Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

svija
14. srp 2011

Tak před chvílí měl prťous pěkný hysteráček, kvůli tomu, že jsem mu nepustila pohádku. Tak jsem si v duchu říkala, že ještě 9 měsíců a půjde do školky a bude mít po srandě 😝. Ani mě ta představa, že bych nastoupila zpět do práce nenervuje, zase by to byla změna.

terioza1
14. srp 2011

@kimm88 u kazdy je to jinak, ja jsem ji snad ani stejne silnou nemela ani 19DPO... Podivej se ke me do alba,,, tam to je.. Ale rekla jsem si, e uz testovat nebudu, akorat se budu trapit, jakto, ze a carka neni porad stejne silna... A to jsem mela 10 mamatest.. kdyz jsem pouzila pepino 20, carka byla hrozne slaboulinka... Ja bych to nejak nehrotila.. 🙂

malinka_02
14. srp 2011

@antana123 si děláš srandu, bys mě ady nechala ☹

@moncaka já si říkala v lednu jak to bude super že budu těhotná akorát v době kdy je léto a zahrádky a budu s kamarády o víkednech chodit na zahrádku na limonádu a přes zimu bude ten nejhorší půlrok a pak až dokojim tak akorát zase bude léto a budu s prckem zase chodit na zahrádky s kamarádkama co už prcky mají. A je srpen a nic, dneska si říkám jak sem byla hloupá..

luckamb
14. srp 2011

Ahoj holky,
tak už máme první oslavu narozenin za náma a v pondělí nás čeká druhá. Fotky mám v albu, tak kdo chcete, tak mrkněte.

svija
14. srp 2011

@antana123, @malinka_02 - já myslím, že vůbec není jisté, jak tu budete v diskuzi dlouho. Stačí jedna šikovná spermijka a jste rázem o level dál 😉 .

Holky, mám na vás dva dotazy, které mi vrtají hlavou:
1. Pijete alkohol (příp.kouříte) i v době, kdy ještě není jisté, jestli jste/nejste těhu? Já jsem nekuřačka, ale teda ani alkohol si žádný nedám, dokud není rozhodnuto. Asi to moc žeru 🙂.
2. Jak moc se o snažení bavíte s manželem? Říkáte mu např. ve které jste fázi MS cyklu, jestli si myslíte, že to vyšlo, jestli máte nějaké příznaky atd.? Já se teda snažím chlapa tím moc nezatěžovat, protože i když mu něco z toho řeknu, tak to jde jedním uchem tam a druhým ven mám ten pocit. Miminko chce, ale prostě to bere jinak, chlap, no jo no 😀.

luckamb
14. srp 2011

1. kouřila jsem i pila dokud nebyl pozitivní test a pak na konci těhotenství jsem si jednou za týden dala dvojku červeného.
2. s manželem to neřešíme, až to přijde,t ak to bude. Ani já neřeším fáze cyklu. On my vždycky jednou za čas řekne, tak co už? :D :D :D a pak se tomu smějem. U prvního snažení, ale přesně věděl, kdy to mám dostat, možná přesněji než já :D

moncaka
autor
14. srp 2011

@malinka_02 no, v tomto se nemá nic pořádně plánovat, proto neplánuji a neřeším 🙂 až to příjde, tak to příjde.
@svija já jsem na tom byla takto minulá měsíc a pila jsem, ač jsem nevěděla, jak na tom jsem. Toto nijak nehrotím, se přiznám a hrotit nebudu a pít alkohol - mluvím samozřejmě o příležitostech, kde se alkohol pije, přestanu pít až potom, kdy budu byď i jen z testu vědět, že jsem zřejmě těhu. Domněky neřeším.

A s manželem se o tomto nebavím, max. mu naznačím, že by to zrovna dneska vyjít mohlo, ale víc nic....mimčo chce též, ale toto nehrotí a já si sama myslím, že zatěžovat tím chlapa nemá absolutně cenu. Od toho mám kamarádky 🙂 Takže u nás je to opravdu jen o tom, kdy by se mohlo eventuelně zadařit a pak to je a bude o tom, že ms dorazila nebo nedorazila 😀

malinka_02
14. srp 2011

@svija a jak dlouho se snažíte?

Já jsem to zezačátku měla stejné a to jsem kuřačka, ale snažíme se 9 cyklus a pořád nic..a to bych nemusela taky pít 3 roky a nic 😒 a prý to zezačátku nevadí. Holky které se o mimčo nesnaží a otěhotní taky normálně pijí a kouří, protože to netuší.

