Dá se otěhotnět týden před menstruací?

chrisula
6. kvě 2013

cyklus mam 29 dni,jde týden před menstruací otěhotnět?

mishaye
4. zář 2016

@svetlus_pepca dobre, diky! 🙂 chci se vas zeptat, vyzkouset TT je nejlepsi vyzkouset po 14dni? Jeste jednou dik 🙂

mishaye
4. zář 2016

@svetlus_pepca dobre, diky! 🙂 chci se vas zeptat, vyzkouset TT je nejlepsi po 14dni? Jeste jednou dik 🙂

svetlus_pepca
4. zář 2016

@mishaye Podle toho, který vyberete. Některé TT dokážou výsledek ukázat po pár dne, jiné je lepší nechat až po vynechané menstruaci. Asi bych se poradila v lékárně 😉 Každopádně, ať se zadaří! 🙂

magdalenax
4. zář 2016

Děvčata, já se omlouvám, ale pokud by bylo jednoznačné, kdy se otěhotnět dá, či nedá, tak nepotřebujeme antikoncepci

demetritis
4. zář 2016

ono zaleží na dobe kdy maš ovu
@magdalenax takže to jednoznačné je , jen musíš dobře počítat a znát své telo a pozor na leky ty cyklus nabourají

magdalenax
4. zář 2016

@demetritis v tom případě by mohla probíhat ovulace u ženy den po skončení MS

demetritis
4. zář 2016

nekteré zeny ji maji necelých 5 dní po ms zaleží na delce cyklu jsou zeny které ovulaci maji dvakrát jednou behem ms a jednou ve druhe polovine cyklu , musi se meřit bz , hlidat vytok čipek a další faktory . fungujeto problem je nemoc , antibiotika , leky od bolesti a tak dal pozmení bioritmus a ov muže byt x krat na víc behem cyklu ale taky muže byt antiovulační cyklus . je to slozite trvá min 3 mesíce v prumeru jeden rok než je metoda vypočtu ov spolehlivá na 85% ale z každou další praxi se procenta zvišuji jsou oi chytre teplomeri co to spočítají zavás cena je vyší a to dost oproti klasoickému bazalnímu teplomeru nejlevnejší začinaji na 2,5tis a nejdrazší varianty končí nekde na 18tis

werumka
4. zář 2016

@demetritis Mužu se zeptat - když by proběhla ovulace při menstruaci, jak pak může technicky proběhnout druhá? Vždyť progesteron tomu zabrání..

demetritis
4. zář 2016

@werumka větčina se odplavý krvacením pokud nedojde k početí nezbyde ho dost aby se další vajíčko neuvolnilo jeto jako by se ovu nekonala jen je to krvacini malinko slabší nebo naopak silnejší , zaleží na životním stylu a dané žene a ano u některých žen se uvolnením vajička vyroji tak velke mnozstvý progesteronu že další ovu není mozna ale je dost žen co maji časta biochemicka a co díte bez uživaní umeleho hormunu tedy utroose dite neudrží a u tech dve ovu v cyklu nejsou problem maji nedostatyk hormonu a pak je to snadné malo hormonu hodne krvaceni telo ovu považuje za neprobehlou do bodu jestli že nedošlo k početí nebo k další ovu

werumka
4. zář 2016

@demetritis Tomu úplně nerozumim, progesteron se nemůže odplavit s menstruací, progesteron klesá, když zanikne žluté tělísko. A pak přijde menstruace. Dokud je v těle zvýšený progesteron, tak je struktura sliznice jiná. Navíc by ani nedorostla do té míry, aby se vajíčko stihlo uhnizdit.. No, logika mi to nějak nebere 🙂

magdalenax
4. zář 2016

...jak jsem napsala, nebylo by neplánovaných těhotenství a v podstatě ani bezdětných matek

werumka
4. zář 2016

@magdalenax To zas tak úplně ne. Ona holt HA jaksi odnaučí, co znamená přirozený cyklus, se všema zmenama. A po jejím vysazení je zase všechno jinak... Já vim přesně na den, kdy čekat menstruaci. Protože vím, kdy je ovulace. Ale žen, které neví, jak cyklus funguje, je bohužel pořád většina.

kristy007
4. zář 2016

Ahojky holky. Chtela bych vědět co si myslíte. Je mi 22.Vysadila jsem antikoncepci v půlce července, po dobrání jsem měla normálně MS a potom jsme si dávali pozor. V srpnu přišla MS klasicky v termínu takže vše ok. Poté 30.8 a 3.9 došlo k zanesení spermatu ihned po sexu prsty do pochvy, vcelku hluboko. Cítím mirne popichavani v podbřišku spíš je to tlak směřující k trislum. Další MS má přijít 14.9
Myslíte že je šance že bych mohla být těhotná? I přesto že vyloženě nedošlo k vyvrcholení dovnitř?
S pritelem o miminku hodně mluvíme a oba ho chceme.

magdalenax
4. zář 2016

@kristy007 Tak jste si dávali pozor, přitom chcete mimino..., nějak jsem asi z toho totálně blbá

kristy007
4. zář 2016

@magdalenax
Ano do teď jsme si dávali pozor.
Bylo hodně různých okolností, kvůli kterým jsme čekali na to rozhodnutí že se začneme snažit. Teď miminko chceme.

magdalenax
4. zář 2016

3. 9. bylo včera....

kristy007
4. zář 2016

Ano, mě spíš zajímal názor na to jestli se i tak dá otěhotnět.

lavender19xx
28. zář 2016

Diskuze už je staršího data, přesto zkusím... 🙂 Mohl by mi tu napsat někdo, komu se podařilo otěhotnět několik dní před MS, jak to probíhá?
Posunula se mi ovulka, doktorka na ultrazvuku 19DC řekla, že se levý vaječník teprve chystá na ovu.. tak jsem naplánovala tulení, cyklus mám obvykle 28 dní, ale teď přišla MS už po 25 dnech. Tak by mě zajímalo, jestli naše snažení vyšlo do prázdna, nebo ještě mám šanci, že se vajíčko uchytí.. Podle čípku proběhla ovu 24DC a hned dva dny nato ms.

ladkaspackova
28. zář 2016

@lavender19xx já otěhotněla dvakrát několik dní před MS.

mariejosef
28. zář 2016

Ja presne 28 dc jsme si reklu tenkrat s muzem to se nemuze nic stat 28dc

werumka
28. zář 2016

@lavender19xx S nejvetsi pravděpodobnosti se nejednalo o menstruaci, ale prave o ovulacni krvácení. Tj. by měla menstruace přijít buď nějaký 40. den, nebo v tu dobu bude pozitivní test 😉

lavender19xx
28. zář 2016

@ladkaspackova
@mariejosef
@werumka díky moc za rychlé odpovědi 🙂, mně jde o to, že ta MS je stejně silná jako obvykle, tak jestli to může být v poho i tak.
Werumka, mně se to nikdy dřív nestalo, i ovu jsem vždy měla zhruba 15-16 den cyklu, takže jsem taková zaskočená, ale tak.. naděje umírá poslední 🙂

werumka
28. zář 2016

@lavender19xx Takhle, pokud proběhne ovulace, z praskleho folikulu vzniká žluté tělísko, které zajišťuje hladinu progesteronu. Ta životnost žlutého tělíska je +-14 dní, neměla by být kratší, než 10 dní, pokud plánuje s těhotenství. Když zanikne, progesteron klesne, sliznice přestane být vyživována a přijde menstruace. Nemohla jsi v době, kdy jsi byla u Dr. být už po ovulaci?

lavender19xx
28. zář 2016

@werumka to si právě nejsem jistá, protože BT si neměřím a bílkový hlen už bohužel několik měsíců nemám.. Byla jsem na kontrole, protože jsem měla nějaké bolesti, doktorka nic nenašla, řekla, že to mohla být prasklá cysta a že vidí, že se levý vaječník chystá na ovulaci...

werumka
28. zář 2016

@lavender19xx Zkus v době očekávané ovulace grepovy džus, pomáhá hodně na ten bilkovity hlen. To otevírání čípku spíš souviselo s blížící se menstruací. Při ovulaci pocitujes nějaké bolesti? Ta BT by jeden cyklus stála za zkoušku. Jak dlouho u Tebe trvá běžně menstruace? Nezmiňovala doktorka výšku sliznice?

cocococo
29. zář 2016

Dobrý den, ráda bych prosím Váš názor. 24.9 jsme měli s přítelem styk ( první pokus o miminko). 29.9(čili dnes) jsem to měla dostat a ještě nic. Ani žádné příznaky začínající menstruace. Většinou už tak 2 dny dopředu cítím tlak, atd a ted nic. A nikdy v životě se mi ms neposunula. Může se jednat o těhotenství?

mariejosef
29. zář 2016

@cocococo to vam nikdo nerekne chce to vydrzet a pak TT

cocococo
29. zář 2016

@mariejosef jasny..Kdy je idealni doba udelani TT?

gepe
29. zář 2016

@cocococo tehdy, kdy ocekavas menstruaci a neprichazi.

cocococo
29. zář 2016

A ikdyž je teprve 5 dní od styku, ms měla přijít včera/dnes a nepřišla? To mi TT ještě nic neukáže, ne?