Dá se otěhotnět i mimo ovulaci?

sleepers
18. črc 2014

Ahoj holky,

dá se otěhotnět i mimo ovulaci? Podařilo se to někomu?

Děkuji za odpovědi a omlouvám se, pokud už tady podobná diskuze je.

berenika39
18. črc 2014

Otěhotnět můžeš po ovulaci, ale když není, tak to nejde.

antoinet
18. črc 2014

Spíš nikdy nevíš, kdy přesně proběhne, ale je k tomu potřeba.

lucifereeek
18. črc 2014

mimo ovulaci určitě nikdy nemůžeš otěhotnět, jen je otázka kdy přesně ji máš a jestli vůbec....

mydvaapes1
18. črc 2014

Ano, já mimo ovulaci otěhotněla...🙂

sleepers
autor
18. črc 2014

Možná jsem tu otázku špatně položila. Ovulaci mám ale myslela jsem to, jestli je možný otěhotnět v době, když zrovna ovulace není.

andelka
18. črc 2014

Můžeš otěhotnět tak do 24h po ovulaci, pak už vajíčko není oplodněníschopné.
Otěhotnět lze v rozmezí 5 dní před ovulací a 1 dne po ní. Jindy ne.

sleepers
autor
18. črc 2014

Je to tedy tak, že spermie na vajíčko počká, opačně to nejde.

andelka
18. črc 2014

@sleepers samozřejmě. Vajíčko má velmi omezenou životnost. Spermie v dobrých vnitřních podmínkách a při vlastní dobré kvalitě zvládne přežít až těch 5 dní a na ovulaci a vajíčko si počkat. 3 dny celkem běžně, i vlastní zkušenost. 😉

blahova_andrea
18. črc 2014

otěhotnět můžeš prakticky kdykoliv, protože přesně svou ovulaci žena většinou ani neví. prakticky jde ale o to, že sex musí být před ovulací nebo během ní...týden po neotěhotníš. já ale třeba čekám druhé dítě a kdy mám ovulaci vůbec netuším 😀

leni84
18. črc 2014

@sleepers Ahoj, k otěhotnění je nutné, aby ovulace proběhla - bez ní to opravdu nejde..Ale pak záleží na tom, jak dlouhý máš cyklus a kolikátý den cyklu ovulaci máš. Ve většině článků i lékařských se uvádí, že ovulace nastává zpravidla mezi 12 a 14 dnem cyklu, ale to je pouze průměr počítaný na 28 denní cyklus, který je z hlediska medicíny "normální". Jsou ženy, které mají ovulaci 10. den cyklu a jsou ženy, které ovulují až 20. den i později. Pak ještě musíš počítat s tím, že spermie v tobě vydrží živé několik dní (většinou 2-3 dny), takže i když nemáš nechráněný styk přímo v den ovulace, ale pár dní před ní, tak si v tobě na vajíčko můžou nějakou dobu počkat a k oplodnění může dojít i tak. Vajíčko už takovou "výdrž" nemá, to se dá oplodnit snad jen cca 24 po ovulaci. Pokud otěhotnět chceš, tak si můžeš měřit bazální teplotu podle které poznáš, kdy k ovulaci dochází, nebo zkoušet ovulační testy - dobré je kombinace obojího..A jestli píšeš ze strachu, že k těhotenství mohlo dojít, tak doporučuji neriskovat a používat ochranu! 😉

sleepers
autor
18. črc 2014

@leni84 Děkuju za vyčerpávající odpověď :o)

Ze strachu to rozhodně není. Právě že miminko s přítelem chceme moc a tak jsem to spíš myslela tak, jestli by to mohlo vyjít i mimo ovulaci :o)

leni84
18. črc 2014

@sleepers Není zač..🙂 Takže dá, když budete mít styk pár dní před ovulací nebo těsně po ní..Dcerku máme ze styku 2 dny před ovulací a teď druhé taky..🙂

svist1344
30. črc 2014

Ženy nechci vám do toho kecat, ale otěhotnět lze bez ovulace i bez MS.. =D neměla jsem MS půl roku a počali jsme dvojčátka.. =D

hakunamatata
30. črc 2014

@svist1344 to je nesmysl 🙂
Bez ovulace(uvolneneho vajicka) nelze otehotnet. Ovulace musi probehnout. Ted nemluvim o umelem oplodneni .

blondynka400
30. črc 2014

@svist1344 přesně tak, souhlas s @hakunamatata
Bez proběhlé ovulace to prostě nejde. Kde by se to vajíčko asi vzalo... MS na to ale opravdu potřeba není. A ne vždy je ovulace v půlce cyklu, jak si většina žen myslí 😉

svist1344
30. črc 2014

@hakunamatata to, že jste o tom nikdy neslyšela, neznamená že to nejde.. 😉 uznávám, že je možnost že jsem měla ovulaci půl roku od MS 😀 ale podle dostupných informací je to taky blbost, že?? =D

blondynka400
30. črc 2014

@svist1344 proč by měla být blbost, že půl roku MS nebyla a pak proběhla ovu? Je normální, že cyklus jednoho dne naskočí.... A vždy je to tak, že je první ovu a pak až MS, jinak to nejde

berenika39
30. črc 2014

@svist1344 tak technicky to nejde🙂)). to vejce prostě je potřeba, tudíž se musí uvolnit a potkat se spermii. prostě jsi po delší době začala mít všechno jak má být, prostě přilšla ovulace ....

hul
21. led 2016

Ahoj. Lze otěhotnět 4 dny před teoretickou ovulací? Sperma šlo sice ven, ale mezi styky kromě utření ubrouskem nic víc nebylo. Mám jet do lázní. Myslíte že by případné těhotenství nejak vadilo? Je to zatím jen ze začátku takže zatím jen coby kdyby

marei
7. únor 2016

Ahojte,pokud se mohu zapojit 🙂 S partnerem se pokoušíme o miminko již od Prosince a stále si nevím rady jak zhruba pohlavní styk uskutečnit aby se mimčo povedlo,nevím zda se dá otěhotnět i zhruba 2dny před MS a nevím zda nějaké vitamíny pomohou?Nikdy jsem nebrala antikoncepci,ale stále chci vidět toho malého ducha a stále nic 😖 Děkuji 🙂

clarabenn
9. únor 2016

@marei ahoj 🙂 no jestli se ptáš na plodné dny a máš pravidelnou ms, tak se plodné dny počítají 10den od začátku první ms a trvá to + - 5dní 🙂 jinak já beru kyselinu listovou (základ), gynex, vitamín E a piju kontryhelový čaj 🙂 no a něco beru z čínské medicíny, kdyby jsi měla zájem napiš o info 🙂

marei
10. únor 2016

@clarabenn Velice děkuji moc se v tomhle nevyznám,ale už je na čase mít miminko,zním určitě zvláštně,já si ale myslím,že víc jak lékaři poradí samotné maminky a to je nejcenější 🙂 takže dejme tomu když je MS 3den v měsíci tak zhruba 13-18den v měsíci by měla být OVU -tedy plodné dny? Já se jen ptám zda tomu rozumím dobře 🙂 jinak pokud můžete ráda si nechám poradit 🙂

helen_h
10. únor 2016

@svist1344 Některé maminky otěhotní bez menses, mají jedno dítko, pak se začne startovat cyklus, proběhne ovulace, vajíčko se uvolní a hned dojde k oplodnění - takže mamina ani nepozná, že už začala po porodu opět ovulovat a být plodná a šuop, hned je těhotná.
Takže můžete mít nepravidelné nebo nějaké neovulační cykly, mohla jste nemít menses, ale k ovulaci (uvolnění vajíčka) opravdu před tím otěhotněním dojít muselo, leda by do Vás vložil někdo vajíčko cizí :D

mika251
10. únor 2016

@clarabenn
@marei

to s tými plodnými dňami od 10 DC je v ideálnom prípade a len v teoretickej rovine.
Každá žena to má inak.

Obecne: Plodné dni sú vždy tak tri dni pred ovuláciou, deň ovulácie a maximálne 24 hodín po nej. Je to preto, že spermie sú schopné v tele ženy prežiť 3-5 dní. Ovulácia je moment, kedy folikul praskne a uvolní sa vajíčko. Vajíčko je schopné byť oplodnené maximálne 24 hodín od tohto momentu.

Najpodstatnejšou vecou je zistiť, kedy žena ovuluje. To má bohužiaľ každá z nás nastavené inak. Veľmi zjednodušená poučka hovorí, že ovulácia nastáva približne v strede cyklu - teda pokiaľ má žena pravidelný 28 dňový cyklus, tak ovulácia nastáva +- 14 deň cyklu.

ALE - ako iste všetky vieme, tento ideálny prípad sa v realize líši na milión sposobov. Niekto mý cyklus pravidelný 28 dňový, ale ovuláciu napríklad až 18 deň cyklu (to je napríklad moj prípad). Takže keby som sa riadila základnou poučkou a snaženie smerovala na 14 DC, tak nikdy neotehotniem.

Podstatné je preto zisiť, kedy žena ovuluje - na to sú vhodné ovulačné testy, alebo metóda merania bazálnej teploty. Jedine tak má človek istotu, že milovanie cieli na tie správne dni.
Druhou variantou je sex každý druhý deň po dobu celého mesiaca - a človek má istotu, že to neprepásne 🙂

A posledná odpoveď - otehotnieť 2 dni pred MS je veľmi nepravdepdobné. Po tom, čo sa spojí spermia s vajíčkom potrebuje vajíčko učritú dobu, aby docestovalo z vajcovodu do maternice a tam sa uhniezdilo do pripravenej sliznice. Tá doba sa udáva 10-14 dní. Pokiaľ menštruácia nastane skor, tak vajíčko, byť oplodnené, "spláchne" a vyplaví spolu so sliznicou a ono nemá šancu sa ďalej vyvíjať-

verunkadar
20. únor 2016

@clarabenn Mohu se Optat, jak uživate či jste užívala kontryhelový čaj? Zakoupila jsem ho. Půl roku se snažíme o mimčo a zatím nic.

clarabenn
20. únor 2016

@verunkadar od prvniho dne cyklu po ovulaci 🙂