Chci otěhotnět bez jeho vědomí - jak na to?

ladysally
31. říj 2013

Ahoj holky, je mi skoro 40, mám vše-penize, dobrou praci apod...Chybí mi ale dítě. Když byl muž, nebyl čas a teď nemam partnera.Mám jen milence a dítě si vážně přeji. Chci otehotnet a mu nic neříct. Samozrejme po něm nic chtít nebudu, když on sám nebude chtít. Ale nevím, jak to udělat? Nic nebru, prerusujeme, takže to bych se nacekala, je opatrny.Po každm styku se jde umýt.
Slyšela jsem o střílečce, napadá vás ještě neco? Tvrdit, že něco beru a nic nebrat je příliš okate...

Díky za rady.A pro rejpalky po něm nebudu nic chtit a finančně to zvladnu.

sisi137
31. říj 2013

@kocicinka ve školce se jistě nebude trápit, když ostatní děti budou mít tatínka....zameteno mám a snad nemoralizuju, jen jsem řekla můj názor na to. Od toho nejspíš diskuze budou.

kocicinka
31. říj 2013

@sisi137 ale ve školce je spousta dětí bez tatínků. A neřekla bych, že se trápí. Spíš se trápí děti rodičů, co se doma hádají.Mě táta v dětství nechyběl. Jeho absenci vnímám spíše až nyní.

nynyha
31. říj 2013

Já tedy nevím co na tohle říct. Dřív jsem si taky myslela, že dítě k životu tátu více méně nepotřebuje, ale dnes to vidím trochu jinak. vždy, když můj manžel přijde domů, dceři se rozzáří oči, skočí na něho a pak si spolu hrají. Manžel s ní vymýšlí takové blbosti, na které bych já, po celém dnu utahaná, neměla ani náladu a možná ani čas. A upřímně řečeno jsem ráda, že se dceři taky věnuje někdo jiný. I díky svému tátovi mám na dětství krásné vzpomínky. Ale to bych možná měla, i kdybych žila jen s mamkou, těžko říct. Každopádně jsem šťastná za dětství s oběma rodiči.
Na stranu druhou, já po dítěti toužila od nějakých 15 let a vždy jsem říkala, že pokud bych k tomu neměla žádného chlapa, šla bych někam do baru, tam někoho sbalila a nechala si udělat od něho dítě. Nemyslím si, že by tím to dítě trpělo. Dnes je plno dětí, kteří vyrůstají bez tatínka a nikdo to moc neřeší. Nikdo se moc nepozastavuje nad dítětem, jehož táta se sbalil, odešel a už ho nikdy nikdo neviděl. Podle mě dokáže matka zajistit dítěti rodinu a hezké dětství, i když si pořád myslím, že tam bude něco malinko chybět.
Zakladatelce bych asi poradila to, co ostatní. Sednout si s ním, říci mu o své touze, říct, že po něm nikdo nikdy nebude nic chtít a jestli do toho se mnou půjde. A pak by se vidělo, co dál.

laurital
31. říj 2013

Dítě má na startu do života právo na oba rodiče, jejich lásku a pozornost, má právo být informováno o zdravotním stavu a event. dědičných chorobách, které by mu jeho biologický rodič mohl předat.
Z čistě ženského hlediska s přihlédnutím k mateřským pudům dokážu pohnutky zakladatelky pochopit, ze všeobecného pohledu mi to přijde velmi podlé a neomluvitelné.Nemám ráda, když si kdokoliv hraje na osud a využívá druhé k dosažení vlastních cílů, byť by tím cílem mělo být dítě.

gingerone
31. říj 2013

Jedni tu píšou o právu dítěte na oba rodiče, druzí argumentují množstvím "otců", co utíkají od rodin nebo těhotných a dál se o nic nezajímají a nechtějí starat. Ještě bychom mohli přidat neštěstí dětí v dětských domovech. Ano, zájem dítěte je na prvním místě, ale není vždycky v zájmu dítěte mít otce, který ho nemá rád. A tak dále...
Z mého pohledu mohu říct, že partner, na kterého bych udělala takový podraz (čistě hypoteticky můj současný - tedy manžel), by mě za to velmi odsuzoval, byl by naštvaný a už by se mnou nechtěl být, protože by cítil, že mi nemůže nikdy v ničem věřit. Jeden podraz, dva podrazy... kde je rozdíl? Přesto by o dítě měl zájem a miloval by ho, protože by to byl prostě jeho potomek. Někteří muži to tak mají, možná nejsou úplně zadobře s matkou dítěte, ale o své vlastní děti mají obrovský zájem a upřímně je milují. I v případě, že si muž takové dítě vůbec mít nepřál, může k němu pocítit lásku až ve chvíli, kdy ho má (třeba až na fotce z UTZ nebo prvně v náručí). A spousta mužů taky cítí zodpovědnost za své děti.

V dotazu se píše, že bys po partnerovi nic nechtěla, pokud by on sám nechtěl, tedy mi z toho vyplývá, že bys mu o dítěti řekla. Je nefér ten podraz udělat bez jeho vědomí, ale kdyby se stalo, tak by bylo vůči jakémukoliv člověku nefér zatajovat, že má potomka. Ať s tou informací naloží sám, podle svého svědomí a svých citů. Stejně jako má dítě právo na rodiče, mají také rodiče právo na své děti, pokud o ně stojí. To, že někteří chlapi svoje chtěné děti s klidem opouští, neznamená, že jiní svoje "nechtěné" děti nemilují a nemají o ně zájem.

pajenka
31. říj 2013

@ladysally Nevím, jak starého máš milence, ale pokud je to nějaký mladý kolouch, tak bych mu řekla, že jsem v přechodu, že nemusí mít strach a pokud by ti nevěřil, tak bych ho pořádně opila a pak přidržela 😎 😀

@ivajaro Ivano, přestaň tady všem lhát, ty a zdravotní sestra? To se ti něco zdálo ne? Už mám dost toho, jak si neustále něco vymýšlíš 😠

ivajaro
31. říj 2013

@pajenka Prosím? 😕 Jistě, že jsem zdravotní sestra .... nechápu proč bych měla lhát o svém vyučení 😅 ale budiš.. asi jsi žila vedle mě jako duch, když víš o mě věci, které nevím ani já 😀

aktata
31. říj 2013

Život je těžký a musíme v něm bojovat pro to, na čem nám opravdu záleží. Podle mě je lepší, když je dítě počato "náhodou" a má milující matku, než kdyby se narodilo někomu kdo by si ho nevážil. Otázku otce teď neřeším, neznám ho, jen dokážu pochopit tvoje touhy.

llluckaaa
31. říj 2013

@kamino Já tyto diskuze pročítám, ale ani po nich nevidím důvod, proč bych měla schvalovat krádež spermatu a podvod na otce dítěte. Stále si myslím, že když někdo takto vědomě a plánovaně připraví dítě o otce, tak je to špatné 😒

kamino
31. říj 2013

@llluckaaa Jasně, ale nehrotila to tak, protože všechny tyto děti budou vyrůstat bez otce a věřím, že jejich matky udělají vše. aby z nich vytostli plnohodnotní jedinci. Nikde není psáno,že se ony,nebo tazatelka nesetkají s mužem, ketrý o ně s dětmi bude stát. Když pročítám některé diskuze, tak si říkám, že by dětem bylo občas lépe, kdyby byly samy s matkou.

laurital
31. říj 2013

@kamino A uvažuješ i o možnosti, že děti budou mít určitou genetickou výbavu?Že budou nositelé chorob o kterých nemusí vědět, ale ovlivní to nejen jejich život, ale i život jejich partnerů?Nemá třeba budoucí partner takového dítěte právo vědět, že v rodině mají epilepsii, duš.choroby, hemofilii apod?

llluckaaa
31. říj 2013

@kamino No doufejme, že všechny děti budou šťastné a vyrostou z nich plnohodnotní jedinci, ať už mají jednoho nebo oba rodiče 😉 Prostě nemám ráda lži, podvody, obzvlášť takto promyšleně plánované ☹

kamino
31. říj 2013

@laurital Nechci se tě dotknout, ale jsem Husákovo dítě, kdy bych ti nepřála vidět, jak to chodilo na zábavách 🙂 většina mých spolužaček se musela vdávat kolem 18 i dřív a věřím, že žádná s nich se neptala na genetické choroby 🙂 ale to zlehčuju... Myslím, že tazatelka svého přítele zná a asi ví, co mají v rodině.

kamino
31. říj 2013

@llluckaaa Kdyby ti bylo 40 a teklo ti do bot, věřím, že by ses chytala každého stébla...zoufalé ženy dělají zoufalé věci.

laurital
31. říj 2013

@kamino Asi tě zklamu, je mi skoro 35, takže zase tak daleko od sebe nejsme 😉 .Nevím, asi je to o tom, kde se člověk pohybuje, v okruhu mých známých jsem byla první matka já ve třiadvaceti.
S tím, co se chystá dělat zakladatelka principiálně nesouhlasím, nicméně z pohledu ženy jsem schopná ty pohnutky pochopit.

llluckaaa
31. říj 2013

@kamino Asi je zbytečné se tu o tom dohadovat, protože tazatelku můj názor stejně nezajímá 😀 Já samozřejmě taky chápu její pohnutky, ale i tak mi to přide jako blbé řešení...

kamino
31. říj 2013

@laurital u nas delalo zaverecky 6 tehotnych a 2 mely odklad...byl rok 92. Kazdopadne jak jsem psala,prvotne bych to probrala s pritelem a kdyby to neklaplo,tak najet na nouzove reseni..

laurital
31. říj 2013

@kamino Je to prostě trochu jiná situace, než když ženská udělá podraz a postaví partnera před hotovou věc-teď si mě vezmeš a budeš živit 😉 .Ale ta pachuť podrazu tam prostě je.
Soudit si netroufám, nesouhlasit ano.

liss_durman
31. říj 2013

Já bych se spíš klonila k řešení po dobrém. Opravdu by nešlo se s milencem domluvit jako dospělí lidé? Pokud ne, co zkusit najít jiného? 🙂 Nebo, jak tady padlo, dát si inzerát. Já osobně toto neschvaluji, přijde mi to jako strašlivý podvod. Do jisté míry si stojím za tím, že každý je svého štěstí strůjce. Jsem opačný případ, otěhotněla jsem v 18. Bylo mi pořád vtloukáno do hlavy, jak musím vystudovat, udělat kariéru, vdát se a pak MOŽNÁ mít rodinu. Pokud jde o mojí mámu, dítě by mi neschválila asi ani ve 40 😀 Svého rozhodnutí nelituji. Myslím, že je teď divná doba, všichni si myslí, že můžou mít všechno a obzvlášť ženy pak propásnou správnou chvíli k tomu, co je doopravdy důležité - rodina. Můj názor je, že by člověk (obzvlášť v tomto značně dospělém věku) měl převzít zodpovědnost za svoje činy a smířit se s tím, že vhodnou chvíli na mateřství si nechal(a) ujít. A pořídit si třeba psa nebo tak... Můj názor, trochu radikální, ale můj. Nevnucuji.
Otcovská role se teď dost podceňuje a je třeba brát na vědomí, že ani desítky milionů korun dítěti otce nenahradí... Peníze opravdu nejsou vše.
Držím palce, ať se rozhodneš správně.

kamino
31. říj 2013

@laurital ja jsem tam nenalezla jedine slovo o ziveni a svatbe..kazdopadne tato debata je asi mimo,jelikoz se tu tazatelka uz nezdrzuje.. Podraz to je,ale co je v zivote fer. Pokud on bude fungovat jako geneticky material,tak se to da pochopit. Kolik chlapu zeny vyuziva jen jako jednorazovou zalezitost?

kristyn.g
31. říj 2013

@ladysally asi by to chtělo nejdřív si promluvit o dětech, že ti tikají hodiny a uvidíš co se stane. Asi by bylo fér dát mu navybranou, tohle by byl podvod. Náhodných známostí na jednu noc pak najdeš hromadu všude, především pokud bys nechtěla někoho zatěžovat tím otcovstvím. Buď můžeš jít do spermabanky nebo stejně ale ne ověřené jsou ty jednorázové anonimní známosti... Ale určitě bych nepodrážela tvého milence... Hele to že si najdeš přátele co bude chtít děti nikdy není záruka že bude dobrý otec nebo že vůbec s tebou zůstane do porodu. Určitě je mnoho a mnoho těhotenství kde je otec neznámí, nedělala bych z těch dětí chudáky, tatínek může být i nevlastní 🙂

martina_z
31. říj 2013

Pro vsechny pani chytre a moralizujici: kde je psano, ze si autorka diskuze za tri roky nekoho nenajde? A kolik z vas se treba rozvede a vase dite bude vyrustat v neuplne rodine? Nebo kdyz si dvacitka poridi dite s sedesatiletym, ktery muze za 5 let umrit? Vzdyt se to stava proboha dnes a denne, plno deti pocatych v uplnych vztazich nakonec vyrusta jen s jednim rodicem.

Soudim, ze ve 40 pani uz vi, co chce, i kdyz nevim, zda si dokaze predstavit, jak moc to bude mit bez partnera tezke. Staci napr. rizikove tehotenstvi, kdy bude lezet v nemocnici nebo doma, bude potrebovat pomoc, a s deckem tuplem.

Ferovejsi by jiste bylo se s "darcem" domluvit, ale chapu, ze je pani ve slozite situaci a dokazu se do ni vcitit a chapu jeji pohnutky. Druha vec je, jak to bude s plodnosti v tomto veku...jedna souloz totiz stacit nemusi ani ve 20, natoz ve 40, kdy je otehotneni tezsi. IUI nebo IVF by bylo jistejsi, kdyby se pani s nekym domluvila a ten ji to podepsal. A vubec, je primo ostudne, ze tato moznost neni pro svobodne zeny legalni.

laurital
31. říj 2013

@kamino Já jsem také psala, že její situace je jiná než situace žen, které si tím snaží partnera k sobě přivázat.
Ale výsledek je bohužel stejně tristní.

laurital
31. říj 2013

@martina_z To je o principu a o přístupu k početí a životu všeobecně.
Je to diskuze a můžeme vyjádřit, byť nesouhlasíme, slušně svůj názor.To z nás nedělá "paní moralizující".

kamino
31. říj 2013

@laurital Výsledek je v ideálním případě šťastná máma a spokojené CHTĚNÉ dítě... pokud si chlapa ženská chce přivázat dítětem, tak je střelená a asi jí nedochází, že tudy většinou cesta nevede.. to samé případy, kdy se dítětem řeší krize a nebo dítě má být prostředek k převychování partnera..to jsou hodně smutné příběhy....

martina_z
31. říj 2013

@laurital Tebe zrovna nemyslim, prece pises, ze nesoudis. Jine ale hned soudily.

laurital
31. říj 2013

@martina_z To si v takové situaci totiž netroufám.
Mohu nesouhlasit, ale nevím, jestli bych v její situaci, přes všechna svá přesvědčení, nejednala stejně.A už se to nikdy nedozvím, protože děti mám, proto si nedovolím soudit.

martina_z
31. říj 2013

@laurital Ja si prave myslim, ze bych v zoufale situaci o tomto svym zpusobem zoufalem cinu uvazovat mohla. A to podrazy opravdu nesnasim. Je proste problem, ze to nejde legalni cestou.

2hanah
31. říj 2013

@ladysally A říct mu tu situaci tak, jak ji tady popisuješ nám? Že chceš dítě, ale pokud on ne, tak se nemusí nijak účastnit?

clara.7
31. říj 2013

Chápu tě, ale i tak je to podraz a jednou bys toho mohla litovat ... jak píší holky výše, řekla bych to "příteli" na rovinu.