Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
15. črc 2011

@nlenka musím zaťukat ale oba kluci očkování snášej celkem v pohodě, pláčou pár vteřin a pak zas pohoda 😵 Adrián je v pohodě, bráchu zbožňuje, hlídá ho, nosí mu dudlík a tak. Máme to v tomto směru v pohodě, naštěstí. To máte polnosti? 😕

wjerushka
15. črc 2011

@nlenka taky jsme sama doma. Manža Krýšu dovezl na prázdniny k babičce a dědovi. Do neděla tam s ním bude apak tam bude Krýša poprvé sám. Ale dneska byl celej den na přizabití, tak jsem zatím ráda, že mám klid. Vypulírovala jsem koupelnu a WC a jdu si ohřát nějakou mňamku a večer si napustím vanu
@mataharyy Je to je super, jak to Adrian vzal dobře. Toho se trochu bojím

nlenka
15. črc 2011

manža dělá ve firmě co prodává zemědělský stroje a vše kolem.A už druhý rok jezdí s podnikovým traktorem na služby. Někde si je objednají a oni jednou i s kombajnama.Znáš film plechová kavalerie? Jestli jo,tak to je něco podobného,ale v menším.
Polnosti máme,ale nehospodaříme,nejsem magor

nlenka
15. črc 2011

@wjerushka ,to mi povídej,zatím se Jurka tváří jak bude brášku obskakovat,ale nevim nevim.To ukáže čas.
To jste se Krýši zbavili rychle,já se tomu bránim zuby nehty,pořád si myslím,že mu bude u babičky smutno a hlavně já bych to ořvala jak želva.Radši ještě rok počkáme.
Taky sem si řikala,že bych s ním jela na pár dní sama k babičce,ale je to skoro 140 kilometrů a nevim jak bych zvládla cestu a hlavně naši by měli řeči,což se ani nedivím 😖

mataharyy
15. črc 2011

@wjerushka @nlenka Já se taky bála jak to bude, ale adaptace proběhla lépe než jsem čekala, takže jsem došla k závěru že to "drama" z toho mají spíš rodiče, děti to berou jako fakt, kterej zpracují a je hotovo, navíc on pro ně ten novorozenec/kojenec není "hrozbou" spíš jsem zvědavá jak to bude až Ben začne a bude Adriánovi škodit, brát mu hračky a tak, to si myslím že bude větší "problém" než návrat domů s miminem 😉 Navíc je fakt že jsem na to Adriána od začátku velmi intenzivně připravovali, jak jsem zjistila že jsem těhotná odbourala jsem kočárek a tak, aby potom neměl dojem že o něco přišel vlivem mimina 🙂

nlenka
15. črc 2011

S holkou by to nebyl problém co? Ale oni se kluci srovnají,Adrián pochopí,že už je na některé hračky velký a sám je dá bráchovi.My jsme je hodně vytřídili,uklidili na půdu,ale je mi jasný,že Kuba bude chtít zaručeně ty hračky s kterýma si bude hrát Jurka.To je prostě zákon schválnosti

wjerushka
15. črc 2011

@nlenka No víš, ono je to u nás podobný. babička je skoro 200 kiláků daleko. Zatím to bylo tak, že jsem tam jezdila s Kryštofem a zůdstávali jsme tam oba. Ale teď už si to netroufnu a taky si potřebuju Konečně dovyprat a dožehlit věci na mimino a taky dokoupit v klidu pár nezbytností pro sebe do porodky. Nakonec jsme došla k tomu,ž e dřív nebo později to stejně přijde a Kryštof tam bude děsně opečovávenej.
@mataharyy Taky jsme to tak udělali, Kryštofovi jsme koupili větší postel a kočár už nepoužívám. Ale jinak nevím, jak ho připravit, řekne, že v břichu je mimi, udělá mu malá, ale podle mě vůbec neví, co to znamená. O hračky se Kryštof nemá problém dělit, zatím, ono se to může klidánko změnit

mataharyy
15. črc 2011

@nlenka Já myslím že by ten problém vznikl i s holkou, ale tak uvidíme co bud... Nebudem kupovat vše dvakrát, ale každej bude mít své a budou se muset naučit se dělit a vycházet, snad to nebude takovej problém, však to zvládli jiný, zvládnem to taky a třeba to bude pohoda 🙂
@wjerushka Já jsem taky myslela že Adrián nemá šajn o co jde, sice dělal malá, pusinkoval břicho, prohlašoval že je tam miminko, ale byla jsem přesvědčená že neví o co jde a když jseme se vrátili z porodnice tak oznámil není miminko a ukázal na břicho a pak s jásotem oznamoval tu je miminko a hopsal kolem Bena 😵 😀 Takže myslím že ač si myslíme že spoustu věcí nechápou, tak tomu tak není 😉

wjerushka
15. črc 2011

@mataharyy tak tos mě potěšila. Já Krýšovi říkám, že a žmiminko vyroste, tak půjdu do porodnice a tam ho z bříška vyndají a bude na světě. Tak třeba to taky chápe stejně dobře jako Adrián 🙂 Víc si ale myslím ho chystat nemá cenu

mataharyy
15. črc 2011

@wjerushka Ono ho ani moc víc chystat nelze, teda já už nevím jak víc 😅 Já jsem s Adriánem dost mluvila a prošlo to výborně a myslím že Kryštof to taky vezme v pohodě, on v něm (když to vezmu podle Adriána) neuvidí konkurenci a nebude mít potřebu s ním soupeřit 😉

nlenka
17. črc 2011

Aho holky,jak ste se měly celý víkend?
My jsme včera s mamkou zavařovaly okurky a navečer gilovali.Dneska jsme byli u kamarádky,děcka se cachtali v bazénu nebo blbli na trampolíně.Já jsem sice seděla ve stínu,ale jsem červená jak rudý právo. Nejvíc mám připálený krk!!!Manža se v noci vrátil ve dvě ráno,takže vlastně dneska a jsem zvědavá kdy přijede dneska.Snad brzo sprchne,já bych taky brala o pár stupňů méně 😅

wjerushka
18. črc 2011

@nlenka Leni, tady lilo celou noc. A i teď to vypadá co chvíli na déš´t. A já se chystala, jak si doperu a usuším ten zbytek výbavičky 😒
Navíc mě postihla totální demence. Včera jsem si někam nachystala papír na mateřskou, ať to mám ráno po ruce a nezašpiním nebo nepomačkám ho a samozřejmě ho dnes nemůžu najít 😠 Uřední hodiny už nestíhám sakra. No mám na to celej den, tak snad se mi rozsvítí

mataharyy
18. črc 2011

@wjerushka To je mi důvěrně známá situace... 😀
@nlenka Jaj to ti vážně nezávidím v tomhle počasí se ještě kutálet, já toho měla dost v tom březnu a to taplota přes 24 nešla 😎

nlenka
18. črc 2011

@wjerushka ,jj,to taky znám.Připravila jsem si někde papíry do porodky a samozdřejmě sem to někam zasela.A navíc nevim,jestli si to mám vzít sebou když jdu ve středu na sepsání porodopisu nebo až přímo k porodu.
Mě s mateřskou vyrazili.Nebyla jsem zaměstnaná,tudíž nemám na nic nárok a nemůžu si ani vybírat délku rodičáku! 😠

vendulka
18. črc 2011

Ahojte holky
my máme za sebou anprosto bombovní víkend 😵
počasí je u nás taky takové všelijaké, ráno docela pršelo a šla sem s malou na poštu a do solné jeskyně, tak měla poprvé pláštěnku a nemohla jsem z ní spustit oči 😵
no teď spí a já se dala do jídla a brouzdám na netu

@nlenka takže dnem porodu jdeš na 4-letý rodičák?

nlenka
18. črc 2011

@vendulka ,jj,přesně,pro mě platí jen čtyřletá varianta.Ještě mi řikala,že kdyby si to nějak manžel nechal napsat na sebe a pak se to přepsalo zase na mě,tak bych si mohla vybrat.Ale to něbudu nějak komplikovat,zůstaneme u čtyřleté.Když skončím rodičák,tak Jurka půjde už do školy,vlastně už do druhé třídy a tak na něj budu mít alespoň víc času.
Taky bych potřebovala vařit,ale nic mě nenapadá.Co vaříš?

nlenka
18. črc 2011

Taky se musim pochlubit jak sem blbá.Objednala jsem si v týdnu ten kočárek.No a nějak se mi nikdo neozýval což mi přišlo divný.Začala jsem po tom pátrat a nakonec se dočetla,e mají dovolenou.Kdyby se to nebohé dítko teď narodilo,tak ho nemáme ani kde vozit.Naštěstí dovolenkují jen do konce týdne a rodit se zatím nechystám

vendulka
18. črc 2011

@nlenka jo ta možnost tu je, že to jde přepsat na manžela,ale pokud ti vyhovuje tato varianta není co řešit, já su ráda, že si budu moct vybrat...sice bych ráda byla doma co nejdýl,ale jako 4-letá je strašně blbě palcená, to nevím, jak bychom dávali...
já nevařím nic, mám tu od včera těstoviny

wjerushka
18. črc 2011

@nlenka To jsem Ti taky chtěla napat. kdyby nastoupil manžel na mateřskou třeba jen na jeden den a pak ji přespal na tebe, tak už máte právo výběru rodičovské. Ale jestli Ti to takhle vyhovuje, tka je to v pohodě aušetříš si nervy s úřadama.
Snad ten kočárek stihne přijít

Já chtěla jít odpolko s manželem do města, ale vypadá to na déš´t,t ak nikam nejdu a proběhnu si to zítra sama a bez zbytečných řečí

evikula1
19. črc 2011

Ahoj holky. Chtěla bych poradit. Máme 1 rok starou holčičku, a já bych chtěla další mimčo. Ale mám strach abych to zvládla jak fyzicky, psichicky i finančně. Můžete mi někdo poradit nebo říct jaké to je.? A také se bojím že je to jen můj rozmar když vidím všude jak se rodí miminka chtěla bych znovu zažít těhotenství atd. Máme to s přítelem v plánu ale cca tak za 5-10 let. Ale chtěla bych už teď. Co myslíte.?

nlenka
19. črc 2011

@evikula1 ,že seš docela odvaha. Kdybych byla osobně na tvém místě,tak bych počkala. Ono se to možná teď zdá,že vlastně nemáš moc práce,malá se teprve učí chodit a vlastně tak trošku zlobit.Ale za pár měsíců až se "ochodí" tak mi věř,že ti bude připadat,že ti jedny ruce nestačí.Nehledě na to,že máš jistě dost práce s domácnotí,kterou budeš muset zvládat za každých situací a to ať malá zlobí nebo je hodná jak andílek.A ruku na srdce,myslíš si,že kdyby dotoho přišlo další mimčo že by to bylo lehčí? To asi těžko.
Ale můžu tě ujistit,že jsem měla stejné pocity.Já měla rok starýho kluka a kamarádce se narodila holčička.To bylo pozdvižení u společných známých.Náš klouček už nikoho tolik nezajímal,všechna pozornost se upínala na miminko.Prostě to nějak překousni a myslím,že když počkáš,tak uděláš jen dobře. A za 5-10 let mi zase příjde stašně dlouho!!! Toť můj názor

vendulka
19. črc 2011

ahojky

@evikula1 no záleží na Vás jak vy to cítíte, já byla před pár měsíci ve stejném "problému" řešila jsem, jestli druhé ano či ne, srovnávala si pro a proti a stejnak si to člověk musí rozmyslet sám, podle toho jaké má fin. možnosti, jak se cítí a jak moc chce děti za sebou, zatím teda nevím jaké to je,to uvidím za pár měsíců,ale je mi jasné, že to bude náročnější, jelikož tu už to jedno dítě je a člověk ten čas mezi to jedno, domácnost a sebe bude muset rozdělit ještě mezi to jedno dítě,ale myslím si, že jak ta rodina najde zase svůj koloběh a řád, že to musí prostě jít 😀

vendulka
19. črc 2011

@nlenka holka, 37tt???Ty už budeš rodit...jak se cítíš?Máš už strach nebo se těšíš?já bych šla už rodit, moc se těším na mimčo (na porod ne) a taky na to až to bude za mnou,ale co mě děsí a trošku trápí už teď je šestinedělí...vím co to obnáší a tak na to se netěším, to se snad i víc těším na porod 😀

nlenka
19. črc 2011

no ono je to vlastně 36,počítá to o týden navíc,ale i tak je to už mazec co? Kdyby mi tohle někdo předpověděl po tom potratu,tak bych mu nevěřila.

Cítím se skvěle,nic mě netrápí,vlastně jen že sem jak hroch a už se mi špatně vstává z postele a ze sedačky. Ale jinak je to dobrý,dělám úplně všechno,dneska jsem byla vyplít plevel ze skleníku,pak posekat trávník.Už si příjdu jak slepice,manža říká že už hnízdím 😀 .To už mě ale drží několik týdnů.Chci mít doma pořádek za jakýchkoliv situace a co kdyby... 😅
Na porod se těším,pořád doufám,že se to rozejede samo,ale to neovlivním.Zítra jdu sepsat do nemocnice porodopis a na první monitor

vendulka
19. črc 2011

@nlenka teda to jsi akční "slepice", jak říkáš 😀 to sem zvědavá s čím přijdeš z porodnice, já taky doufám, že se mi to pak rozjede samo, klidně o nějaký ten den dřív než mám TP 😀

mataharyy
19. črc 2011

@evikula1 Tak když máš rok starou holčičku tak v případě že otěhotníš rychle, bude jí kolem dvou let a to už jde... Já mám kluky od sebe dva roky (bez dvanácti dní 😀 ) a zatím to jde, ale je fakt že jak jsem zůstala těhotná tak jsme odbourali kočárek, sice to ze začátku byla fuška, ale šlo to a teď je celkem pohoda... Jde to i finančně se to dá. Když máš kliku a jde kojení, tak je to úplná pohoda... Ale záleží na tom zda se na to opravdu cejtíš, nebo je to jen ošal z babyboom 😀

Jináč jestli se chcete pobavit, tak mě už 14 dní mešká MS 😅

nlenka
19. črc 2011

jo a šestinedělí? Tak to mám nějak na háku,s tím se prostě nezatěžuju.Nevím jak si ho zvládala ty,ale mě přišlo jako ostatní týdny.Samozdřejmě že sem se musela s Jurkou a manžou sehrát,ale jinak to bylo v pohodě.Nejvíc se na porod těší manža,protože náš sexuální život je děsnej.Prý je to jak v manželství po padesáti letech,tak jednou,dvakrát za měsíc.Ale já na to prostě nemám ani pomyšlení....bohužel 😖

mispulka22
19. črc 2011

@evikula1 Dá se to zvládnout 🙂. Já jsem otěhotněla (plánovaně) ještě dřív, malé bylo 7 měsíců. Samozřejmě mám teď víc práce a málo volného času, ale je to hezký. Zatím ale mám jen zkušenost batole +malé miminko, jaké to bude, až se i synek rozbatolí, to se sama nechám překvapit 🙂. Rozhodnout se musíš sama, ale pokud po miminku toužíš.....tak proč ne? 😵

nlenka
19. črc 2011

@vendulka ,to mi povídej,docela se těším až to srdíčko uslyším,ale záoveň se bojím aby se něco nepos...o! Když sem chodila s Jurkou,tak při druhém monitoru si mě tam rovnou nechali,něco se jim nezdálo. Prd se dělo,jen byl malej línej a zrovna spal
@mataharyy ,tak to je hezký,že by třetí mimi????

vendulka
19. črc 2011

@nlenka mě si tam chtěli nechat hnedka po prvním monitoru,ale měli smůlu, sem řekla, že du dom a taky sem šla 😝 😀