Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mscat
10. dub 2010

ahojte holky

děkuji vám...už je to lepší.už pomalu se dělaj stroupky ale malý v noci raplí jak ho to svědí 🙄 😒

lucie.krajcarova:taky jsem netušila že to dospělý tak špatně prožívá.myslela jsem si vždy,že pouze jen puchýřky které svědí a hotovo.

ale to nee...v pondělí ráno jsem nemohla vstát pomalu ani z postele.kluci šli šlahat a já potila.bolelo mě celé tělo jak na chřipku bolely mě oči,hlava...a měla jsem zimnici.
na druhý den to stejné jsem sice fungovala po paralenech už lépe..ale propotila jsem tolik triček a měla jsem i teplotu ale jen teda 37,5 nejvíc,no a večer jsem si pak všimla že jsem osypaná na břichu a po celé hlavě-ve vlasech a do rána toho bylo už o něco víc 😅
to jsem sotva s malým dojela k dr.div jsem tam neodpadla..byla se mnou i mamka co kdyby náhodou 😅 😝
a tam mi dr řekla,že není divu že mi je tak blbě,že hodně dospělých s tím skončí v nemocnici..že můžu klidně dostat ještě 40tky horečky a na pět dní lehnout 😕 😝 ...ale naštěstí dobré..nic takého se neudálo..na horečky moc netrpím.akorát malý měl 38 jeden den.

brumdinka,zabka,axi:pravda...fakt je to síla v dospělosti,jsem to taky opravdu netušila že až tak 😝 😅

mscat
10. dub 2010

axi:a fakt také jizvičky?no to budu teda vypadat.já si to rozrýpala po půlce obličeje!! 😕 😅 🙄

jinak já menstruace měla naposledy 1 března .

axi81
10. dub 2010

mscat neboj, ty jizvičky jsou fakt malinké a vidět jsou jen z blízka. Jednu mám přímo mezi očima na čele. Princezna se zlatou hvězdou 😀 A sranda je, že malá má přesně na tom samém místě malinké mateřské znaménko. Tak jsme dvě princeznou se zlatou hvězdou... 😀

Luci, na roční kontrolu jdu v úterý, tak dám vědět. My jsme oslavu měli už minulou neděli, když jsme tady měli oba páry prarodičů. Jinak malá se jmenuje Apolenka.

Jo, a u nás je pěkně hnusně, sněží. Pro změnu... 😠

Holky, prosím radu, nebo tip... Malá mi už asi tak 3 týdny odmítá obědy. Vždycky to byl takový otesánek, pusu měla otevřenou ještě než stačila nabrat na lžičku, ale poslední dobou hysteriský řev...Zkoušela jsem už jí to jen trošku přihřívat, aby to bylo jen vlažné, ne horké, zkoušela jsem studené a níc...prostě to ani neochutná a řve. Obědvá pořád ve stejný čas jako vždy, stejná jídla, která jí sama vařím a už si nevím rady. Ostatní jídlo v pohodě. Jogurty, přesnídávky, ovoce, pečivo, mléko - vše v pohodě. Dokonce mi poslední dobou začíná i trošku pít během dne. Ale ty obědy...už mám i strach, čím to je... ☹

lucie.krajcarova
10. dub 2010

Axi, Apolenka je moc pěkné jméno. a určitě bude jediná ve třídě, to je plus 🙂
my s obědy taky zápasíme.. ale poslední dobou vyhrávám s hustou polívkou se zeleninou, bramborem nebo nudlema a třeba rozdrobeným žloutkem. maso mi plive. ale dnes jak slavíme a máme grilované maso, sám si chodí pro maso s otevřenou pusou 🙂 jinak se nám osvědčily skleničky, skoro všechny mu chutnají. je to pro mě poslední záchrana, když nic k obědu nechce. a kolik apolenka váží?

axi81
11. dub 2010

Díky, Luci.

Nevím, kolik malá aktuálně váží, nevážila jsem 2 měsíce, jdeme až teď v úterý, jak jsem už psala. Ale myslím, že přibývá dobře, soudě podle oblečení.
S tím jídlem je to furt stejné. Jí všechno kromě těch obědů. Už jsem zkoušela i měnit misky a nic. Nevím, co se jí stalo nebo čím to je. Přitom jí třeba dám chleba se sýrem a v pohodě. Zkusím se poptat teď doktorky, jak tam půjdeme. I když pochybuju, že mi něco poradí. Naše doktorka je celkem na nic.
Ještě vyzkouším ty skleničky. Je fakt, že jsme teď byli na dovolené a tam to bylo se skleničkama v pohodě, doma už jsem zase najela na naše jídlo a tím to tak možná začalo. Zkusím... 😒
Dnes má malá 1. narozeniny. Nějak to na mě dolehlo. Ten rok byl tak krásný...dnes jsem vzpomínala i na porod...hned bych do toho všeho šla znovu. Dnes mě obzvlášť štve ten můj cyklus a mé tělo... ☹ Tak dobrou holky...

axi81
12. dub 2010

Luci, tak přeji Martínkovi krásné první narozeniny, hodně zdravíčka a úsměvů na rtech!! 🙂

vendulka
12. dub 2010

Ahojky, zdravim, jak se mate?
Marttinkovi take preji vse nejlepsi k prvnimu rocku at se mu dari a je spokojeny v zivote 🙂

lucie.krajcarova
12. dub 2010

díky moc holky!!!!! dnes jdem k doktorovi na roční a pak na focení, tak jsem moc zvědavá!!

vendulka
12. dub 2010

luci a jdete jako do atelierunebo na fotky venkovni,my teda v roce nebyli na foceni...chci jit az bude teplo a hezky a mala bude umet chodit ven nekam na prulizky a na pisek a tak do prirody udelat nejake venkovni momentky

vendulka
12. dub 2010

dej pak vedet jak u dr 🙂

brumdinka
12. dub 2010

ahojte, tak přeju dětičkám krásný první narozeniny - my příde jako včera, když je měl Jiřík a to už je 5 let zpátky 😀

luci - s tim jídlem, oni maj dětičky takový období, Jiřík je zas pro změnu ted´děsně vybíravej 😀 jak byl malej jedl třeba špenát normálně, ted´nepapám atpod...... jiný jídla zas co předtim vůbec nejedl jako třeba kruipicovou kaši ted´jí jen proto, že to měli ve školce atpod......... zkusila bych ty skleničky

axi81
12. dub 2010

Luci, hodně štěstí u doktora a pak hoď fotečky sem, až budeš mít 🙂

Brumdi, ten dotaz ohledně jídla byl můj 😅 Nějak malá nechce jíst obědy. Ale když jí na oběd nabídnu cokoli jiného, než vařené, tak to sní. Doufám, že to je fakt jen přechodné.

brumdinka
12. dub 2010

axi - jé tak to sem to nějak pomotala 😀 ale pokud do ní aspon něco dostaneš, tak to neni tak hrozný - to přejde 😉

axi81
12. dub 2010

Dostanu do ní vše kromě vařeného oběda. Člověk by si řekl, že to malé dítě nějak oblbnu...třeba že jí dám ten obídek do přesnídávkové skleničky, ale ona to ta potvůrka prokoukne a prostě se na lžičku podívá a nechce. Nechci to do ní cpát násilím, abych jí jídlo úplně nezhnusila, ale už jsem z toho oběda vždycky vyřízená dopředu...

lucie.krajcarova
12. dub 2010

vendu, bude to focení v ateliéru, dvě fotky mám zdarma, tak snad to pak celé nebude pálka.
u doktora to bylo dobrý, maý neplaka, i když moc se taky nepředváděl. hlavně jdem ve středu na krev a tu pošlou do laborky, jsem zvědavá, jestli tam něco najdou. malý má tedy 8,3 kg a je na úplně spodní hranici správného prospívání.. tak jsem zvědavá. jiinak teda budu pomalu odstavovat, ale nejdřív si musím pořídít zásobu umělého mlíka 🙂

Axi, že by ji nechutnala zelenina? mně malý plive zase kousky masa.. a právě že doktor má podezřejní na chudokrevnost, to by měl Martin jíst víc masa než normálně..

vendulka
12. dub 2010

luci, tak super,ale spodni hranice?no my mely v roce 8,420g a 74cm

lucie.krajcarova
12. dub 2010

vendulko, tak to je malá taky drobek. ale možná mají holčičky jiné tabulky než kluci. mrkni do průkazky, jsou tam grafy hmotnost-výška. ve které křivce se nacházíte? teda jestli to tam máte. my jo.

axi81
13. dub 2010

Luci, já se přiznám, že váhu a míry vůbec neřeším. Stejně jako neřeším ,jestli malá leze, chodí, mluví... Mě stačí, že vidím, že dítě je zdravé, že mu nic nechybí a je spokojené. A do ničeho sebe ani ji nechci tlačit. Vzpomínám si, jak mi ve 3 měsících doktorka nařídila malou v noci budit na krmení. Zhrozila se, že jí jenom 5x denně. Přitom od 6 týdnů mi spala celou noc. Do té doby jsem ji 2x na krmení v noci budila. Pak jsem zkusila ji nebudit a sama se nehlásila, tak jsem to budzení zrušila a spí mi od 19 do 7. A jsme spokojené. Malá roste, hlady netrpí, vypadá to, že i s obědem se snad umoudří.

brumdinka
13. dub 2010

ahojte

axi - přesně, taky sem tohle nikdy extra nesledovala a malej byl jako mimi zlatej - spnkal celou noc, hladem netrpěl - kojila sem ho dost dlouho asi do 20 měsíců. Za to ted´je to pěknej čertík 😀

axi81
13. dub 2010

Brumdi, však malá taky začala vystrkovat růžky! 🙂 Ale je pořád fakt zlatá. I proto chci další, protože jsem si to mateřství představovala jako strašnou dřinu a zatím je to opravdová pohoda. I když většina lidí mi tvrdí, že druhé mi to vynahradí...no a co..? 😅 Třeba ne, třeba to bude taky andílek 😵
Holky, tak jsem se dívala do kalendáře a poslední MS 17.1., v únoru pak dva dny slaboučkého špinění...od té doby nic. Zvažuju, jestli si fakt nemám zajet k doktorovi...ale jak už jsem psala dříve, fakt je mi to trapné tam jezdit kvůli takové "blbosti". Můj doktor je zlatý, když jsem se snažila otěhotnět, rok v kuse mě tam měl co 3-4 týdny, pak kontroly v těhotenství, pak po těhotenství, pak zamlklé těhotenství a revize a můj jediný problém je, abych ho prostě neotravovala...když toho pro mě tolik "udělal". 😅

brumdinka
13. dub 2010

axi - prosim tě jen takovej terminus technicus jak vypadá zamlklé těhotenství 😅

jinak bejt tebou tak pana doktora znova otravuju 🙂 , pokud nejseš fakt těhotná tak 14.1.je už dost dlouho, já tohle měla na začátku roku poslední menses 31.prosince a pak 2 měsíce nic, tak sem šla radši na gyndu a tam mi doktor řek, že těhotná nejsem jen to mám rozházený, a ptal se mě jestli chci vyvolávačku s tim, že bud´počkáme zda příde MS sama, ale taky řikal, že jestli chci ještě mimi, tak by byla ta vyvolávačka lepší,aby se cyklus ustálil. tak sem řekla, že jo, no a do 5 dnů sem to dostala a další měsíc přišla MS přesně po 30 dnech a ted´ kolem 25 sem zvědavá jak dorazí 🙂

axi81
13. dub 2010

Brumdi, napsala jsem to špatně to zamlklé těhotenství..? 😕 Mám na mysli, že otěhotníš, ale odejde to s pozdější ms samo. Já o tom ani nevěděla, ale na podzim jsem měla ms 3 týdny, docela silné krvácení, aniž by měnilo intenzitu, tak jsem šla k dr. a ten mi řekl, že to je zamlklé těhotenství a udělali mi revizi dělohy. Na utz byla vidět krásná sliznice, vyloženě taková ta krásná těhotenská. Tehdy jsem se "zaradovala", že mé tělo je už v pořádku, když jsem otěhotněla a 2. mimi tak bude bez problémů. Jenž po té revizi už jen 1x ms a nic.
Taky mě napadá, že ještě než půjdu k tomu dr. tak si asi udělám test. Pro jistotu... 😅

lucie.krajcarova
13. dub 2010

Axi, taky pořád uvažuju o testu.. včera jsem byla vlékárně pro nurofen, a na test jsem zapomněla, tak to tak asi má být... být tebou, k doktorovi bych zajela.

brumdinka
13. dub 2010

axi - jo takhle to sem netušila, že něco takovýho existuje; já taky než sem šla k doktorovi sem si udělala test a šla tam právě s tim, že sem nedostala MS ale testy byly negativní (a to sem si jich dělala pro jistotu docela dost 😀) pak mi dal tu vyvolávačku a mamka mi pak jako zdravotní sestra říkala, že když ti to píchne a seš těhotná (kdyby se třeba doktor přehlíd nebo tak), tak prej se ti to těhotenství ustálý a když nejseš tak do 10 dnů bys měla dostat menses - taky mi řikal, že pokud MS nepříde at´přídu znova.

axi81
13. dub 2010

Holky, já už těch vyvolávaček měla... 😒 Když jsem se snažila otěhotnět, prakticky půl roku jsem chodila na vyvolávačky, protože duphaston na cyklus nezabíral. Pak mi nasadil clostilbegyt a bylo to super. A když k němu přidal pregnyl, na poprvé jsem otěhotněla.
Byly jsme s malou v poradně, tak jsem se stavila i v lékárně pro test, tak uvidím. Jinak Luci, malá má 9190g a 70cm 🙂 Dnes to tam prořvala, protože jí ještě píchali hexa po půl roce a navíc naše úžasná paní doktorka má poradnu v půl jedné, kdy všechny děti normálně spí. 😠 Takže super. 🙄

vendulka
13. dub 2010

teda ta je malinka jako na vysku, my mely 74cm ale znam co meli aj 80cm, je pekne, jak jsou ty deti kazde jine a oriinalni 😵
ja byla na vyvolani jen jednou a doufam, ze i naposledy

axi81
13. dub 2010

Prcek to je, to je fakt 🙂 Po mamince... 😉

A test negativní... 😕

lucie.krajcarova
13. dub 2010

Axi, hlavně že je poradna v cajku. my byli přesně ve 12. prcek chodí spát po obědě. našeho změřii na 76 cm. ach jo, chytly mě záda, je to už několik dní.. nemáte recept???

helcenka
13. dub 2010

Děvčata, malej má asi neštovice. Zatím jen pár puchýřků, ráno uvidím a zajdu s ním k doktorce. Tak doufám, že když jsem je měla, tak je nechytnu.
Kdybych, čistě hypoteticky, byla těhotná a neštovice jsem už měla, tak by to asi neměl být problém, nebo ano? 🤐

vendulka
13. dub 2010

helcenka, pokud jsi je mela, tak by to melo byt v pohode 😉