Další těhotenství po prvním neúspěšném

pentagras
25. zář 2012

Ahoj všichni, v dubnu jsem týden před termínem porodu v 39 tt přišla o dítě, následoval šílený porod a vše stím spojené, měsíce nervů a trápení, nyní je to 5 měsíc a na doporučení dr za měsíc začně snaha, najde se někdo kdo má něco takového za sebou a plánuje dálší těhotenství, at se mužem vzájemně podpořit...

pentagras
autor
25. zář 2012

Byla bych ráda kdyby se alespoň někdo našel, potom by se dala diskuze i zamknout.

evuna
25. zář 2012

Ahoj...to je moc smutné ☹ před třemi roky jsem rodila sice ve 20tt ale to vědomí,že malej byl už mrtvej 😔 ....co říct...nám se to povedlo na třetí pokus...zkoušeli jsme to tři roky..teď máme krásnou zdravou Elišku🙂 držím palečky...ono to vyjde....

pentagras
autor
26. zář 2012

@evuna alespon vím že to vyšlo, snad se taky dočkám, ted momentálně čekám na ms která jak jinak nepřichází ☹

veruska007
27. zář 2012

@pentagras Ahoj, to musí být strašné. Mám za sebou dva potraty, ale mnohem dřívější než ty. Oba spontánní. Jakoubek se narodil v 19.tt přede dvěma lety a Kryštůfek ve 12.tt v pátek 😔 . Po Jakoubkovi jsem otěhotněla 3. měsíc a dočkali jsme se zdravého chlapečka. Nyní mi lékaři doporučili snažit se hned po 2. ms... tak doufám, že to dopadne stejně jako před těmi dvěma lety. Manžel si moc přeje mít miminko co nejdříve, já mám v sobě hrozný zmatek. I když... půl hodiny po narození Kryštůfka jsem jela v nemocnici výtahem s čerstvě narozeným miminkem... a já po něm tak zatoužila... že myslím, že než uplynou ty dva měsíce, tak se na snažení vrhnu... ale už teď trnu, jak se budu každého dne o nenarozené miminko strachovat ☹

pentagras
autor
28. zář 2012

@veruska007 tak to je taky\ hrozné a budeš se snažit o dálší mimčo? Já mám šílené pocity co bude dál a budu se asi fakt šíleně bát

veruska007
29. zář 2012

@pentagras Ahoj, to už je půl roku za Tebou? Je mi jasné, jak to pořád bolí. Pro Jakoubka jsem plakala každý den, celé dva roky. Nějak jsem ho nedokázala poslat zpět. Teď, když umřel Kryštůfek, jsem je poslala do nebíčka oba dva... a trochu se mi tím ulevilo. Hledám důvod, proč se to stalo a říkám si, že když ho pochopím, tak už se mi to nestane. Manžel pořád mluví o tom, jak a kdy se začneme znovu snažit... a já strašně doufám, že je to stejné jako přede dvěma lety a že na Vánoce budu mít // a že se třetího miminka dočkáme (my teda třetí určo tak brzo nechtěli... ale teď už jo). Určitě se budu bát úplně strašně... naštěstí jen do 19.tt 😉. Nám dalo další miminko hroznou naději a celé naší rodině to moc pomohlo!

aagnes
14. lis 2012

ahojky, já se hlásím do party. Příští sobotu to budou 4měsíce od porodu, kdy jsme přišli o holčičku s vvv na mozku. Rodila jsem 34tt. A teď se snažíme o další miminko a věříme, že bude konečně zdravé. Vím moc dobře jak ti je a mrzí mě to. Letošní rok je prokletý 😠

pentagras
autor
23. kvě 2013

@aagnes
@veruska007
ahoj holky, dlouho jsem se neozvala, jak se máte, nějaké pokroky, novinky??? Jinak bojujeme jak se dá, není den co si bych si nevzpoměla na malou ☹

aagnes
23. kvě 2013

@pentagras ahojky, úplně jsme zapomněla na tuhle diskuzi. Škoda, že to nepokračovalo, protože si myslím, že hodně pomůže se o tom všem bavit s lidma, kteří vědí jak se cítíš.
Já taky pořád myslím na tu naši berušku, zítra to bude akorát přesně 10 měsíců od porodu ☹ , ale naše princezna nám brzy poslala sourozenečka a příští týden začínáme 8 měsíc, čekáme chlapečka, kterého jsem si naplánovala (graf bazálky a plánování sexíku), chtěla jsem od holčičky chvilku pauzu, abych se na ni neupnula jako na Simonku. Hodně se mi to všechno vrací jako film a hlavně, když to bude akorát rok. V pondělí jedem na ultz. a čeká nás přelom té hrozné zprávy co nám řekli minulý rok a mám strach. Jsem od začátku těhu každý měsíc hlídaná a jezdíme na velký ultrazvuky. Celé těhu, vyháním z hlavy škaredé myšlenky a snažím se myslet pozitivně. Už má člověk strach, když se něco takového stane.
A jak válčíš ty? 🙂

pentagras
autor
24. kvě 2013

jééé tak to jsem moc ráda, já v neděli budu začínat 5měsíc, taky se strašně bojím, prosím tě jak často chodíš na utz a o co víc je péče než minule?? A co porod, už jste to sdr řešili?? Mě chce poslat o měsíc dřív na císaře , ještě docházím na hematologii a ředí mi krev, To je opravdu škoda, mohly jsme se podpořit, tak mužete i tedka 🙂

pentagras
autor
24. kvě 2013

@aagnes jééé tak to jsem moc ráda, já v neděli budu začínat 5měsíc, taky se strašně bojím, prosím tě jak často chodíš na utz a o co víc je péče než minule?? A co porod, už jste to sdr řešili?? Mě chce poslat o měsíc dřív na císaře , ještě docházím na hematologii a ředí mi krev, To je opravdu škoda, mohly jsme se podpořit, tak mužete i tedka

