Dá se otěhotnět týden před menstruací?

chrisula
6. kvě 2013

cyklus mam 29 dni,jde týden před menstruací otěhotnět?

cocococo
29. zář 2016

Test si udělám v úterý. To bude 10 dní od styku 🙂

lavender19xx
29. zář 2016

@werumka grepový džus, dobrý tip, díky 🙂. Už jsem to psala výše, mám hodně pravidelný cyklus, 28 dní. Dříve jsem měla ten hlen + bolest v podbřišku, v srpnu jsem měla ty bolesti pořád, proto jsem pak šla k té doktorce.. Čípek sleduju poslední měsíc a před minulou MS mi nezměkl, až pár hodin po začátku ms, proto jsem tohle změknutí 24DC brala spíš jako ovulaci než jako signál na ms.

werumka
29. zář 2016

@lavender19xx Ten čípek to chce sledovat trochu delší dobu, aby sis vypozorovala, jak se standardně v jednotlivých cyklech chová. Před menstruací je změknutí jinak běžné taky. Jinak menstruace se počítá až ode dne, kdy začneš skutečně krvácet - špinění se řadí ještě do starého cyklu.

petuliee
29. zář 2016

i já otěhotněla před MS ;)

andelka
29. zář 2016

@cocococo počítej s tím že 10 dní od styku bude spíše bílo. Dělala bych tak po 14 dnech.

andelka
29. zář 2016

@werumka grepovy džus slyším prvně,to je novinka? Dříve se doporučoval maliník.

werumka
29. zář 2016

@andelka To nevím, jak moc novinka 😒 .... už o tom vím delší dobu. Ale fakt to zabírá 🙂 Hlavně to nemusíš pít od začátku cyklu, stačí pár dní před ovulací.

andelka
29. zář 2016

@werumka něco o pozitivnosti grepu jsem slyšela, ale až teď na co vlastně má být. Za mě (když jsem se tím zabývala, kurz a tak, před nějakými 7 lety frčel Sarapis a maliník 😀 koukám že doba pokročila) Na doplnění progesteronu jsem před 5-7 lety zkoušela drmek, a dneska koukám jede jeřáb (zase měřím BT, takže hodlám vyzkoušet) 🙂

andelka
29. zář 2016

A je nějaké dávkování toho džusu? Teda ne že bych to potřebovala, teď těhotnět nehodlám, ale pořád ještě radím s STM tak na to občas narazím.

lavender19xx
29. zář 2016

@werumka já vím, že to je krátká doba na sledování, ale minulou ms změkl fakt až pár hodin po začátku krvácení. Teď změkl 24DC a pak před tou ms ještě zase ztvrdl a prodloužil se. Budu sledovat dál 🙂.

@petuliee a ta ms teda ještě přišla, byla normální a projevilo se to až po měsíci? Tady jen každý napíše, že jo, ale už nedodá, jak to probíhalo 😀.

petuliee
29. zář 2016

@lavender19xx nee nepřišla poslední byla 4.11 po mikuláši sem byla u dr, a ta že tehotná nejsem zvětšená sliznice a nic nenapovídalo, a 22.12 // 4m po porodu to byl teda trošku šok :D

werumka
29. zář 2016

@petuliee Tak to jsi ale neotěhotněla před menstruací, ale jen se Ti posunula ovulace - to je trochu jiný případ 🙂 Kdybys neotěhotněla, tak by stejně ta menstruace v tom termínu nepřišla a přišla by až +-14 dní po ovulaci.

werumka
29. zář 2016

@andelka Tři deci denně stačí, nemělo by se víc jak litr. Ale třeba půllitřík není od věci 😀

petuliee
29. zář 2016

@werumka ovlka se pisunula ale kousek pred MS

werumka
29. zář 2016

@petuliee Jojo, to se právě může stát 🙂 Ale nedá se pak použát termín, že jsi měla ovulaci dva dny před menstruací, protože ta menstruace by fakticky za ty dva dny stejně nepřišla - termín menstruace se vždycky odvíjí až od ovulace. Do té doby je to jen plus mínus autobus (u někoho větší autobus, u někoho jen malej 😀)

petuliee
29. zář 2016

@werumka ona to byla shoda nahod ted dle mereni je klasicky uprostred cyklu 😁

werumka
29. zář 2016

@petuliee Jojo, a tenhle ovulační úlet je důvodem nejednoho těhotenství 😀

petuliee
29. zář 2016

@werumka i pres HA 😉😆

werumka
29. zář 2016

@petuliee Tak při brání HA normálně žena vůbec neovuluje. Takže když k té ovulaci už dojde kvůli nějaké hormonální nerovnováze, může to být fakt kdykoli. Tys otěhotněla přes HA?

cocococo
30. zář 2016

Tak ms se stále nedostavila. Po dvou dnech vynechání akorát narůžovělý hlen. Co to prosím může znamenat? Děkuji za reakce.

lavender19xx
30. zář 2016

@cocococo teoreticky podle toho času to může být zahnízďování vajíčka v děloze, to se může slabě krvácet nebo špinit. Nebo rozjezd ms, těžko říct, je stále ještě brzy.

pap8
30. zář 2016

Ahoj, já měla cyklus tak 35 dní, pak mi to přišlo jak hodinky přesně po 28. No a počali jsme asi 22. den cyklu. Čtyři dny po očekávané MS byl stále sněhobílý test a ducha jsem měla až 6. den po očekávané MS, tak se neboj, vytrvej, držím palec. Jo a čípek jsem při tom duchovi měla pěkně tvrdej... Každá jsme jiná🙂

cocococo
30. zář 2016

a může při zahnizďování vajíčka bojet podbříšek jako při ms?

lavender19xx
30. zář 2016

@cocococo může, i když někdo tu bolest popisuje trochu jinak (tady nemůžu posloužit vlastní zkušeností).

cocococo
1. říj 2016

Tak jsem ms dnes dostala. Ale o 3 dny pozdeji. Je i tak mozne tehotenstvi ? Styk jsme s pritelem meli presne pred tydnem. Vcera jsem spinila, naruzovely hlen a pak hnedy a dnes uz ta ms se spozdenim..

lavender19xx
1. říj 2016

@cocococo nechci v tobě vzbuzovat klamné naděje, můžeš ještě vyčkat na další příznaky, ale spíš to vypadá, že ne. Sleduj, jak ta ms probíhá, jestli trvá stejně dlouho, pak uvidíš 😉

cocococo
1. říj 2016

@lavender19xx Jasný, jsem v pohodě. Teprve před týdnem jsme si řekli, že na miminku budeme pracovat a nebudeme to řešit. Měla jsem 5 dní před ms, tak jsem s tím ani moc nepočítala, vím, že to výjde brzy, takže jsem v klidu..spíš jen se člověk pořád kontroluje a vnímá vše jinak, když ví, že by "z toho" mohlo něco být 🙂

pap8
1. říj 2016

@cocococo jé, někdy to trvá dlouho, moje sestřenice 3/4 roku, i gynekolog mi říkal, ze půl roku žádnej čas, ať se nestresuju🙂 pak máš pocit, že honíš dvě čárky a ne tu podstatu

magdalenax
1. říj 2016

Možná jsem to tu už psala. Já jsem otěhotněla těsně po ní....

cocococo
1. říj 2016

@pap8 vždyt jasny ;) Ja ale verim, ze to ted vyjde. Clovek musi verit 🙂