, 50g třezalky, 50g jmelí bez bobulí, 50g fenyklu, 50g meduňky, 50g máty.

Do 1 litru vody dát 2 lžíce bylin. Vařit 1 minutu, nechat stát 10 minut, pak zcedit. Litr čaje si uvařte do termosky a pít jej během dne a to nejlépe celý měsíc. Pak následuje 14denní přestávka a opět měsíční kúra.

Čaj na otěhotnění podle Ludmily Mojžíšové - směs: 20g řebříčku, 20g šípku, 10g mateřídoušky, 15g dobromysli, 7g květu hluchavky, 15g truskavce, 5g heřmánku, 10g čekanky, 7g jitrocele.

Do 3 dcl studené vody přidat 10g směsi. Nechat přejít varem a vylouhovat 30 minut. Pít 2x denně, ideálně nalačno.

Čaj na otěhotnění, starý recept od pratety - směs: 10g světlíku lékařského, 10g třezalky, 10g kontryhele, 10g yzopu, 10g mateřídoušky, 10g řebříčku, 5g heřmánku, 10g tužebníku jilmového.

1 polévkovou lžíci přelít 1/4 litru vroucí vody, nechat 15 minut louhovat a slít. Pije se po menstruaci prvních 7 dní dvakrát denně - nalačno a večer, zbylé dny cyklu jednou denně ráno nalačno. Při menstruaci pití vynechat a pokračovat až po skončení. Opakujte 3 měsíce.

Čaj na neplodnost - směs: 240g řebříčku, 60g květů černého bezu, 30g jmelí, 30g zeměžluči, 30g máty peprné, 20g máty kadeřavé, 20g natě mařinky vonné, 20g natě mateřídoušky, 20g oddenku puškvorce.

Do 1 litru vody vhodíme 10g směsi a pod pokličkou vaříme 1 minutu. Necháme louhovat do vychladnutí, scedíme a uschováme v chladnu. Pije se třikrát denně 1 dcl před jídlem a stejné množství asi 1 hodinu po jídle.

Po napití v poledne a večer před jídlem vezmeme jednu čajovou lžičku olivového oleje, po jídle pak čajovou lžičku medu, podle možnosti jednodruhového. Zároveň se pije nálev z meduňky lékařské, asi půl litru denně. Večer lehké masáže podbřišku, slabin a křížové oblasti, pak je vhodné teple se zabalit a jít spát.

lilin
29. črc 2011

@moncaka jak pro čarodějku 😀

moncaka
autor
29. črc 2011

@lilin 😀 😀 😀

moncaka
autor
29. črc 2011

Ale jinak jsem fakt úplně normální, ale vážně 😀

kvetinka6
29. črc 2011

@terioza1 - naděje umírá poslední..... 😉 -
Moncaka - tak to nemám ani sílu všechno přečíst!!!! 😀 😀 😀

kimm88
29. črc 2011

Ahojda, můžu mezi vás, červnové snažilky?? Patřím sice mezi ty, co začínali dříve, ale koukám, že to tu žije o mnoho víc než u nás na "květňátkách" 🙂

@terioza1 Ahooj, ty jsi tu taky?? 😀

moncaka
autor
29. črc 2011

@kvetinka6 to musíš až během dlouhých zimních večerů, ale to už ty čaje zase nebudeme potřebovat, to už budeme určitě hladit pupky 😀 😀 i bez čajů 😀

moncaka
autor
29. črc 2011

@kimm88 ahoj, vítej mezi námi 😉 😉

terioza1
29. črc 2011

@kimm88 no jisteee. uz jak dlouho.. vitej 🙂

kimm88
29. črc 2011

@moncaka , @terioza1 Děkují, holky 🙂
Snažíte se tady všichni od června??

moncaka
autor
29. črc 2011

@kimm88 my jsme se měli začít snažit od začátku, pak jsem to museli o měsíc odložit, takže jsme ofiko začali na začátku července,ale tuto diskuzi jsem založila, tak v ní zůstanu a je mi tady fajn 🙂

terioza1
29. črc 2011

@kimm88 ja ti kocko odpovidat nemusim, vid... 🙂 musime sem dostat i puleckovi, aby tam nebyla sama 🙂

amallie
29. črc 2011

@lilin gratuluju!!!
Ohledne koupani, zkusila bych par dni nekoupat a par si ji vzit k sobe do vany 😉

kimm88
29. črc 2011

@moncaka Jasné, to chápu 🙂
@terioza1 No to musíme, tak jí to písnem 😉 pokud to teda holkám nebude vadit, že se přemístíme k nim 🙂

lilin
29. črc 2011

@maxi.smile
@amallie děkuju holky, vy jste zlatíčka... asi ji dám pauzu a pak uvidíme.... do malé vaničky se mi ji moc dávat nechce... byla jsem moc ráda když si zvykla na vanu tak pak asi hupsnem rovnou do velké at je to za ní... at to nemá přez tři věci... nebo uvidim jak se to s ní vykloubí....nápady to jsou holky skvělý, taky mě to všechno napadlo ale asi mi přijde hezčí když si to přečtu 😀

terioza1
29. črc 2011

@kimm88 premistime ji, pokud teda taky bude chtit.. Ale je tu sur parta, tak nevim, proc by sem nechtela... 🙂

moncaka
autor
29. črc 2011

Tak jsem konečně sama doma, tak si to nesmírně užívám....🙂 🙂

amallie
29. črc 2011

@lilin to bude dobry, kamaradky chlapecdk taky takhle brecel ve vane a za 14 dni klid
A kdyz si tam sednes sama a vezmes ji k sobe, tak za cas bude dobra 😉 do male vanicky by se asi ani nevesla

lilin
29. črc 2011

@amallie no snad jo... prostš musí nic jiného ji nezbyde... děkuju, super podpora 🙂

moncaka
autor
29. črc 2011

Holky, já mám dost, sedím s noťasem na klíně, čučím na telku a najednou si všimu, že se mi nabíjí na noťasu baterka, tak jsem si říkala, sakra, jakto, že se mi nabíjí baterka jen tak? To fakt nechápu a pak mi došlo, že jsem napojená na šňůru....sama jsem si ho napojila, podotýkám....a já se divíííííííííím 😀

terioza1
29. črc 2011

@moncaka 😀 me bez snury to vydrzi na jedno kakani - asi 10minut, takze jsem napojedna porad 😀

moncaka
autor
29. črc 2011

@terioza1 tak to mně vydrží přes 4 hodiny, takže jsem napojená jen chvílema 🙂 a proto se pak divím 😀 😀

kimm88
29. črc 2011

@terioza1 Však ona bude chtít 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru