Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

brumdinka
28. bře 2010

luci - ahoj ted´chvíli jo, za chvíli mažem k našim na oběd, vrátili sme se v noci z Tropical island - našeho vánočního dárku 😀

lucie.krajcarova
28. bře 2010

jé a jak bylo???

vendulka
28. bře 2010

ahojky, brumdinka a to je tady v cechach?ted si nejsem jista jestli to neni v nemecku? 😅 A jak tam bylo?co tam vsechno je?

vendulka
28. bře 2010

holky muzu poprosit o navad jak naucit dite chodit na nocnik? 😀 dneska jsem ho koupili a tak bych chtela pomalu zacit, bude teplo tak at se ji prdelka nepoti v plinkach i kdyz to bude asi beh na dlouhou trat 😔

maianprafa
28. bře 2010

Dobrý podvečer 🙂
Mohu se k vám přidat? 😉 Založila jsem diskuzi a dostala odkazy 😉 Máme téměř 11 měsíční dcerku (momentálně tu řádí vedle mě s hračkami 😉) a rozhodli jsme se, že jí zkusíme udělat sourozence 😀 Tak mi teď zbývá ještě nějaký +/- týden do případného příchodu MS 😉

Vendulko, výborný dotaz na ten nočník. Jsem na to taky zvědavá a přemýšlím, kdy začít 😉

vendulka
28. bře 2010

ahojky, to jste to snazeni taky vzali hopem 😉 ,tak drzima palecky a vitej 🙂 😉

brumdinka
28. bře 2010

lucie - super, aspon sem na chvíli vypadla z každodenního marastu - momentálně od ledna nezaměstnaná a je to děs běs
s prací 😖

vendulka - v Německu, konkrétně kousek od Berlína, je to v bejvalý hale na vzducholodě a od nás se tam jede cca 4 hodiny 🙂

s tim nočníčkem, nevim co byste chtěli slyšet a upřímně ani nevim co vám mám říct, nějak to vyplynulo samo a vážně sme extra neřešili jak ho učit 😅 - nebo lépe řečeno náš malej na nočník moc nechodil, vpodstatě chtěl chodit taky na záchod, když sme chodili my, tak nechápal proč má mít něco extra 😀 takže i když doma nočníček byl, tak sme museli koupit prkýnko a dávala sem ho tam, takže se nenaučil na nočník, ale rovnou na wc 😀

vendulka
28. bře 2010

brumdinka, tak to je super 😵 to slo velmi rychlo 😀

helcenka
28. bře 2010

Ahoj,
mohla bych se také přidat? Jsem sice už v jedné diskuzi tady na snažilkách, ale tohle téma je mi blízké. Mám chlapečka, jsou mu dva roky a dva měsíce a chtěli by jsme ještě jednoho prcka. Teď se "snažíme" druhý měsíc, ale myslím, že to nevyšlo, protože při ovu jsem byla zrovna nemocná, tak uvidíme.
Jinak k tomu nočníku, malej na něj začal chodit v 10 měsících a od 11 měsíců se jinam než do nočníku nevykakal, měl z toho děsnou legraci. Od 21 měsíců chodíme na prkýnko na záchod. Myslím, že v roce už je na to dítě připravené, ale rozhodně bych netlačila na pilu. Prostě to chce zkoušet.

vendulka
28. bře 2010

helcenka, vitej a diky za prispevek k nocniku 🙂

maianprafa
28. bře 2010

Vendul, máš pravdu 😉 Pospíšili jsme si, ale shodli jsme se, že bychom děti chtěli tak max 2 roky od sebe 😉 Je mi jasné, že záhul to bude pořádný, ale chci to hlavně kvůli dětem, ať si rozumí a není jeden druhému "na obtíž" 😉

vendulka
28. bře 2010

maianprafa..to te obdivuji a vsechny co to takto maji, ja si nedokazu predstavit, ze bych ted byla treba uz tehu 😅 mam takovy pocit, ze bych o neco malou okradala, jakoze bych se musela za chvilku venovat miminku a pritom sama by byla jeste mala...chci se ji amximalne venovat tak do tech 2,5-3 let, kdy by v te dobe mohlo treba prijit druhe mimi
no na "obtiz"..ja jsem se svicou o 3,5 roku a nejak k sobe extra blizko nemame manzel se svicou jsou 2 roky a kousek a taky nic moc vztahy, jako asi takove ty normalni...
ja se zatim s manzelem o tom nejak moc nebavila, jestli chce druhe nebo kdy a co a jak...ja citim, ze chci druhe a jeste si s nim o tom teda musim promluvit,ale je to ted muj momentalni stav, kdo vi co bude za par mesicu 😀

mscat
28. bře 2010

ahojte

mohla bych se i já přidat? 🙂
Malý ted v dubnu oslaví 3 roky a moc ráda bych mu pořídila už sourozence 🙂 toužím po tom už rok a půl.
V prosinci se nám po 9ti měsících zadařilo...ale mimi dlouho nevydrželo.Jen do 6tt.Vůbec se neuchytilo dobře...takže co se dá dělat...mrzelo mě to..ale jdeme dál. 😅 🙂
ted už jsou to dva měsíce po zákroku...a já bych se ráda začla zase snažit o mimi 🙂

mscat
28. bře 2010

no tak to já celkově obdivuju maminky.co mají po dvou letetech bo po třech letech po sobě. 🙂 já si nedokážu představit ted...že bych měla miminko plus malého k tomu.sám ted má hrozné období...kdy se chová strašně. 😒 😝 zlobí,dělá naschvály a absolutně neposlouchá.jen s ním zápasím.nevím co je to za blbé období ale je tak vzteklý...že už někdy nevím co s ním. 😖 všechno ořve...převlékání,usínání..když jdem ven,když chci jít někam jinam než on...no síla 😅 🤐..horší než když byl menší 😅

maianprafa
28. bře 2010

Hehe, Cat, chápu... Období vzdoru což? 😉 No jak říkám, bude to na 100% blázinec, ale snad to nějak překonáme! Na štěstí mám blízko obě babičky, které rády pohlídají, tak to snad nějak zvládnem (bez větší újmy na psychickém zdraví všech 😀) 😉

helcenka
28. bře 2010

My teď máme doma taky pěkně živo, to ale už delší dobu. Malej brzo mluvil, začal se skoro hned vyjadřovat větama, časovat a skloňovat a úplně nesnášel takové to žvatlání. Já to také nemám ráda a jsem zastáncem toho, že na dítě se má mluvit normálně, ale občas jsem se také neubránila a to jsem to od prcka pěkně schytala. Ještě mu nebyly ani dva roky a klidně mi řekl: Mamko mluv normálně, co to říkáš za slova... Teď máme doma malou osobnost a do toho, když se zavzteká, má na všechno argumenty jako dospělák, takže někdy ani nevím, co mu mám na to říct. Už víme, že je rozumově tak někde na úrovni 3,5-4 letého dítěte, manžel mi už říkal, že bude muset začít snad zase studovat, aby měl dost argumentů a za pár let malej nevěděl víc než my.... Tak se tomu směju, ale je fakt, že někdy nevim kudy kam.
Doufám, že se nám brzo podaří druhý prcek a malýmu trochu spadne hřebínek. Na druhou stranu se trochu bojím, jak sourozence malej přijme. Říkal, že chce jedině sestřičku, bratříčka domů nechce. Tak co teď s tím 😀. Kamarádí se totiž převážně s holčičkama.

mscat
28. bře 2010

maianprafa:noo asi teda období vzdoru.ale to myslím u nás trvá už snad přes rok a půl.on celkově je takový jakýsi vydivočený 😅 😝
nedá si říct..i když se snažím v klidu...tak stejně to skončí s řevem a se vztekem.a mě to tak vyčerpává. 😅 🙄
no momentálně jsme po nemoci...a teda on vážně začal tak neposlouchat že bych mu ten zadek tak spleskala nejradši..ale když ono to prdlajz ppomůže 😅 😝 no sem to vážně nečekala...že takové období vzdoru extra nastane 😅 😕 je to masakrrrrrrrrrr 😅

to máš dobré s těma babičkama. 🙂 .....přítel jezdí pracovně pryč,doma je minimálně...plus babičky fungují málo.no jen fakt když už opravdu se ho chci chvíli zbavit 😅 🙂

ale myslím že je jinak super mít dětičky třeba dva roky po sobě...jen já bych to nezvládla s tím mým raubířem 🙂
mám tady dvě známé co to tak mají..přesně dva roky po sobě.....a jako jsou zničené teda 😅
jedné jsem pomáhala z obchodu s kočárkem..malý se chtěl zrovna nést a vymýšlel si a malá ji v kočárku celou dobu brečela..a ona chudák nevěděla co dřív a co chtěla v obchodě.
no..s radostí jsem ji kočárek předala a šla v klidu domů za svým jedním zlobivcem 😀
sranda 🙂

mscat
28. bře 2010

helcenka:to máme to stejné naprosto.mě malý začal taky brzy mluvit.pořádně se rozmluvil větama ve dvou letech.a ted to v bledě modrém...právě proto nevím někdy už co s ním.argumentů má plno.někdy mám pocit že to není právě ani dítě.všechno mi hned pálkuje zpátky...když mu řeknu at se sklidní tak mi řekne že se mám já laskavě sklidnit.a to fakt nevím už co říct nebo co dělat 😅 ...taky jsem na něj vždy většinou mluvila normálně..ruce,nohy.... učila ho automaticky když už byl schopnější že má ruce nohy a může si snad věci podat sám.a proto je i ted takový oprskaný.všechno řesí sám a stručně 😅 je to taky osobnost a že by měl poslouchat maminku to ho ani nenapadne.

prostě jsou děti chytřejší jak my 🙂

helcenka
28. bře 2010

Jojo, je to sranda. Dneska jsme třeba zametali před domem listí a malej mi najednou řekl: Já jdu na hřiště za holčičkama a v mžiku byl pryč. A zrovna teď za mnou přišel, že už je to minutka, co píšu na počítači a že jsem mu slíbila, že za minutku přijdu. No tak co mu na to mám říct? 😀 Nebo nalévám mléko a on mi řekne, ne abys to mamko vylila, to by byl mazec... 😀 😀 😀
Tak jdu vyprávět pohádku.

lucie.krajcarova
28. bře 2010

ahoj, vítám všechny nové maminky, tři nebo čtyři? je to dnes ale úrodný den 🙂)))))

veruska007
28. bře 2010

Take zdravim. Ja jdu za 10 dni k te doktorce, uz se nemuzu dockat. Jsem z toho cela rozpacita. Kdyby vse fungovalo jak ma, tak jsem uz v 8.tt. No, BT porad vysoka, ale myslim, ze pujde spis o hormonalni poruchu nebo zamlkle tehu, kdyz ted mam testy negativni. Dokonce uz mi zmizlo i par tehotenskych priznaku... 😕 . Doufam, ze tech deset dni to vydrzim 😝

helcenka
28. bře 2010

Veruška, já jsem četla tvůj příspěvek s tím, že by se ti mělo podařit otěhotnět tak do tří měsíců. Kdyby tě doktorka nechala na rizikovém, tak ti nenapíše neomezené vycházky? Já teda rizikové neměla, ale doktor mi každou prohlídku nabízel rizikové, i když jsem byla bez obtíží. A měla bych vycházky neomezené. Je teda fakt, že vzhledem k mé práci jsem doma zůstat klidně mohla, protože jsem pracovala s rizikovou skupinou lidí, ale já radši chodila do práce dál, kde mi vyšli vstříc a práci jsem si přizpůsobila. V práci byli rádi, že nejsem doma. Takže rizikové bych měla kvůli práci, ne kvůli zdravotním obtížím. Nevím, kde pracuješ, nedalo by se to také tak uhrát, kdybys otěhotněla déle? A ještě můžeš otěhotnět klíďo v červenci, nezapomeň připočítat těch 6 týdnů před termínem, které nastupuješ na mateřskou.
Ale přeji ti, aby se to podařilo co nejdříve. Ale to chceme asi všechny, co? 😉

vendulka
29. bře 2010

ahojky holky...
Veru, budu drzet palecky..mas to teda opravdu zajimave, tak at to dr rozlouskne co to je
ja teda u prvniho tehu byla doma asi tak od 9(10)tt uz si to presne nepamatuji...a mimichodem to bylo super 😀 chodila jsem do cviceni a palvani pro tehotne, na vychazky, do mesta,proste pohoda klidek, spala, kdy chtela a jak dlouho chtela, to u druheho nehrozi, leda ze by mala uz chodila do skolky

veruska007
29. bře 2010

Ahojte, holky.

Tak to vypada, ze jsem byla tech 7 tydnu tehulka, ale miminko umrelo uz driv, jak jsem pak mela i negativni testy. Dneska se s nama rozloucilo doopravdy. No, aspon se muzeme zacit zase snazit, ne?

Rizikove mi nenapise ani obvodacka ani gynekolozka. Obe razi heslo, ze tehotenstvi neni nemoc. Navic svou profesi muzu delat malem i z postele 🙂. Nu, uvidime, jak to dopadne.

vendulka
29. bře 2010

Veru, ty jsi uz byla u dr nebo jak jsi na to prisla?jinak me to mrzi teda 😔

vendulka
29. bře 2010

no moje gyndr je taky blba a jen tak rizikovku nenapise,ale obvodacka je v pohode, napsala mi to na zada a jsem rada bo vstavat rano v 5h a jezdit domu v 17h fakt ne jako a jeste hodinu do prace a z prace a to vlakem, vzdyt bych se tam za chvilku s tim pupkem ani nevysoukala 😀

helcenka
29. bře 2010

Já chápu, že těhotenství není nemoc, tak to mám asi super doktora, a jsem blbá, že jsem nebyla doma, co? 😀 Bane, já byla ráda, že jsem vypadla z domova, protože bych se jinak ukousala nudou.
Ale určitě to dopadne tak jak má a bude to určitě dobře. Už aby to bylo, co? 😉

vendulka
29. bře 2010

ja teda mela kazdej den neco v planu a neco podnikala, teda ze zacatku ani ne, to jsem jen lezela,jak mi bylo blbe, tak sjem byla rada, ze jsem doma, bo si to nedovedu predstavit, jak bych zvladla tu cestu do prace a osmihodinovou praci... 😅

axi81
29. bře 2010

Ahoj holky, mohla bych se mezi vás taky přidat? Mám doma téměř roční holčičku a už vlastně od porodu toužím po druhém a dalším a dalším a dalším... 😀 Mám bohužel šílený cyklus, o ovulaci si můžu nechat jen zdát... 😔 Malou jsme měli po ročním hormonálním maratonu a mojžíšce a kontryhelu atd... Teď beru nějaké vitamíny a čekám, že se cyklus třeba bez pomoci lékařů nastartuje...

A k dotazu ohledně nočníku - začala jsem malou posazovat hned, jak si sama začala sedat a snažím se jí dávat vždy po spaní, při přebalování, po procházce. Někdy se zadaří, někdy ne... 🙂 Ale je na nočníku v pohodě, čte si knížečku a já si během toho třeba vyčistím zuby a namaluju se 😅

axi81
29. bře 2010

Veru 😔 Hodně štěstí do dalšího snažení 😵