Chci dítě, ale říkám si, zda není brzo. Je mi 24 let

julie89
2. říj 2013

Ahoj vsem uz ve 20 jsemsi rikala ze bych chtela dite, ale rikala jsem si ze jsem byla dost mlada a casu dost, uteklo par let 4 roky presne a ja mam zas otazku zda opravdu neni cas nebo je to normalni vek??? Co myslite?

kikisz
2. říj 2013

Ahoj, mně je 21 a mám 10ti měsíční holčičku. Nemůžu si to vynachválit. Občas je to sice záhul, ale vždycky se to vykompenzuje její dokonalostí 🙂

kikisz
2. říj 2013

Tím jsem chtěla říct, že jestli se na to cítíš, tak do toho určitě jdi. Později bys třeba litovala 😉

jemi
2. říj 2013

@julie89 ve 23 letech jsem se vdávala a cca od 24 let jsme se snažili o miminko. Bohužel nám to trvalo dlouho-různ zdravotní problémy, tak se dcerka narodila když mi bylo 26. a jsem moc spokojná, mateřství si užívám. Nyní čekáme další dítko. Jsem ráda, že jsem mateřství neodkládala. Při představě, že mi je 30, rozhodnu se mít dítě, pak se budu 2 roky snažit, tak to je na psychologa. Ve 25 letech to čekání bylo nepříjemné, ale dalo se to zvládnout.

maudn
2. říj 2013

Já se vdávala ve 22 a v té době jsme se začali snažit, po mimodeloznim jsem otěhotnět ve 24. Jestli te to uklidní na dítě nejde byt připravena v pravém slova smyslu,

smisekivuska
2. říj 2013

@julie89 Pokud to malé chceš, máš partnera se kterým je Ti dobře, tak bych do toho šla. Protože tu otázku by sis kladla vždy. Člověk pak musí změnit svůj styl života, ale stojí to za to. A jak píšou holky, čím dřív, tím líp. Nikdy nevíš, jestli nenastanou nějaké problémy a doba než to malé budeš mít v náručí se nebude prodlužovat 🙂

chrisula
2. říj 2013

ahooj,je to akorad🙂

julie89
autor
2. říj 2013

Dekuju za vas nazor, rada jsem si ho precetla. Prave taky si rikam, ze nejsem pripravena, ale to ani nejde. Mam strach z mnoha zmen, hodne pracuju a nedokazu si ani predstavit ze ja jsem doma a muj muz jede do prace. Je to zvlastni. Ale miminko chci. Jak se jmenujou vase deti?

llluckaaa
2. říj 2013

Pro někoho je to brzy, pro někoho později a pro jiného akorát. Záleží hlavně na tom, jestli miminko opravdu chceš, ne na věku 😉

ajina17
2. říj 2013

Mě je 20 let a mám skoro 4.měsíce staré miminko 🙂 A rozhodně bych neměnila 🙂

saminomimino
2. říj 2013

Co je normální věk?To mně pobavilo,každá se na to cítí jinak,já myslím že existuje spíše nenormální věk,třeba první dítě ve 40 ceti,děti mají mít mladí lidé,údajně ideál pro ženu je 23-27 let,já se na dítě cítila ve 20 letech,muže jsem našla později ale už ve svých 23 letech jsem porodila syna 😵 nyní čekám ve svých 28 letech dítě č.4

julie89
autor
2. říj 2013

Je to tak, vek je asi opravdu na druhem miste, v dnesni dobe je hodne velka zodpovednost privest na svet dite.

kubistovailona
2. říj 2013

Já chtěla miminko už od 20 let....nakonec jsem dočkala až ve 32. Bohužel kvůli zdravotním potížím.

julie89
autor
2. říj 2013

To je mi lito, proto to nechci odkladat. Vsem dekuji. Zmeni se hodne chlap behem tehotenstvi a po porodu? Snad vam to neprijdou hloupe otazky, ale rada si vyslechnu zkusene.

adusmamus
2. říj 2013

me je dnes 24 let a za mesic budu mit druhe... 🙂 takze urcite neni brzo....brzo jsem rodila prvniho syna (18)let dnes je synovi 5let pryc 🙂

maudn
2. říj 2013

Moje známá měla první ve 40 a druhé ve 42 čeká, chlap jí Tehotnou teď opustil k vůli byvalce, své sestře v mládí vyčítala, že otěhotněla ve 20 na VS a zničila si život. Její sestra má ted uzasne 3 děti, výborné povolani a manžela, a ona malýho prcka a dalšího na cestě. Tady vidíš že to neni o věku. A ta pripravenost je hrozně relativní, částo se to zaměňuje se zoufalstvím, že to nejde. . .

tiburcia
2. říj 2013

Mateřství není o věku 😉 ... pokud to cítíš je na čase mít dítě a je jedno kolik ti je 🙂

ivabend
2. říj 2013

Me je 25 a uz mam osmi mesicni holcicku. 🙂 Je to nadherne a urcite niceho nelituji. Jen je dulezite si dopredu rozmyslet a uvedomit,jestli jsi na to pripravena. Nejen psychicky,ale i z praktickeho (financniho) hlediska. Ja treba jsem hodne premyslela, zda to s partnerem financne utahnem, zda mame kde bydlet.... nechtela jsem,abych nekdy musela male neco odeprit jen proto,ze na to nemam. Takze jsem si nasla stabilni praci, kde jsem nekolik let pracovala, financne se ustalila, zaridila bydleni a pak nebylo na co cekat 🙂 Je to samozrejme narocne,ale to v kazdem veku. Nicmene urcite ti velmi pomohou babicky, dedeckove, teticky.... 🙂 Jen do toho! 😉

mojebabymama
2. říj 2013

Brzo? Ideální věk 🙂

agnesi
3. říj 2013

Fandím ti 🙂 Já měla první (nechtěňátko) ve 20letech, druhý (už chtěný) ve 22letech a teď v mých 26letech se snažíme o třetí a možná se už zadařilo. Takže pokud to cítíš už tak dlouho, tak jsi na to naprosto připravená a tvoje tělo také 🙂 Držím palce, aby ti to vyšlo, určitě budeš perfekt máma 😉

verunkaaa
3. říj 2013

@julie89 Znám to, je mi v podstatě stejně jako tobě. Když člověk promluví o tom ve stejně staré společnosti, koukají na něj jako na blázna.A přitom z duševní i tělesné stránky věci je tento věk nejvhodnější. 🙂 Ale je to tím, že většinou tito lidé jsou úplně jinde než ty a bude jim trvat déle, než se na to budou cítit připravení. 🙂

agnesi
3. říj 2013

@julie89 Mě manžel miloval jak v těhotenství (což jsem nechápala, když jsem byla jako slonice 😀 ), při porodu snad nejvíc a po porodu byl šťastný a pyšný. Ale podle mě to záleží od povahy každého chlapa, každý je nastavený jinak, jinak byl vychováván, měl jiný mužský vzor... Někdo není schopný přijmout to, že se stane otcem a uteče, protože to tak třeba viděl u svého táty, někdo se toho nemůže dočkat a pak je tím nej na celém světě 🙂 Já si našla chlapa, kterému se rozpadla dost drsným způsobem rodina, když mu bylo 16, začal brát drogy, kouřit, pít, nechtěl dodělat školu, pak se trošilililinku umírnil, ale když jsem ho poznala, tak pořád hulil trávu, kouřil krabičku denně, rád si dal pivko (jaksi mě vždycky přitahovali rebelové 😝 ), ale po narození synka se strašně změnil. Dokonce mě k třetímu přemlouval on, přestal kouřit, je ambiciózní, za 3roky toho dokázal tolik, že chce kupovat domeček, mně auto k Vánocům a to jsme před 3lety žili s rozpočtem 100Kč týdně!!!! Spláceli jsme jeho dluhy z mládí, svatbou jsme se také zadlužili a dnes si žijeme krásně. A to jen proto, že se stal otcem a chce, abychom se měli dobře. Takže strašně záleží od povahy chlapa. Zkus si s ním popovídat, jak to cítí on, ten můj mi třeba řekl, když jsem otěhotněla a měla jsem hloupý nápad jít na potrat, že pokud to udělám, tak mě opustí. A to jsem opravdu nechtěla. A dnes jsme šťastná rodinka 🙂 A to samé přeji i tobě!!!! 🙂

julie89
autor
5. říj 2013

@verunkaaa

Přesně, buď mám kamarádky které jsou mladší než já a dítě už mají a ty mi neustále vykládají, jak mám čekat a užívat si, ale oni jsou na to sami, což je taky rozdíl být svobodná matka nebo s manželem i když někdy si ta ženská může připadat sama i s manželem. No a jinak moc to říkat nemohu, tak mi je i z toho smutno. páč bych se hrozně ráda ptala na informace rady, ale nemám koho. :( a ty máš jak staré dítě?

leni78
5. říj 2013

Je na čase ! 🙂

lucavka
5. říj 2013

@julie89 Já měla první dítě v 28. Ale ne proto, že bych ho tak pozdě chtěla, ale kvůli zdravotním problémům. Teď čekám dvojčata a upřímně bych ty drobečky radši měla o deset let mladší (teď je mi 30). Takže za mě - čím dřív tím líp. Samozřjmně tím nemyslím v 16 nebo tak, ale kdybych mohla, tak sem měla děti hned jak sem dostudovala... Maximálně bych si šla na rok do práce kvůli mateřský... Těhotenství a mateřství je prostě fyzicky a psychicky náročný a mladší člověk to zvládne líp. A co si budeme říkat, mládnout nebudeme...

benjik
5. říj 2013

Brzo? Ne,pokud se na to cítíš.Já v 25. čekám třetí

julie89
autor
5. říj 2013

@benjik

Treti , vau jak to zvladas?

macinka0007
5. říj 2013

určitě je to akorát 🙂 mě je taky 24 a čekáme mimi .)

lenjii
5. říj 2013

Brzy určitě není,.. mně je 25 a čekáme taky 🙂

neurcena
5. říj 2013

Já měla v 19 první.. takové neplánované těhu. A v 24 ted druhou.. holkam je 5 let a druhé 10 měsíců... Myslím ze je to přesně ideální věk... Aspoň budeš mít energií 😉 jo a nemenila bych... Klidně bych v 19 začala znovu kdybych Si mohla vybrat.

benjik
5. říj 2013

@julie89 naštěstí mi každé těhu bylo dobře.Jak to bude s energií až se narodí,se uvidí.Bylo to trochu neplánované.Ale zas u nás v rodině mají všichni tři děti.