Dá se ovlivnit pohlaví děťátka?

pe3cka
20. zář 2007

Ahoj holky, ráda bych znala vaše zkušenosti... Slyšela jsem,že se dnem opladnění dá ovlivnit,zda to bude holčička nebo chlapeček. Že pokud dojde k pohlavnímu styku mezi 7-10 dnem cyklu,je velká pravděpodobnost,že to bude holka,a je-li to okolo ovulace,bude to kluk. Prý jsou dívčí spermie pomalejší...Máte někdo takovou zkušenost?Díky za odpovědi...

januzza80
19. říj 2007

Ahojky,jak to bylo u vas?kdyz jste cekaly chlapecka,tak jste se snazily v dobe ovulace a po ovulaci a casteji a kdyz jste cekaly holcicku,tak jste se snazily par dni pred ovculaci a snazily jste se malo?dekuji.
Treba kdyz jsem se s manzelem snazili o maleho tak to bylo jeste v dobe menzes a to jsem spinila a snazeni bylo caste a u male jpresnou dobu nevim,protoze jsme zatim nechteli mimco a meli jsem prerusovanej poh.styk.Tak ted nechapu proc se vsude pise,ze u kluka se ne casty poh.styk a u holcicek se snazit porad.Tak u nas je to uplne naopak.Jake to bylo u vas.

len
19. říj 2007

Mě by teda zajímalo, jaký má tahle teorie vztah k IUI, jak již zmíněno výše 😀 Protože při IUI se spermie do dělohy zavedou přímo v den ovulace a opravdu pochybuju, že by po IUI bylo výrazně více chlapečků... Takže buď mi někdo nabídne rozumné vysvětlení, nebo je to blbost 😉

januzza80
19. říj 2007

ahojky len,prave jsem nekde cetla,ze se pri IUI rodi vice holcicek,protoze zenska spermie vydrzi vice nez ta muzska.Tak ta moje Alenka trpeliva spermie si pockala na prilezitost az odumrou ty muzske a ona se pak zavrtala 😀

len
19. říj 2007

No ale kdyby tahle teorie platila, tak při IUI ti zavedou do dělohy sperma a vajíčko čeká "za rohem," tak by k němu měly dorazit nejdřív ty rychlejší klučičí spermie, ne? 😉 Výdrž nehraje roli, vajíčko je oplodněno během pár hodin. Ale jo, dlouhodobé statistiky to trochu potvrzují, ale není to zase tak dramatické...

pavlinka3
19. říj 2007

no já když jsem tenkrát podstoupila IUI, tak to bylo v pátek a v sobotu jsem měla ovulaci....tak že by holka??? 😀 no ono to bude stejně jedno, ale jsem zvědavá 😀

januzza80
19. říj 2007

Len tak to opravdu nevim,protoze ja jsem to nikdy neresila to IUI.Ani o tom nic nevim.promin.Myslim,ze to bude tech 70%holcicka a 30%kluk.Jenom jsem proste nekde cetla na internetu,ze vice se tak rodi holcicek.Tebe ceka to IUI?

januzza80
19. říj 2007

Ahojky pavlinko,ja si myslim,ze to je opravdu jen a jen na te spermiii,protoze jsem se i bavila s kamoskama co maji holcicky a otehotnely v dobe ovulace.Tak mi to rekly,protoze si ji porad merily a vedely kdy je.
Tak pak dej vedet co cekate.

len
19. říj 2007

No, včera jsem ho absolvovala... Popravdě mi to vždycky vykouzlí trochu trpký úsměv, když někdo řeší pohlaví a mým jediným přáním je "jenom" otěhotnět a je mi upřímně ukradený, co to bude...

pavlinka3
19. říj 2007

len však až otěhotníš, taky budeš řešit pohlaví 🙂 já jsem si taky říkala to, co teď ty a když se nám 3.IUI povedlo, tak to bylo první, co jsme rodina (i já) řešili - taky záleží na tom, jak dobrý má manžel spermiogram a jaké spermie jsou vhodné k IUI .... teda vhodné jsou jen ty kvalitní, ale nikdo nevím jestli jsou to víc ty X nebo Y 😀

petule24
19. říj 2007

len a ostatní, já psala jen to co mi řekl doktor, taky to nechápu, píšu jen co vím. IUI taky zkušenost nemám...
Spermie nesoucí holčičí geny prý 2dny před ovu, protože mají větší životnost, klučičí jsou prý sice rychleji v cíli, ale mají krátkou životnost a proto to prý tak je. Fakt píšu jen co vím od doktora...

pavlinka3
19. říj 2007

len a jaký máš pocit z toho IUI?

len
19. říj 2007

Já se tu na nikoho nezlobím, ty teorie taky znám 🙂
Ale fakt by mě zajímalo, jak vysvětlí tu IUI, protože to je defakto přirozené otěhotnění v den ovulace 😒

Pavlinko - vzhledem k tomu, že už mě ode dveří přesvědčovali, že je to na nic, a pak jsme vedli dlouhou diskuzi, při které jsem nakonec odmítla veškerou hormonální podporu, tak dost divný 😝 No ale to patří do jiného tématu...

januzza80
19. říj 2007

Petule,tak jsem mela pravdu s tema spermikama? 😀 Ze to tak je,ze zenska vydrzi dele nez ta muzska a proto se rodi po IUI vice holcicek?Ja jsem to nikdy nepodstoupila,ale myslim si,ze to tak bude.
Jo a taky jsem cetla,ze pokud se na zacatku stane potrat,tak se vetsinou jedna o chlapecka.Proste my zenske toho vydrzime vice.

Len,nejsme na tebe nastvane,je to tvuj nazor.Ja jsem dlouho nemohla otehotnet a bylo mi jedno co cekam,ale hned pak na zacatku jsem si prala moc chlapecka a manzel holcicku a kdyz jsem se dozvedela,ze to bude klucik,tak jsem plakala stestim.Myslim si,ze kazda zena uvazuje nad tim co asi ceka.Myslim si,ze je to normalni.
len at ti vsechno dopadne dobre.

len
19. říj 2007

No, počkat, ale fakt, že se po IUI rodí víc holčiček, by vaši teorii naprosto vyvracel 😀 Pokud se holčičky rodí z milování dál od ovulace a chlapečkové v den ovulace, tak IUI je přesně v den ovulace 😀

Pavlinko, je mi naprosto jasný, že až otěhotním, budu přemýšlet o tom, co to bude 😉 Spíš jsem chtěla říct, že se nebudu milovat vzhledem k ovu cíleně, abych měla určité pohlaví...

pavlinka3
19. říj 2007

Pokud si neděláš ovu testy, tak ovulku podle BT většinou stejně poznáš až po tom, co proběhne, takže nějaký plánování je stejně na prd 😀
A s tím IUI a roděním holčiček..... já si právě myslím, že spermie "holčičky" jsou celkově kvalitnější, proto jich je v tom upraveném spermatu více než těch "chlapečků" a tak je větší šance na tu holčičku. Při IUI se zavádí jenom kvalitní materiál, takže asi tak. Si teda myslím.

len
19. říj 2007

No, zase mám tak pravidelný cykly, že kdybych jó chtěla, tak to načasuju 😉 Ale mě to nebaví, miluju se dle chuti 😉 Jenomže co s tím, když se miluju dva dny před ovu, den před ovu, v den ovu i den poté - co se pak narodí? 😀
Jinak zajímavá teorie 😀 Že se ty slabí kluci vůbec roděj, co? 😀

januzza80
19. říj 2007

Len,je to opravdu divne.ja jsem nikdy neresila tu ovu,protoze jsem nemela problem a ani jsem to nechtela resit.nechala jsem prirozeny prubeh.Ja si myslim,ze se da otehotnet i mimo ovulaci a dobre.Nekdo otehotni hned po menzes jako se to stalo me.

zolik
19. říj 2007

tak mi to zrovna máme takové rozhozené že taky netuším co z toho vzniklo.
dle doktorů asi jak panenka marie. Seslané z nebe. Ale spíš se ovulka trochu zpozdila a dle těch kvalitních a vše vydržících spermii by to teda mohla být ta holčička.

len
19. říj 2007

No tak to moment - bez ovulace fakt neotěhotníš (není vajíčko - není co oplodnit 😉 ) 😀 . Ale pak je samozřejmě možnost, že se ovu opozdí nebo přijde nečekaně dřív a pak se dá otěhotnět i v době, kdy ovu obvykle nemíváš... Ale jinak máš pravdu - pokud nemáš problém otěhotnět, je naprosto zbytečný to řešit 🙂

zolik
19. říj 2007

ovu byla ale spíš zpožděná 😀 jen do těch jejich točících koleček u doktorů jim nesedím. ale jinak se máme dobře a rostem jako z vody. 😀
Abych to upřesnila, měla bych být tak týden až deset dní starší. Ale prcek si od začátku udává své tempo a dle toho už se drží

januzza80
19. říj 2007

len,to je jasne,ze kdyz neni ovu tak nejde otehotnet,ja to myslela tak,ze se da otehotnet i v dobe menstruace atd.U male vubec netusim kdy jsme ji pocali.Zahada.
Jo a moje tchyne zase urcuje pohlavi miminka podle mesice 😀 .A ja jsem ji rekla,ze je to priroda a neda se to ovlivnit a mesic v tom nema nic spolecneho.Me rekla,ze priste mam mit kluka 😀 .Sice je pravda,ze si to myslim,ze to bude chlapecek,ale neberu to podle toho mesice.A ona mi rekla,ze mesic se neplete a uz se to neuhadla u moji svagrove a dvou sestrenic.Vzdycky rekla opak 😀

januzza80
19. říj 2007

Chtela jsem taky rict,ze je to jedno co cekate,porad je to vase male mimco(vase dite).Dost me nastvala tchyne kdyz zjistila,ze cekame chlapecka,tak nam rekla zase dalsi kluk.tak to me opravdu nastvalo.Ok v jejich rodine se rodi dost chlapecku,ale zase nemusela takhle reagovat na nase miminko.Jako kdyby to bylo nejake zvire.A kdyz se malej narodil,tak ho zacala pusinkovat.ja bych ji jednu opravdu prastila.Tak ze si uzivejte tehotenstvi a neposlouchejte hlavne tchyne.

dajdda
19. říj 2007

Ahoj Holky všude se píše že na holčičku by mel být častý pohlavní styk a u chlapečka na opak.Tím se myslí kolik dnů počkat?

januzza80
19. říj 2007

ahojky Dajddo,tzv.ze u holcicek by mel byt castej styk treba i nekolikrat dennne a kazdy den a u chlapecku treba jeden den styk a druhej den pauza.

r123
19. říj 2007

tak s tou ovu já na ovu nevěřím 😀 první dítko sme počaly ani nevím jak a to co čekáme tak sme počaly vlastně taky nevim kdy jelikož ten měsíc kdy sme ho počaly tak zrovna v době ovulace jsem ležela ve špitále takže nevim a sex sme měly 4 dny před tím než sem šla do špitálu a apk až týden po a ve špitále jsem byla týden takže je to taky taková malá záhada!! 😀

januzza80
19. říj 2007

Ahojky r123,u me je to taky takova zahada,protoze jak se vsude pise v knizkach nebo na internetu a uz tu to nekdo psal,ze kdyz chtete holcicku tak casty styk a chlapecka tak se zdrzovat a u me je to prave naopak.

dajdda
20. říj 2007

januzza80:Díky 😉

krista
23. říj 2007

Ahojky holky, tak u mě výměna krve selhala 🙂
Dneska nám řekli holčičku 😵 a to jsem to sama mnohým počítala, už se těším až to řeknu tomu pánovi co mě to naučil, že mi to nevyšlo 😀 😝

kristi
23. říj 2007

tak vidis, nic neni jisty....jak ze se to pocita??

krista
23. říj 2007

Zkopírovala jsem to z jedné diskuze kde jsem to tak před 3/4 rokem vysvětlovala 🙂

Spočívá to v té výměně krve po sedmi letech, anuluje se to porodem. Ženy začínají s červenou křivkou (holčičky) a muži s modrou (chlapečci)a vždy po sedmi letech - změna

Dobře dám příklad, bude tu paní Jana a pan Jan, paní Jana se narodila v roce 1980 a pan Jan v roce 1975 (aby se nám to dobře počítalo):

Jana:

1980 - 1986 - holčička
1987 - 1993 - chlapeček
1994 - 2000 - holčička
2001 - 2007 - chlapeček

Jan:

1975 - 1981 - chlapeček
1982 - 1988 - holčička
1989 - 1995 - chlapeček
1996 - 2002 - holčička
2003 - 2008 - chlapeček

Př.: Mimi počali v roce 2006 - bude to chlapeček 😉 Žena vždy začíná holčičkou a muž chlapečkem (anuluje se to porodem, popř. transfůzí).