A o snažení to u nás bylo tak že zezačátku sem si počítala plodné dny a tam se zvýšila frekvence, tak to manža sám poznal 😉 A pak sem mu řekla o ovu testech a on ať je koupím a sám se mě teď pořád ptá kdy je ovu. Hlavně sem zjistila po půl roce snažení díky ovu testům, že mám ovu jinak než píšou tady na netu všechny kalkulačky. Počítala sem že ta druhá fáze je 12-16 dní a podle toho sem si překryla všechny možnosti a ejhle ovu mám podle testů o den později a to sme většinou už po pokrytí předchozích neměli chuť..takže ještě že sem ovu testy koupila. No ale taky se mi stalo, že sem si ovu testík udělala řekla mu to a on si dal víc skleniček vína a nic.A o to víc mě to pak štvalo, že se na to sám ptá a pak nic.

svija
14. srp 2011

@malinka_02 - no my se snažíme hodně krátce. V červnu byl jen jeden "vrz" v době kdy by to mohlo vyjít. V červenci jsme se nepotkali vůbec 🙂 a až teď naposledy jsme se tomu věnovali trošku intenzivněji, takže obden 😀 😀. Takže zatím nemůžu být vůbec překvapená, že ještě nic.
A taky by mě naštvalo, kdyby se mi nalil a nebyl schopen akce v době ovulace 🙂.

Jinak, já si taky myslím, že to manžel pozná, kdy je plodné období, se po něm častěji sápu 🙂.

antana123
14. srp 2011

@svija 1.přestala sem kouřit je to 2 roky
2.poprvé jsme to spolu řešili ted to s ním neřeším řeším to tady 😀
no jinak ta spermijka by byla super 😀 😀 😀 😀 😀
@malinka_02 ten můj mi to taky někdy udělá že není schopen akce pro alkohol já ovu testy ještě neskusila říkám si že ted od dalšího cyklu zkusím nemá typ na nějaké né mooooc drahé díky?????

antana123
14. srp 2011

@malinka_02 neboj nenechala bych tě tady 😀

antana123
14. srp 2011

@luckamb super fotečky malá si to určo užila 😵 😵 😵 😵 😵 ten dort jste měli jaký jako z čeho???díky

malinka_02
14. srp 2011

@antana123 @svija no mě mrzelo spíš to že po mě chtěla ať si dělám ty testíky, dělala sem to na dovolený běhala z pláže na pokoj ve tsejném čase a pak on tohle..tak mě to hodně mrzelo.Hlavně jak prcka nemáme žádného a 30 na krku tak mě to o to víc mrzí.

Jinak já koupila první s proužekm comfort a ty mi vyhovují ponoří se do moči a čeká se 10 minut a musí se dělat cca ve stejnou dobu a 2 hodky předtím omezit pití ab moč byla koncentrovaná. A na rozdíl od těhu se nedělají ráno ale v době 10-20 což mi dělá největší problém vychytat ten čas abych nebyla v práci ale už doma a pak mě čas dobrý v týdnu zase omezuje o víkendu 😒 ale pak jsem koupila nějaké jiné a bylo to jako kazetka a kapátko a to na mě bylo už moc sloité, raději jen papírek 🙂 spíš mě překvapilo že mm vlastně ovu až o den později než sem celou dobu myslela.

Kouřit chci taky přestat hodně sem to omezila a jen extra lehké slim ale teď přes léto mi to nedá u grilu a vínka atd.ale říkám si hned jak zjistím těhu tak končím

malinka_02
14. srp 2011

holky pijete některá maliník? Já teď začla kontryhel a grepový džus a nevím jestli to má smysl ještě zkoušet maliník 🙂

antana123
14. srp 2011

@malinka_02 jmenují se comfort?????at vím co mám říct v lékarně a nakoli to výjde a kolik jich tam je????a nevíš kdy mám tak zhruba testovat????

antana123
14. srp 2011

@malinka_02 nepiju nic

malinka_02
14. srp 2011

@antana123 no teď je nemám u sebe ale myslím, že je to ovulační test s proužkem comfort, porvé sem je koupila za 160 bylo jich tam 6+2 těhu testy. A pak už jsem je sehnala jen po 3 a cenu 106,130 podle lékárny v centru dražší a na okraji Prahy levnější 🙂 no a testovat to je podle délky cyklu - já měla s HA přesně 28 jak hodinky, pak po vysazení 23 asi 3 měsíce pak sem brala antibiotika a 26 dní a po 2 měsících se mi to posunulo na 27 a to mám teď dva cykly. Na zadní straně těch testů máš tabulku já když mám 27 dní cyklus mám testovat 12 den cyklu poprvé, ale například u mě je ovulace až 16 den takže potřebuju oapírků víc. Takže mi 3 nestačí. Když sem po 2 cyklech měla ovu vždy takhle tak už sem si říkala že nebudu začínat 12 den cyklu ale už později, ale bojím se zase že to třeba zrovna bude dřív a propásnu to 😉 tak to raději dělám. Tak ono je to 200 az ovu testy, 50 za mamatesty a 37 za kontryhel, tak si říkám, že 300 měsíčně není taková investice kdyby to vyšlo 😵

yesu
14. srp 2011

@malinka_02 Ahojky, taky mám nakoupený ovu testíky 🙂 dneska mi skočila MS, takže hurý na snažení číslo tři 🙂

yesu
14. srp 2011

@antana123 já si kupovala 5 testů za 170 kč...a včera ještě tři za 130kč...

yesu
14. srp 2011

@malinka_02 Já taky kouřím...docela dost, ale hned jak zjistím, že sem těhu, chci přesta, ale hodněkrát sem slyšela, že pak není dobrý přestat naráz, ale pozvolně....přítel taky kouří hodně, tak doufám, že ty spermijky nemá mrtvý 😒

yesu
14. srp 2011

@svija Já kouřím, ale hned jak zjistím, že jsem těhu, chci s tím přesta. Co se týče alkoholu, dávám si příležitostně a někdy doma večer dvojku vína nebo frisco, ale až budu těhu, určitě pít nebudu. A zezačátku sem byla snažením dost posedlá, pořád sem o tom mluvila a tlačila mýho chlapa do intenzivnějšího snažení, protože normálně spolu spíme třeba dvakrát za týden a trochu sme se začali hádat, tak už o tom nemluvím a teď už mi sám řekl ať si koupím ovu testy....je fakt, že když sem měla plodný období, snažili sme se třeba obden a už mě to taky moc nebavilo, asi sem to moc brala jako honbu za mimčem a psychika dělá hodně! Teď to zkusíme podle těch ovu testíků a budu se snažit si to užívat a nemyslet tolik na mimčo!

moncaka
autor
14. srp 2011

Holky, tak mi dneska volala kamarádka a docela mě pobavila...snaží se od konce května o mimčo, v červnu měla meškání ms, tak si myslela, že je těhotná, dělala testy a nic..ms se dostavila s týdenním zpožděním tak byla naštvaná, že se nechala vycukat a tak.....tak zahájili další snažení a ejhle, na konci července našla //, a v pátek jí Dr. oznámil (šla shodou náhodou na preventivku), že to vypadá, že je již v sedmém týdnu 😀 😀 Tak se děsně divila, že byl negativní test v červnu a že ms dostala a kdesi cosi a Dr. jí řekl, že se to někdy stává, ale že těhu 100% je a že už vidí i srdíčko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Noooo, co dodat 😀 😀 Otěhotněla někdy v první polovině června 😀 Ať žijou výjimky 😀

yesu
14. srp 2011

@moncaka Teeeda, já chci být taky vyjímka 😀 první na co sem myslela, když sem si tohle přečetla bylo: Nemám si jít udělat test? 😀

moncaka
autor
14. srp 2011

@yesu No, mě to taky bavilo, ale napadlo mě to taky 😀 😀 😀 😀 😀 protože jsem ms téměř neměla, ztěží 2dny a to ještě, aby se neřeklo, ale myslím, že to s těhotenstvím nebude mít vůbec nic společného 😀 😀 Ale fakt mě to pobavilo, byla z toho úplně vypleštěná, protože neměla ani sebemenší příznaky 😀 😀

yesu
14. srp 2011

Holky máte někdo zkušenosti s kapkami gynex?sem teď o tom četla na netu...můžou to užívat oba partneři....ale je to docela drahý 😒

malinka_02
14. srp 2011

@yesu no já kouřím pouze o víkendu v podstatě když piju 😀 zatím každý pátek i sobotu tak po lahvi bílého buď na zahrádce nebo u grilíku..Kiukám, že to máš dost podobně, naše frekvence byla i mébně než 2x díky naší práci kdy se oba vracíme pozdě a hotový a taky sme spolu 7 let tak už to není co bývalo 😉 a právě taky sme se zezačátku hádali ale teď se snažíme přes ty rádiby plodné dny cca 6-7 dní v kuse.A myslíš podle ovu testíků, že tedy jen jeden den?
@moncaka no tak to je hustý, hlavně mě pobolívají prsa ne bradavky, ale tak jako občas takový zabolení spíš k večeru, třeba 5-6x myslela sem z MS ale to semnikdy neměla no a teď i 2 dny po MS tak sem o tom taky přemýšlela a teď po tvým příspěvku taky 😀

yesu
14. srp 2011

@malinka_02 JJ máme to dost podobný 🙂 neee jeden den se určitě snažit nebudem to je málo, ale prostě to zkusím s těma ovu testíkama a uvidím, spíš si myslím, že na dovči na to bude snad víc nálada a jiný prostředí...no uvidíme...hlavně na to nechci moc myslet!!!!
Jinak my sme polu skoro čtyři roky, taky už to není jak na začátku a v týdnu já chodím domů večer a můj chlap zase ve tři ráno vstává, tak sme oba mrtví, takže hlavně víkend...ale to je na mimi málo 😒

malinka_02
14. srp 2011

@yesu a vy zahajujete snažení už teď? Já mám cyklus 27 tak to vypadá na ovu 22.8. naše snažení 10..

malinka_02
14. srp 2011

@malinka_02 já si taky říkám na to nemyslet když ono to nejde.. na dovče sme byly u moře skoro 2 týdny tam byl klid žádná práce pohoda a moře, hádky taky žádný, ovu byla a stejně to nevyšlo..

malinka_02
14. srp 2011

@yesu to bylo pro tebe, já nevím proč si odpovídám sama sobě 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru