Co je pro vás nejdůležitejší v plánování druhého miminka?

senja
2. čer 2009

Co je pro vas rozhodujicim kriteriem v planovani druheho ditete:
Idealni (jaky podle vas?) vekovy rozdil mezi detmi? Vas vek v dobe poceti druheho miminka? Urcity karierni postup nebo zlepseni materialni situace rodiny? Preckavate hospodarskou krizi a teprve pak druhe dite?
Nebo to nechavate na nahode a osudu? 😉

boglarca
2. čer 2009

Ahojky, upřimně jsem se prvního porodu tak bála, že jsem nikdy nad druhým neuvažovala, respektive v brzké budoucnosti. No a neuběhlo ani šestinedělí a my začali pracovat na druhém. Nyní máme 15ti měsíčního a dvou měsíčního syna a už se těším až budou příští rok řádit. Ale tím jsem vůbec nechtěla říct, že je to ideální věkový rozdíl, jen mi přijde ideálně minimální 😀 A kariérní postup? Po porodu prvního jsem promovala a před porodem druhého jsem si podala přihlášku na druhou VŠ...co kdybych se nudila 😉

gedren
2. čer 2009

U nas hralo roli to, ze ted mame oba dost volnou praci, muzeme delat doma, a to jsou idealni podminky na to, abychom skloubili rodicovstvi a vlastni pracovni realizaci, tj. oba neco malo udelame a k tomu si oba uzijeme holky. Tyhle podminky nemusej trvat vecne, ale vedeli jsme, ze minimalne tak dva roky to snad vydrzi, a ve spojeni s tim, ze jsme deti stejne chteli rychle po sobe, jsme to tak udelali.

Kdybych byla "klasicka mamina na matersky" (nedelili bychom si praci s chlapem), rozhodne bych jeste chvili byla pockala, aby to slo vubec prezit.

sisstin
2. čer 2009

senja: pro mě je ideální odstup mezi dětmi 6 a více let 😉 důležité je pro mě samostatné bydlení a slušná ekonomická sitauce, při který nebudu muset přemýšlet, zda si koupím bundu pro sebe nebo pro dítě 😝 rozhodně chci, aby první dítě bylo již samostatné, protože nejsem ten typ, který by zvládal víc dětí levou zadní....o druhém uvažuju jen veeeelmi teoreticky, a dřív jak za 10let asi ne..jsem ještě docela mladá, takže věk bude ještě jakž takž ucházející.. 😉

schnek
2. čer 2009

Uznali jsme, že starší je už celkem rozumnej a samostatnej 😉 a za nás - že chceme a neměl by být problém se o druhé postarat 😉 ty dva roky mi přijdou tak akorát, menší věkový rozdíl by asi byl dost náročnej, i takhle byl první měsíc divokej 😉

sylvar
2. čer 2009

Já si myslím, že důležitá je finanční situace a vyřešené bydlení, jako v našem případě v 2kk 2 děti=vražda, jde to těžko i s jedním 😅

johanda
2. čer 2009

senja, já má mezi děckama skoro 5 let a řekla bych, že je to optimální věkový rozdíl. Původně jsem chtěla další tak do 3 let, ale nakonec jsem ráda, že se zadařilo později.
Co se týká kariéry, díky věkovému rozdílu děcek jsem mohla dělat na zajímavých projektech na 100%, s miminama brzy po sobě bych toho tolik nestihla. Ale nechávali jsem tomu volný průběh, náš záměr byly 2 děti v blíže nespecifikovaném časovém horizontu 🙂 , kariéra by lehce počkala. Každopádně mít děti po min. 3 letech je z hlediska matčina pohodlí výhodnější

kubaka
2. čer 2009

Jediné kritérium byl můj zdravotní stav, oboustraná chuť si pořídit ještě jednoho úžasného potomka, touha zase mít miminko a být matkou z mé strany.
Jsme oba už starší, takže bytově i finančně usazení, takže toto byl nejsilnější a svrchovaný hnací motor. Synovi bylo 11 a oba kluci se úplně zbožňují. Velký malého pohlídá a je pyšný, jak se na něho maličký třese 🙂

martinka79
2. čer 2009

tak u nás rozhodnutí bylo už prvoplánované... zhruba za jak dlouho druhý potom by měl přijít do rodiny... najednou vážně nastal čas a já se na toto úžasné období těšila... asi by to přerčilo jakékoliv jiné překážky krom bydlení.... chtít to oba+dítě v ten správný čas 🙂

jeudi
2. čer 2009

nejdulezitejsi je zazemi a jistota ze miminko uzivime a ze mu budu moci dat vse co potrebuje

vroni
2. čer 2009

Podla mna je optimalny vekovy rozdiel cca 4 roky. Ale to uz budem stara korytnacka, takze nic.... ☹

saska.t
2. čer 2009

vroni, no tak to uvazujeme podobne no bohuzial tiez uz budem stara korytnacka 😅

sisstin
2. čer 2009

holky..neblbněte..i ve 40 to jde 😉

karotky
2. čer 2009

Samostatnost prvního dítěte(tzn.,že umí vyjít schody po svých,vleze si sám do postýlky,do jídelní židličky,řekne si,že potřebuje na nočník apd.),můj zdrav. stav,zajištěné vlastní bydlení(to už jsmáme 5 let 😎 ),dobrá fin.situace(tzn.,že bychom se rádi vyhnuli úvěrům a půjčkám 😅 ) a spolehlehlovost u partnera,co se týče pomoci s dom.pracemi apd. 😉

poupe
2. čer 2009

pro me je dulezite castecna samostatnost prvniho ditete,financni situace v rodine,taky vek,ve 40druhy to opravdu ne,max 35let.

.danda.
2. čer 2009

Ahojky, i já přidám troškou do mlýna. 😉 Já bych druhé chtěla porodit do 3. roku Adámka. Takže doufám, že za rok touto dobou už budu zase těhulka 😵 . A věk? Tak to kašlu, v srpnu oslavím 30tiny, myslím že na dnešní dobu je to tak akorát.... 😉

sisstin
2. čer 2009

holky..a vy, co plánujete další dítě brzo( do 3let od prvního) ..vám třeba děti spí celou noc a tak? Pže u nás to teda není, plus navíc je na mně docela závislej..takovej bojínek, takže já si druhé fakt představit neumim..i když bych to zázemí měla třeba(byt, peníze atd.) 😉

karotky
2. čer 2009

Siss,................to jsem zapomněla napsat. 😅 Zuby máme(s vyjímkou horní stoličky)prořezány,takže Adam zavře oči ve 21:00 a chrníme do 7:00.Přes den si dáchne od 11:30 do 14:00. 😵

sisstin
2. čer 2009

karot: no tak to je těžká pohoda 😉 to spaní fakt dělá hodně teda 😉

karotky
2. čer 2009

Jo,jo...........................ale od 8.měsíce do 23.měsíců to bylo na střídačku.Většinou,když jsem byla vyřízená a chtěla se pořádně vyspat,tak jsem měla díky zubům bezesnou noc. 😅
Prskal mi skoro každé jídlo,byl protivnej jak činže,ale s dneškem se to teda nedá srovnat. 😎

schnek
2. čer 2009

siss, se spánkem staršího je to u nás jako u karotky 😉

sisstin
2. čer 2009

schnek: to spaní je fakt alfa a omega...teda pro mě 😝 jako už je to lepší, je vzhůru třeba tak 3-5x za noc, kdy se napije a spí dál..ale dřív to bylo klidně 5x do hodiny..to byl děs 😝 takže si fakt neumim představit vstávajícího kojence a do toho vstávajícího Tygra..to by byl masakr 😝

karotky
2. čer 2009

Siss,.....................já si to taky nedokázalaředstavit,ale teď bych do toho klidně šla. 😉

felicia1
2. čer 2009

pre mna osobne zdravie,lebo teraz ho nemam,vekovy rozdiel do 3 rokov,co uz aj nestiham,ale nevadi,no a samozrejme aby mojim detom nic nechybalo,byt mame,peniazky tiez,aj ked v dnesnej dobe to je hrozne nieco,kam sme sa dostali

petruna
2. čer 2009

puvodne jsem deti chtela po 2 letech, ale zkusenostech s tehotenstvim (bylo mi hodne ze zle, ke konci jsem nemohla skoro chodit a nedovedu si predstavit mit k tomu jeste malinke nesamostatne dite, ktere nevyjde schody apod.) takze bych radeji po 3 letech. Klidne bych pockala i 4, ale jsem stara a 😀 kdyz to hypoteka dovoli, tak bych jednou rada i ditko treti....
Takze moje kriteria : samostatnost prvniho ditete (ze uz hodne veci zvladne sam), vetsi bydleni (dokud by bylo druhe dite miminko, tak by to slo i v nasem mini byte, ale az by byli deti vetsi, tak uz by to byl problem (uz ted se sem skoro nevejdem), ale kdyby nebyla moznost jit jinam, tak by se to hold muselo nejak zvladnout.
pak to, ze si se svoji soucasnou vahou netroufnu mit dite ted...nechci rodit se 110 kily 😒

na jare pristiho roku se mame stehovat do vetsiho, tak jsme si rekli, ze jeste pomuzu se stehovanim
🙂 a zacnem pracovat na druhem ditku az v novem. 🙂 snad to vyjde stejne v pohode jako s prvnim.

paolin
2. čer 2009

u nás zdraví prvního, finanční a bytová situace a případný věkový rozdíl do tří let. první rok Vítka byl pro nás dost náročný, nad druhým potomkem jsme se dost rozmýšleli i z tohoto důvodu 😉 vzhledem k problémům v druhém těhu jsme byli nakonec rádi, že už byl Viky dost samostatný a že to tak vyšlo.

vanilkabb
2. čer 2009

My sa akurat snzime o druhe, tiez rozhodla manzelova situacia v praci a byvanie co sa nam konecne poriesilo 🙂

egyptanka
2. čer 2009

babule, tak mate moj hlboky obdiv, ze planujete druhe (resp. dalsie) dieta.
Ja mam malicku niekolko tyzdnov, ale uz teraz viem, ze je to moje prve a posledne dieta. Nie som naladena na viac deti, svoju energiu chcem dat len jednemu. Mozno je to voci Natalke odo mna sebecke, ale mam este problemy sama sebou a ona potrebuje vyrovnanu a spokojnu mamu. A kedze manzelova rodina je dost velka, verim, ze nikdy nebude sama a v pripade ak tu my s manzelom uz nebudeme, tak bude sa mat na koho obratit.

sisstin
2. čer 2009

egyptanka: hele..nikdy neříkej nikdy..já nechtěla žádné dítě, pak jsem otěhotněla neplánovaně..do roka po porodu jsem si říkala, že další v žádném případě už nikdy...a ted si pohrávám s myšlenkou, že možná ještě druhé někdy jo..za dlouho 😝

artuse
2. čer 2009

tak mými kriterii jsou: a) samostatnost prvního dítěte (horko těžko bych asi zvládala děti brzo po sobě, i když se mi malý věkový rozestup mezi dětmi líbí, moje 1. dítě je nespavec, neklidné), b) můj věk a zdravotní stav. Bytovou situaci máme vyřešenou, co se týče té finanční, tak hypotéku budeme stejně splácet do 60 let našho věku minimálně, takže jen snad, aby MM vydržela dobrá práce 🙂.

ygreen
2. čer 2009

hele siss já zírám 😀 tak druhý, jo 😅 😵

no, já jsem beran a moc to neřešim takhle do detailů. Já bych chtěla 3 manža 2 děti, tak uvidíme. Ale Tobík oslavil rok, tak se začneme snažit (tedy pokud už nejsem zbouchnutá, páč to maželovi "ujelo" a já mám teď děsnou chuť na ledový kafe a olivy 😀 😀 😀 ). Jinak bydlení vyřešený máme a nemáme. Máme kde bydlet, ale vzhledem k rekonstrukci, která bude příští rok bydlíme v jedné veeeliké místnosti, ale stejně je to voser. Peníze ujdou. Ale teď za pár dní dělám státnice, tak je musim zmáknout, jinak ještě tohle mě tíží na svědomí 😒
A navíc mám mega povislé břicho a rozestouplé svaly, takže bych ráda už druhé dítko měla, abych mohla jí co nejdřív na plastiku a vypadala jako člověk. Chtěla bych tedy ještě zhubnout, ale vše se dá řešit, pokud bych teď zjistila že jsem těhotná, tak si najdu diabetologickou poradnu a nechám se hlídat, abych nenabrala.

Takže já bych ráda 2 děti tak s dvouletým odstupem a jednoho benjamínka třeba po 5 letech, je mi 27, tak by to teoreticky šlo 😉

Jo a siss - spánek se nám teď malinko upravil, tak vstáváme jen jednou a vstáváme v 6 😝 ale zase si zvyknu na spánek a mak mimino a nanovo 😝 to to snad raději vezmu jedním vrzem 😀