Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

deyana
22. črc 2011

@purblanca můj tam byl a chce být zase 🙂 já bych to nedala, to se přiznám. A byl tam přesně k tomuhle: podej pití, buď ticho, nemluv na mě, dej mi ručník 😀 A pak teda pravdou je, že na to, co vidí, vůbec nemyslíš, protože (aspoň) pro mě je to to nejhorší co jsem kdy zažila a myslela jsem, že chcípnu rovnou, když mi řekli, že toto ještě nic není, a že to vidí na celý den.
Jsem taky váha a měla jsem přesný myšlenky jako máš ty. Ale v pohodě. Rychle se na to zlé zapomene, opravdu moooc rychle. Tatínek je spokojený, že si konečně poňuchňá to miminko, mamina je spokojená že to má zdárně za sebou a šestinedělí je tááák dlouhý, že se to skoro nedá vydržet abstinovat 😀 Chlapi to neřeší, to jen my si zbytečně lámeme hlavinky 😀

jo a mmch - měla jsem s sebou 2 velký tašky věcí k porodu, jak sem si chytře vyčetla na netu, že se to dá zpříjemnit - nedá !!!! Notebook, svíčky, vonné olejíčky, i knížku, jídlo, rádio atd.Je to blbost, ani jedno z toho jsem nechtěla, nešlo to, ani oblečení, stejně mi dali to erární... takže nevěřte všemu co si přečtete.

moncicak.as
22. črc 2011

@purblanca No, když jsem měla největší bolesti (asi jen 15 minut), tak mu bylo zle na zvracení 😀 a pak jen pomáhal držet nohy...byl za to, že tam byl rád, že to všechno viděl...ale já měla v celku rychlý porod, takže to byla relativně pohodička, jak říkám, raději znovu rodit, než zubař 😀 😀

moncicak.as
22. črc 2011

@miselinka2 Gratuluju!!! 😉

deyana
22. črc 2011

@moncicak.as to jsi teda šťastná žena, jen 15 minut těch nejhorších bolestí.. bože, já je měla 4,5 hodiny a myslela jsem že už chcípnu, ale to jako vážně, plazila jsem se po zemi, skákala po balonu, dvě hodiny jsem byla v horké sprše, a věřte nebo ne, nic nezabíralo 😀

moncicak.as
22. črc 2011

@deyana Ty bláho, mě začli bolesti (opravdu jemné, ani moc bolestivé) hned 6 minutové okolo 14.hodiny...podotýkám, 2 hodky předtim jsem dorazila z kontroly u dr 😀 , tak jsem v klidu zavolala mamině, zkusila vanu, nepovolilo, zkrátilo se na 5 minut, mamina dorazila, nervní víc, než já, já si v klidu pokecala, umyla ještě nádobí, zavolala mýmu, aby dojel z Prahy, a okolo 17.hodiny jsem v pohodičce jela do nemocnice, bolesti po 3 minutách ale fakt slabounké...v autě mi praskla voda, no a na monitoru u příjmu začala ta prča 😀 To už jsem se nesmála, to už fakt bolelo, tak pak jen na 15 minut do sprchy, pak na mě koukli, prej okamžitě na sál, chvíli tlačit a v 18:45 byl na světě 😀 Kéž by byl i takový druhý porod.... 😀 😀 😀

deyana
22. črc 2011

@moncicak.as To není možný, taková idylka 😀 mě ve 2 ráno píchlo v břiše, jdu na záchod, mokrý kalhotky ale jen trošku, tak jsem si šla lehnout, ale trochu mě to břicho bolelo, tak jsem asi do 3 seděla u netu, pak mě to začalo bolet, 6 minut, 5 minut, 8minut, 4 minuty, říkám si to není pravidelný tak to nic není. šla jsem do vany, ve vaně se to nezlepšilo, tak jsem si vzala notýsek a zapisovala jsem si minuty, po kterých jsem měla kontrakce. V 6 ráno posílám chlapa do práce, jsem unavená, ospalá ale přes bolest to nejde, pak to ve mě začne hlodat tak ho volám zpátky, jdeme na kontrolu do nemocnice, tam mi řekli že hodinu do brna to vydrží, že to teprve začalo, tak jsme jeli.. přijela jsem tam v 8 ráno prej už bez plodovky (co jsem měla vyčtený že odteče najednou - není pravda - mě odtíkala po kapkách od dvou až někdy do těch 6-7h) a to už teda v autě po 3 minutách a brutální bolesti, a malá se narodila chvilku před polednem, takže od začátku 10h, z toho teda asi půlka mega bolestivá.. hrozný vzpomínky..

lenka5731
22. črc 2011

@moncicak.as Tak takovým jsem vždycky záviděla. Mně trval (vyvolávaný) porod 32 hodin bolestí, šílené byly hned od začátku. Takže někoho na "podrž a dones" bych fakt ocenila. 😀 Třeba když mi spadl ovladač od TV na zem, tak byl nadlidský úkon ho zvednout a tak. 😀 Já bych toho chlapa zaměstnala tak, že by byl za tu první dobu asi víc zpocenej než já 😀

amallie
22. črc 2011

@purblanca muj manzel u porodu byl a moc mi pomohl 😉 Nedovedu si predstavit ho tam nemit, utiral mi ruce zpocene, drzel me, chvalil a chlacholil a tak vubec, pak me krmil veceri, vyfotil holcicku a jel to domu oslavit 😉

amallie
22. črc 2011

@purblanca ono si zas nemysli, on nic moc neuvidi, muze ti stat u hlavy a tak, takze uvidi, jak tlacis a miminko, ale jako diru do prdele a tak ne 😀

lenka5731
22. črc 2011

@purblanca můj manžel neříkal nic 🙂 , v té době jsem byla sama, celé těhotenství a pak ještě rok a něco.

lenka5731
22. črc 2011

@deyana přesně, když mi doktor po tom, co jsem 10 hodin soustavných bolestí lezla doslova po zdi, řekl, že "se nic neděje", tak jsem ho seřvala, ale on se teda se mnou taky nepáral. Na tu televizi, jsem koukala až když jsem měla kontrakce, protože ty minuty mezi nima byly oproti tomu předtím pohodička. Do dneška přesně vím, co dávali.

purblanca
22. črc 2011

@amallie teď jsi mě rozesmála 😀
@lenka5731 jj, vždyť jsi to už psala na předchozí stránce, malinko se v tom ztrácím 🙂 s tím, aby viděl jak ženská trpí taky souhlasím 😉
@deyana ty jo... to jsou zážitky ! 😒 ...potěš koště, nechci bolesti, nechci klystýr a ty hrozný věci kolem... chci dostat rovnou čisté voňavé miminko 😅 😀

lenka5731
22. črc 2011

@purblanca taky se mi ta diskuse zdá krapet nepřehledná 🙂

kleopatra35
22. črc 2011

Manža chce být u porodu, ale moje kamarádka rodila minulý měsíc, muž šel s ní, že bude u porodu, že ji pomůže atd...u příjmu jí řekl, že si jde ven zapálit a hned příjde...hehe, přišel až druhý den...sestřičky prý na oddělení tvrdily, že je to pravidlo...--prý tatínci řeknou, že jdou do bufetu pro pití či si zapálit a pak říjdou k hotovému....srabíci 🙂

moncaka
autor
22. črc 2011

@rajule ahoj, vítej mezi námi ;)

lenka5731
22. črc 2011

@kleopatra35 Tak tohle mi ten můj udělat, tak snad poruším to, co jsem včera napsala, že v partnerství se dá zvládnout všechno - a mírovou cestou. 😀 To bych ho asi vážně zabila, jak by mě naštval. 😎 😲 😀

miselinka2
22. črc 2011
moncaka
autor
22. črc 2011

@lenka5731 my se též neseznámili přes internet 😀 my u voleb, já v komisi, on šel volit, ovšem k úplně jiné komisi!!! I přesto jeho oko spočinulo na mně, když procházel kolem naší komise...já si ho taky všimla, ale vůbec jsem ho neznala...ale zaujal mě, líbil se mi, takové charisma z nej vyzařovalo....no a večer telefonán, neznámé číslo, že byl u voleb a že si mě tam všiml a že si sehnal číslo.....😀 No a je to 😀

moncaka
autor
22. črc 2011

@purblanca manžela u porodu vůbec neplánuji, prostě ne. Ovšem kdyby na tom vysloveně trval, tak bych mu to asi povolila, ale myslím si, že na tom trvat určitě nebude 🙂

moncaka
autor
22. črc 2011

@amallie Tvůj příspěvek v 15:49 mě tak rozesmál, že jsem málem spadla ze židle, ale vážně, jsem sama doma a tlemím se jak blbeček 😀 Bylo to fakt upřímně a bez okolků napsané..prostě super 😀 😀

purblanca
22. črc 2011

@moncaka a důvod, proč ho tam "neplánuješ" ? 🙂 zajímá mě každý názor 😀

moncaka
autor
22. črc 2011

@miselinka2 Taky moc moc moc gratuluji a držím pěsti, aby vše bylo stále ok ;)

moncaka
autor
22. črc 2011

@purblanca já jsem typ člověka, který chce být u zásadních věcí, čímž porod opravdu je, a které se mně týkají, sama. Nepotřebuji aby mi někdo radil, ať tlačím (nemyslím teď radu od Dr., ale takové ty podporovačné řečičky od partnera) nebo mě chlácholil, že to bude dobrý, že už to bude a takové věci. Já na to fakt nejsem. Prostě jsem v těchto věcích vlk samotář a moje představa je, že by ho zavolali, až by bylo mimčo na světě....
A druhý důvod je i ten, že v mém okolí znám již 2 případy, kdy byl muž u porodu, podotýkám, jednalo se vždy už o 2. porod, který ovšem nedopadl úplně nejlíp, a chlapi to prostě nerozdýchali. Zavrhli narozené dítě a nakonec se obě manželství rozvedla, protože matka dítě hájila, samozřejmě, ale oba chlapi to prostě nedali. Takže znám oba případy, kdy si to chlapi pochvalovi, že tam mohli být, ale pak i ty dva případy, kdy to skončilo opravdu totálním fiaskem, takže to mi to vlastně rozlousklo 🙂 Jen teď nevím, zda jsem se vyjádřila dost srozumitelně 😅 Ale jak jsem psala, bylo-li by to jeho výslovné přání....ovšem teď jsem si uvědomila, že u mě to bude na 95% císař, takže je to stejně jedno 😀 😀

d.h.86
22. črc 2011

tak já si manžu u porodu přála,ale asi by to nezvládl,protožese mu dělá špatně i při odběru krve,ale já rodila nakonec ak.císařem

miselinka2
22. črc 2011

@moncaka no doufam ze vse bude oki a bude mi jen a jen lip a bude vse oki

d.h.86
22. črc 2011

já snad dnes umřu,ona mi paní v lékárně říkala,že třeba časem mužou ty cysty po těch homeopaticích praskat a mužu začít špinit,ale spíš až k MS,dnes je mi děsně,od rána,fakt jak na mega silnou MS-podbřišek a v lříži mě bolí a něco ze mě stále teče,jako nějaký výtok,tak fakt mazec,ale je aspon vidět,že se s tělem něco děje 😉 😖

moncaka
autor
22. črc 2011

@miselinka2 určitě bude všechno ok 🙂

kleopatra35
22. črc 2011

Holky moje, přeji Vám krásný páteční večer, já dnes celý den gruntovala a teď jdu na drb ke kámošce...manža přijede až v noci, tak aby mě to čekání lépe utíkalo... 😉

lilin
22. črc 2011

@moncaka ahojda, ted dočítám trošku zpětně... já teda nevim jak s chlapam au porodi, ale mě když dovezly do fakultky, tak jsem taky jela na akut. císaře a manželovi podávali sterilní hadříky.. v tu chvíli byl teda chudák stejně zelenej jako to obelčení... takže dneska mužou být tatínkové asi i u císaře...

moncaka
autor
22. črc 2011

@lilin no je to možné, já to zatím nezjišťovala, ale je pravda, že už jsem pár fotek viděla, kde byl i tatínek a pak holky psaly, že rodily císařem, tak to možné třeba je.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru