Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

dupik
26. čer 2011

Jinak 32DC a furt nic..aletest si radši nedělám..bojím se negat.výsledku....

marcelkap
26. čer 2011

@maxi.smile Jéje, škoda. Tak v tom jedeš zase s námi.

jinka09
26. čer 2011

ahoj holky, právě jsme se vrátili z krásně prožitého víkendu, nestíhám ani dočítat, co se všechno napsalo. Celý ten pěkný výlet mi zkazilo to, že jsem to v pátek dostala☹, takže jsem 3DC☹. Měla jsem zpoždění 2 dny, což fakt nemívám, tak už jsem se viděla těhu☹, bohužel☹.
Další měsíc začnu s ovutesty. Pochopila jsem to správně, že se na ně ráno čůrá jako na ty těhotenské a den ovulace se na něm nějak projeví? Díky za odpověď, nikdy jsem to nedělala.

lenka5731
26. čer 2011

@moncicak.as Já bych se na nějaké pročišťování vyprdla 😎 Můj doktor (gyn.) naopak všem doporučuje před plánovaným otěhotněním HA brát, že je pak tělo "nadržené". A aby HA ovlivnila plod, to je podle mě nesmysl. Já bych do toho šla naostro s tím, že to buď vyjde a nebo nevyjde. 😉 Stejně HA na každého působí úplně jinak, spousta vlivů na tělo je neprobádaných, takže bych si s tím hlavu fakt nedělala a šla do toho. Pauza podle mě má význam třeba u revize v 10. týdnu, ale jinak ne.

moncaka
autor
26. čer 2011

@moncicak.as mně moje gynekoložka řekla, že čekat nemusím, mám nízkohormonální HA. Tento měsíc jsem navštívila jiného Dr., protože moje Dr. tam nebyla a ten mi řekl, že mám počkat tak měsíc...každopádně já čekat nebudu...

moncaka
autor
26. čer 2011

@lenka5731 souhlasím 🙂

moncaka
autor
26. čer 2011

Antikoncepce a těhotenství

Mnoho otázek žen směřuje k vysazení antikoncepce a těhotenství. Po vysazení antikoncepce zase automaticky naskočí normální cyklus s klasickým menstruačním krvácením, tj. uvolňuje se vajíčko, a není-li oplozeno, připravená děložní sliznice se společně s vajíčkem a s krví vyloučí. Někdy může cyklus být trochu nepravidelný, než si tělo zase zvykne na své vlastní hladiny hormonů.

Také okamžitá schopnost otěhotnět po dlouhodobějším braní hormonální antikoncepce bývá většinou snížená. Ovšem spoléhat se na to nedá, protože existují případy, kdy pár vysadil antikoncepci s tím, že „až se zadaří, tak se zadaří“. „Zadařilo“ se jim však hned při prvních sexuálních radovánkách po vysazení antikoncepce. Není to sice běžné, ale stát se to může.

Mezi laiky někdy koluje pověra, že by žena neměla otěhotnět bezprostředně po vysazení antikoncepce, ale až za několik měsíců, aby nebyl poškozen plod. Žádné lékařské výzkumy ani studie tento fakt neprokázaly. Hormony, které žena dostává, jsou analogy přirozených hormonů vytvářených tělem, odbourávají se v játrech a v těle se za předpokladu dobrých jaterních funkcí nehromadí, a tudíž nijak nemohou ovlivnit případné embryo.

lenka5731
26. čer 2011

@kleopatra35 Názory tvojí doktorky mi přijdou docela zvláštní 🙂 Pokud se oplodněné vajíčko neuhnízdí v děložní sliznici a odejde při menstruaci, tak se to bere jako potrat a musí se čekat tři měsíce? To by hodně ženských nemělo děti nikdy 🙂 To se přece dělo vždycky a je to úplně normální a bralo se to jako opožděná menstruace, to jen my "blbky" v dnešní době testujeme 10 dní po ovulaci, resp. ještě několik dní předtím, než by měla MS přijít a pak vyvádíme, že jsme "potratily". Tím se teda nechci dotknout tvojí doktorky ani tebe, jen píšu svůj názor. 🙂 Jsem laik, ale co jsem tak za poslední roky kde načetla, tak čekání beru jen v případě revize a potratu v min.8-9. týdnu (kdy zárodek odejde sám) a v odůvodněných případech v závislosti na konkrétním případu a zdravotním stavu, nějaké to "pro jistotu, my to tak děláme" moc neberu.

