Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

nlenka
1. srp 2011

no uvidíme co se z toho vyvrbí,třeba už se mrňousovi opravdu chce na svět,já bych byla jen radši.Četla jsem tady spoustu názorů na nápoj k vyvolání porodu. A docela bych dotoho šla.Nechci jít na vyvolání,prostě si to užít jako každá ženská.Ale když sem to řikala manžovi,tak z toho nebyl nadšenej,bojí se.Takže mu to asi neřeknu a půjdu dotoho.

wjerushka
1. srp 2011

@nlenka já Ti taky neporadím, mě najednou odtekla plodovka a bylo. Třeba se fakt chystá prcek ven. Já mám maliník a lněný semínko
@mataharyy já vím, že bys na potrat nešla, já taky ne, ale smiřovala bych se s tím mnhoem dýl asi.

nlenka
1. srp 2011

@wjerushka ,tak já jsem tady od holek našla tohle:
Ricinový koktejl

Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti. Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.
Už mě to vážně unavuje,poslední dny si připadám jak zpráskaný pes,pořád unavená,všechna energie někam zmizela. Buďto mi to pomůže vážně vyvolat porod a nebo mě to prožene párkárt na záchod.Což by nebyla žádná změna,sem tam víc jak jinde. Jak na to máš názor,myslíš že dělám chybu?
Ty si tím maliníkem a semínkem vlastně taky trošku pomáháš né?

juliap
1. srp 2011

@nlenka kdyz ti to prestalo vcera, tak to byly jen ty falosne kontrakce a poznas to priste tak, ze kdyz se pri tech falesnych osprchujes teplou vodou, tak prestanou a kdyz jsou to uz porodni, tak ti po sprse teple zintenzivni ... jinak to boleni v podbrisku uz muze byt klidne priprava na porod, nemusis mit klasicke kontrakce, ja je take nemela, bolelo mne jenom jako pri menzes a az v nemocnici mi pri 1 porodu rekli, ze jsou to uz silne kontrakce a za hodinku byla Martina venku ...

nlenka
1. srp 2011

@juliap ,díky,potěšila si mě

juliap
1. srp 2011

@nlenka a kdyz uz budes mit 2 mimco, tak to muze byt docela rychle ... ja pri Emce jsem nemela vubec bolesti, jenom me chytil krec do bricha, leteli sme do nemocky, tam jsem chytla 2 krec a uz byla na svete, vse trvalo 20 minut ... tak drzim palecky, ale myslim, ze to poznas, kdyz si nebudes jista, tak muzes zajet do nemocky, od toho jsou tam, aby te prohledli

vendulka
1. srp 2011

@juliap teda já chci taky tak rychlej druhej porod 😵

nlenka
1. srp 2011

@juliap ,kéž by si měla pravdu. Nějak se nemůžu dočkat,už aby to bylo
@vendulka ,to mi povídej

wjerushka
1. srp 2011

@nlenka jj taky si pomáhám. hele já bych do toho šla. Myslím i @mataharyy ten ricínový koktejl dala. Týden už na to máš. A je fakt, že přinejhorším Tě to prožene na záchod , když nic no. A taky doufám, že druhý porod bude rychlejší než první. Já bych teda ráda zase za tu plodovku, tam to bylo jaksi jasný, že jet musíme a žádný jsou to kontrakc nejsou a po kolika minutách

nlenka
1. srp 2011

@wjerushka ,už sem si objednala ten ricinový olej,nechci riskovat že by mi ho v lékárně neprodali. 😖
S plodovkou je to jasný,i když mě kladla sestra na srdce,že když odteče plodovka a nemám kontrakce méně jak po pěti minutách,tak že je zbytečné jezdit.Ať si trhne,prostě pojedu až se mi to bude zdát.
Kamarádka měla po cca 10 minutách,ale nebylo jí vůbec dobře.Sestra jí natočila monitor a chtěla poslat domů.Ta jí řekla,že nikam nepojede,tak neochotně zavolala doktorku a ta jí hnala okamžitě na přípravu a rovnou na sál. A pak věř sestrám 😠

nlenka
1. srp 2011

@mataharyy ,vážně si vyzkoušela ten ricinový nápoj?Pomohl???

wjerushka
1. srp 2011

@nlenka tak to je zvláštní, protože nám přímo PA na cvičeín říkala, že jak odteče voda, tak jet. Miminko tak přijde o ochranu a oni dávají šanci rozjet porod přirozeně, ale do 24 hodin musí miminko ven. Fakt je, že mě si rovnou nechali na předporodním pokoji a byla jsme píchlá skoro pořád na monitoru

mataharyy
2. srp 2011

@wjerushka No ono to ještě přijde, teď jsem v pohodě, ale až se začnu kulit, nebo až budu mít doma ty tři dítka, tak si začnu škubat vlasy 😀
@nlenka Jo zkoušela, ale nezabral, dala jsem si ho dvakrát a nic, pak mě přijali do porodnice, začli vyvolávat a nic, pak jsem zkusila stimulaci bradavek a jak jsem začla tak se mi rozjeli kontrakce a bylo vymalováno 😀 Tan koktejl není nic hroznýho, první byl v pohodě, z druhého mi bylo trochu blbě a věděla jsem že po třetím bych šla objímat záchod 😅 Dala jsem ho v tuším pátek, pak v sobotu a fakt nic, možná tě prožene, ale nic horšího neudělá, já dokonce v lékárně přiznala na co ho mám a ještě mi popřáli hodně štěstí 😀 Držím palce ať ti to klapne

nlenka
2. srp 2011

ahojky,
@mataharyy,tak jsem se rozhodla že dotoho fakt půjdu.S tím prohnánm na záchod,nebude to nic nového,poslední dny jsem tam fakt často že bych ani nepotřebovala klistýr 😖 .
Včera jsem to s těma bradavkama zkoušela taky,ale nic,jen čeho sem si všimla,že mi začíná vytékat první mlíčko.Když jsem to ukazovala manželovi,tak bylo vymalováno 🙂 .Celou dobu se tvářil jako když snědl ropuchu,pořád mě potají pozoroval a každou chvíli:"je ti dobře" nebo "seš v pohodě?".Kdybyj ste ho viděly,musela jsem se pořád smát. A dneska mám nakázáno ozývat se každou hodinu.Prdím na něj,ale je to fakt vtipný.Posera jeden,nejradši by mě zavřel do nemocnice. 😠
Dokonce se i ptal kde mám tašku do porodnice a jestli mám všechno.Jo a chtěl jít obrátit auto,aby se pak nezdržoval 😀 😀 😀

vendulka
2. srp 2011

@nlenka ale tak to je pěkné, že má starosti, tomu mýmu by to bylo úplně buřt 😝 😀
my sme byly přes tři hodinyk venku aje tam teda vedro...no a po spaní na chvilku taky ještě skočíme, musíme využit že je už konečně pěkně

dilemma
2. srp 2011

A ženyyy prisla sme se kouknout i sem protoze si myslim ze vyechny co sjem tady toutime po druhem mimiskovy🙂 a jak ste na tom nebo spise jak dlouho se snazite?? abych tak nejak byla v obraze?🙂

mataharyy
2. srp 2011

@nlenka No tak to možná nestihneš ani koktejl 😀 Pokud to uděláš podle toho receptu tak není co by se mohlo stát, krom toho že se pose... 😀 Jinák já to dělala malého panáka riciňáku, malého alkoholu a do trojky dolejt meruňkovým džusem, řádně rozkvrdlat a rychle pít (jináč se ti ten olej oddělí a to pak je jiná "ňamka" 😉 To máš tak pěkně starostlivého manžela to je pěkné 😵 Můj manžel byl chudák na palici z toho že nestihne přijet a tak, no nakonec sice nebyl problém s odjezdem do porodnice a hlídáním adriána, ale s tím že nestihl dojet k porodu, no co už ušetřili jsme pětistovku 😀

nlenka
2. srp 2011

@vendulka ,tomu se mi nechce věřit,že by mu to bylo jedno.Možná teď,když se mic ještě neděje,ale až budeš jako já tak bude v pohotovosti.
Jo a manža nemá starosti,jen je posranej až za ušima 😀 😀 .Včera jsem to trošku násilím "přinutila" sexovat,dneska jsem umyla okna,vyžehlila, utřela prach,prostě dělám pořádek a mimčo nic!!!Stávkuje... 😖

vendulka
2. srp 2011

@nlenka to ne, vím jak to bylo u prvního těhu 😀 ,ale tak je pravda, že to přišlo z čista jasna a ani já nevěřila , že rodím 😀

nlenka
2. srp 2011

@mataharyy ,ale houby starostlivýho.Jen si to nějak nepřipouštěl a teď dostal nefalšovanej důkaz,že bude podruhé tatínkem 😝

nlenka
2. srp 2011

@vendulka ,přesně to mi manža včera řikal.Že u prvního dítěte si to nějak nestihl uvědomit.Taky jsem byla zavřená dva dny v porodnici,takže se mnou nebyl a když přišel a já měla fakt silný poslíčky,že se nemohla ani sedět,tak raději odjel aby se na to nemusel dívat,hrdina.Proto bych ho k porodu ani nechtěla 😖

vendulka
2. srp 2011

@nlenka tak to je hrdina teda,ale ne každej chlap na to je... 😒
já teď ani nevím, jestli bych ho tam chtěla, byl mi dorej jako psychická opora a že mi podával věci, chodil pro PA,ale zpětně si připadnu trapně, jak jsem tam hekala a tak...ale to je normální, já vím

nlenka
2. srp 2011

@vendulka a tys ho u prvního porodu teda měla?já jsem o tom teda taky uvažovala,pak mi to bylo líto,že ostatní maminky tam mají muže,ale když bylo po všem,tak sem byla jen ráda,že tam nebyl.Když jsem věděla že čekáme druhé,tak jsem mu to taky navrhla,ale opět mi řekl,ať se na něj nezlobím,ale že nemůže.Prý by mu vadilo jak hekám a tak a že mi nemůže nijak pomoci,což úplně chápu

vendulka
2. srp 2011

@nlenka já sem ho měla u prvního, sice ze začátku se na to moc netvářilmale pak souhlasil a myslím, že byl rád, on byl ten první kdo choval naši dceru, zrovna mě šili, teda dali mi ji asi na 10 sekund na břicho než MM přestřihl pupeční šňůru a pak ji i podepsal...no když šlo do nekhoršího, viděla jsem na něm, že by tam nejraději nebyl...ale když byl při splození holt musí být i u narození...ne teda že musí jako že MUSÍ,ale chtěl

nlenka
2. srp 2011

@vendulka ,to je frajer,ale myslím,že měl stejné pocity jako manža a ten mi to jen popisoval. Všichni jsou stejný,na dělání dětí je nikdo přemlouvat nemusí 😀

vendulka
2. srp 2011

@nlenka no já myslím, že nakonec byl rád, že tam byl a mě strašně moc dojímalo, jak dceru choval, že jsem to šití ani moc nevnímala, teda bolelo to,ale to jak ji držela choval a měl slzi na krajíčku mě dostalo 😵

wjerushka
2. srp 2011

Hojky
@nlenka no tak aspoň si to uvědomil teď, že bude dvojnásobný taťka a ne až přijdeš z porodnice 🙂 Náhodou je fajn, že chce být ready. Manžel má zatím na všechno hafo času, takže já nakupuju a sháním co mi chybí tak nějak pokoutně, jinak by taky nemuselo být nic. Hlavně, že chce příští týden jezdit do práce autem, frajer, prý aby byl rychle doma, kdybych začala rodit. Ale to je spíš jeho pohodlnost. Že nemám epeřinku do postýlky a plínky to ho jaksi netankuje.

vendulka
2. srp 2011

@wjerushka ahojky...víš teda co čekáte a nebo je to fakt překvápko?teď v těch těhulkách mám trošku zmatek 😀
jinak můj manžel taky jezdí denně do práce autem 😠 a když su někde ve městě a chci,aby nás s malou vyzvedl, tak se tváří jak debil...jako že můžu jet MHD 😝

fidka79
2. srp 2011

tak ak mozem pridam sa k vam...moj Adamko ma 2 apol roka a uz ma zacina chytat tuzba po druhom miminku 😀 tak oficialne hadam zacneme snazilkovat koncom roka 😀 este cakame na genetiku a potom huraa do toho a hadam sa k vam pridam 😉

vendulka
2. srp 2011

@fidka79 ahojky, tak držím palečky