Co děláte pro to, abyste otěhotněla?

zetpee
25. bře 2018

Ahoj, chtěla bych se zeptat co se děláte pro otěhotnění. Sex je mi jasný ale co dál?! 😂 Už jsem z toho docela na nervy.. Jsem půl roku po SP a teď to prostě někde vázne. Beru kyselinu listovou, jim ovoce, zeleninu, prostě zdravá a vyvážená strava. Myslet na to, myslím furt protože nemyslet prostě nejde.. Vyzkoušela jsem i vitamíny na podporu otěhotnění a nic 🤷‍♀ Přemýšlím o kapkách gynex ale bojím se, že nepomůžou ani ty :( Co proto děláte vy? Děkuji 🙂

lachtanice86
25. bře 2018

My to budeme mít za pár měsíců 3roky. Zažila jsem sp, zt i biochemicke. Jediné co beru je kyselina listova a vitamín e.

zetpee
autor
25. bře 2018

3 roky? To už by mě asi zavřeli na psychiatrii 😂 ( myšleno s nadhledem ). A co vyšetření?

jessulka
25. bře 2018

Ahoj, ono to může být i psychické. Zkus na to nemyslet. Možná je právě problém ten, že si to moc vsugerováváš. Milujte se pro to, že se vám to líbí, ne proto, že tohle už přece musí vyjít, když jste se tak snažili. Já neberu nic. Dr. mi kyselinu listovou rozmluvila, také se po ní přibírá. Asi je lepší jíst zelenou zeleninu, v které je obsažená. Jím hodně brokolici, špenát, polníček, rukolu, zelené papriky. A piju bylinkový čaj. Také hodně sportuju.

zetpee
autor
25. bře 2018

@jessulka Já zhubla od září skoro 20kg takže si myslím, že problém může být i tady. Jsem ten tip, co přemýšlí nad každou kravinou a všechno si moc bere..

tasmyska
25. bře 2018

Ahoj, tak my jsme v obouch případech otěhotněli na první dobrou a na den přesně po třech letech, ale asi by se to nestalo kdybych netestla ovulační testy. Původně jsem si myslela, že mám ovulaci o tři dny později a to bych na mimčo čekala asi dlouho😒 držím ✊ jinak na hlavu doporučuji v den ovulace dvě skleničky vína. Obě naše děti byly plaváčci😝 krásně si člověk vypne hlavu😀

normalnimatka
25. bře 2018

pokud nemáš úplně v cajku cyklus, třeba i kvůli tomu hubnutí, může pomoct i drmek. jinak gynex doporučuju. hází tělo do hormonální rovnováhy celkově.

zetpee
autor
25. bře 2018

@normalnimatka Tak je zkusím 🙂 No minulý cyklus byl neuvěřitelných 55dni normálně mám 30-32dní. A musela jsem na vyvolávačku. Doufám, že alespoň ty kapky pomůžou 🙂 Děkuju

evikmi
25. bře 2018

u mě cca 12let, než jsem donosila dcerku.... 7SP za mnou ... vyšetření milion za mnou, zkoušela jsem všechno možný , gynex je k ničemu :-/ dcerka teda stejně nedonošená, narozena v 30.tt ... zítra má 4roky.... druhé těhotenství v nedohlednu :-/

jessulka
25. bře 2018

@zetpee Chápu, když člověk na něco čeká dlouho, tak už pak přemýšlí kudy chodí, co je ten hlavní problém. A hlídáš si nějak ovulaci? Nezkoušeli jste s mužem třeba každý měsíc nějakou změnu? Ať už poloha, nebo vynechání tulení, po styku jsi dělala svíčku, nebo ležela minimálně půl hodiny v klidu? Setkávala jsem se dost s tím, že některé snažilky tu psaly, že se snaží dlouho, ale těsně po styku šly do sprchy. Člověk si ani neuvědomí, kolik chyb dokáže udělat.

normalnimatka
25. bře 2018

@evikmi gynex není k ničemu, ale obávám se, že u tebe byl asi dost velkej problém, vzhledem k tomu, že ti dělalo problém i dítě donosit. spíš by to vyžadovalo nějakou komplexní a dlouhodobější léčbu, než jen vybrat lahvičku gynexu a říct, že je na H🙂

jessulka
25. bře 2018

@zetpee Tak je to jasný, je to tím tvým cyklem. S tím ti ale nejlíp pomůže a poradí gynekolog. Já být tebou, začnu u něj. Až se dá do pořádku cyklus, tak teprve pak bude správná ovulace. Hlavu vzhůru, určitě nějaké řešení bude.

normalnimatka
25. bře 2018

@zetpee na vyvolávačku se příště vykašli, ta vůbec nic neřeší. akorát do tebe napere umělou záplavu hormonů, aby se ti nějak spustilo krvácení. neřeší, proč cyklus nepřišel.

jessulka
25. bře 2018

@zetpee S tou vyvolávačkou bych si to pro příště rozmyslela. To tělo se akorát ještě víc rozhodí. Proč spíš lékař neřešil, proč ta MS nedorazila? Ach jo, některé doktory fakt nechápu.

normalnimatka
25. bře 2018

@jessulka tak jako cyklem jako takovým to vůbec bejt nemusí. že ho měla teď dlouhej neznamená, že neovuluje, o což snad jde. ani nemusíš krvácet a ovulace přijít může. tak když asi dítě opravdu hodně chceš, je asi dobrý mít sex aspoň 1x za 3, možná líp 1x za 2 dny a na sledování ovulace se můžeš vykašlat.
a pokud doktor není vyloženej alternativec, rozházení cyklu ti bude stejně řešit umělejma hormonama, což je stejně na H, jako vyvolávačka. neřeší ten fakt, že tělo prostě není hormonálně v pořádku, tudíž není připravený vyrábět potomka.

gembula
25. bře 2018

Mně pomohlo se poradit s gynekoložkou, vypočítala mi ovulaci v aktuálním cyklu (pokaždé to mám jinak).

zetpee
autor
25. bře 2018

Ano, gynekologa mám v plánu navštívit po menses ( mám to dostat v úterý, jestli vůbec ). Dcera přišla 14 dní po vysazení HA, druhé těhotenství po půl roce snažení ale nakonec v září SP a od té doby ani ťuk.. No jsem zvědavá co semnou dr udělá 😂

lachtanice86
25. bře 2018

@zetpee těch mám za sebou mraky.

jessulka
25. bře 2018

Najdou se i doktoři, kteří to řeší jinak. Ne každý doktor hned nasadí hormonální léčbu. Když jsem měla problémy s cyklem, nikdy mi doktor nedal nic hormonálního. Řekl jediné, ať se soustředím sama na sebe, jelikož za to může psychika. A také to tím bylo. Stres v práci udělal hodně. Začala jsem ob den běhat a díky tomu jsem si vyčistila hlavu. A to se pak krásně tulilo k muži v posteli. Za měsíc jsem volala k Dr., že jsem těhotná. Teď se snažíme o druhé miminko a necháváme tomu volný průběh.

evikmi
25. bře 2018

@normalnimatka že na to za těch X let nikdo nepřišel :-O (sarkasmus... samozřejmě, že jsem byla v léčbě, ale každý básní o gynexu jako o zázraku)

radkan91
25. bře 2018

@zetpee ovulační testy a po styku tak na půl hodiny nohy nahoru 🙂

normalnimatka
25. bře 2018

@evikmi njn doktoři hooooodně věcí nepoznaj, nebo ta medicína jako taková ani nezná.

olusik87
25. bře 2018

A čo tak skúsiť cviky od Mojžišovej? Nám sa tiež nedarilo , a šla som na rehabilitáciu kvôli boľavemu chrbtu a cvičili tam somnou pár tých cvikov a zachvilu to bolo. A známej to pomohlo tiež , už ani neverili ,bola po 3 IVF a že vraj zabralo to.

renuliena
25. bře 2018

Já si myslím že když se dítě udržet má tak se udrží, taky jsem hned šla do sprchy a drží se, nyní jsem ve 26tt, nech tomu volný prubeh, klidne se po sexu sprchuj, svíčky taky nedelej atd atd... To detatko si cestu najde, já jsem brala asi tři mesice pred otehotnenim inofolic, myslim že je uzasnej a taky tomu pomohl, preji hodně štěstí a drzim palecky 😉