moncaka
autor
26. čer 2011

Tak a ještě jeden příspěvek:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký máte názor na vysazení HA před plánovaným otěhotněním. Ptala jsem se dvou gynekologů a každý radil něco jiného. Jeden - vysaďte pár měsíců předem, aby se tělo "očistilo", druhý radil - okamžitě po vysazení se klidně snažte otěhotnět. jsou nějaké výzkumy v tomto směru /např. vady plodu, problémy v těhotenství, pokud otěhotníte ihned po vysazení/? děkuji

Ten lékař, který vám radil několik měsíci na "očistění" těla od hormonů bohužel nemá pravdu. Otěhotnět můžete okamžitě po vysazení hormonální antikoncepce hned v následujícím cyklu bez jakéhokoliv nebezpečí pro průběh těhotenství a plod.

MUDr. Radim Uzel

moncicak.as
26. čer 2011

Holky, díky, proberu to s manžou 😀

lenka5731
26. čer 2011

@kleopatra35 S porodným je to tak, že je to 13 tis na první dítě matky, ale jen pokud jako rodina máte příjmy do 2,4 ŽM, což je nějakých 16 tis. Takže to byste museli s manželem oba pracovat za minimální mzdu, abyste na něj měli nárok.

Mateřská je cca 69% platu (hrubého) - na netu je spousta kalkulaček. Ta je jen pro pracující ženy od obvykle 34. týdně těhotenství a v případě jednoho dítěte trvá 28 týdnů (dvojčata 37 týdnů).
Rodičovská - navazuje na mateřskou a je do 2,3,4 let.
2 roky - pro maminy, co maj min 16.500 btto měsíčně
3 roky - všechny zaměstnané
4 roky - nezaměstnané, nezaměstnané nepobírají mateřskou, ale rovnou rodičovskou ode dne porodu. Jinak kdo má nárok na 2 letou si klidně může vzít i 4 letou, ale naopak to nefunguje .. Jinak je tam spouta kliček, ale od nového roku se ty podmínky stejně budou pravděpodobně měnit.

Po novém roce by teoreticky mělo být možné tu délku volby rodičáku změnit, ale moc nechápu jaký to má smysl, když stejně od státu dostaneš v součtu stejnou částku. Jak jsi psala, že bys změnila ze 4 let na 3, tak pochybuju, že by ti něco vraceli. Já osobně bych si ty peníze vybrala co nejrychleji, a pak byla doma "zadarmo", protože se může stát, že pak zase přijde nějaký chytrák a všechno změní. 🙂

lenka5731
26. čer 2011

@moncicak.as Jak ses ptala, na to že do tří let věku dítěte nestihneš porodit, tak to se řeší tak, že stihneš aspon nastoupit na mateřskou (34. týden těhotenství), když budeš aspoň těhotná, tak nastoupíš na PN a když nebudeš ani těhotná, tak buď nastoupíš do práce a nebo si požádáš o neplacené volno.

Uf, raději jdu, zase mám slovní průjem.

moncicak.as
26. čer 2011

Tak byly navrhnuty 3 možnosti - 1) počkat tak 2-3 roky, jít do práce a pak si ořídit druhé, 2.) s dítkem začít až na podzim až v zimě, s tim, že do té doby najdeme alespon byt a 3.) na mímu začneme pracovat hned, a uvidíme, kdy to vyjde. Varianta 1 byla zamítnuta s tim, že až se zapracuju v práci, asi se mi pak nebude chtít jít zas na MD, 2.) varianta byla taky zamítnuta, že to zbytečněš oddalujeme, takže prostě to nebudeme hrotit, a začneme hned, a až to vyjde, tak to vyjde 🙂

martinka87
26. čer 2011

Simco,to je mi lito... Ale hlavu vzhuru,dalsi cyklus je nas a taky vsech ostatnich... Uz do toho preci musime padat, neeee 😉))

Koukam, ze manzilek taky fajn... 😉 s tema nemocema je to vsuuuude stejny 😉 bohuzel ja uz jsem jednou nedopadla dobre po prechozene angine, tak se ted hlidam ...

Dortik uz rozmrznul, tak dodelam spagety a dame si ho ke kaficku 😉 a pak?? Zehleniiiii ☹

maxi.smile
26. čer 2011

@moncicak.as já bych do toho ,,bušila"..nechápu výraz ,,očistit se od antikoncepce" ..páč dle mého v těle nezůstává nic (když můžeš po jednom vynechání otěhotnět) ..a jak jsi se ptala...tak pak při otěhotnění bych se nechala jako vrátit do práce a hnedle na neschopenku..to by šlo, ne? Do porodu????

moncaka
autor
26. čer 2011

V mé bývalé práci to jedna paní udělala stejně tak. Přišla po mateřské do práce, byla tam všeho všudy 5 pracovních dní a pak s úsměvem na rtech oznámila, že jde na rizikové. Nepočítala jsem, zda se jí to vyplatí nebo co a jak, ale ona sama tvrdila, že jí to bylo porazeno jako "nejlepší finanční řešení", tak nevím. Ale vím, že na ni byl zaměstnavatel dost naštvanej, že ji během 5 dní školili, školili a školili a pak najednou zase zmizela......

lenka5731
26. čer 2011

@moncaka to mi taky přijde blbý, férovější je říct rovnou, že do práce nenastoupí, že hned od prvního dne půjde na PN 😕

lenka5731
26. čer 2011

@moncaka a finančně nejvýhodnější teda nevim, to asi těžko, ale když si člověk započítá peníze za dojíždění a tu neskutečnou honičku s malým dítětem a plným úvazkem, tak se mi PN zdá taky příjemnější 😎

moncaka
autor
26. čer 2011

@lenka5731 tak tak, moje řeč, taky jsem docela koukala, že to takto udělala. PN je dle mého též příjemnější 🙂

jinka09
26. čer 2011

@lenka5731 a když už pracuji 2 roky, ale než otěhotním, mě třeba propustí, nebo odejdu sama, tak se počítám jako nezaměstnaná, ikdyž už jsem si něco odpracovala?
a co se týká samovolného potratu (kdy zárodek odejde sám) není potřeba čekat tak dlouho, mě doktor řekl, že stačí nechat proběhnout 1 cyklus a zase můžeme začít pracovat na mimču🙂

lenka5731
26. čer 2011

@jinka09 Jo, i kdybys pracovala předtím třeba 10 let v kuse, tak jsi prostě braná jako nezaměstnaná, tedy bez nároku na PN, MD a možnost volby RP (když nemáš práci v tu konkrétní dobu).

d.h.86
26. čer 2011

ahoj,mužu se k vám přidat?taky se ted snažíme o druhé miminko,ale my to nemáme tak jednoduchý,tak jsu zvědavá za jak dlouho se zadaří(kdo má zájem,muže se podívat ke mně do alba)

moncaka
autor
26. čer 2011

@d.h.86 Ahoj, vítám Tě mezi námi a držím pěsti, aby se brzy zadařilo a vše dobře dopadlo 🙂

d.h.86
26. čer 2011

@moncaka ahoj,děkuji za přivítání,no,nepočítámn,že by to šlo tak lehce po prvním těhu,ale snad jo,druhé mimnko chceme,moc

jinka09
26. čer 2011

@lenka5731 a jak je to prosím s tou ochranou lhůtou? Někde jsem četla, že i když ještě ani nevíš, že si těhotná a propustí tě z práce, tak to neplatí, nebo tak nějak

moncaka
autor
26. čer 2011

@jinka09 to je pravda, stačí lékařské potvzení, že v té době, kdy jsi byla propuštěna, jsi byla již těhotná. I jsem se s tímto případem jednou setkala.

moncaka
autor
26. čer 2011

@d.h.86 uvidíš, třeba budete nakonec překvapení...,,

jinka09
26. čer 2011

@moncaka děkuji, snad to nebudu muset řešit, ale člověk nikdy neví🙂

lenka5731
26. čer 2011

myslím, že už musíš být těhotná, když z té práce odcházíš. ale to si nejsem jistá. o tohle jsem se nikdy nezajímala., ale šlo by to dohledat.

o tomhle se nedá jen tak stručně psát do diskuse, ze (skoro) všeho jsou vyjímky a různé kličky. navíc to není můj obor, jen jsem se o to zajímala sama pro sebe - teda spíš věci, co se týkaj mě 🙂

jinka09
26. čer 2011

@lenka5731 děkuji

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru