Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

moncaka
autor
26. čer 2011

@jinka09 uvidíš, ale je lepší všechno vědět, i když to nebude třeba, pro případ, že by to třeba bylo....

d.h.86
26. čer 2011

@moncaka uvidíme,od porodu nic nepoužváme jako ochranu,tak nevím,nj,ale pro mimi člověk udělá cokoliv

moncaka
autor
26. čer 2011

@d.h.86 přesně tak jak píšeš, když už se člověk rozhodne, udělá cokoli, aby "svého" dosáhl...🙂

ivis85
26. čer 2011

Ahoj holky, vítám nové tváře 🙂
Teda vy jste zas tak ukecaný, že jsem vás dočítal na dvakrát a těch 5 stran bylo teda něco 😉
maxi.smile + moncicak.as to je blbý, že to nedopadlo, ale tak máte další příjemné chvilky (snažící chvilky) před sebou - moncicak, já bych to tedy také neoddalovala, tělo si samo určí, až bude vhodná doba.
Jinak já jsem asi 28 DC, dnes jsem ji čekala, ale zatím si dává na čas 😕 tak nevím, kde se toulá, začínají se mi zvětšovat prsa a to před MS mívám, uvidím co bude ...
O porodným si nechám zdát, i když by bylo milé, aspoň na kočárek, neschopnost a rodičák je daný asi dle platu (?) a mateřskou počítám zvolím tu 2 letou, ale to je předčasný - jen když bude vše ok, měla bych jesle či jiné hlídání ...
Tak dobrou

martinka87
26. čer 2011

Nez jsem nastoupila do prace,taky jsme resili co a jak s penezma na rodicaku... Ja jsem byla doma 10 mesicu a bylo mi porazeno:nechat se zamestnat kymkoliv OSVC,i klidne z rodiny a treba za 14 dni jit na neschopenku,timto tedy bezi pracovni pomer,ze ktereho se pak pocita MD a dal je moznost vyberu RD. A nebo... Po porodu nezamestnane nastoupi otec ditete treba na jeden den o vikendu na RD,vybere variantu a hned zase preda RD na matku a ta pokracuje ve zvolene variante...

martinka87
26. čer 2011

Pekne me stvou s tim porodnym a veskerou "podporou pro mlade rodiny".... To je des,ach jo ☹((

ivis85
26. čer 2011

@martinka87 jj podporujou, ale hnědočechy, nejsem rasista, nehážu je do jednoho pytle a většina je živa na náš účet 😠 to se mi vždy otvírá kudla v kapse ... jedna paní u nás dostala výpověď, snižovali se stavy a během tý dvouměsíční lhůty přinesla neschopnost, že je těhu, tak jí výpověď zůstala, ale měla dostala zaplaceno vše, jako by byla u firmy zaměstnaná, rostě to bylo v nějaké ochranné lhůtě - no a ve finále jí to poradila naše účetní 😉

dupik
26. čer 2011

na dr
@martinka87 na druhou stranu jsme tak sociální stát, že si fakt nemůžeme stězovat..co jsem četla v různých časopisech,tak jsme snad v evropě výjimka..všude jinde od půl roku musí matka do práce a o dítě se starají příbuzní nebo chůlvy...nebo můžou mamči zůstat doma, ale od státu mají prd...takže náš luxus být s dítětem až do tří klidně i do 4 let a mít aspoň tuto almužnu je fakt ve světě celkem vzácnou výjimkou..važme si toho..mechtěla bych žít avychovávat jinde.. (leda bych měla prachy na to lebedit s malou doma a mít na to z minula bohatě našetřeno-což se vám zase u nás asi těžko povede..)

amallie
26. čer 2011

Jejej, @maxi.smile skoda ☹ Ale tak vyjde casem, treba budem tehotnet vsechny stejne a aspon si budem moct vymenovat zkusenosti 😉

Ja mam dvouletej rodicak a priste bych ho vybrala zase, co je doma, to se pocita 😀

marcelkap
26. čer 2011

@martinka87 Jestli to jde, tak je dobrej nápad a pro nás asi řešení, aby na MD nastoupil otec a pak to přepsal na mě. Já jsem totiž nezaměstnaná, takže musim automaticky na 4letou. A představa, že na 2 děti budu brát 3800Kč je šílená, když teď mám na jedno 7600Kč a sotva vyjdem.

amj
26. čer 2011

@dupik jo, všude jinde je to jinak, ale ty mamči berou jiný peníze a maj možnost jit na zkrácenej úvazek. a za tu dobu co je mamča s mimčem na mateřský,tak teda fakt nestrádá a neobrací každou kačku jak u nás. Třeba ve španělsku -mamči jsou na MD do 8mi měs věku dítěte, pak jdou do práce, ale maj zkrácenej úvazek. Vyzvednou si prcka odpoledne, po obědě. Ne jak urvaná mamča v čr v půl šestý večír. Navíc všude jinde jsou školky a jesle zabezpečený, ne zrušený jak v čr. Takže pak se člověk nemůže divit,že to v jinejch státech funguje.
@marcelkap to je šílený, s těma penězma ☹ škoda, že člověk nemá lepší barvu,hned by bral peněz víc a za nic :(

martinka87
27. čer 2011

Marcelka:jedna se RD,ale jde to... Kdyz pujde manzel o vikendu,tak ani nemusi nic oznamovat zamestnavateli. Ja jsem ted v praci 4,5 mesice, tak uz nastesti muzu tehotnet a ikdybych nastoupila na nemocenskou,coz asi u me bude,tak uz budu mit narok na MD,nastestiiiiii!!!!

Uff,to bylo vstavani,bleeeee ☹ hezky den,mazu do prace ☹

philipa
27. čer 2011

Holky akorát nevím jak to je, jestli nám doktor na neschopence napíše omezené či neomezené vycházky? Já je třeba při prvním těhu měla,ale jen chvíli pak to zrušil. Ale těd teda s malým prckem co nelze udržet jen doma,mít dané kdy budeme moc jít ven či nikoliv,to by bylo nemilé 😒

lenka5731
27. čer 2011

Dobré ránko 😀

@philipa Jestli jsi na rodičáku, tak nepotřebuješ neschopenku, ne? Jinak myslím, že se vždycky dá s doktorem dohodnout, že si vybereš časy, který ti vyhovoujou ... Já jsem byla většinu těhotenství na PN a když jsem se Dr. ptala, jak to je s vycházkama, tak mi říkal, ať to vůbec neřešim, že u něj se musej mít těhotný jak v bavlnce, tak ať si dělám, co chci kdy chci. Tak uvidíme, jak to bude podruhé, jestli na sociálce nepřitvrdili. Přes týden by mi to bylo jedno, ale o víkendu bych přece jen ráda vyjela na výlet, pokud bych jinak byla ok. Holka bude ve školce, takže já se na tu PN těším jako na zaslouženou "dovolenou", kterou jsem měla naposledy než se holka narodila 😀

lenka5731
27. čer 2011

protože abys mohla mít současně neschopenku a rodičovský příspěvek (jít by to asi mělo, nevím), tak bys musela ukončit u zaměstnavatele rodičovskou dovolenou, nastoupit do práce a jít na PN. Myslím, že pokud by to někdo udělal, měl by jistotu, že se po té druhé rodičovské nebude mít kam vrátit 😀

eleonor
27. čer 2011

Ahoj holky, teda to byla fuška všechno to tady dočíst za celej víkend, co jsem se sem nedostala... 🙂
tak nějak jsem doufala, že už tady budeme mít nějaký šťastný budoucí maminy, až se sem vrátím, je škoda, že to nevyšlo ☹ ale musíme být opimistický, příště už to vyjde 🙂

co se týče té HA, já jsem zřejmě úplně jediná, která ji nikdy nebrala a ani se na to nikdy nechystám, jinak už to dneska berou asi úplně všichni...

o tom, že může jít na mateřskou manžel jsem už něco slyšela, mají to tak naši sousedi, ale nevím, jak to funguje, když má manžel PP na dobu určitou (u nich ve firmě to tak mají, 2x na rok), jestli to třeba nějak nevadí? já jsem totiž taky nezaměstnaná a s těma penězma je to hrůza... navíc na porodný nemáme nárok, ani když pracuje jenom manžel...

lenka5731
27. čer 2011

@philipa promiň, ted jsem koukala, že prcek bude mít v září 3 roky a RD končí. Tak se leda s Dr. na těch vycházkách domluvit, jak budeš potřebovat. Já mám dnes ještě volno a pak zas hurá do práce ☹

lilin
27. čer 2011

ahoj holky, vy jste se teda zase činily, to bylo něco všechno dočíst, vítám novou tvářičku a přeji brzké zadaření....
jinak teda já politickou situaci vubec nesleduju a ani jsem netušila že zrušlili porodný, a jinak jsme s manžou ani peníze moc neřešlili co bude lepší, šla jsem na rizikovku automaticky a u druhého to bude ještě horší s hlídáním doktoru a klid a tak, to jsem docela zvědavá jak se budu držet v klidu s tím svím ďáblikem doma 😀 , jinak jsem 27DC a čekám a čekám, nejradši bych testovala, ale moc tomu nevěřim, mám opět tiky v děloze a obrovskýho bedara na čele a břicho mě bolí.. takže asi brzy napíšu že jsem 1DC a jedu v tom dál s váma

kotatkoz
27. čer 2011

Pekne jste se za vikend rozepsaly 😅
Ja bohuzel budu muset zvolit 4 letou RD, pac jsem student a jeste dlouho budu 😅 Beru to tak, ze pak budu mit aspon tech 3800 oproti ted, kdyz domu nenosim vpodstate vubec nic 🤐 Navic se bojim, co bych pak s ditetem delala po 2-3 letech, kdyz jsou vecne plny skolky 😠
Jinak hlasim 1 DC, mrcha dorazila 😠 Alespon mam signal, ze telo funguje jak ma a vzhuru do dalsiho snazeni 🙂
Takze drzim palce vsem, at uz se nejaky poradny II objevi 😵

eleonor
27. čer 2011

holky, tak aktuální hlášení: na testu mám druhou slabou čárku, ale zatím se radši moc neraduju, abych pak nebyla zklamaná, ale aspoň nějaká naděje je, tak uvidíme, jak to bude vypadat další dny 🙂

kvetinka6
27. čer 2011

@eleonor - držím pěstičky aby se II udržely......já si jdu taky dneska koupit testík, protože už asi 4 dny mě pobolívá vždy večer bříško a mám bílý hlen.....a MS už měla asi 3 dny být tak uvidím - ještě to zkusím vydržet 2 dny.....

amj
27. čer 2011

@eleonor taky držím palečky!!! ať II vydrží
@kvetinka6 žeby? to by bylo super...
holky ať to klapne, moc vám to všem přeju

eleonor
27. čer 2011

@kvetinka6 taky moc držím pěsti, aby tam ty II byly 🙂 já musím taky valit pro další test, protože jsem měla jenom jeden, chtěla jsem ho nechat až tak na středu, ale nějak jsem nevydržela 🙂

ivis85
27. čer 2011

@eleonor @kvetinka6 Holky moc moc držím pěstičky, aby ty čárky byly silnější den odedne víc a víc 🙂
Já hlásím 29 DC, začíná se mi osypávat obličej, tak spíš čekám MS, ale naděje ještě je 😅

ivis85
27. čer 2011

@eleonor @kvetinka6 Holky moc moc držím pěstičky, aby ty čárky byly silnější den odedne víc a víc 🙂
Ja hlásím 29 DC, začíná se mi osypávat obličej, tak spíš čekám MS, ale naděje ještě je 😅

philipa
27. čer 2011

@lenka5731 no to jsem,ale v září končí ,takže pokud se zadaří čeká mě neschopenka. Doufám,že to bude vše vpoho a bude se dát s Dr.nějak domluvit. Taky sem se těšila že kdyby klapla škola bych si užívala trochu více volna ,ale bohužel...já ještě k budu končit příští rok bakaláře, takže to bude pěknej mazec. 😉

philipa
27. čer 2011

@lenka5731 doufám že to nějak pujde a Dr.bude moudrý a nějak se domluvíme ,když uvidí toho mého malého raubíře 🙂

moncicak.as
27. čer 2011

@eleonor
@kvetinka6 Holky držím palce, at tam jsou krásné // 🙂
Nakonec jsme se domluvili se ségrou, je o rok a půl mladší, že už chtějí taky mimi, tak se budeme ted snažit společně, teda každej sám 😀 ale taky začínají od června.
Tak by bylo hezký, když bysme těhulili spolu 😀

ivis85
27. čer 2011

@moncicak.as jé to by bylo hezké, plánovali jsme to se ségrou také tak, ale s tím bydlením se to nedalo skloubit, tak jsem jí povolila aby nečekali na nás 😀 teď má druhé mimčo - holčičku, už 13 měsíců.

eleonor
27. čer 2011

@ivis85 my to se sestrou máme podobně, u nich je zatím na miminko moc brzo, takže jsme se shodli, že až ona bude mít první, tak já bych mohla mít druhý nebo třetí 🙂 Bude se vdávat do stejné dědiny jako já, takže bysme spolu mohli jezdit s kočárama 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru