Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

amj
14. črc 2011

@deyana to jo, no to je hrozně znát jeden plat navíc... u nás to bylo taky moc znát. ale my chcem druhý mimi, protože přece jen ta naše cácorka už je velká a já nejsem nejmladší :d tak i na úkor peněz... i tady to bude asi znát (trochu)

purblanca
14. črc 2011

@moncicak.as tak to bylo fakt štígro 😉 Já jsem dost skeptická, že bych něco sehnala 😒

deyana
14. črc 2011

@amj jojo, to určitě je znát vždycky, ona ta touha po miminku vytěsní tyhle hnusné starosti 🙂 naštěstí.. to by pak asi nikdo neměl děti 😀

deyana
14. črc 2011

@moncicak.as to jsi teda fakt měla asi štěstí.. taky bych ráda pracovala doma, ale nějak si to neumím představit, co bych asi tak dělala.. mě by to určitě i bavilo, ale ne prodej kosmetiky nebo ukecávání lidí přes telefon, to není nic pro mě.. 😀

kive76
14. črc 2011

@deyana no přesně tak...já myslet na to, že kdoví jestli vyžijem, a budou peníze...tak si dítě snad nikdy nepořídím..ale si říkám, že pak se to nějak udělá...holt se bude víc šetřit...ted je to v pohodě..

amj
14. črc 2011

@deyana jojo, protože když budem všichni myslet že to neutáhnem, tak nebude nikdo těhotnej 🤐

purblanca
14. črc 2011

Přiznám se, že se mi nechce pročítat všech 58 stránek. Tak pokud se nebudete zlobit, chci se zeptat, i když by se otázka třeba opakovala 😀
Jak jsem tu už psala, do skupiny červen nezapadám termínem, ale jsem ráda, že si tu s vámi můžu dopisovat, alespoň už něco od vás zkušenějších pochytím 🙂 Začneme se totiž "snažit" až v srpnu. Lépe řečeno, začátkem srpna, doberu poslední anti. Teoreticky by její účinek měl fungovat ještě 7 dní, kdy bych měla začít brát nové balení, ale to už brát nebudu. Během těch 7 dní se dostaví MS. Takže pak bych opět teoreticky mohla otěhotnět...? Jaké s tím máte zkušenosti?
Mám totiž ještě jeden problém, jsem epileptička, tak bych měla 3 měsíce před otěhotněním brát kyselinu listovou, ale kamarádka porodní asistentka mi říkala, že to není až tak důležité. No uvidím, tento týden jsem ji začla brát, ale jdu za neurologem, prý se epileptičkám předepisuje mnohem vyšší dávka... takže bych tu kyselinu brala v polovině srpna 1 měsíc...
Podařilo se Vám po vysazení hned otěhotnět?

svija
14. črc 2011

@jinka09 - ne není to gynex, je to toto: http://eshop.tcmbohemia.cz/z868-fu-ke-zhong-zi-wan. Já jsem tak trochu švihnutá čínskou medicínu (jsem student), tak jsem si to naordinovala. Jo a užívá se to jak při plánovaní těhu tak v těhotenství.

@moncicak.as - u mě by asi taky zvítězilo mimi, ale taky by mi to hodně vrtalo v hlavě 🙂 .

svija
14. črc 2011

@purblanca - já myslím, že sem můžeš úplně v pohodě chodit a klidně být i v tabulce, i když se začnete snažit až v srpnu. Že to tu nikdo neřeší 🙂. Já otěhotněla 3.cyklus po vysazení antikoncepce a listovku jsem teda brala, ale pokud jí bereš jen krátce, tak to taky není až takový problém. Uvidíš, co ti napíše ten neurolog 🙂.

@zr.ska-držím palce ať // sílí, zatím to vypadá moc dobře 😉.

