Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

marcelkap
25. čer 2011

@moncicak.as Já bych souhlasila s tímhle, co píšeš ty. 😉

marcelkap
25. čer 2011

@martinka87 Týjo, tak to je něco s tim hotelem. Asi bych se tam možná rozbrečela. Ale manžel to řek hezky.

maxi.smile
25. čer 2011

@martinka87 jééé, ten Tvůj je sladkej 😵 ..to mě zase pro změnu manžel po hlídání kamarádčinýho prcka ( z pátka na sobotu) řekl: ,,A neodložíme to zadělávání na sourozence? " ..vím, že to myslel z legrace, páč to mimčo furt bulelo a on to od Terez vůbec nezná...ale to je taky rarita, řekla bych...naše malá brečí tak 1x za měsíc a to jestli vůbec...ale stejně mě to zamrzelo ☹ Pak mám pocit, že ho jako nutim do druhýho...stejnak to bude ale skoro vše na mě, tak co? Bavili jsme se o tom tolikrát...nechci to už měnit..chci ještě miminko 😵

martinka87
25. čer 2011

My jsme se teprve "snazili" prvni mesic,to neni na plac.. 😉 me rozbereco rucne delane pranicko na predni strane s nasi uplne prvni fotkou s komentarem: Takhle to zacalo...,vevnit nadherne vyznani na na konci foto ze svatby a u toho: ... a nikdy to neskonci. Tak pri tomhle jsem brecela jak zelva!!!!

martinka87
25. čer 2011

@maxi.smile oni chlapi bohuzel nepremysli a placnou neco,co nas hooodne zamrzi.... Ja jsem se taky mockrat ptala,zda teda joooo,zda je pripraveny... Ale stejne to jsou zbytecne otazky (aby se jako nereklo 😉) vim,ze ze sveho mimca si manzel sedne na zadek a pak mi bude rikat,ze je to skoda,ze jsme ho nemeli driv 😉

marcelkap
25. čer 2011

@martinka87 No dobře, tak po prvním měsíci asi ne, ale stejně je to dojemný 🙂 A to přáníčko, tak to se nedivim žes bulela, zní to jen podle vyprávění krásně. Úplně ti to závidim.
@maxi.smile To je jasný, žádná změna názoru, miminko bude a basta 🙂 Ne, tak jestli jste se na tom už dohodli a hodněkrát se o tom bavili, tak máte nejspíš oba jasno. Naše malá taky brečí málo, je hodňoučká. Jen teď jak začíná chodit, tak se vzteká, když jí nechci vzít za ruce a chodit s ní. No a nebo večer, když má spát a ono se jí prostě nechce.

martinka87
25. čer 2011

@marcelkap no prave... Uvidime pristi mesic co a jak 😉 chci i na kontrolu k Dr.,tak treba rekne nejake nove info,kdyz na me mrkne... Manza je broucek,dava mi uzasny darky a ja pak jen bulim a bulim 😉)))

martinka87
25. čer 2011

Holky,jaky ovu testy pouzivate?? Ze bych to taky prubla?! 😉))

lilin
25. čer 2011

@amallie aha.. takže je to na delší pozorování....
@martinka87 no to teda nevim ani si nedojít na záchod... já mám aktovní měchýř... chodím i třikrát za noc a ráno je to akutní... to bych se asi počurala 😀
to je ale zlatíčko ten tvuj manžel... muj byl takovej plnej obav jak to bude všechno....

moncaka
autor
25. čer 2011

Tak, dovolena vybrana 😵 tak doufam,ze uz poletim těhotná nebo se zadaří nejpozději na té dovči 🙂

dupik
25. čer 2011

Tak nevím....včera krásný a dost viditelný ducháček, dneska nic 😨 tak nějak se nechápu..podbřišek mě pobolívá, ale tak jsem se cítila i poprvé.. bojím se..už jsem si zvykla a radovala se. Snad ne předčasně..Ale nechápu ducháčka-přeci muselo být v moči HCG,jinak by test nezreagoval 😖 . Jenže já měla po porodu zatímn jen jedenkrát ms a od něj to je 31dnů (před porodem jsem fungovala jak hodinky-přesně 28 dnů), ale co když jde o zpoždění? Jak simám vysvětlit to pobolívání a ducháčka? Už z toho blbnu.. ☹

amallie
25. čer 2011

@lilin na zachod si klidne dojdi, i pro teplomer, to ti teplotu nezvysi
Jde o to namerit bazalni=zakladni=v klidovym stavu teplotu, protoze ta se meni s fazi cyklu, pred ovulaci je nizsi, v den ovulace spadne na minimum a po ovulaci stoupne nad puvodni maximum a tam se drzi.... Pokud otehotnis, uz ti zustane zvysena a pokud ne, pred ms zase spadne dolu
Ale! Jedna se o desetiny stupne, takze mereni musi byt presny a samozrejme ne vzdycky se podari zmerit bazalku bez ostatnich vlivu, kdyz napr blbe spis, nebo jsi nemocna atd, tak to ti tu teplotu ovlivni, nebo taky zalezi na case, napriklad kolem 2-3 hodiny ranni je teplota tela nejnizsi, proto je nam treba na nocni zima
Je to proste trochu veda, ale je skvely se to naucit, protoze kdyz pak vis, tak znas svy telo 😉 To je stejne tak s metabolismem 😉

@dupik neboj, ono to snad dopadne, drzime palecky!
Ale jinak, duchacek muze znamenat ctyri veci, bud jsi tehotna, snad jo, nebo je vadnej test, resp. interpretace, nebo vidis tu carku, co tam a testu je vzdycky, pod tim vrchnim papirkem, nebo se vajicko oplodnilo, ale nedrzi se
Pobolivani podbrisku muze znamenat taky tehotenstvi, nebo predzvest MS
Uvidis zitra, pozitri, co ta carka bude delat, snad silit!!!

kvetinka6
25. čer 2011

No já hlásím holky taky pobolívání v podbřišku - nemusela by to být MS - poslední rok mě nikdy podbřišek před MS nebolel..... 😨 😵

lenka5731
25. čer 2011

@moncicak.as

LUNAFEM že ti rozházela celý tělo, jo? 😲
Já ji brala rok, takže se nechám překvapit 😖 😀

martinka87
26. čer 2011

Dobre ranko 😉

Ja jsem to o tom zachode opravdu cetla a myslim,ze na tom i neco muze byt. Resi se zde i desetiny stupne a kdyz se bude kazdy den merit jinak,tak to nejspis nema vyznam... Ale nevim,jen muj nazor na tp,co jsem cetla ja... Zkusenosti nemam 😉

Tak vyrocni vikend je pomalu u konce,dojdem si na snidani a padime domu (jeste pres zastavku po nejakych pamatkach),doma na nas cekaj rybicky a hlavne svatebni dort z mrazaku,ktery se ma na vyroci ochutnat 😉 mnaaaaam 😉

Bohuzel ale zacinam byt nejaka nemocna ☹ rymicka a boleni v krciku ☹ cili byt chlapem,tak umiram 😀 taky mate takove exemplare doma?? 😀

maxi.smile
26. čer 2011

@martinka87 tak mně manžílek taky dává dárečky, dokonce mi i píše občas básničky, někdy sexistický, někdy romantický, někdy vtipný pro pobavení..zase ne tak často, není to žádný psychopat 😀 ...Ale jednou za čas překvapí..dort jsme taky měli v mrazáku a dali si ho na roční výročí svatby a byl docela dobrej 😎 Jinak když je nemocnej, tak je to hrůůůza 😀 Mně trhali osmičky v narkóze a to mělo být o.k., za měsíc jemu...jasně, bolelo, byl nateklej, chápu...ale čím dýl byl doma, tím měl víc chorob..seděl u tv a já přišla z práce a slyšela: ,,Lásko, mně nějak začíná pobolívat ruka... " ..další den to byla noha...pak zase něco...simulant 😀 😀 😀 ..tak ať jsi brzy fit a nerozjede se to v něco vážnějšího..a hezky se nech obskakovat a ať Ti manža dělá čajíčky 😉

maxi.smile
26. čer 2011

jinak hlásím, MS stále nikde 😨 a mám krásnou pleť (ne jak před MS 🤐 ) ...bříško taky není nafouklé jak před MS a je mi fajn 😵 Ale už mám jen 1 test, tak nechci zbytečně plácat poslední ...počkám...vydržím to 😎

maxi.smile
26. čer 2011

hm...tak jsem dnes 1 DC ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

moncaka
autor
26. čer 2011

maxi.smile: to mě mrzí, ale má to tak prostě být, neboj, příště to dopadne už určitě jinak...tělo se prostě jen ještě rozhodlo, že si dá ještě takového malého šlofíčka 🙂 Tak se tím hlavně netrap (kdyžtak jen hodně maličko,což k tomu asi patří)!!!

3teleska
26. čer 2011

@lilin děkuji 🙂

zelinda
26. čer 2011

ahoj holky tak jsme se s přítelem dohodly že zkusím vyměnit gynekologa a uvidíme co nám řekne a bude s nama dělat.Doufam že nam poradí nějakou lečbu at už se něco děje.Bude to lepší než čekat rok a pak se uvidí takže ted si najdu na netu nějakou gyn.ordinaci a co nejdřív se objednam neni nač čekat.
MAXI,SMILE - to mě mrzí,příště to vyjde mužeš to vzit i pozitivně čeka tě další měsic pěkneho snažení 🙂

lenka5731
26. čer 2011

Zelindo, to je rozumný krok, změnit doktora, jsem zvědavá, co vám ten nový řekne.

My teda to domácí snažení budeme chtít trochu "urychlit", příští měsíc zajdeme nejspíš na SPG (jako samoplátci do jednoho CARU) a za dejme tomu 3-4 měsíce bych šla za Dr., že se snažíme rok a nejde to, tak ať navrhne další kroky.

