Dá se ovlivnit pohlaví děťátka?

pe3cka
20. zář 2007

Ahoj holky, ráda bych znala vaše zkušenosti... Slyšela jsem,že se dnem opladnění dá ovlivnit,zda to bude holčička nebo chlapeček. Že pokud dojde k pohlavnímu styku mezi 7-10 dnem cyklu,je velká pravděpodobnost,že to bude holka,a je-li to okolo ovulace,bude to kluk. Prý jsou dívčí spermie pomalejší...Máte někdo takovou zkušenost?Díky za odpovědi...

josefa
20. zář 2007

ano, říkají, že je to tak, jednu zkušenost s oplodněním mám, ale kdy k němu došlo nevím 😉

grej
20. zář 2007

Pecko - říká se to. Ženský spermie jsou pomalejší, za to víc vydrží.
Nejde ale jen o 7 - 10DC. Záleží na tom, kdy máš ovulaci... Takže pokud se snažíte 2 - 3 dny před ovulací, je větší pravděpodobnost že to bude holka. KDyž v den ovu, tak kluk. Ale moje kámoška se snažila přímo v den ovulace a je to holčička, takže ono to asi zas až tak neplatí...

Četla jsem, že se i určitými potravinami dá ovlivnit pohlaví. ALe podle mě to zas až taková pravda neni...

romi.r
20. zář 2007

to by ale znamenalo, že děti z IUI by měli být chlapečci.

grej
20. zář 2007

Jojo, znamenalo. Ale přiznám se, že nevím, jak to platí. Znám jen jednu kamarádku co byla na IUI a ta teda kluka má...

http://www.porodnice.cz/kniha/kniha_kapitoly/ka...

Tady je odkaz na jendu pěknou knihu o mateřství a téma "jde naplánovat pohlaví?"
tak mrkněte, jestli chcete...

pe3cka
autor
20. zář 2007

U IUI k oplodnění dochází úplně jinak...tam se pod mikroskopem vpravují spermie přímo do vajíčka,takže na rychlosti spermie nezáleží...🙂

romi.r
20. zář 2007

já znám z IUI holčičku, tak to by chtělo anketu 🙂 Já bych spíš potřebovala "Jak vyvolat ovulaci", pohlaví je mi jedno.

romi.r
20. zář 2007

já myslela že inseminace není pod mikrákem

romi.r
20. zář 2007

IUI znamená zavedení spermií tenkým plastovým katétrem přes hrdlo děložní do dutiny děložní.

grej
20. zář 2007

Pecka - nene, tak to není. Při IUI dochází k tomu, že jen manželovo sperma /trošku upravené/ zavedou do tvé dělohy rovnou skrz čípek. Aby jim usnadnili cestu.
To co jsi popsala je IVF. To už je asistovaná reprodukce.

Ovulaci? No to je blbý... Leda hormony. Někdo si tu i hodně chválil Gynex, tak to zkus.

romi.r
20. zář 2007

no já začínám s clomhexalem, tak uvidím 😒

grej
20. zář 2007

Tak držím palce aŤ to zabere😉
I když ani ukázková ovulace není vždy řešení... Já mám ovluaci i křivky naprosto špičkové a taky se nám už 17. cyklus nedaří... Nebo se podívej na Len, to je podobný případ jako já😀

romi.r
20. zář 2007

hele nestraš 😀 já budu šťastná aspon za Ovu 🙂

pe3cka
autor
20. zář 2007

grej: Aha...díky za opravu...ještě se v tom tak dobře neorientuju...🙂

pe3cka
autor
20. zář 2007

prý dívčí spermie jsou vytrvalejší...🙂

grej
20. zář 2007

Pardon Romi - jen jsem to odeslala tak sjem si uvědomila, že to nebyl ten nejlepší příspěvěk 😉
ALe zas máš šanci, že je u vás problém fakt "jen" v ovulaci 😉 To u nás to asi bude něco jiného a zatím nikdo neví co 😅

Neva Pecka - taky jsem se v tom ztrácela. Ale postupem času se člověk dozví takové věci, které by snad ani raději neznal 😉

campi
20. zář 2007

Ja jsem zase slysela, ze chlapecci vznikaji pri poloze zezadu, pac maji kratsi cestu k vajicku. Holky ze jsou vytrvalejsi.

Pohlavi je mi tedy taky srdecne jedno, mozna kdybych mela 3 syny, tak bych to resila...

Romi.r: ja jsem presvedcena, ze mi na ovu pomohl caj z bylinkarstvi v Dlouhe. Muj gyn vzdycky rikal, ze ovulaci na ultrazvuku nevidi a ze mam na vajecnicich nekolik cyst, taky byla zvysena hladina testosteronu, takze pry syndrom PCO. Pak jsem zacala pit ten caj na doporuceni, pry uz frcel v 80. letech (rikalo se mu caj podle Mojzisove). Ke gyn. jsem sla asi po pul roce a ten mi rika: "teda, poprve po 3 letech u vas vidim neco, co vypada jako ovulace!"
Toho gyn. jsem zmenila a kdyz jsem rikala nove doktorce, ze mam asi syndrom PCO, rikala: to je nejaka blbost, krev mate v poradku, cysty nevidim a mate tam zrajici folikuly!

No, nicmene ovu sice mam (trochu ji ted stimuluji clostylb.), ale tehu furt nejsem, takze je pes zakopan jeste jinde.

krista
10. říj 2007

Tady se píšo taky jakési "rady" na zplození určitého pohlaví 😉
http://brebarbora.sblog.cz/2007/03/20/927

januzza80
10. říj 2007

Ahojky holky,tak ja se pripojim a nevim jestli se da ovlivnit pohlavi miminka.Tak o naseho chlapecka jsme se snazili posledni dny menstruace a to jsem jeste spinila a malou to presne kdy,protoze byla neplanovana a to muj manzel byl pry opatrnej 😀 .A pritom v te knize o tehotenstvi je napsano,ze kdyz chcete chlapecka tak ne moc castej pohlavni styk a to my se prave snazili kazdy den a i nekolikrat za den a u male jak uz jsem rekla,tak to byl prerusovany pohlavni styk a tam to taky nepasuje.Tak nevim co si o tom myslet.Stalo se to taky nektere z vas?Pa

pe3cka
autor
15. říj 2007

Já jsem ještě slyšela verzi, že krev se obměňuje co 7 let...a čí krev je mladší-muže nebo ženy- tak to pohlaví to je...u našich to prý sedělo,tak nevím...jak je to u vás?

krista
15. říj 2007

Pe3ka tak tuhle verzi já znám a dost to podle ní vychází, bohužel je to těžký písemně vysvětlit, to se musí i vidět, ale oba máte stejně starou krev a nuluje se akorát porodem a transfuzí 😉

Počítala jsem to i dvěma těhulkám tady a zatím to sedí, jen jsem zvědavá na sebe, docela bych brala kdyby mě to zrovna nevyšlo 😝

Kdybyste někdo chtěl klidně vám to spočítám, písněte do IP 🙂 Ale neni to opravdu 100% metoda - nic totiž není na 100% 😉

zuzanic
17. říj 2007

čau holky. já nemám žádné zkušenosti, dnes jsem se u doktorky dozvěděla, že mám málo obou ženských hormonů, takže mimi se musí podpořit nějakýma tabletkama za péťo!!!!!!! 😒 ale každopádně i já jsem slyšela, že když je to okolo ovu, tak je to kluk, protože "klučičí" spermie nepřežijí tak dlouho jako holčičí. ale taky mám někde uloženou tabulku, která prý vychází na 99% a podle měsíce početí a věku matky zjistíš co to bude 🙂 určitě už jste tu tabulku viděly. když ji najdu, tak sem hodím. teď jaxi nevím kde ji mám.... :-P

hanca..
17. říj 2007

ahoj zuzi,tak otabulce nic nevím,ale zajímal by mě i ten výpočet z krve jak psala krista

krista
17. říj 2007

Zuzanic ta tabulka je tohle, hodně lidem co znám to podle ní vyšlo a taky hodně nevyšlo, takže si nevybereš 😅
http://www.emimino.cz/pages/story/887

Hanca.. jestli chceš písni mi do IP roky narození tebe a tvého partnera a jestli jste měli transfuzi nebo porod a v případě, že ano tak rok kdy 😉

hanca..
17. říj 2007

kristo jsem uplnej tronda,ale nevím kam mám psát co to je IP? 😢

krista
17. říj 2007

Hanca.. můžeš mi to napsat i sem, ale je to osobní údaj tak jsem tě nechtěla nějak vyděsit 🙂

IP = interní pošta, je to ta obálka se šipkou v pravé části mého vzkazu, na to klikni a tak mi pošleš IP, svojí odpověď si potom vyzvedneš nahoře až se ti tam objeví Interní pošta: 1 nová 😉 a tam taky můžeš posílat 😉

hanca..
17. říj 2007

ahá jdu na to 😉

jumik
17. říj 2007

Ahoj holky!
Opravdu je to tak, spermie nesoucí Y chromozom jsou rychlejší a vydrží méně a X pomalejší ale mají tužší kořínek...pravděpodobnst, že se narodí děvče v případě styku před ovulací je 80% a že chlapec v případě styku v době ovulace také 80% 😉 váš reprodukční biolog 🙂

petule24
18. říj 2007

ahoj holky, tak, nečetla jsem ani jeden váš komentář, protože teď nemám čásek, ale k vašemu tématu - můj lékař mi říkal, že holčičky se rodí víc při styku, který je dva dny před ovulací a kluci v den ovulace, nevím co je na tom pravdy 🙂, nám se zatím nedaří ani jedno. papa

krista
18. říj 2007

My jsme se na 100% v den ovulace nemilovali, to vím, protože jsem měřila bazální teplotu, takže vám příští týden přijdu říct jak to je 🙂 😉

petule24
19. říj 2007

ahoj Kristy, tak to jsem sama zvědavá. Já taky měřím bazální teplotu a zvládli jsme to jak dva dny před ovu, tak v den ovu a třetí den ovu taky 🙂, tak nevím, je mi jedno co by to bylo, jen kdyby to už konečně něco bylo, trápí to...