Jinak teda z těch čísel a výpočtů mateřské a rodičovské mi jde hlava kolem. Radši se na ty nízký čísla nebudu dívat, nebo se mi udělá špatně 😝

purblanca
14. črc 2011

@svija 3. cyklus, tak to je hezkééé 🙂
Mám kamarádku, která se snaží už přes rok a nic, prostě nic... zdravotně by na tom měla být v pořádku, alespoň jí to doktoři tvrdí... tak jsem zvědavá, jak na tom budeme my 😨

terioza1
14. črc 2011

@zr.ska ty uz jsi zase v tom, no tak to hooooodne gratuluju.... ale zatim jen potichounku, obe vime proc.. 🙂 Tentokrat to bude vpoho.. uvidis...

moncicak.as
14. črc 2011

@deyana Já sehnala práci jako administrátor web.obchodu, občas semtam zahlídnu i něco podobného, tak kdybych na něco narazila, hodim Vám sem odkaz 🙂

lenka5731
14. črc 2011

Nejvíc mě štvou ty neustálé změny snad všeho. Co dva roky nebo snad ještě častěji se mění způsob vypočítávání PPM a výška (možnosti volby) rodičáků. Když někdy v r. 2008 změnili způsob výměry PPM, přišla jsem o cca 45 tisíc za půl roku - protože mi PPM skončila v den, kdy ta nová - vyšší - výměra začínala. Tenkrát jsem měla dobrý plat.

Jinak ty plány dalších změn ani nesleduju, nehodlám se nervovat, bůh ví, jak to stejně dopadne a co nakonec schválí. 😠 Každopádně si vezmu tu nejkratší variantu, abych peníze od státu dostala co nejdříve a pak budu kdyžtak doma zadarmo, protože bůh ví kdy zase přijde nějaký chytrák a vymyslí nějaké zlepšení (čti snížení) 😀 Muž je sice šikovný a umí na náš kraj vydělat relativně dost peněz, ale zase máme vysokou režii, navíc stát se může cokoliv, teď dobrou práci má, ale za pár měsíců ji mít nemusí. Na přežití doslova z ruky do huby, a zaplacení všech poplatků a minimum na jídlo a mužovi na cesty do práce potřebujeme 37 tisíc, tak se holt musí činit, nedá se nic dělat.

amallie
14. črc 2011

Ja beru tu dvouletou variantu, u ni je ale zase nevyhoda, ze az budou maly dva roky, pak nedostanu nic a do race tezko, kam bych ji dala 😲

No, snad se do ty doby zadari druhy, ale stejne budu zadara doma, ze

moncaka
autor
14. črc 2011

Já mám třeba taky nadváhu, ale jaksi ji moc neřeším. Po úrazu páteře jsem zhubla za 2,5 měsíce přes 20 kg, pak se mi něco vrátilo, ale nejsem schopná váhu udržet nějak standardně, lítá mi klidně i o 5-7 kg a to řádově během týdnů..takže třeba 10 týdnů jsem hubená a pak třeba 5 týdnů tlustá 😀 Bych se z toho musela zbláznit, takže tohle mě vůbec netrápí. A nadváhu mám, beru-li v potaz delší dobu trvající váhu tak cca 7 kg.

@moncicak.as jinak já bych už asi taky volila to dítě, ono přeci jen to povýšení je na delší dobu, není to jen hop, povýšení a pak tradá....je to pak o zodpovědnosti, člověk tam chce chvíli zůstat, aby to nevypadalo blbě, pak přibudou starosti s povýšením, více práce, větší zodpovědnost, více stresu, můžou se z toho objevit problémy s otěhotněním.......A v dnešní době nemá člověk jistého nic, takže k čemu povýšení, když by nebyla jistota, že člověk se tam na to stejné místo vrátí....

@marcelkap tak to jsi dobrá, že jsi netestila, to já bych už teda nevydržela 😀

@ivis85 tak to u nás se maminky nemnožší, jsem tam totiž jediná, věkově odpovídající těhotné, ostatní jsou tam podstatně starší, které už děti mají....jsem tam tak nějak celkově za benjaminka a to nepracuji zrovna v malé firmě 😀 takže jestli to někdo oznámí, tak jediná já 😀 😀

philipa
14. črc 2011

@moncicak.as nabídka je to určitě lákavá,ale co když si to pak vedoucí rozmyslí a zůstane tam ještě o trochu déle a ty budeš čekat s mimčem kvůli povýšení?Pak zas se ti nebude chtít mít druhé kvůli závazkům v práci..ty jo nezávidím ti situaci. Možná by fakt bylo lepší kyby si to mimísko rozhodlo za tebe 🙂

philipa
14. črc 2011

@maxi.smile no to chápu nění nad zahradu a bazén pro ty malé dětičky. Ale zas si všechno za každou cenu nechat líbit. ...Možná si udělej výlet do civiliazce, 🙂 načerpej síly a pak zas hurá na chaloupku. U nás taky už jedem druhé kolo,takže žádné házení flinty do žita 🙂

philipa
14. črc 2011

@marcelkap ta co co,jsme zvědavé 😀

moncicak.as
14. črc 2011

@philipa Holky, paradox je, že furt nevim, ale i když jsem pochybovala už včera, stejně jsem šla do lékárny pro ovulační testy....vnitřně po mimi toužim, i když z toho mám i strach...když jsme se snažili celý měsíc, tak to tento měsíc asi doklepneme a uvidíme, když zapadnu, tak to řešit nebudu, pokud to nevyjde napoprvé ted, tak si s manžou důkladně promluvíme...on se totiž odložení mimča nebrání 😕

Jinak, podle ovulačních testů furt ještě ovulku nemám, to je síla 😀 Já budu mít ovulku až koncem ,,normálního" cyklu... 😀 😀 😀

d.h.86
14. črc 2011

tak se hlásím po návštěvě zdravěnky-šla jsem jen puvodně pro kontryhleový čajík-nakonec jsem tam nechala 250kč-mám feminan-kapky,které by měli srovnat hladinu hormonu a mělo by to pomoct k těhu a čajík na odkyselení organismu-tak se uvidí-homeopatika k sobě,tak snad,dělám si myslím až až k tomu každodenní snaženíčko a včer aj nohy hore

kive76
14. črc 2011

@d.h.86 ahojky no to jsi si pěkně nakoupila..na co že je dobrej ten kontryhelovej čaj? j á si ho snad taky někdy skočím koupit 🙂 🙂

marcelkap
14. črc 2011

Tak jsem nevydržela a testla.....a NIC 😒

zr.ska
14. črc 2011

@kive76 Tak taky držím palečky ať ta mrcha nedorazí 🙂

moncicak.as
14. črc 2011

@marcelkap Tak zkus ještě za pár dní, Ty víš jistě, kdy jsi měla ovulku?

marcelkap
14. črc 2011

@moncicak.as Myslim si mezi 16.-18. a zkoušeli jsme 14., 16., 17.

moncaka
autor
14. črc 2011

Holky, já jsem dneska jak balon, bolí mě břicho, jak namožené svaly, vůbec nevím, od čeho to může být ☹

moncaka
autor
14. črc 2011

@marcelkap tak uvidíš, ale je to zvláštní...vždy máš příznaky MS?

marcelkap
14. črc 2011

@moncaka Tak den dva předem mě bolívá břicho a mívám tmavší výtok nebo trochu špinění a teď furt nic.
Třeba to tvoje břicho vůbec nic neznamená. Asi se moc pozorujeme 😕

michelina1
14. črc 2011

@jessulka ahojky zlatí... promiň, že jsem teď nepsala - jak máme teď v sobotu svatbu, tak toho bylo hrozně moc ☹.... Tak jak se změnily tvoje těhu příznaky??? 🙂 četla jsem že jsi už 7/8 DPO dnes 🙂 ty jo to to letí - už tak za 3 dny můžeš zkusit testík 🙂... jééé já se tak těším na nějaké pozitivní zprávy.... Já jsem dneska 4 nebo 5 DPO - objevil se mi dnes růžový hleník, tak možná mě napadlo zahnizďování (ale může to být prý i nerovnováha hormonů), taky mám citlivé bradavky, ale to mám vždycky od ovu, tak tomu moc nepřikládám váhu... dnes mě i chvilkama tlačilo na vaječníkách... no řekla bych, že nějakou naději na těhu mám 🙂 ale pak hned letíme na dovolenou - tak se bojím, aby když bych byla těhulka, aby se třeba při tom cestování něco nestalo miminku... ☹

zr.ska
14. črc 2011

@terioza1 Děkuju 😉 zatím to beru tak nějak chladně, neraduju se předčasně...zítra se uvidí...a i když to zítra nedostanu, tak třeba pozítří...kdo ví... 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru