Čím zkvalitnit sperma? Máte tipy?

zdenallicka
18. srp 2008

Ahoj holky, možná i kluci.. Ráda bych věděla, čím se dá zkvalitnit sperma - tzn. jak docílit ¨zvýšení spermií v 1ml??? Díky za tipy.. 😉

andelka
22. srp 2008

My víme, to je známá věc. Teplo všeobecně spermie ničí. 😉

slunicko552
22. srp 2008

Tak to se omlouvám,chtěla jsem jen trochu pomoct pa

andelka
22. srp 2008

Pa 🙂

andreasek82
22. srp 2008

holky, mely bychom tu muzskou ocistu vzit do svych rukou a sprchovat je samy pouze ve studenou 😀
jinak prosim vas, kde jste sehnaly ten kotvicnik zemni? bydlim a pracuji v praze, ale uz asi v 6. lekarne mi rekli, ze ho nemaji ba dokonce ho ani nedostavaji.. jedine asi internetovy obchod co? dobrou noc!

slunicko552
23. srp 2008

Ahojky andreasek zkus se zeptat jestli ho můžou objednat.U nás v lékárně to jde pokud mám zájem tak mi to objednají 😉

mmmk
23. srp 2008

Andreasek, kupuju kotvicnikove kapky (stoji asi 100 Kc) v obchode s biopotravinami a zdravou vyzivou. Pije se tusim 9 kapek 3x denne.

A jeste dalsi pohromou na spermose jsou vyhrivana sedadla v aute 😠

zdenallicka
autor
25. srp 2008

andreasek82: Ahoj, ja ho kupuju v zelene lekarne... Anebo ve zdrave vyzive.. Stoji me 45,- a je ho celkem dost.. Za tyden jsme ho vypili, dnes jdu koupit dalsi..;o)

andreasek82
25. srp 2008

holky diky moc za tipy a rady!!! 😉
snad se mi ho tedy podari sehnat, ale tak jsem v praze, tak snad aaano.. 🙂

zberuska
25. srp 2008

ahojky, my se ještě nesnažíme, ale tuhle diskuzi si určitě musím pamatovat - tady se toho člověk dozví 🙂

zberuska
25. srp 2008

jak psala Anippe a jak se obecně doporučuje "Omezit kávu, sladké sycené limo, horké koupele, nenosit těsné spodní prádlo, omezit alkohol a kouření!", tak si říkám, že doufám, že nebudeme mít problémy - manžel skoro nic z tohoto nedělá, takže bychom moc návyky měnit nemohly (čili máme jen malé rezervy)

miluse
13. kvě 2009

Ahojky, obnovuju tuto diskusi.

Co zobou vaši manžílkové, přítelové? My zatím jen zinek a antioxidant od walmarku, přemýšlela jsem nad Macou? Co myslíte, je opravdu dobrá?

prdecek
13. kvě 2009

ahojky, ten můj bral Carnitargin, a možná to i pomohlo 🙂

miluse
13. kvě 2009

Jéé, Prdečku gratuluju k těhu. O tom carnitarginu jsem taky slyšela a přemýšlela, tak uvidíme, až dozobe to co má doma

mufy
13. kvě 2009

Holky a můžete mi prosím napsat,kde se ten Canitargin kupuje a jestli se pije z těch lahviček a nebo to jsou jako prášky.Díky

miluse
13. kvě 2009

Mufy, ten koupíš tuším normálně v lékárně a myslím, že je to tekutá forma

http://www.lekarna.cz/nutrend-neo-carnitargin-3...

miluse
13. kvě 2009
nelynka
13. kvě 2009

ahojte
mna by to tiez zaujimalo cim skvalitnit spermie a mali sme aj Macu a aj Cem M a vysledok ziadny, dokonca mi to uz ku koncu balenia prestal a odmietal drahy uzivat...v piatok ideme k andrologovi tak uvidime co nam doporuci..a to uz drahy bude musiet papat 😀

mufy
13. kvě 2009

Děkuji za příspěvky o Carnitarginu.Už jsem si ho objednala.
Manžel taky užíval Macu a žádné zlepšení nebylo.Teď bere Profertil,tak snad mu to aspoň trošku pomůže.

stavba
13. kvě 2009

Ahoj, můj manža má taky problémy s kvalitou spermií. Má astheno+teratozoospermii (tzn. málo pohyblivé a hodně 85% jich má špatný tvar.) Na druhou stranu jich má hodně 75mil./ml, takže jestli to dobře počítám, tak je to cca 11mil. dobrých, to snad není tak hrozný, co? Každopádně nám doporučili IVF/ISCI. Příští čtvrtek mě čeká laparo+hysteroskopie, aby zjistili průchodnost vejcovodů, vaječníků atd. Pořád se s tím nechci smířit a ráda bych udělala ještě něco, co by zvýšilo možnost mít dítě přirozenou cestou. Když vidím, co udělá s ženskou stimulace na IVF, tak z toho mám dost velký strach, ale samozřejmě, když to nepůjde, tak nám nic jiného nezbyde, protože mimčo oba moc chceme. Navíc nás tlačí i věk, je nám už 30. Pořád přemýšlím a hledám, co ještě "naordinovat" manžovi na zkvalitnění spermií, teď bere selzink už dlouho a stejně má tyto výsledky. Nechci do něj rvát cokoliv, stojí to jednak dost peněz a výsledek je nejistý. Chtěla bych, aby mu udělali nějaké podrobnější vyšetření, zda by se nepřišlo třeba na příčinu problému. Myslím si, že patří mezi lidi, kteří žijí zdravě, jediné, o čem vím, že mu škodí, je stres a ten se těžko odbourává. Jsem se ale rozepsala, pardon. Kdyby měl ještě někdo zkušenost se stejným nebo podobným problémem, budu ráda za tipy.

bobisek
13. kvě 2009

Holky nevim, jestli to tu někdo písal, ale hlavně ať tatíci papkaj SELEN a ZINEK
a pak by se měli vyhýbat sauně, jízdě na kole, kouření a pití ve velkým 😉

mandarinka
13. kvě 2009

Holky nechci vám kazit iluze, ale nám několik mudrů řeklo, že to v podstatě nemá cenu něco do sebe rvát, páč prý to stejně nepomůže.... a i přesto manža bral nějaký vitamíny a výsledek je víc jak půl roku úplně stejnej.... 😖 špatnej

bobisek
13. kvě 2009

nám mudrové říkali, že trénovat lenošný spermíky, aby se vytvářeli. Takže co nejvíc tentoncovat a pak třeba před ovulkou 2-3 dny půst

nelynka
13. kvě 2009

mandarinka podla mna to je presne tak ako pises..podla mna ziadne vitaminy nezaberu, pokial chlap nema pravidelny sex a pokial ho ma a nezlepsuje sa to tak je to hold v genoch...

prdecek
13. kvě 2009

Já Vás můžu uklidnit, ten můj jezdí na kole denně dost km, často pije pivo, a chodí plavat a na bazéně do páry 40stupňů horké. Ten Carnitargin mi doporučila moje gynekoložka, tak jsem ho koupila, je to v tekuté formě a půllitrová lahvička stojí něco kolem 325Kč. Bral to necelé dva měsíce a já k tomu clostil a zadařilo se. Nedávno byl i na spermiogramu a ten dopadl výtečně 189milionů spermií/ml a z toho 85% živých a pohyblivých. Tak nevím zda pomohl ten Carnitargin. 🙂

Miluško díky 🙂

elle75
13. kvě 2009

ahoj prdecek, gratulujem, mal tvoj pertner problemy s spg ked uzival ten preperat

vladka1
13. kvě 2009

ahojky 🙂
my podstoupili taky IVF, měli jsme špatný spg....
manža pil Neo Carnitargin a ještě k tomu v práškách selezin ( selen+zinek )..za rok se nám spermiogram rapidně zlepšil a teď máme v postýlce prcka 😉

stavba
13. kvě 2009

prdecek a vadka1: a můžu se zeptat, jaký konkrétně měli vaše polovičky problém se spg, když jim ten Carnitargin pomohl? Těch problémů je totiž dost "druhů" a ne na všechno to pomáhá, tak abych si nedělala plané naděje. Díky.

thorn
17. zář 2009

Ahoj lidicky, kdo mi prosim poradi jak mohu dosahnout lepsi kvality spermii.Je mi uz 35 a bohuzel deti zatim nemam.Kdysi jsem s manzelkou vyzkousel umele oplodneni, ktere sice vyslo ,ale o dite jsme prisly.Mam mensi pohyblivost spermii asi 80%, bouzel jsem cetl prispevky o horke vode coz me zarazilo nebot se sprchuji v temeer varici... 😖 , ale s tim se da prestat, jde o to ze se mi stale nedari zplodit dite ani s zenou ktera uz jedno dite ma. [ cs manzelkou uz nejsme 6 let spolu ]...poradi nekdo jak dosahnout lepsi kvality....diky vsem za odpoved...

callex
24. zář 2009

u nas maca nezabrala, pomohol zensenovy caj a ampulky + vitamin E

dahra
24. zář 2009

Thorn,
na pohyblivost a pocet zabera profertil - je drahy, ale je tu o nom samostatna tema.
Na spg posobi zle teplo a ziarenie, take ziadny mobil vo vrecku, notebook na tele, vsetko, co siri elektronicky smog, ani horuce kupele, ako pises. Vitamin E je na plodnost. Tiez zapasime, ale my mame problem skor s tvarom a nizkym poctom. Manzel ma 28 rokov.
Umele oplodnenie - pises o IUI alebo IVF? Bolo to mimotelove alebo inseminacia?