Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

jessulka
1. črc 2011

@michelina1 Ahoj má milá, mne předevčírem skončily měsíčky a včera jsme to zkusili poprvé na ostro a chtěla bych se snažit celý měsíc pravidelně. Ovulku bych si chtěla pohlídat, přemýšlím na těmi testy, máš s tím nějaké zkušenosti? Jakou značku, kolik těch testů tam je a kolik to vyjde finančně?

jessulka
1. črc 2011

@moncicak.as Ahojky, děkuji mockrát za přivítání. Držím palečky, ať se konečně poštěstí. Baštíš listovku a piješ kontryhelový čajík?

moncicak.as
1. črc 2011

@jessulka Jen si dávám denně 1 tabletku listovky, jinak nic...bude to první měsíc cíleného snažení, tak snad ta listovka stačí.. 🙂 Jinak, já minule zkusila koupit ovu testy a v lékárně jsem dala za 5 testů přes 240Kč. Takže jsi taky nějak podobně, jako já, mě skončila MS ve středu 🙂

michelina1
1. črc 2011

@jessulka 🙂 no tak to se ti to určo blíží 🙂 - snaženíčko se kdyžtak doporučuje obden - aby se stihly obnovovat spemijky 🙂... no a ovu testy jsou fajn - já si kupovala, když jsem zjišťovala ovulku od Woman Secret - je jich tam 5 a stojí asi 120 korun 🙂... a nebo jsem ještě měla od Life Light a to jsou 2 za 30 kč 🙂... no ale ty se mi tolik neosvědčily... 🙂.. Takže vlastně dneska jsi 10 DC... no a většinou ovulka bývá mezi 12 - 16, ale já mám třeba až 17-20 🙂...

moncicak.as
1. črc 2011

@michelina1 A když nevim,kdy ovulku mám, tak stačí testovat ob den a pokud to ukazuje ovulku do 48 hodin, mělo by to stačit, nebo ne?

amallie
1. črc 2011

@moncicak.as staci obden urcite, ono nejsou furt bily a pak carky a pak zas bily, ta druha carka je tam videt, kdyz se ovulka blizi

michelina1
1. črc 2011

@moncicak.as no nemyslím si 🙂... já měla jeden den slabou a pak druhý den úplně silnou a další den téměř žádnou... a bt stoupla, takže ovu proběhla přes noc... každý to má ale jinak 🙂 mně to prostě ukáže jenom ten jeden den... 😉

moncicak.as
1. črc 2011

Tak jsem z Vás holky zmatená 😀 😀 😀 Zkusim to tedy otipovat z projevů těla, pak se jen testnout pro jistotu.. 🙂

moncaka
autor
1. črc 2011

Ahoj, holky, vítám nově příchozí a přeji hodně štěstí ve snažení 🙂

kudelkabudouci
1. črc 2011

holky myslíte že když si dneska udělám test že by se tam mohlo něco slaboučkého ukázat ovulaci jsem měla v neděli. Jsem napnuta jak kšandy 😖 🙂

deyana
1. črc 2011

@kudelkabudouci myslím, že asi ne.. může být slabá čárka, záleží jak dlouho míváš LF, ale testla bych tak nejdřív 10 DPO, nejlépe tak 14 DPO...

moncicak.as
1. črc 2011

@kudelkabudouci podle mě ještě ne, je to moc brzy, zkusila bych až tak 10 dní po ovulaci.. 🙂 Ale jen můj názor, abys nebyla zklamaná, ale přitom těhu být můžeš 🙂

d.h.86
1. črc 2011

já chci být taky těhu,vám to tu jde ☹ ,ale samozřejmě vám to přeju

martinka87
1. črc 2011

Ahojky holky, snažilkování zdar... 😉

@moncaka tééééda, koukám, že taky paráda... Ale hlavně hlavu vzhůru, to je nejdůležitější!!! doufám, že se nám to do těch 3 měsíců povede a nebo, že pak po další rezonanci nebudu mít nová ložiska... 🙂 Tím, že jsem onemocněla já, tak jsem se dozvěděla, kdo vše RS má... což mě dost překvapilo... hodně lidí o tom nemluví, já nevím, já o tom mluvim dost otevřeně, nevím proč bych neměla, nemám se za co stydět... ale je pravda, že postavení některých lidí mě hoooodně zamrzelo... ☹

Vítám nové snažilky, ať se daří!!! 😉

martinka87
1. črc 2011

prosím, prosím... nemůžu to téma se sklerotičkama najít... pomooooc... 😉

lilin
1. črc 2011

ahoj holky tak se hlásím po delší době.... teda vy jste mi daly... dočíst osm stran!!!!
vítám nové snažilky a přeji brzy úžasné // 🙂
gratuluji těhulkám a doufám že si počtu jak dálnice na testíkách sílí a tatínkové skákají radostí 😎
na Katku jsem koukala s našima taky.... chtělo se mi brečet.... vrátily se mi vzpomínky jak se nám narodila malá a tu fetku bych fakt zabila.... 😠 čím si ona vysloužila tak krásnou dcerušku? jak já po narození Nikolky nenáviděla!!!!! fuj 😢
až jsem začala uvažovat, zda s druhým děckem nepočkat, Nikča mě ted potřebuje hrozně moc, ale já ji zase nedám pohybové vzory....
jinak hlásím, že jsem 2DC 😠 a prosím Marcelku o aktualizaci v tabulce

marcelkap
1. črc 2011

HOlky, tyjo, tady je to fakt rozjetý, mazec. Pomalu se ztrácim...nene, já to zvládnu 🙂

marcelkap
1. črc 2011

@d.h.86 Já kojila 3 měsíce. Ale asi jsem měla málo mlíčka od narození malý. 3 měsíce prořvala - padla 18hod a ona řvala a řvala a přestala ve 3 ráno, kdy usla vyčerpáním. A až po těch 3 měsících mi dr. řekla, že mám asi málo mlíka, že nepřibírá, tak jsme začali dokrmovat a od tý doby ok. Ale následky jí zůstaly - do tedka se pořád budí, neumí spát v kuse, mlíko má 2x za noc.Šptaně usíná a s váhou to moc nedohnala. V roce má 7,5kg. Víš co, mě to nenapadlo, že mohla mít tenkrát hlad - první dítě, žádná zkušenost. Dr pořád říkala, že to jsou prdíky a že to tak děti prostě maj. Takže ted se jí snažíme naučit spát, protože i my jsme z toho zničený.

@kajra Děkuju za vysvětlení, já jenom nevěděla, že se to tak odborně nazývá.

moncicak.as
1. črc 2011

@marcelkap Tak to doufám, že se Vám to spinkání srovná🙂)) To bylo náročné asi jak pro Vás, tak pro malou, co? Ale lavně, že se na to přišlo... Tedík byl plně kojenej do půl roka a kojila jsem až do 20.měsíce. Pak útrum. Mlíka jsem měla dost, ale stejně je to hubeňour, ve 2 a půl letech má 11 a půl kila, jenom...a budí se taky 2 x v noci, cca. Usíná za mé asistence (musim s nim ležet v jeho posteli) v pokojíčku, a v noci se budí s brekotem a cupitá k nám do ložnice,tak ho dám vyčůrat a pak spí s námi do rána.. Uspávání 2 dětí pak bude mazec, ale co, nějak se to zvládne.. 🙂
Nevíte někdo, co je nejlepší pro srovnání zažívání? Já se snad i jen napiju a jsem jak balón, nemůžu se najíst, aniž bych pak nebyla jak balón a nepobolívalo mě břicho 😒 Dokonce jsem pak tim i omezená v sexu, hrůza ☹

moncaka
autor
1. črc 2011

@martinka87 já už to ani moc nevnímám, mám doživotní následky, které jsem prostě vzala jako holý fakt a co se jednou bude dít...to neřeším ;)

tak a já jdu spát, jsem již téměř 20 hodin na nohách a mám toho už fakt dost 🙂 Dobrou noc 🙂

kvetinka6
2. črc 2011

Zdravím holky po ránu. U mě špatné zprávy.....včera jsme se s manžílkem tulili a zjistila jsem že jsme celí růžový, takže to vypadá na MS - navíc mě dneska víc bolí břicho. Ach jo. Ani test jsem si nestihla udělat.... 😠 Dneska se určitě se vší parádou dostaví.... 😢 No ale nebudu klesat na mysli - bylo to teprve první měsíc snažení.......holky měli jste někdy před MS vysokou bazální teplotu? Já ji mám stále nad 37°C - takže své tělo nechápu......

kvetinka6
2. črc 2011

@moncicak.as Ahojky - tak mám doma taky 2,5 letého prcka - konkrétně Elišku a máme to úplně stejné - malá váží 11,7 kg - taky nám říkají jak je hubeňoučká a s tím spinkáním to samé - vždy večer docupitá k nám do ložnice v ruce pití a medvěda......taky se děsím co bude až bude druhé mimi.....ještěže jsme si koupily postel 180 x 200 cm 😅

ameliejulliette
2. črc 2011

Ale holky, vždyť ten náš poklad má dneska už 5 měsíců! 😉
Vítám nové snažilky a přeju brzký úspěch 😉

@kvetinka6 Mně třeba klesla bazální teplota vždycky až po příchodu menstruace, může to tak být. Těhotenství jsem pak poznala podle prodloužení luteální fáze (jinak mám 12 dní)... a podle toho, že mi rostly prsa 😀 (Což teď asi teda těžko vysleduju 😀 )

d.h.86
2. črc 2011

zdravím,to je dnes počasíčko
jinak u mě už se mrcha ozývá,bolí mě od včera podbřišek a trochu záda,tak aspon že přijde tak jak má
ještě mám teda citlivý prsa,ale to někdy mívám

d.h.86
2. črc 2011

@ameliejulliette gratulujeme Benjíkovi

ameliejulliette
2. črc 2011

@d.h.86 Díky 😉 Vyřídím! Však uvidíš, kdy to přesně čekáš?
Může se podle vás po porodu změnit i délka luteální fáze a nebo ji budu mít pořád stejnou? Jinak podbřišek mě pořád pobolívá, tak si myslím, že ani ty prdy to nejsou, ale teda fakt nevím, co.

jessulka
2. črc 2011

@michelina1 Ahojky,ano uz se to blizi,tak snad ovulku poznam. Rikas,ze se doporucuje sexovat obden? Tak to asi budeme muset doma trochu prehodnotit,protoze do toho busime denne 🙂

denousek
2. črc 2011

ahojky..holky...
prave jsem založila nove,UZAMČENE tema pro snazilky kterym to stale nejde,počít miminečko.nebo se to podařilo a prostě to nevyslo ( ..
nemám rada otevřené dizkuze v zamčené můžete vsechno a nehrozí nějake..šmírování,, zvu vás tedy ke me do čerstvé diskuze snad se nás tam pár sejde pište mi do ip .-) a já vás vpustím

jde se do ní ..na hlavní stránce-soukromé skupiny a je to uplně první téma --■;o)) a to miminko se stále nedaří.. ☹

martinka87
2. črc 2011

@moncaka tak pokud máš doživotní následky, tak to je jiná... Dooufám, že budeš co nejvíc ok a podaří se mimísek!!!! 😉

Dneska dávali na ČT24 pořad TEP a jedno z témat byla RS... že prý v Ostravě zkoušejí nějakou novou studii, tak uvidíme, třeba něco nového vypátraj... 😉

jinak přeji hezký den, my jsme právě doobědvali, máme tu tchána, dělají s manželem na zahradě a tchýně se švagrovou a její rodinou přijedou vzápětí, tak jdu chystat nějaké občerstvení 😉

d.h.86
2. črc 2011

@ameliejulliette v pondělí,tak se váááážně těším na tu svoji kámošku,v těhu to bylo super,v červenci se malej narodil a mrcha přišla v říjnu,takže podle mě celkem brzo,nějak se mi po ní ani nestýskalo 😠

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru