Co papat před otěhotněním (vitamíny, doplňky atd.)?

pankafe
20. led 2014

Ahoj holky,

s manželem plánujeme, že po zimní dovolené (na konci března) si přestaneme dávat pozor a chceme nechat mimču zcela volný průběh. Zatím bez počítání plodných dnů, atd.
Mám pár těhotných kamarádek a ty mi říkaly, že je dobré začít už před početím jíst kyselinu listovou, atd.
Tak se s vámi chci poradit a poptat se - co všechno je dobré zařadit do jídelníčku např. pro snazší otěhotnění, nebo pro udržení mimča? Co zkrátka jíst (třeba i nějaké potraviny, které podporují otěhotnění, nevím, zda nějaké existují) a jaké doplňky stravy si pořídit? Děkuji všem za tipy 🙂

pankafe
autor
13. únor 2014

@manoma02 A měla jsi někdy nějaké problémy třeba s váhou? Nebo něco, co by mohlo souviset s hyper nebo hypofunkcí štítné žlázy? Asi si o ni teda doktorce řeknu, ať mám klid.

manoma02
14. únor 2014

pankafe - Jj par kilo nahore kvuli tomu mam,ale nic markantniho,taky jsem byla unavena abyla mi casto zima.Ale tech priznaku je spousta,hodne toho pisou i na netu.Urcite si o to rekni,budes mit klid a urco tim nic nezkazis!

pankafe
autor
15. únor 2014

@manoma02 Hm, tak jsem něco k onemocněním štítné žlázy googlila a myslím si, že jsem z tohoto pohledu zdravá, protože příznaky nemám. Ale když se to dá zjistit jednoduše z krve, tak tím líp 🙂 A platí se za tohle vyšetření něco?

betelgeuzz
15. únor 2014

@pankafe když jsme plánovali začít se snažit, tak jsem si koupila kyselinu listovou. Nic jinýho, žádný doktory jsem před tím neobcházela. Chodím na preventivky, tak nevidím důvod tam kvůli tomu speciálně chodit. neděla bych z toho velkou vědu. 😉 Až pokud by se nedařilo, začala bych to řešit víc.

prapodivna
15. únor 2014

Holky, na doplňky kašlete, pokud chcete pro své tělo udělat to nejlepší, tak při snažení vyřadte smažené, jezte zdravé tuky (oříšky, domácí ořechová nevařená mléka, semínka(dýňová, slunečnicová a pod), za studena lisované oleje), zvyšte příjem ovoce a zeleniny a nic potřebovat nebudete. Já v těhu brala ze začátku jen kyselinu listovou, protože se mi na pár týdnů úplnězprotivila všechny zelenina a nemohla jsem ji ani vidět, v takovém případě to má smysl, le dokud je vám dobře, tak není nic lepšího, než vylepšit stravu než nakupovat doplňky 😉

Jinak za sebe můžu říct, že co jsem přestala jíst mléčné produkty tak se mi strašně zlepšilo zdraví, zmizelo mi akné, ekzémy a alergie, takže za sebe mléčné výrobky doporučit nemohu (jedla jsem hlavně ty kysané a mléko a to třeba 2x denně)

zuzi.111
15. únor 2014

Kdyz to tady tak ctu, opravdu se musim smat. Misto hledani priznaku nemoci, na ktere jste nekde nahodou narazili, se dejte do klidu, pozitivni mysleni je zaklad a ne zjistovat na vsechny strany, kde vsude muze byt problem a co vsechno si nechat vysetrit. Zdravy zivotni styl, kvalitni strava, pohyb a hlavne psychicka pohoda je zaklad. Cim vice to budete resit, tim hur a vitaminy vam nepomuzou. Holky, co se snazi roky by mohly vypravet. Souhlasim s @prapodivna a @betelgeuzz.

pankafe
autor
16. únor 2014

@zuzi.111 Souhlasím s tebou. Váhám, jak moc to řešit nebo neřešit. Ale tak minimálně k tomu zubaři se stejně chystám, protože se blíží čas preventivní návštěvy 🙂 A tím, že beru listovku, asi nic zkazit nemůžu. Jinak stresovat se vážně nechci, ale nechci se stresovat ani tím, že pak třeba zjistím, že mám blbou štítnou žlázu (ale nic tomu nenasvědčuje) a mimčo je v ohrožení...

elastiq
3. dub 2014

Určitě začít s kyselinou listovou, ale nekupovat jí v těch multivitamínech pro těhotné. Nejlépe s co nejvyšší možnou dávkou v tabletě či tobolce ;) V lékárně Vám jistě poradí, které jsou dobré a cenově dostupné.

karbi
19. dub 2016

Já před těhu užívala folgravid plan, který zvyšuje šanci početí. Kyselinu listovou už má v sobě 🙂

minareta
19. dub 2016

Ja jsem nedavno zacala brat Fertipronu. Doporucila mi ji kamaradka, ktera se snazila otehotnet docela dlouho a porad jim to nevychazelo. Zacala brat Fertipronu a za dva mesice otehotnela. Ale treba je to jen nahoda 🙂

jarmila18
2. říj 2016
Uživatel jarmila18 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jarmila18.

Já mám nejlepší zkušenost s MaxiVita produkty. Zabírají opravdu skvěle, jako takový tip doporučuji mrknout na http://slevys.cz/, vždycky tam je nějaká pěkná sleva na pár produktů, nakupuji je tam pořád a jsem nad míru spokojená.