Čím víc na těhotenství myslíte, tak se vám to nedaří?

toga25
27. srp 2013

Ahojky snažilky, jaký máte názor, popř. zkušenosti s tím, že čím víc na těhotenství myslíte, tak se vám to nedaří ☹ Slyšela jsem od spousty lidí, že pokud se na to žena upne, trvá to déle a otěhotnět ji nejde a jakmile myslí na něco jiného, najednou zjistí, že to přeci jen vyšlo 🙂

andel23
27. srp 2013

Ahojky, sice těhotná ještě nejsem, ale slyšela jsem to od spousty mých dobrých kamarádek, že to opravdu tak funguje. Protože, když na to člověk myslí - většinou tam může být i podtext toho, co když se to nepovede a tak...a také tam může být určitá dávka stresu, tak se žena stáhne - jakoby uzavře a ono to pak jde hůře nebo nejde vůbec....chce to nějaký dobrý relax a pohodičku...držím palečky 🙂

toga25
autor
27. srp 2013

Tak snad se od myšlenky na rodinku odpoutám něčím jiným, nerada bych čekala třeba půl roku a víc ☹ I když jsou ženské, kterým to trvá i déle a taky to přežijou 🙂

pebecka
27. srp 2013

@toga25 to je stara znama a pravdiva věc. opravdu ale nevim, jak na to nemyslet ;). i když jsem si rekla, ze uz se nebudu divat, kdy mam plodne dny (a vydržela jsem to), tak stejne vim, kdy asi a myslim na to. jakmile ma prijit menstruace, tak se furt pozoruju, jestli nahodou.... a testy nesmim mit doma :(

toga25
autor
27. srp 2013

Já zatím nějaké plodné dny neřeším, na sex máme s přítelem chuť pořád, tak když je čas a příležitost, tak proč ji nevyužít 🙂 Ale asi k tomu dojde, pokud se to nebude dařit ,,samo" 🙂

vashaa
27. srp 2013

@toga25 My jsme se snažili půl roku a nic. Pak jsem se na to vykašlala a řekla, že otěhotnět zrovna nechci, protože jsme jeli na poznávačku do Itálie a nedokázala jsem si představit, jak bych tam řešila těhotenské nevolnosti. Nakonec jsem do Itálie odjížděla těhotná a ani jsem o tom nevěděla. TAKŽE NA TOM NĚCO BUDE!

martina_z
27. srp 2013

A co faktor casu, holky, ten do uvahy neberete? 😉 Zalezi hodne, jake jsou priciny neplodnosti. Pokud je to tzv. idiopaticka, cili neobjasnena, pak verim, ze je to casto problem "v hlave", ale kdyz napr. zene chybi vejcovody, tak ji nejake "neresit", "adoptovat si dite", " jet na dovolenou" nebo "koupit si psa" asi tezko pomuze. Doporucuju vsem dosud neuspesnym tuto knihu: http://www.hanakonecna.cz/kniha1.htm

novynka
27. srp 2013

je to opravdu hodně o psychice.... čím více se stresuješ, tím více se nedaří, to samé tatínek ;) my měli pravý opak, začali jsme se snažit (aby jsme si nevyčítali, že nám něco uteklo) a zároveň začali rekonstruovat chalupu, tudíž by se nám hned těhotenství "nehodilo", ale jak jsem spíš myslela víc na tu chaloupku než na mimi, tak najednou bum a hned třetí měsíc pozitivní těhutest! :D momentálně sice nebydlíme ve svým a asi ještě tak rok nebudem, ale za 3 měsíce čekáme miminko 🙂 sice to není tak jak jsme si plánovali, ale i tak jsme šťastní ;) takže, hlavně nenervovat, a radši se upnout na něco jinýho, třeba na to, že ještě můžeš vydělávat, cestovat, atd. :D

toga25
autor
27. srp 2013

Jééé, tak to gratuluju, asi si budu muset taky pořídit chalupu 😀 😀

dilaurentis26
28. srp 2013

Ahoj, taky jsem to slyšela, ale mě to tedy rozhodně nejde.. My se snažíme už 2,5 roku a myslím na to pořád.. Stačí mi vidět nějakou těhotnou, dítě, kočárek nebo i blbá reklama v časopise na cokoliv o dětech a jsem pak v háji.. Kdyby někdo věděl, jak na to nemyslet, tak budu ráda za radu.. Minulý měsíc, když jsem jsem byla uschopněná po delší nemoci, jsme si řekli, že na to nebudeme myslet, chvíli jsme měli optimistickou náladu, tulili jsme se jak se nám chtělo, nic nepočítali, jen užívali jeden druhého po tak dlouhé době a věřili jsme, že, když jsem se několik měsíců nesnažili a stresovali, že se to podaří. Bohužel v neděli ráno, byla nálada tatam, dostala jsem MS ☹ Dnes jsem si vzala první Nosifol, říkala jsem si tak a teď to bude fajn, teď to vyjde, Nosifol pomůže a pak se to srovná a zadaří. Jenže pak jsem otevřela Facebook a tam na mě vykouklo cca 4 měsíční mimčo (roztomiloučký) mé o šest let mladší kamarádky z dětsví a nálada byla tatam.. takže asi tak

ivozuzka
12. zář 2013

teď mě trápí další věc, kromě toho, že se nám s manželem nedaří počít. Moje kamarádka otěhotněla a já to těžce nesu, opravdu jí to přeju, ale zároveň se k ní nedokážu chovat jako předtím..jezdíme spolu denně do práce, a není to jednoduché, chci jí to říct, proč se chovám jako kráva, ale nemám zatím odvahu...:(

eiwleen
13. zář 2013

Holky mám to stejně 😢 . Většinu času nic neřeším a říkám si, že až to přijde, tak to přijde, ale jak vidím těhotnou nebo matku s dětma, jsem KO, snad se jednou dočkáme všechny. Jo a pořídili jsme si před štěndo, a ani to nezabralo.... hezký den holky

elisabeth86
13. zář 2013

Ahojky holky, jsem zrovna tady tím "případem" 😀 O malého jsmeoe snažili cca 8 měsíců. Ze začátku jsem na to ani nějak nemyslela, po pár měsících jsem začala řešit kdy, že mám přesně ovulaci atd...To byla ta nejhorší pitomost co jsem asi udělala, protože mi to pak přišlo, že řešíme jen to, že sex není o tom o čem by měl být,ale stal se jen aktem k něčemu...jestli mi rozumíte ;) Tak jsem to hodila za hlavu, přešla do nového práce a bylo ;) A taky jsem asi měsíc předtím začala užívat Gynex, a Pupelku dvouletou jsem brala pro srovnání MS, a chodila mi každý měsíc přesně jak měla, tak proto jsem i neřešila nějak ovu... ;)

marcelka287
13. zář 2013

Ahoj, holky nevěšte hlavu - i když teď si můžete říkat, že se mi to píše, když už miminko mám, ALE.. Já taky hrozně moc chtěla miminko a když už jsme tomu nechávali volný průběh, tak každé očekávání menstruace bylo to samé - zklamání a hlídání zpoždění atp. Naštěstí nám se zadařilo opravdu poměrně brzy. No a když mě 5. měsíc bolelo v podbřišku - myslela jsem si že mám zánět močáku. Vydržela sem cca 10 dní samolecby urologickymi caji a brusinkami atp. a měla jsem 1 den zpoždění, tak jsem si řekla, že nebudu plašit, že tam dole mám nějaký zánět a že je to vše k tomu. ŠLa jsem k dr, ta mi řekla, že na zánět to nevypadá a napsala mi nějaké léky a že je nesmím brát, pokud jsem těhotná a že mám donést na testy moč. Tak jsem si rovnou udělala test, jakoby abych mohla brát ty prášky a ejhle.. Ono bolení bříška opravdu nebyl zánět močáku.. Dneska už je z toho nádherná 2 mesicni holcicka🙂 Takže verim tomu, že to prijde, když to nejméne cekate, ovsem jak to zaridit, to neporadim.. Ja se taky nedokazala donutit abych na to prestala myslet.. Takže všem držím palečky a nebojte určitě TO brzy přijde!!🙂

jenny.kay
13. zář 2013

Před prvním těhotenstvím jsem se víc sledovala a víc to řešila a otěhotněla jsem až na pátý pokus, kdy jsem to "hodila k ledu" a vůbec s těhotenstvím ten měsíc nepočítala. Před druhým těhotenstvím jsem neřešila naprosto nic, prostě jsme si s manželem řekli, že to ten měsíc zkusíme a když se nepovede, tak si dáme tak 2-3 měsíce pauzu, protože ani jeden jsme nechtěli vánoční dítě. No, a povedlo se hned na první pokus. Takže něco hlavou neovlivníš (např. opravdu vážné zdravotní příčiny), ale spoustu věcí určitě.

eiwleen
13. zář 2013

Snažím se na to nemyslet, BT neměřím, sex děláme stále pro radost a potěšení 😉 ale vždy, když přijde menstruace, jsem zklamaná... Už se snažíme rok, přítel je objednaný na spermiogram, já jsem dle lékařky zdravá, tak se modlím, ať je vše v pořádku a je to opravdu jen v mé hlavě. Máme 3 měsíční fenečku, takže si své mateřské pudy vybíjím na ní :D

maikkynna
14. zář 2013

Ahoj holky, neco na tom bude. Taky jsem si rikala, ze na to myslet nebudu, ale nemelo to vyznam. Jednu radu mam, prestali jsme o tom doma mluvit. Rekli jsme si, ze na toto tema se bavit nebudeme a ono to pomaha. Nerikam, ze bych na to nemyslela, ale jsem klidnejsi. Piji si svoje cajiky a rikam si, ze vse ma svuj cas🙂.

verisek91
14. zář 2013

je to pravda..my jsme si s přítelem řekli,že už to dítě nechcem,a poté se nám to podařilo..

luciebx
14. zář 2013

opravdu na tom neco je.. ja se dva roky modlila at su tehotna.. hrozne sem si to prala.. ale nejak sem neresila ovu plodny dny nic.. pak sme se zasnoubili.. a meli 9 mesicu do svatby.. a to sem fakt nechtela otehotnet.. a hadej co se stalo.. tehu bylo raz dva takze svatba se musela odlozit.... svatebni den a tp se lisil pouze 2 dny.. 😀 😀
ale je fakt...jak na to nemyslet? predtim me zlomily pripravy na svatbu.. ale co ted kdyz chci dalsi ditko a opet nic a nic a nic..

leni78
14. zář 2013

@toga25 Ahoj, je to nesmysl. Deprese vzniká z neúspěšných pokusů, ne neuspesne pokusy z deprese. Jr normální, ze kdyz se nedaří, člověk na to stále myslí, protože ma strach, ze se to snad nepovede nikdy. Kdyz je člověk fyziologicky v pořádku, otehotni bez ohledu na psychický stav, což dokazují opakující těhotenství žen v zajetí, válkách, otroctví. To, ze žena otehotnela az kdyz to vzdala, nebo na to přestala myslet muze byt způsobené tím, zr po dobu snažení vůbec neovulovala a poté začala ovulovat.

leni78
14. zář 2013

Vím že je to těžký, ale radím moře, nekoupat se pred stykem, jen sprcha a opatrně, a usnout se spermiemi v sobě.

blannie
14. zář 2013

@luciebx tak to jste lepší 🙂 nám se termín svatby a tp lišil o 10 😀 ale svatbu jsme stihli už v 5měsíci 😀 Ještě teď nám visí v obýváku datum 2.6.2012, kdy jsme se měli brát, už rok se chystám to přepsat na 12.6.2012 a ještě jsem se k tomu nedokopala 😕

luciebx
14. zář 2013

@blannie no svatba mela byt 3.7 a termin byl 5.7... ale nakonec malej vylezl 6.7 😀 😀 no prdel to byla fakt.. horsi ze ja si brala cizince.. svatba mela byt v cr.. takze em vse prez mobil a email presouvala o rok.. 😀 😀

luciebx
14. zář 2013

@leni78 ja hodim nohy nahoru a pak vytuhnu.. 😀 :- 😀 D .