Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

jituska86
28. črc 2011

dobrou noc jdeme do postylky...papa zitra

terioza1
28. črc 2011

@jituska86 dobrou 🙂
@d.h.86 jo aha, ja myslela pozdeji

malinka_02
28. črc 2011

holkám co to nevyšlo přeju brzké //

d.h.86
28. črc 2011

@terioza1 jako co později?
no nic,my jdem do pelíšku 😀

terioza1
28. črc 2011

@d.h.86 to srdicko jsem mysela, ze se tvori pozdeji.. tak dobrou

malinka_02
28. črc 2011

dobrou

moncicak.as
28. črc 2011

Teda, holky, vy jste dnes ale brzy odpadly 😉

d.h.86
29. črc 2011

@terioza1 nee,však se chdí na kontroly kolem 6.7.týdne a dr se pídí po tlučícím srdíčku,někdy muže být až kolem 8.tt,ale to už by fakt mělo být vidět
proto jsou ze začátku těhu špatný i ruzný nachlazení maminky

malinka_02
29. črc 2011

@d.h.86 a co si myslíš třeba o lécích? Mám různé zdravotní problémy a bojím se si vždycky dát i ibuprofen, kdyby náhodou, jenže pak jsem dostala antibiotika a ty sem musela a když sem říkala že nevím jestli nejsem těhotná tak na mě oukali jako proč to řeším když nevím..

deyana
29. črc 2011

@malinka_02 no radši nic nebrat a po antibiotikách doporučují 2-3 měsíce pauzu ve snažení.. v těle to je dál, nám to takhle vysvětlovali když bral atb manža.. já teda nachlazená nebyla a nic mi nebylo, ale prostě to nevyšlo, tak uvidíme jak dál, kdyžtak půjdu k dr. a nějak to začneme řešit..

frapik
29. črc 2011

@malinka_02 Jo Ibánek kamarád! Také jsem si zvykla při migrénách po ně sáhnout, předevčírem mě bolela hlava jak střep, ale říkala sem si, co když už..... tak raději mokrej hadr na hlavu no a taky sem to vydržela. 🙂

d.h.86
29. črc 2011

tak já nejsu dr,ale vím,že by se většina léku v těhu neměla
na bolení v krku jsem brala septisan,ten mužou těhule i kojící
horší je na bolest,má se snažit nějak jinak zabránit bolesti,např obklad
jinak já osobn bych brufen nebrala,neberu ho vubec,je to největší svinstvo co muže být,napadá to všechno,hlavně játra
já vím,to každej lék,ale tenhle asi nějak víc
ATB se mužou některá i v těhu,ted nevím který,ale když řekneš,že jsi těhu,dají ti ty co se mužou

rajule
29. črc 2011

Ahoj tak to je pro mě novinka já brala minulý měsíc ATB a nikdo mi nic nezakázal, teda jako snažení a ATB penicilinové řady se můžou brát i v těhotenství tak nevím, no jen vím že mi pěkně rozhodily cyklus. ☹

deyana
29. črc 2011

@d.h.86 no spíš atb dají až když není jiná možnost a to nějaké slabší.. léky jsou hnus, já když byla těhule tak jsem byla i nachlazená s horečkama, to hned ze začátku, a pak jaro léto pro jistotu alergie, tak to jsem se krásně dusila každý den, ale přežila jsem to a žiju 😀

deyana
29. črc 2011

@rajule tak jestli se můžou brát v těhu tak to neva.. my měli záněty průdušek a manža na to měl atb a ptal se doktorky, jestli to nevadí, a ona řekla at 2-3 měs. vynecháme snažení.. oni ti to asi neřeknou sami od sebe

maxi.smile
29. črc 2011

čauky holky..já osobně jsem taky nic nebrala, i když mi bylo ouvej a byla jsem marod..prostě jsem se potila, čajíčky a tak..klasika...pomeranče 😀 Taky nejsem moc prášková 😉 Jinak pěkný den! Teda, mohl by být pěknej, zase zataženo 😒

rajule
29. črc 2011

@deyana no ono asi právě záleží jaké řady jsou. Dělám u Doktorky a vím, že i těhulkám ATB předepisuje když je to potřeba, jen ale s penicilinem

malinka_02
29. črc 2011

no já měla zánět a na pohotovosti sem řekla, že bych mohla být ale že nevím a test nic a ona že mi nic nedá a že to je na moje vlastní riziko a at si jedu do nemocnice na gynekologii, že nebude riskovat že pak budu muset na potrat a že to je moje rozhodnutí sito takhle zničit.. No uplně mě vystresla, nakonec sem se rozbrečela manža mě vzal do nemocnice, tam to samý přehazovali si mě sem tam a nakonec mladej doktor kroutil hlavou že mi měli dt ty ATB pro těhotný.. tak sem je dostala to už sem myselela že bolestí umřu. Nakonce z toho nic nebylo a zánět se díky těmto lehčím ATB za 2 týdny vrátil takz toho nakonec byly 2 měsíce..

sylvinka
29. črc 2011

Dobré ráno, holky!
Já mám dnes Matýska na výletě s babičkou ... ale jsem strašná ... vždycky si přeju, aby si ho někdo vzal aspoň na hodinu na písek a když má odejít, jsem z toho pak naměkko 😝

ad léky: v těhotenství jsem nebrala fakt nic, jen dvakrát půl paralenu. Trpím na silné migrény a tohle bylo jediné, co jsem měla dovoleno ... a stejně jsem si z hrůzy vzala jen půlku.
Nicméně předtím než jsem zjistila těhotenství, tak jsem byla na nějaké akci, určitě jsem si vzala i prášek. Každopádně jsem pak byla slušně vyhukaná, co bude - ale našla jsem na netu i moje dr. mi to potvrdila, že ty první dny až týdny (nevím přesně ten časový údaj, ale řekla bych tak do ukončeného pátého týdne) je mimčo ve svém žloutkovém vaku a živí se samo, naprosto nezávisle na matce.
Tím určitě neschvaluju užívání léků - sama jsem dost pracovala a pracuju na jejich vytěsnění

deyana
29. črc 2011

jojo to jsem někde četla, že to trvá, vlastně je to prý tak, že do MS (což je ideálně 28denní cyklus) se plod živí sám.. pak MS nepřijde, to už je pátý týden a už se živí sám.. záleží ale na ovulce, tohle je jen hodně obecné..

dilemma
29. črc 2011

Ahoj holky dlouho sem se sem zase nestavovala.. nestiham vsechno :( chjooo...:( tak dneska mam 24 den ciklu ms se jeste nedostvavila ale pockam jeste tehotensky test skusim az v pondeli pokud pres vykend se nedostavi nechci si delat plane nadeje a byt zase zbytecne sklamana :( muze mit ta mrska spozdeni vse je mozne i kdzy nevim nevim kdyz to posledni pul rok mam co 24 dnu tak uvidime zase urcite prijdu a napisu informace jak sem dopadla tak pokud mozno holky drzet pesti ja i vam nadale drzim palecky tem co se tak snazi a snazi🙂 snad se nam brzy zadari🙂

malinka_02
29. črc 2011

no já taky nechci, ale tohle byla fakt mimořádka a bez ATB to nešlo sám ten doktor říkal, že v případě že je to vážný je priorita život matky a tak se musí dát ATB a pak řešit co dál..ale teď už se taky snažím vynechávat i ibáček. Nejvíc se bojím zubaře.. nesnáším ho tak sem si nechala všechny zuby prohlídnout aby mi pak nic nedělali bez umrtvení 😀
Holky chci se zeptat sem četla, že se po listovce přibírá, a když to vemu, my se snažíme od ledna, listovku beru od prosince a mám cca 6kg nahoře, tolik sem nepřibrala za 10 let.. 🙄

deyana
29. črc 2011

@malinka_02 jo o listovce jsem taky četla ☹ a zubaře se taky bojim jak čert kříže, v září mi bude doplňovat zub tak ani nevím co mě čeká, a když budu těhu tak asi neumrtví.. i když prej dávaj nějaký slabší dávky a že by to nemělo vadit, ale v 1.trimestru prý neee

terioza1
29. črc 2011

@d.h.86 jo aha, tak dik, zase jsem o neco vic nachytrenejsi 🙂

malinka_02
29. črc 2011

@deyana no prý nemají dávat nic, pokud si to necháš dát je to na tvé riziko.. mám zubařku známou vždy se snaží ale me to bolí i přes inijekce.. tak sme se bavili a ona říkala že tam měla paní že těhu a že ji to bolelo tak se dohodli, že to nechají otevřený a po porodu to dodělaj a zub se jí mezitím rozpadl..

terioza1
29. črc 2011

@malinka_02 ahoj, ja listovku jim a netloustnu - zatim.. jeste jsem to neslysela. Ale tak mozny to je... ale ne u me.. musim rict, ze u me je hned videt, jestli snim 3knedliky, nebo 8... okamzite se to na me ukaze, ale po listovce nastesti nic..

malinka_02
29. črc 2011

@terioza1 a jak dlouho ji jíš? Mě se to zezačátku taky nezdálo, jenže jak jí dím už dlouho tak myslím, že jo..

terioza1
29. črc 2011

@malinka_02 mesic..... moc dlouho ne, ale dve tabletky denne... Kazdy telo na to reaguje ale jinak...

malinka_02
29. črc 2011

holky a jak to máte s testováním? Já dle testu měla ovulku ve středu takže jsem 2DPO, sice jak jsem psala jsme to zkusili jen přesně 24 po testíku a pak už ne, ale naděje je.. MS mám mít 8.8. Holky ještě se chci zeptat jaký zkoušíte metody aby to klaplo - např. zůstat ležet - tam se liší každý jak dlouhop, nebo svíčka tu moc dlouho nevydržím 😀

malinka_02
29. črc 2011

@terioza1 no tak to sem taky nic nepozorovala, ale jím jí od prosince a teď už to pozoruju dost 😒 sem si říkala, že když budu těhu tak naopak budu chtít bříško a nevadí, že pár kg navíc.a bříško roste a test furt sněhobílý 😠

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru