Chci dítě, ale říkám si, zda není brzo. Je mi 24 let

julie89
2. říj 2013

Ahoj vsem uz ve 20 jsemsi rikala ze bych chtela dite, ale rikala jsem si ze jsem byla dost mlada a casu dost, uteklo par let 4 roky presne a ja mam zas otazku zda opravdu neni cas nebo je to normalni vek??? Co myslite?

pink84
30. led 2014

@julie89 Ahoj...me je bude v lete uz 30 let a od 24 let se s manzelem snazime otehotnet☹
u nas neni zjisteny problem oba jsme uplne zdavy🙂 Takze verime ze se jednou musi zadarit....
na druhou stranu jsem rada ze jsem ve 24 letech vysadila antikoncepci,a zacaly se snazit...
nikdy nevis zda to pujde nebo ne...Dnes je bohuzel takova doba,vic a vic paru ma problem s otehotnenim☹
Verim ze se urcite zadari....
Tim jsem ti chtela rict ze pokud chcete oba mimiko jdete do toho protoze opravdu nikdy nevim kdy se vam zadari zda to pujde trvat mesic nebo 5 let☹

aaggyy
31. led 2014

@julie89 Ahoj, mně je 25 a už se několik měsíců snažíme, i když mě ještě čeká poslední rok na VŠ...prostě to tak cítíme, že už je čas, kdyby se mimčo narodilo ještě na škole, tak to taky zvládneme, hlavně že máš partnera se kterým můžeš počítat..

kajovaevicka
31. led 2014

@julie89 Já rodila týden po 24. narozeninách🙂 Brzy není, jestli se na to s partnerem cítíte🙂

prcekverunka
31. led 2014

@julie89 Ahoj, já myslím, že je to akorát. Já mám teď kousek do porodu a letos mi bude 24. Nepřipadá mi to nějak zvlášť brzo. Záleží, jestli máš práci, kde bydlet, stálého přítele atd.

lucikpraha
31. led 2014

Já měla první skorem ve 24 letech a nelituju malá je poklad🙂 Nemohla bych čekat třeba do 30 nebo tak a měla jsem i menší zdravotní problémy takže jsem ráda že se vůbec povedlo...

samarkaaa
31. led 2014

@julie89 jako myslíš to tak, že se na děti ještě necítíš?
😀 já se ve 24letech vdávala, v necelých 26 se mi narodila dcera. A? Pořád se na děti necítím...😀
A myslím, že to tak bude i za rok dva....ale dceru miluju a brzy chci dalšíí

leniiis
31. led 2014

Já si myslím, že když prostě miminko chceš, tak ho chceš a neřešíš věk ..🙂

kackabo
31. led 2014

Mě je 24 a mám doma skoro 3letého klučíka podle mě už máš nejvyšší čas, já říkám čím dříve tím lépe, pak můžou nastat zdravotní problémy a nemusí to pak jít.

renda12
31. led 2014

ahojky mqě je 24let a o mimi se snažíme už 4roky myslím že určitě není brzy podařilo se mám ivf ,ale po nějaké době bylo po všem a i když mi bylo 23 ta to v člověku zanechá smutek a jak ozoruji děti na ulici s rodiči tak se těším na další pokus a doufám že výjde🙂

edeltraut
31. led 2014

Ve 24 jsem měla už dvě 😀.

orchidis
31. led 2014

@kackabo Ježišmarjá! 😀 Tohle je argument relevantní tak po 35. roce - možná spíš po čtyřicítce.
Takhle to zní spíš jako: "Jsem si zkazila život, zkazte si ho taky."
Jistě to tak není, vím 😉, ale vyznívá to tak 😀.

vanilkakapo
31. led 2014

Věk není všechno. Důležité je, jestli máš dobré startovní podmínky pro mimi - partnera/manžela, dostatečné finance a chuť na to mít děti. Po porodu se vše změní. 😉
Já se vdávala ve 22, otěhotněla dva týdny před svatbou a teď mám jen pár dní do porodu. Manželovi je 27 a oba víme, že zrovna u nás je to nejlepší čas pro to mít mimi. Budeme mladí rodiče, plni energie, ale zároveň už jsme si taky stihli v životě něco zažít a užít. 😉 😀

pankafe
1. únor 2014

Ahoj, přesně za měsíc mi bude 26 a rozhodli jsme se s manželem (tomu bude v létě 31), že už je ideální čas. Ještě třeba před rokem nebo i před půl rokem jsme si nebyli úplně jistí a to asi člověk není nikdy, ale najednou se na to tak nějak vnitřně cítíme. Takže po zimní lyžovačce hurá do akce 🙂 Jinak HA jsem brala nepřetržitě 10 let, tak jsem ji vysadila už téměř před rokem, abych měla čas zjistit, zda vůbec bez ní moje tělo funguje - jestli dostanu menstruaci, zda bude pravidelná, atd. Abych se pak jednoho dne nedivila :( Naštěstí se zdá, že vše funguje tak, jak má 🙂
No a do dostudování druhé VŠ mi taky chybí ještě rok a kousek, ale co, proč by se to nedalo zvládnout s mimčem.

simculajs
1. únor 2014

Já toužím po mimču od 16, co se mi narodil mladší brácha 😀 to mi přišlo brzo, ale 24 už je určitě fajn, záleží jak už někdo psal, jestli máte kde bydlet atd...ale i to se dá vždycky nějak zařídit. Jinak je mi 22 a rodím v červenci..pro mě už skoro pozdě 😀

suzief
1. únor 2014

Já jsem první cítila, že chci v 22 a pak co dva roky to na mě přišlo, nakonec první bude ve 30, víš není to jen o tobě, musí být připravený i tvůj partner na to být rodičem, jsem ráda, že jsem si počkala, sice mě to předtím tak nepřišlo ale teď už vím, že to stálo za to a navíc stihla jsem se za ty roky toho hodně naučit, něco si odpracovat a užít, takže to bych dřív jistě neměla šanci.

misahorackova
10. únor 2014

Ahoj, mně bude 25 a ve dvaceti se mi narodil první syn a ve 23 druhý syn. Oba byli plánovaní a já i manžel jsme moc rádi že je máme. Dokonce tak moc, že se chceme začít snažit o třetí 😉

ipkh
10. únor 2014

Já měla prvního syna ve 22 letech, druhého ve 26. A slyšeli jsme z okolí (hlavně tchýně) že jsme mladí (já v době početí 21, manžel 27, rok po svatbě, bydlení v RD 3+1) 😉
Trochu nevýhodou je to, že ve svých 34 letech se necítím zas tak stará a chtěla bych to zažít ještě jednou...
Projevily se ale teď u mě mutací genu, tak jsem ráda, že ty dva mám.

prapodivna
10. únor 2014

Já mám teď čerstvě 25 a jsem v 6. měsící a kdybych měla tu možnost, otěhotněla bych už dřív, strašně se těším, že moje děti až budou dospělé, že ještě nebudu úplná stařešina a že si pak užiju i nějaké cestování. Teď jsem naladěna na to mít děťátko a být maminka, až někteří mí spolužáci teprve budou hlásit děti do škol, já je už budu mít z domu a budu si užívat svobodu, vnoučata a tak. Tak si to teda nějak zidealizovaně představuju :D

petraky
11. únor 2014

Já měla první dítko ve 22 a druhé ve 33,letos mi bude 37 a přemýšlím o třetím 🙂

pankafe
12. únor 2014

@julie89 Tak co, jak to vypadá s rozhodováním o mimču? 🙂

simonceli
12. únor 2014

@julie89 kdyz jsem porodila prvni dceru,tak mi za 14 dni na to bylo 23. A jsem neskutecne rada za to,ze svoje prvni dite jsem mela takhle brzo.Ted cekame druhe a me je 27. Je to pecka. Male krasne stiham,mam spoustu energie,neberu veci tak upjate jako maminky kolem me,ktere maji deti az po 30, tolik veci neresim, beru je s nadhledem,protoze dcera je prece male dite, nejsem z ni unavena ani ted co jsem tehotna, dokazu s ni radit jako male dite.Nemam vubec pocit,ze by mi neco uniklo ze spolecenskeho party zivota a to jsme s holkama chodily na party kazdy vikend. Ty kluby se nezmenily,potkam tam stejne furt ty same lidi,hudba se nezmenila, a radeji pojedu s detma za sportem nebo na vylet,obohatim ducha,poznam neco noveho,nez abych vyspavala kocovinu.Je to zbytecna ztrata casu.Muj zivot v podstate zacal az s mym muzem a nasi dcerou a diky bohu,ze tak brzo. Az budou druhemu prckovi 3 roky,me bude 30, furt budu mlada a budu mit energii na to si vybudovat karieru a uzivat zivota s rodinou. A az deti odrostou? Tak budu furt mlada na to,abychom jsme si mohli s muzem uzivat zivot jen my dva.

281051
17. dub 2014

je mi 21let..a uz od 17 let se s pritelem snazime mit miminko a porad nic jsem z toho uplne na nervy ..strasne si preji mit miminko .

melodygirl
17. dub 2014

@julie89 Pokud máš dobrého partnera, tak jistě brzy není. Já pořád čekala, až přijde ten pravý... Měla jsem první dítě skoro v 35 a musím říci, že to je opravdu pozdě. Lituji dnes jedině toho, že jsem nezačala dříve.

te_rez_ka
17. dub 2014

Měla jsem první v 20 letech a neměnila bych. Krásně jsem si to užívala 😉 Tenkrát jsme se sice o miminku bavili, ale těhotenství bylo krásné překvapení 🙂

gepe
17. dub 2014

@julie89 v 24 bych spis resila, zda mam partnera, ktery mi bude oporou a odporou k diteti, i me samotne do budoucna a nejen to. Pak teprve, zda si dite s danym clovekem poridit.

ladkaspackova
19. dub 2014

@pink84 ahoj četla jsem tvůj příspěvěk z ledna a koukám že se zadařilo...tak to je super...můžu se zeptat jestli přirozeně nebo uměle?

leonik
19. dub 2014

já měla první taky ve 24 letech, sice to bylo překvapení, ale přijde mi to akorát🙂

pink84
19. dub 2014

@ladkaspackova ahoj,doktori nam 6 let tloukly do hlavy ze nikdy prirozene neotehotnime,ale na IVF jsme jit nechtela a nevzdavali to....povedlo se prirozene😄a stacilo jen cvicit cviky podle Ludmily Mojzisove a papkala jsem Nosifol a jejdaaaa hned dalsi cyklus se nefostavila Ms😊Jeste musim podotknout ze manzelovi jsem teda kupovala pravidelne vitamin E a zacal taky cvicit teda ve fitku ale pry to chlapum pomaha na pohyblivost spermiim🙂) do toho papkal takove ty doplnky na cviceni co obsahuje L-karnitin,L-argininu nebo vse najde v tabletkach Fertilan ty taky obcas papkal....I kdyz u vas treba neni problem u spermii stejne to neuskodi🙂)) drzim palce!!! hlavne na to moc nemyslet,a v okamzik kdy to budete nejmin cekat to prijde!!! My byli s toho v soku asi tyden😄

ladkaspackova
19. dub 2014

@pink84 hrozně pěkně se to čte...moc gratuluji...já bych ještě potřebovala něco na hlavu abych to nevzdávala a něco pro to začala dělat...ale asi nemám sílu něco pro to dělat víc než se jen snažit... ☹

mikulilinka
22. dub 2014

Taky mám 24 a určitě není ani brzo ani pozdě, pokud jsi si jistá partnerem ,tak není co řešit 😉