Kdybych měla před sebou ještě dva roky na rodičáku, tak to takhle neřeším, ale jelikož mi reálně hrozí vyhazov z práce (firma se už zeštíhlila skoro o polovinu), tak bych potřebovala otěhotnět co nejdřív 🙂 Jiná práce tu moc není a jít na mateřskou z dobře placeného místa a z pracáku, to je finančně obrovský rozdíl. Spočítala jsem ten rozdíl a ta částka mi vyrazila dech. No ale na tohle se "tam nahoře", kde ty děti přidělujou nehraje, takže uvidíme 😀

moncicak.as
26. čer 2011

Simčo, nebud smutná, vyjde to cobydup 🙂 Holky, jen se chci zeptat, myslíte, že i když doktor doporučil min. 2 měsíce na pročištění (1 měsíc už HA neberu), tak můžeme sexovat bez ochrany? S tim že bud to vyjde, nebo ne, víceméně budeme tedy počítat s tim, že to vyjde až později, ale kdo ví..
Rozházený horm.cyklus by měl max. změnšit možnost oplodnění a ne poškodit plod, nebo ano?
Je to zodpovědné se hned nechránit?

Dál se jen optám, tedíkovi bude 13.1.2012 3 roky, a do té doby určo nestihnu porodit, mám 3letou mateřskou, pokud do 3 let věku otěhotnim, tak jsem taky v ochanný lhůtě a nesmímě vyhodit? (mám trvalý úvazek).
Školku nemáme, to musim na ten mezičas než nastoupim na MD do práce, nebo se domluvit s gyndařkou na nástupu na nemocenskou? Máte některá zkušenosti z okolí?

kleopatra35
26. čer 2011

@moncicak.as Má lékařka mi říkala toto: brala jsem HA15let a pokud chcem mimčo, tak po vysazení nejlépe 3 měsíce ještě se snažit s ochranou...důvod??? sice můžu otěhotnět(hned po vynechání HA velká pravděpodobnost díky rozhozenému cyklu), ale zase se oplodněné vajíčko neudrží v sliznici a odejde jako MS či jako špinění, což už se bere jako potrat a tělo se poté opět musí vyčistit a nabrat novou sílu, což je min. opět 3měsíce....tak to bylo řečeno mě....je zice pravda, že my jsme po vysazení HA čekali pouze 2 měsíce a pak šli na ostro.....tak možná i toto je ten důvod, proč se má chvilku počkat....aby s vajíčko opět neudrželo a opět si nemusela čekat další 3měsíce.

kleopatra35
26. čer 2011

@lenka5731 Leni, jak to je nyní se všema poplatkama od státu, je nějaké porodné?? Jak se vypočítává mateřská atd??Vím, že nějak po novém roce se změnil zákon...a když si nahlásíš 4roky mateřskou a pak to chceš stáhnout na 3roky, doplatí Ti stát ty peníze, které Ti rozpočítali na ty 4roky a nebo o ně příjdeš?? jak to vlastně je??Poraďte mi, ať vím, co mě čeká...tedy ,když se zadaří.

kleopatra35
26. čer 2011

@maxi.smile To je mi líto, ale jak již psaly holky, nevěš hlavu....asi to tak mělo být a příště se může zadařit 😉

philipa
26. čer 2011

@moncicak.as mám podobný problém, já určo nestihnu porodit do konce tříleté mateřské.Já půjdu na neschopenku,o něco se to krátí ale podle výpočtů mé mzdové si o něco polepším než je výpočet tříleté mateřské. Tak alespon něco - než nic.Ale s tou ochrannou lhůtou nevím...

dupik
26. čer 2011

@kleopatra35 ať si vybereš variantu jakoukoliv, můžeš ji jen jednou změnit a to na kratší dobu pobírání (ze 4 na 3 nebo 2 roky- pokud máš na dvouletou variantu nárok) ale nepočítej s žádným doplatkem..takový návrh teprve zpracovávají a určitě to bude lepší, nežř teď, ale kdo ví, kdy to vejde v platnost...a na porodné má nárok jedině soc.rodina dle koeficientu živ.minima.) a jen u prvního dítěte...

dupik
26. čer 2011

@moncicak.as můžeš do práce neo můžeš nastoupiut do práce a jít na nemocenskou nebo si můžeš zažádat zaměstnavatele o prodloužení rodičovské dovolené a on Ti mlže vyhovět (ale tahle varianta je bez peněz..)
a ano, těhotnou vás vyhodit nemůže a pak nastupujete na mateřskou a rodičovskjou a po celou dobu jste v ochranné lhůtě..

philipa
26. čer 2011

@maxi.smile tak to je mi líto ☹ Brala bych tu tvoji krásnou plět. Já zas začínám kvést takže to vypadá, že spíš přijde MS 😒

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru