Chci otěhotnět bez jeho vědomí - jak na to?

ladysally
31. říj 2013

Ahoj holky, je mi skoro 40, mám vše-penize, dobrou praci apod...Chybí mi ale dítě. Když byl muž, nebyl čas a teď nemam partnera.Mám jen milence a dítě si vážně přeji. Chci otehotnet a mu nic neříct. Samozrejme po něm nic chtít nebudu, když on sám nebude chtít. Ale nevím, jak to udělat? Nic nebru, prerusujeme, takže to bych se nacekala, je opatrny.Po každm styku se jde umýt.
Slyšela jsem o střílečce, napadá vás ještě neco? Tvrdit, že něco beru a nic nebrat je příliš okate...

Díky za rady.A pro rejpalky po něm nebudu nic chtit a finančně to zvladnu.

laurital
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
diviska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
saminomimino
2. lis 2013

@dora13 ale píše tam že partnera měla ale na dítě nebyl čas,tedy budovala karieru,jinak to nechápu

laurital
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
diviska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dora13
2. lis 2013

@saminomimino ano, v uvodnim prispevku pise, ze byl muz a nebyl cas, ale dal rozvadi proc -- nejdriv si dodelavala skolu a praxi, potom se starala o nemocnou maminku. nevim, jak to vidis s tou karierou ty, ale ja osobne vidim vystudovat skolu skolu spise jako pozitivum nez jako neco, za co by se lidi meli pranyrovat. jak uz jsem psala, kazda spolecnost potrebuje vzdelane lidi, aby se nekam vyvijela a posouvala...a jak psala @kamino , pokud pokladas za karieristku nekoho, kdo studuje a nasledne pracuje, aby byl schopen zivit se necim solidnim a mohl poskytnout urcitou zivotni uroven sobe a svym budoucim detem, tak by fakt "karieristka" byla v podstate kazda pracujici zena...

xmarg04
2. lis 2013

@ladysally A nejakej homosexualni kamarad by nebyl? To by mi prislo fajn a dite by melo strejdu jako bonus...😉 (mmxh jsem v jine situaci, ale chapu a rozumim, mela jsem naslapnuto podobne a i to by byla mozna varianta..)

kocicinka
2. lis 2013

@saminomimino právě proto, že to nechápeš. Nic není černobílé, život dokáže přinést i mnoho jiných peripetií, nežli jen budování kariery.
@kamino to je právě to. Tady na MK, když někdo napíše, že nikdy nepracoval a hned si pořídil ve 20 děti, je za nezodpovědnou příživnici.
Když tady zase někdo napíše, že měl slušnou práci, je zase hned kariérista.
Já bych tedy nikdy nechtěla a styděla bych se, kdyby mi museli na domácnost přispívat rodiče. Právě proto jsem ráda, že jsem si díky "slušné práci" našetřila, abych nešla do budování rodiny bez ničeho.
Partnerů, kteří by se mnou ochotně měli děti bylo spousta. Ale uživit a zajistit je, do toho už se jim nechtělo. Tak jsem ráda, že jsem si počkala.
@laurital to nemá smysl, víš, diviska se do spousty diskuzí přišla jen pohádat, vždyť to i na předchozí stránce napsala.

liss_durman
2. lis 2013

No pěkně se to tu rozjelo. Dámy - klid! 🙂
Ač nerada, musím se přiklonit k názoru @saminomimino a k pozdějšímu příspěvku @diviska ... Volně parafrázováno (prosím nechytejte mě za slova), správná chvíle být mohla a nejspíš byla, akorát ji zakladatelka propásla. To se stane. Ale je potřeba převzít zodpovědnost za svoje jednání, koneckonců všichni jsme svého štěstí strůjci, a smířit se s tím, že když jsem se nerozhoupala doteď, asi to už nepůjde, protože ten správný čas byl někdy jindy. Každá žena si musí rozmyslet, jestli chce být matkou nebo budovat kariéru, žít svůj život - a je jedno, jestli ta kariéra je nějaká závratná nebo je to prostě jen "kariéra" třeba učitelky. No ale možná bude vše ještě jinak, třeba tazatelku všechny tyto komentáře na**rou natolik, že skončí vztah, který jí nepřináší to, co tolik chce (dítě) a vyřeší to po svém a opravdu založí rodinu, třeba s někým jiným, kdo bude rád otcem a ne jen dobrovolným dárcem...
Mimochodem, jedni tady kritizují škatulkování a jedním dechem zkreslují situaci, že každá nemůže mít přece to štěstí na dítě ve 20, ale třeba to jde až v těch 40... To jako že mezi 20 a 40 nic není? Proč nemůže být vhodná doba třeba ve 30? Spousta z nás není na dítě připravená ve 20, ale to přeci automaticky neznamená, že dalších 20 let se to nezlepší... No ale to už je zase k "novému" tématu diskuze, který se tu vyvinul, takže končím...
K těm spermabankám... To mě docela zaujalo, ale vůbec nic o tom nevím... Takže můžou poskytnout sperma i párům, kteří nejsou svoji? Tím pádem by možná šlo někoho přesvědčit, aby vystupoval jako partner... Ale jestli se nemusí podepisovat nějaký prohlášení, že se považuje za otce dítěte nebo tak něco??? Asi to bude nějak ošetřené...

leniiis
2. lis 2013

Tak pokud nejde zase o nějakej blbej vtip, tak já autorku neodsuzuju. Je plno maminek, co jsou na dítě samy a plno dětí co nikdy nepoznají svýho otce..co si budem povídat v dnešní době to není nic vyjímečnýho ..

dora13
2. lis 2013

@liss_durman k te spermabance: par samozrejme sezdany byt nemusi, jde jen o to, ze samotnou zenu neoplodni, musi mit partnera. nejsem si jista, jak je to s tim vystupovanim jako partner, ale to si myslim, ze nejde -- darcovske spermie se pouzivaji az v krajnich pripadech, muz podstoupi spermiogram a pokud je plodny, tak paru proste darcovske spermie nedaji (ono je to docela logicke, neumim si moc predstavit, ktery pricetny par by dosel do CARu a tam rikal, ze partner ma sice spermie v poradku, ale oni chteji spermie nekoho jineho 🙂 ) takze by ta zena musela najit ochotneho kamarada, o kterem vi, ze je neplodny, a to uz se zacina fakt komplikovat a dostavat do hodne abstraktni a teoreticke urovne 🙂

liss_durman
2. lis 2013

@dora13 Jo taaak... No to je blbý. Ale asi fakt logický, že by to jinak fungovat nemohlo...

jarkalada
2. lis 2013

já si dost dobře umím představit, že se dá vhodná doba na dítě prošvihnout nebo prostě pořád nepřichází. Např. má kamarádka studovala do 20+, pak odjela na rok do zahraničí. Ve 25 letech našla práci, v které je doteď. V té době chodila snad 3 roky s klukem, který jí pak podváděl, šli od sebe. Bylo jí třicet. Od té doby pár krátkých známostí. Teď v 35 přes víc jak rok má chlápka, s kterým je to jak na houpačce, takže kdoví, jak to skončí, ještě spolu ani nebydlí, protože se on neumí rozhoupat. Samozřejmě že po dítěti ona už dávno touží..
Takže chápu, že si chce člověk počkat na toho "pravého" - a mezitím holt pracuje, co taky jiného, má nahánět celý den chlapy, aby se o ní náhodou neřeklo, že je kariéristka?

vera_vila
2. lis 2013

@dora13 No, to si nejsem tak jistá, že nemusí být sezdaný, protože my jsme potřebovali anonymního dárce a museli jsme být manželé a museli jsme podepsat před notářem prohlášení, že manžel je otcem dítěte a nebude to nikde šířit, že máme dítě od dárce... Je to už sice 9 let, ale nemyslím, že by se na tom něco změnilo... A pokud už CARy od tohoto ustoupili, tak možná dobře, každopádně určitě bude potřeba nějaké notářsky ověřené podpisy na prohlášení, že partner bude považován za otce dítěte - tedy bude mít vůči dítěti vyživovací povinnost a bude uveden v jeho rodném listě... Nemyslím, že by to prověřovali - jak říkám, my museli být manželé, protože tam je to automatické a CARy nemusí nic prověřovat...

dora13
2. lis 2013

@vera_vila mas pravdu, ted to ctu...vubec me nenapadlo, ze by mohl byt rozdil mezi umelym oplodnenim z partnerovych spermii (tam uzavrene manzelstvi podminkou neni) a oplodnenim z darcovskych spermii. tak se omlouvam za mystifikaci 🙂

vera_vila
2. lis 2013

@dora13 ano, u partnera to být nemusí, ale u dárce ano... Holt, není to u nás jako v emérice, kde si přijde v 60 baba do spermobanky... Dokonce to u nás bylo i věkově omezené, nevím, jestli to ještě platí a do kolika let s tím nebyly problémy, ale myslím, že to bylo něco kolem 40-45 let, kdy po tomhle věku už to CARy nechtěly dělat, protože tam už je nízká úspěšnost a vysoká rizikovost...

diviska
2. lis 2013

@vera_vila já jsem někde četla, že to věkové omezení není dáno zákonem, ale jakousi etikou, kterou doktoři sice tu a tam porušují, ale spíše ne, protože je to jak píšeš, že je nízká úspěšnost, navíc je taky potřeba pak myslet na to dítě žejo.. já myslím, že ta 40tka je fakt hraniční :( ikdyž zase příroda si to nemyslí ...

nariel
2. lis 2013

Je tu velice živo dámy, každá máte svůj názor.
Pokud je to pravá diskuze a tazatelka není jen nezralá žabka.. taky si přihodím.
@ladysally Nebudu komentovat vaše rozhodnutí, né každý by to přiznal, ale myslím že tak fungují úvahy mladých i věkově pokročilých. Čistě vaše věc.
Moc možností vám nezbývá, dnešní svět nechce pomáhat svobodným matkám (ikdyž někdy by byly tyto možnosti šťastnější, než bořícíse a problémové rodiny).
Pokud nechcete onemocnět, řešila bych to jediě takto.
Nejspíš bych se snažila přítele nalákat aby děti viděl v jiném světle, někteří chlapi se vyjádří a přijmou až výsledek. Každá vaše soulož nese riziko, přerušování není ochrana 😎.Zkuzte ho na děti naladit, aby se pak necítil využitý. Ale pokud chcete ujet za hranice a nikdy se sním nevidět. Je vaše jediná možnost ho opít sexem, samo že ne jen v plodné dny, aby to nebylo podezřelé a hupsnout na něho a nepustit. A pokud je to cukací typ který by se radší neudělal než do vás nezbývá vám nic jiného než to shrábnout a zavést.
Každopádně je to ve vaší moci..vyzkoušet trochu alkoholu a hrátky..třeba kostým nebo neobvyklé místo, abyto nemohl přerušit. Pokud něco chcete jděte zatím a modlete se ať jste natolik zdravá-plodná, že otěhotníte. Dnes se málokdo ohlíží na druhé.

Zakladatelka chtěla radu dostala ji, co s ní udělá je její věc.

xveronikaxx
5. lis 2013

@ladysally k hlavní problematice: ono to totiž nemusí jít hned, je spoustu žen, které se snaží i několik let, byť jsou dokonce zdravé, takže pokud sem tam přidržíte milence při přerušované souloži, obávám se, že na testu nebudou ihned 2 čárky.

Z tohoto hlediska bych zvolila spermabanku (CAR)... čas začne utíkat ještě rychleji a mohou nastat zdravotní komplikace, takže bych využila vymožeností dnešní medicíny, abych si pospíšila..

Co se týče morálního hlediska Milenec x Nechtěný otec, za které se do vás místní inkvizice (prakticky složená ze stále stejných jmen) pouští... Neřešila bych to a vůbec bych neměla výčitky svědomí..spíte spolu, jdete do rizika, že toto může nastat. Navíc, předpokládám, že označením milenec znamená, že někde partnerku nejspíš má..tolik k morálce...

K nenávistným komentátorkám - ano, možná propásla tu nejvhodnější dobu, no a co? Pro někoho není jedinou náplní života zadělaná plínka... Chce (může) mít dítě až teď, tak co je na tom špatného? Podraz na chlapa? Ale jděte, nikdo po něm nic chtít nebude..jde jen o spermie, které by skončily v odpadu, takhle zakladatelce alespoň poslouží s tím, že zná "dárce", zná jeho zdravotní stav a rodinou historii/anamnézu...Ty, co navrhovaly jednorázový sex s anonymem nebo přes inzerát? Haha, myslím, že ladysally nechce pohlavní chorobu, ale dítě...

Ke komentáři, že chudák dítě nebude mít otce - v roce 2012 byla úhrnná rozvodovost 44,5 %, z toho bylo 57,5 % s nezletilými dětmi... To znamená, že každé čtvrté manželství končí rozvodem, kde jsou malé děti!
Podívejte se kolem sebe, kolik (manželských) párů vychovává dítě, které je jen jednoho z nich... Tak ladysally najde tatínka dítěti, až se narodí no.. stejně, jako to udělala spousta z vás.

dora13
5. lis 2013

@xveronikaxx souhlasim se vsim, co jsi napsala, jen poznamka: s tim CARem to nepujde, uz se tu resilo, ze samotnou zenu neoplodni a na darcovske spermie musi par byt dokonce sezdany.

pisisvori
5. lis 2013

@dora13 znám dva lesbické páry, které už každý mají 1 dítě z umělého odpolodnění, takže asi nějaká cesta je🙂 i když se v tom vůbec nevyznám, ale existuje.

xveronikaxx
5. lis 2013

@dora13 áha, máš pravdu, našla jsem článek:

"Svobodné ženy se v Česku nemohou nechat uměle oplodnit. Stejně jako ženy lesbické. Neumožňují to zákony. Je to závažný nedostatek našeho právního řádu......Stejně jako na skutečnost, že ve většině vyspělých zemí tato možnost samozřejmě existuje."
"Svobodné ženy se v Česku nemohou nechat uměle oplodnit. Stejně jako ženy lesbické. Neumožňují to zákony. Je to závažný nedostatek našeho právního řádu. Upozorňujeme na něj nejméně čtyřicet let. Stejně jako na skutečnost, že ve většině vyspělých zemí tato možnost samozřejmě existuje."
"Částky, které tam platí za umělé oplodnění, se pohybují v desetitisících. Jedním z důvodů, který umělé oplodnění prodražuje (dnes se i u nás zvedla jeho cena zhruba desateronásobně), je například snaha o maximální bezpečnost. Dárce semene musí opakovaně podstoupit test na HIV/AIDS. "
"Poslední možností je samooplodnění. V plodném období stačí do pochvy vpravit něco čerstvého ejakulátu. Občas se třeba může najít nějaký kamarád, který své semeno poskytne třeba i nezištně. Samotný zákrok je pak možno provést injekční stříkačkou nebo stéblem jakým se pije limonáda. Před lety jsem několika osamělým ženám tento postup doporučil a plastická stébla dokonce opatřil. Pár dětí se tak opravdu narodilo. "

dora13
5. lis 2013

@pisisvori ze zahranici?

pisisvori
5. lis 2013

@dora13 nene u ČR.

kuliza
19. lis 2013

@ladysally
ahoj !

Nevim, zda Te muzu trochu podporit, ci nikoliv, ale ....
Ziji castecne v Mnichove. Tady je svobodna bezdetna zena olem 40ti let normalni. Nikdo se nediva skrze prsty, je to standart. Ackoliv se domnivam, ze 40 let na prvni dite neni dobre, neznamena, to, ze je to take spatne. Cela tato diskuze se nevede na tema rozhodnuti - to uz jsi ucinila, ale na tema jak na to... Osobne pracuji v branzi, kdy zen, jako jsi ty, potkavam opravdu hodne. Donedavna jsem byla ja ta cerna ovce mezi nimi, protoze ma prvni dcera prisla na svet, kdyz mi bylo 17 let... :o) Pokud mohu doporucit - tak pokud ma alespon zdibec ucty k partnerovi, mel by to vedet... mozna se budes divit, co po nekolika emotivnich zachvatech nastane :o) - poud ho beres pouze jako "oplodnovace" a je ti i pres dobrou praci a vse lito "vyhodit" penize za asistovanou reprodukci, je to jine. Ale to muzes posoudit jen ty. At tak, ci onak, dulezite je v tuto chvili tve rozhodnuti, ktere jeste vubec neznamena, ze se ti to podari.... Nechci strasit :o))) Ale tim se prave vracim ke svemu okoli - Povedlo se to asi polovine - a vetsina techto zen se trvale zadala az po narozeni sveho prvniho ditete ( vetsina z nich kamarad - homosexual, ci invitro), kdy jim prave potomek ponekud zmenil vnimani sveta a naroku na partnera a se soucasnym partnerem je vetsina z nich podruhe tehotna, ci maji druhe miminko... ( vsechny 38-42 let ) ...
Nerikam ze toto schvaluji, ale nesoudim, protoze vidim, jak stastne dnes jsou... :o)) Jde na konci preci o vznik zivota, nikoliv jeho zniceni a to je pozitivni. Jen prosim nestav nikoho jineho ( partnera ) do zivotni pozice, kdy on sam nema a vyber. Jediny, kdo z toho bude hodne nestastny nakonec budes ty...

kuliza
19. lis 2013

@xveronikaxx
Moc dobry komentar :o))
I kdyz mam par vyhrad - jsem takovy vesely katolik :o) - tak jsem natolik tolerantni, ze se domnivam, ze pokud se tu nebavime o niceni zivota, ale jeho vzniku, tak vek neni absolutne zadnym limitem - kdyby Lady dnes mela 30 let a uvazovala podobne, tema by okamzite melo jinou podobu... Jedine, co me osobne desi je ta obrovska neucta k partnerovi - at uz je jakykoliv - milenec, zadany apod... Ona si ho vybrala... On by mel mit totiz stejne jako Lady moznost volby... To uz pak opravdu vidim lepsi variantu v nahradnim reseni... zkuste si jeste dovest tu situaci trochu dal - a tady se asi malinko rozchazime - partner, ktery neni pripraven na to, ze by mel mit potomka asi taky nebude mit potrebu nijak zasadne sdelovat svuj napr. zdravotni stav. Zkuste si predstavit napr. muze, ktery nechce deti jen proto, ze vi , ze nosi vadny gen epidermolis... nebude se tim urcite chlubit, ale nemuze za to... Vysledek - miminko by se pravdepodobne narodilo s obrovskymi problemy a bolestmi na cely kraticky zivot.... Bohuzel jsem to potkala ve svem okoli za podobnych okolnosti... Myslim, ze je nutne vedet, nez se do neceho vrhnete ... :o(

giovanna2012
24. lis 2013

Tak to mě fakt nic nenapadá, pokud je opatrný. Modlit se, aby opatrnost zklamala. Nic jiného vám nezbude. Divím se mu, že téhle metodě věří. :-O

nemylostna
29. pro 2013

Tak kdybych uz byla na tom tak spatne,a vedela ze si to dovolit muzu,zakryla bych lez lzi jen bych mu rekla ze sem neplodna at mi to ztrika aj z usi.Spokojeni by dte pak byli oba a zazrak by byk na svete 😀

johy80
25. dub 2014

Zajímavé téma, fakt bych chtěla vědět, jak to nakonec dopadlo, protože jsem ve svém okolí měla podobný případ, jsem si v první chvíli říkala, jestli to nepsala ona.

postfach
Odpověď byla odstraněná
Zobraz