Co vše jste zvažovaly před snažením o dítě?

uztotakbude
28. pro 2013

Ahoj. Zakládám tuto diskusi spíš pro zajímavost. Chci znát názory co nejvíce maminek, nebo budoucích maminek, nebo snažilek...prostě vás všech. Co vše jste zvažovaly, když jste se uvažovaly o tom, že byste se začaly snažit o dítě? Myslím jaké proměnné vstupovaly do vašeho rozhodování o tom, zda už ano, nebo ještě ne. Myslím obecně vše, od majetkových poměrů, přes zdraví, věk, partnera, rodinné vztahy. Prostě co vše ovlivnilo vaše rozhodnutí?

laurital
30. pro 2013

@blahova_andrea To je samozřejmě jiná situace a pak naprosto chápu, že jiná možnost není.

uztotakbude
autor
30. pro 2013

@chris_n Ale já se bavím o dědičné chorobě, kterou já mám!!!!

chris_n
30. pro 2013

@laurital 😀

liss_durman
30. pro 2013

@uztotakbude Vím, že se vymluvíš na nevýhodu psaného textu, ale už mi zase přijde, že reaguješ přehnaně přecitlivěle.
Dneska nemáš jistotu s ničím. Můžeš mít stálou práci 10 let a najednou firma půjde do konkurzu, zkrachuje, vymění se vedení... Ani ve školství si nemůžeš být jistá, že si tě budou chtít nechat... Prostě nikde. Nevím, proč se lidi tolik bojí hypotéky. Jasně, když mám velký oči, vezmu hypo na 6 mega a pak mi třeba vypadne příjem, je to dost blbý. Ale vy se asi pohybujete v jiném cenovém horizontu 🙂 Stejně tak nikdy nevíš, když jsi v nájmu, kdy ti neprodlouží smlouvu, jednou nezaplatíš a můžou tě vystěhovat... V tomhle mi teda přijde větší jistota mít hypošku, ptže když teda nemáš úplně debilní smlouvu, můžeš si splátky snižovat jak chceš. Když se to začne řešit zavčasu, všechno jde. A o nic nepřijdeš, pořád bydlíš... Manžel to třeba tak měl - jednou zjistil, že už neutáhne splátky na barák, tak si to snížil na polovic... Nebyl problém.
Takže nikdy nevíš, kdy se ti to pos... A zpravidla to vždycky přijde v nejméně očekávanou chvíli - takže vy budete dejme tomu 2 roky čekat na ideální podmínky pro početí potomka, budete mít stabilní příjem, vyřešené bydlení a najednou bum! Manžela vyhodí na hodinu. Dostane maximálně tak nějaký ubohý odstupný a co pak? Prostě je třeba to řešit za chodu a ne trávit život čekáním na tu správnou chvíli, protože to jí pak skoro jistě prošvihneš. Kdo dneska nežije z ruky do huby? A těch pár "šťastných" takhle nežijí třeba jen chvíli a pak je čeká to samý... Prostě dneska je taková doba, pořád tě budou strašit hypotéky nebo domácí a zaměstnavatelé. Je třeba to brát tak, jak to je a být připraven na vše. Mmch, taky jsme měli období, kdy jsme fakt žili hodně skromně a nevycházelo nám to. A víš co? Byli jsme i tak šťastní, že jsme rodina.

blahova_andrea
30. pro 2013

@rozzaarka ty jo...fakt můžu pronajatej byt dál pronajmout? to se snad ti nahoře zbláznili, ne? 😀 my tedy máme dost podrobnou smlouvu na vše, takže od nás ani majitelů žádné výstřelky nehrozí, ale i tak se nestačím divit

chris_n
30. pro 2013

@uztotakbude ne všechno se zákonitě musí podědit... a naopak může přijít horší věc, než bezlepková dieta. Jasně, je větší šance, že bude. Ale jestli jsem to tu správně od pár maminek pochopila, tak to pro to děcko není zas tak velká změna a o moc větší zátěž nahradit lepek jinak. Ale je fakt, ze v tomhle se neorientuju.

uztotakbude
autor
30. pro 2013

@chris_n Můj pes moje dítě přijme stoprocentně. Tohle je o tom, jak je schopný páníček, jak si psa socializoval, vychoval, vycvičil. Toho se fakt nebojím.

chris_n
30. pro 2013

@blahova_andrea no jo, to ti ani nekteré banky u hypošky nedovolí 😀

chris_n
30. pro 2013

@uztotakbude netvrdím, že to bude tvůj případ... ale četla jsem to tu už nekolikrát. Je fakt, že větší problém je s kočkama. Ale obecně s mazlíčky někdy prostě nevíš, co do toho zvířete vjede. To se může stát i se sourozenci, ikdyz se budes snazit sebevíc to první vychovat 🙂

uztotakbude
autor
30. pro 2013

@berenika39 bereniko, nechci být zlá, ale já se tu udiskutuji? Já? Kdo sem začal tahat to téma "uztotakbude" a její situace? Já? Já psala, že ta diskuse má být obecná. Nebo ne? Kdo sakra říká, že to neřešíme? Vy jste tady všechny tak šikovné, že problémy jako je bydlení zvládnete vyřešit za čtvrt roku? Já tedy ne! Jsou věci, co se řeší dlouho, než se vyřeší. To neznamená, že je neřešíme. Sakra můj chlap má třicet let, já dvacet pět. Nejsem malé děti!!! Víme co si počít se svým životem...

blahova_andrea
30. pro 2013

@uztotakbude to měli tvoji kamarádi štěstí. já už byla navštívit taky velkou spoustu známých takto po privátech a byla jsem tak zděšená, že jsem jednu dobu platila sama nájem 5500, když jsem vydělávala 8000, jen abych měla malý byt sama pro sebe, i když taky zařízený vůbec nebo veeeeelmi skromně. jako já co viděla, tak bych na privátu nemohla být ani týden, natož tři roky. fakt noční můra.

dora13
30. pro 2013

@uztotakbude porad je to pes, nerozhoduje se rozumem, ale pudy a stoprocentni neni nic. taky mam pejska, o jeji rase se rika, ze jsou to nanny dogs, neboli psi chuvicky, s detma se vida, je uplne v pohode, ale nedovolila bych si tvrdit, ze stoprocentne dite prijme, jen v to uprimne doufam a delam vse pro to, aby to tak bylo. nebo muze byt dite alergik na psi srst. nebo..nebo.... ale kdybys mela vsechny tyto moznosti promyslet, tak ti z toho driv nebo pozdeji hrabne.

chris_n
30. pro 2013

@uztotakbude nerozčiluj se. Ale co se týče bydlení, tak my se rozhodli celkem rychle. To dýl trvalo vyřídit hypotéku, převody, atd... 🙂

blahova_andrea
30. pro 2013

@laurital já si tedy vedu domácí účetnictví, takže vím kolik mě zhruba co kdy stálo, včetně dítěte.

uztotakbude
autor
30. pro 2013

@liss_durman Ale já nevím co mi vkládáte stále dokolečka do úst něco, co není pravda. Já neříkám, že si nebudeme brát hypotéku a neříkám, že nehledáme bydlení. Nebo ano? My hledáme bydlení aktivně už čtvrt roku. Nekoupím ale první co uvidím jen proto, že spěchám a nezadlužím se kvůli tomu na celý život. Mám-li se zadlužit na třicet let, musí to být bydlení, kde bude možné žít až do smrti. My situaci řešíme. Peníze? Ty neřešíme, to není v naší moci. Já práci mám, ale mám ji první měsíc, ještě jsem neměla ani výplatu. Manžel práci má, naštěstí snad stabilní a sem tam mu taky přidají. Nebudu si pořizovat dítě, když mu nemám ani kam postavit postýlku. Nejsem blázen. Až budeme bydlet, tak si dítě pořídím. To může být otázka pár měsíců. Mezi tím, budu mít pravděpodobně odpracovaný rok, dostanu i mateřskou. Budu mít vyřešené bydlení. A budu v pohodě. Já nehledám problémy tam kde nejsou, já řeším ty, co teď jsou!!!

blahova_andrea
30. pro 2013

@uztotakbude nenechám, já naštěstí žádného nemám. já ti neříkám, že ho máš nechat umřít. beru, že někdo má k tomu tvorovi prostě velmi blízký vztah. jen prostě některé věci vůbec nechápu.

laurital
30. pro 2013

@blahova_andrea To já jsem nikdy nedělala, vím, kolik utratíme měsíčně za jídlo, ale kolik přesně mě stálo UM a plenky nevím, ale předpokládám, že jsme se vešli do 3.000,-.

uztotakbude
autor
30. pro 2013

@chris_n No tak to si piš že je. Bezlepková dieta je brutálně drahá záležitost. Ne jen na vaření, kde je drahá mouka - tam se dá ušetřit. Ale na pečivu. To tedy je velká zátěž, když chleba na den mne stojí 90 Kč. A ano, můžu koupit za šedesát drek z Polska co se nedá jíst. Ale to bych neudělala sobě, natož děcku 🙂

berenika39
30. pro 2013

@uztotakbude ok, máš pravdu. tak řeš, plánuj, ono to stejně budue všechno jinak. to zase vím já, protže jsem stará. život naštěstí nejde naplánovat. to by byla strašná nuda. přeju, at vám ta dovolená v jugoslávii, škodovka a druhá dovolená v jugoslávii vyjdou a to píšu obecně....prostě - at se všem plánovačům daří. hlavně at nedojde k nějaké neplánované změně, protože to plánovače pak tak strašně vykolejí, že jsou v prdeli s dechem a život je v háji🙂

marukm
30. pro 2013

Nechci nikoho urazit, ale to si opravdu o lidech, co nechtějí hypotéku, všichni myslí, že to nemají v hlavě v pořádku? Já tu možnost respektuju. Je to na každém. Jen prostě z každého cítit "copak seš blbá? hypotéka je dneska přece terno!" taky není úplně echt..občas si fakt připadám, jako kdybych do dnešní společnosti snad ani nepatřila.:D Ale jak jsem řekla, nechci se pouštět do hádek ani se tím někoho dotknout.;)

@uztotakbude Domácí mazličcí jsou další dost ožehavý téma. Jako ta hypotéka.:D My máme taky psa. Teda spíš naši. Ale kupovala jsem ho, ještě když jsem u nich bydlela. A já jsem jeho panička. Mě poslechne vždycky na slovo. A tak to má být. Trochu mám strach, jak malý přijme. Ale chci mu dát dost času a prostoru, aby si zvyknul. Ale jsou i tací, kteří by se radši psa zbavili. Dneska jsou prostě zvířata trend. Mladý si kupujou zvířata vlastně místo dětí. Tím se tak trochu utlumí ta touha po rodině. Pak přijdou děti a pes je rázem na posledním místě (nebo kočka nebo jakýkoli jiný zvíře) a zákonitě tím nesmírně trpí..ale víš jak, prvně dítě, pak já, pak 10 míst mezera, pak manžel...a pak zvíře..:D

blahova_andrea
30. pro 2013

@uztotakbude nechci ti brát iluze...eliminovat se můžeš snažit všechno, ale život nikdy není takový, jaký si ho naplánujeme, tudíž ani takový, jaký si eliminujeme, stejně tě bude stavit před překvapení, která budeš muset řešit, aniž bys na ně byla připravená. ale už tu psala i laurital a další...

uztotakbude
autor
30. pro 2013

@blahova_andrea Tak je to možné, je možné, že měli štěstí. Já prostě říkám to co jsem zase viděla já.

laurital
30. pro 2013

@uztotakbude Tak si kup domácí pekárnu, bezlepkové mouky a začni si ho péct doma.Na rodičáku na to budeš mít čas a určitě tím značně ušetříš.

uztotakbude
autor
30. pro 2013

@berenika39 Odsuzuješ někoho koho neznáš. Myslím si, že jsme si s životem vždycky poradili velmi dobře. A to jsem ti plánovači, kterým se tu vysmíváš. Zvládli jsme věci, které by jiné srazili na kolena, nebo donutili vzít si život. Jsem prostě jen realista. Každý se s životem pereme po svém a NIKDY bych za to nikoho neodsoudila.

berenika39
30. pro 2013

@uztotakbude jako tři plátky chleba, které spolu s ostatním jídlem potřebuješ na den, stojí 90kč? no tak. zbytečně všechno nafukuješ do negativa, nejsme tu zase úplně mimoňky, já vím, že balení bezlepkového chleba stojí desetikoruny, ale za 90kč denně ho nesníš, že ne?

uztotakbude
autor
30. pro 2013

@blahova_andrea A já se tisíckrát snažím vysvětlit naprosto polopaticky, že se snažím řešit to, co je teď. To co bude v budoucnu budu řešit, až to přijde. Je na tom něco nepochopitelného? Mám si pořídit dítě do 37 metrů čtverečních a začít řešit bydlení den po porodu? Připadám si už jak pitomec, jak to tu stále musím opakovat.

berenika39
30. pro 2013

@uztotakbude nevysmívám, to si nedovolím. zkouším, jestli se třeba náhodou nezkusíš zamyslet - jinak, než doted. ale asi ne. tak už nebudu psát, nic mi do toho není. at se daří, myslím to normálně, vážně.

uztotakbude
autor
30. pro 2013

@laurital A budu jíst hnusy s pekárny. Promiň, bezlepkovou dietu mám od malinka. Já si myslím, že se už orientuji velmi dobře.

suzief
30. pro 2013

Dobrá otázka. O dítě se snažíme půl roku, zatím nic, je fakt, že jsme zvolnili snažení, páč mi to už přerůstalo přes hlavu a manželovi také...my jsme teda zvažovali oba hodně věcí. Oba jsme velcí praktici. Já jsem především hodně dlouho čekala než jsem si byla zcela jistá, že manžel je dost vyzrálý na to mít dítě a že ho opravdu chce, což trvalo 8 let čekání. Já dítě chtěla střídavě co dva roky, jednou víc, pak vůbec asi dle hormonu apod. Teď v okolí jsme snad jediná bezdětná ale nevadí mi to.
Jinak zvažovali jsme hlavně fakt, že na to jsme oba psychicky vyzrálý a že fakt budeme moci své budoucí mimi zabezpečit a později mu dopřát vše, co bude potřebovat bez nějakého omezování. A abych to neprodlužovala zvažovali jsme naprosto všechny faktory, bydlení, zaměstnání, fyzické zdraví a duševní vyzrálost.

uztotakbude
autor
30. pro 2013

@berenika39 No tak to si piš že jo. Není to váhově srovnatelné s normálním chlebem, ani mne to tolik nezasití. Sním klidně jednu půlku balíčku na snídani a druhou na večeři.