Chceme mít mimčo, je lepší dobrat plato HA?

tynatup
3. pro 2013

Ahoj, tak jsme se s přitelem rozhodli že chceme miminko 🙂 A chci se zeptat stale beru HA a chystam se ji vysadit,je lepši dobrat platičko a dalši už nenasazovat nebo mužu prostě přestat brat hned.HA beru necely pul rok.A taky se chci zeptat jak dlouho trva než se tělo vyčisti od hormonu a mužeme se chystat na mimčo ? 🙂 Jak brzo potom mužu zjistit že jsem těhotna ? Mockrat děkuju za rady 🙂

blahova_andrea
3. pro 2013

platíčko rozhodně dober, ať ti to neudělá paseku v cyklu. po ms se v podstatě klidně můžete snažit. záleží jakou máš HA, ale ty dnešní už jsou na takové úrovni, že se od nich údajně čistit tělo nemusí. alespoň tak, to teď řekl dr. sestře, která řeší to samé. ono záleží na hodně věcech. některá otěhotní hned po vysazení a jiná až po roce 😉

1velrybka
3. pro 2013

@tynatup Ahoj, já dobrala normálně platíčko, pak jsem vysadila. Měla jsem tak nějak pocit, že bude lepší, když menstruace normálně přijde za cca 28 dní a ne někde po pár dnech, když nedoberu platíčko. Ale byl to spíš takový můj vnitřní pocit, protože je jasné, že při braní HA to není klasická menstruace, ale "jen" krvácení z vysazení - nebo jak to nazvat. Každopádně cyklus jsem neměla po vysazení nijak rozházený (bývá to zvykem a bála jsem se toho). Začít snažit se můžete v podstatě ihned po dobrání. Říká se, že první 3 měsíce po vysazení je mnohem větší šance na otěhotnění než později. Nám se to ale podařilo až po 11 měsících. A se zjišťováním těhotenství - já jsem si udělala test 4. den od doby, kdy jsem to měla dostat.

marukm
3. pro 2013

Já jsem plato dobrala (viz důvody, co tu už uvedly dámy). Říkala jsem si "jo, musíme tomu tělu dát chvíli detox, ať se vzpamatuje". Ale vzpamatovalo se hodně rychle a povedlo se hned první měsíc. Vážně jsem tomu nevěřila. Teď už jen, aby to vydrželo.🙂

kettrinka
3. pro 2013

Ahojky holky, mam stejny dotaz, ted mi skončila MS vzala jsem si dva prášky z nového platička dneska bych si měla vzít třetí, chtěla bych to už dnes vysadit, je to dobrý nápad? Nebo to mám dobrat? Díky za odpověď

1velrybka
3. pro 2013

@kettrinka Já bych platíčko dobrala, když už jsi začala. Ten měsíc navíc už přece nehraje roli. Ale jinak tě chápu, já jsem se taky těšila, až konečně to platíčko doberu 🙂

kettrinka
3. pro 2013

@1velrybka To je pravda ;) mesic uz me nezabije.. Jen ze kdyz se clovek rozhodne tak to vetsinou chce hned.. :D

1velrybka
3. pro 2013

@kettrinka Jo, přesně...celou dobu braní HA jsem hlídala, abych neudělala chybu v užívání a pak najednou, když jsme se rozhodli, že doberu platíčko a vysadím, tak jsem se nemohla dočkat🙂

laurital
3. pro 2013

@kettrinka Já bych plato určitě dobrala, ať to nemáš rozhozené.
A začít můžete na Silvestra, ne 😀 ?Já jsem takhle dobrala platíčko kolem Vánoc, na Silvestra jsme měli první nechráněný a na konci záři jsme jeli do porodnice.

kettrinka
3. pro 2013

@laurital No my jsme se seznamili pred 9lety na silvestra, tak by to bylo fajn kdyby se to povedlo :D

kahira
3. pro 2013

Já jsem platíčko nedobrala, chyběly mi 3 dny, už jsem to nevydržela 🙂 ale cyklus se mi nerozházel 🙂 hlavně jsem už 2 týdny před vysazením brala ATB takže jsem si říkala, že to stejně nemá moc cenu. Je to 3 měsíc a pořád nic :(

kettrinka
4. pro 2013

Ahoj holky, tak už jsem si včera nevzala prášek, teď budu čekat na MS 😖 a potom na to vlitnem, koupila jsem si kontryhel a jeste tu listovku tak snad se brzo zadaří 🙂

monikaklosova
4. pro 2013

Já už dobrala HA minulý měsíc .... momentálně jsem 24DC a čekám a doufám ;) Manžel mi tvrdí že to zvladl hned na poprvé 😀 tak držte palce ... ;)

mysicka_lb
4. pro 2013

Ahojky, platíčko by se určitě mělo dobrat, těch pár dní už nikoho nezabije. Navíc stejně nejsou plodné. Doktoři tvrdí, že je možno snažit se ihned po vysazení, je to takový obecný trend, aby holky braly antikoncepci, co nejdéle to jde.... Ale osobně bych tomu moc nevěřila a neriskovala to. Vysazovala jsem už tněkolik let předtím, než jsme se začali snažit o mimčo, mezitím jsme se chránili jinak. Můžu říct, že teprve když to člověk vysadí, naplno pozná, co je to za svinstvo. Pak jsem se pomalinku učila znát, jak vlastně funguje moje tělo, a nepotřebovala jsem žádné menstruační kalendáře a ovulační testy, abych věděla, v jaké fázi cyklu se zrovna nacházím. Otěhotněla jsem hned napoprvé a také jsem to hned poznala, protože ten přirozený cyklus byl najednou úplně jiný. Antikoncepce tohle všechno uměle potlačuje, a kdyby nic jiného, je to škoda.

antoinet
4. pro 2013

@mysicka_lb u mě to samý, přirozený cyklus byl naprosto čitelný, poznala jsem ovulaci, ms i těhotenství. Ale trvalo tak půl roku po vysazení, než vše fungovalo.