petulles
25. bře 2018

Ahoj, též jsem jedla kyselinu listovou, ovoce a po 7 měsících snažení furt prd, tak jsem koupila ty kapky Gynex no a po cca 2 týdnech užívání, se zadařilo.. Tak kdo ví, jestli ty kapky pomohly, ale být Tebou, zkusila bych je 🙂 Jsou prý dobrý snad na vše, tak proč je nezkusit .. 😉 🙂 Hodně štěstí! ❤

zlorenka
25. bře 2018

Dát výpověď v práci, nastěhovat se do garsonky, koupit miniauto a jet na dovču někam, kde je Zika. Vyzkoušeno za vás, funguje skvěle. :D

dora13
26. bře 2018

Za me Gynex dobry. A nemyslim si, ze by to byl jen placebo efekt, mela jsem problem s tim, ze jsem mela pozde ovulaci, tim padem kratkou lutealni fazi a to muze byt pro otehotneni problem. Gynex mi cyklus krasne srovnal, ovulace probehla 14 den cyklu a 12 dni pote pozitivni test. Takze ja doporucuju 🙂
A pak ta nejblbejsi rada, sama jsem ji nenavidela, ale bohuzel na tom neco je: zkusit si to moc nepripoustet. My se snazili pul roku a ted s odstupem vim, ze je to kratka doba a jsem proste hystercila, ale uz jsem z toho byla docela spatna -- a hrozne mi pomohlo, kdyz jsem si proste rekla, no, tak ted se jeste par mesicu budeme snazit a kdyz to nepujde, tak absolvujeme vysetreni a kdyz to nebude ok, tak si miminko nechame udelat z IVF. Tim jak jsem mela krizovy plan, tak se mi hrozne ulevilo. Plus je dobre si najit neco, na co se zameris, ja si rekla, ze bych na jare mohla bezet pulmaraton a zacala na neho trenovat -- a do mesice byla v tom :D
Drzim palce, at to klapne co nejdriv. Je to jen otazka casu, slo to jednou, pujde to i podruhe, uvidis 🙂

motomischel
26. bře 2018

Ahoj, my se ted snazime asi 8 mesicu. U prvniho jsme se snazili zhruba rok a pul a povedl se az jsme se stehovali do noveho domku a myslenky byly uplne jinde nez na mimcu a zrovna to vyslo. To je prave ono, nemyslet na to a nechtit az tak moc. Jenze to nejde😕predtim i ted jsem brala listovku. No a ted jsem sla radeji k dr driv nez po roce a zjistil, ze mam bud hodne pozdni ovulaci, nebo anovulaci, protoze na to ze se melo chystat vajicko, tam vubec zadne nebylo. Moje byvala dr me vubec takto nevysetrovala a jen radila nemyslet na to a zkouset. Tento doktor mi napsal utrogestan na upravu cyklu(mam MS divne roztahane i na 10dni), poslal me na vysetreni hormonu a pak se uvidi dal. Ale taky radil najit si nejakeho konicka, ktery zabere moc casu a musi se u neho nad tim premyslet🙂 vzhledem k 3letemu divochovi doma si moc dalsich konicku najit nemuzu, ale muzu poradit jen samu sebe presvedcit o tom, ze to mimco vi kdy ma samo prijit a ze to neovlivnim😉 jinak moje babicka vzdycky radila po sexu supnout polstar pod zadek😂

motomischel
26. bře 2018

Jo a jinak gynex mi moc doporucovala kamaradka, ze ji k otehotneni pomohl a celkove ji uklidnil a srovnal. Takze bych ho urcite vyzkousela😉

priefi
26. bře 2018

A tem, kterym gynex pomohl, jake jste mely davkovani? A kdy jste zacaly s uzivanim (na zacarku cyklu, behem cyklu, na konci cyklu)?

teerreezzaa
26. bře 2018

Zdravím, my jsme se snažili 7 let, kdy mi na vyšetření před umělým oplodněním řekli, že normální cestou nikdy neotěhotním a že to asi nepůjde ani uměle. Celých 7 let jsem to měla v hlavě a byla už na to psychicky špatně. Dostala jsem hormony na upravení menstruace na půl roku, jedla jsem zdravě, začala jsem cvičit a rezignovala na vše. V tý době co jsem na to přestala myslet jsem během dvou měsíců otěhotněla a ani jsem nevěděla jak 😀. No a dneska je to 5 měsíců co mi spinká můj malej poklad v postýlce. Někdy je to opravdu čistě jen o té psychice. Držím palec ať se Vám brzo zadaří.