aagnes
24. kvě 2013

@pentagras A ty 5 měsíc??? 🙂 🙂 jupííí 😵 Minule jsem byla na screeningu ve 12tt a vše bylo o.k. pak jsem byla na v Brně na Veveří na 3D ve 24tt a oni mi tam nadali, že jsem nebyla na vvv ve 20tt, koukala jsme na ně jak tele, že o ničem nevím a že prý mi to doktor musel říct, tak jsem řekla, že nevím nic a ať mi to teda udělají zároveň s 3D. Oni na to, že to stojí tísíc korun a že mám nárok na to od pojišťovny, že mi doktor dá doporučenku a nic neplatím. Za dva dny jsem měla jít na kontrolu a tak jsem jim řekla, že mu to řeknu a doobjednám se, oni, že teda jo. Tak jsem to řekla mému gyn. a on, že mi ten papír nedá, že MÁM VŠECHNO V POŘÁDKU!!! tuto větu mi zdůrazňoval několikrát za těhu, tak jsem mu věřila, Kdyby řekl, že si to mám zaplatit, že by bylo dobrý tam jít, tak to udělám. Platila jsem si ulzt. jako ten screening, kardio srdce a 3D, tak ta tisícovka už by mě nezabila. Nevím jak mě teda dělal ultz. ale 19.6 se na malou díval a vše je o.k. a 11.7 mě už poslal na Veveří, že se mu něco nelíbí, to jsem byla ve 30tt. Celý těhu jsme chodila do práce a konečně jsem si užívala pár dní doma a najednou tohle. Vše bylo špatně. 😠 😠 😠 😠
Doktorka co mě přebírala na porod, tak mě říkala, že až budu těhu, tak že mě chce vidět, jenže jsem tam došla až ve 20tt a říkala, že jsem v dobré péči, že to tak nechá, že by to pojišťovna nezaplatila. Můj gyn. mě od začátku nahlásil do Brna na Veveří, že si mě každý měsíc budou hlídat, tak tam jezdím na velký ulzt. a hlídají malýho, což Simonka byla jen v tom 12tt. Teď je právě ten týden co se to láme a to budou zase pěkný nerváky.
Jak si prožívala první začátky těhu? já teda otěhotněla po 3 měsících, myslela jsem si, jak to bude v pohodě, že to zmírní moji bolest, ale přišlo mě to horší. Měla jsem výčitky svědomí, že je to kvůli malé nefér, ale až jsem viděla malýho jak na mě mává, tak se to trošku zlepšilo. A co čekáte? 🙂

pentagras
autor
24. kvě 2013

@aagnes zatím ještě nevíme, až dálší kontrolu 🙂 , tedka pojedu na 2screning po 20tt koncem června, no taky se klepu, jinak ty teda chodíš k dr na kontroly jednou za měsíc tedka???? Já tam lezu každejch 14 dní na utz, jsem posraná až za ušima ale snažím se vše zvládat, jdu i právě rosit tedka císařem a o měsíc dřív kvuli bezpečnosti, tak jsme chtěla jen vědít takej mají náhled i jiní dr na věc.Ty teda ještě nevíš jak rodit?

aagnes
24. kvě 2013

@pentagras jj, chodím každý měsíc na ten velký ultz. co jdeš teď ve 20tt. pak ještě ke svému doktorovi, ten mi ultz. udělá občas, protože jdu jen pár dní za ním vždycky po tom velkém ultz. Já nevím jak budu rodit, ještě jsem nebyla v porodnici za tou mojí doktorkou. Všechno se asi dozvím teď v úterý jak jdu za mým doktorem. U nás se stalo něco jiného než vám, tak se to asi bere jinak. Uvidím co mě řekne ta doktorka, je pravda, že budu klidnější až budu u ní. 😖

pentagras
autor
24. kvě 2013

@aagnes no u nás až před porodem z ničeho nic, nikdo neví, jj, musím každejch 14 dní utz k mojemu dr, pak na screningy jezdím na genetiku, ted pojedu po 20tt na druhej a rodit mě bude taky muj dr, celý těhu budu mít jen jendoho dr, jsme si ot vydupala, nechci aby mě zas prohlíželo milion a pak nikdo to nečte a nezní anamnézu a já šílím, jé a kdy vlastně máš termín, ty už to máš za pár vid 🙂

pentagras
autor
24. kvě 2013

@aagnes moc moc ti držím palce, u nás to právě bylo z ničeho nic a nikdo neví proč ☹

aagnes
24. kvě 2013

@pentagras no u nás taky nevěděli proč, je to asi jednodužší říct 🙄

veruska007
24. kvě 2013

Ahojte, tak já jsem taky těhu, ve 30.tt. Termín mám akorát na narozeniny druhorozeného chlapečka, bude mít dva. Ale jelikož byli oba kluci o dva týdny dřív, tak to docela čekám i teď. Jééé, co já bych dala za císaře... ale dr. se na to netváří. Já mám z porodu hrozné noční můry, skoro každou noc rodím a velmi často ve snu o miminko přijdeme... nic moc. Zatím je mi pořád dost špatně, zdaleka nejsem na původní váze, miminko od začátku vypadá o týden menší, takže chodím cca co 3 týdny na kontrolu. Kromě klasické dr. chodím do Prenatalu, hlídají tam průtoky.
Jinak těhu nic moc, mám hrozné nervy, o miminko se bojím víc než dřív a nějak to na mne víc padá. Kryštůfek se měl narodit před šesti týdny, měla jsem termín společně se dvěma kamarádkami, docela mě to vzalo, když mi od nich přišly smsky.

pentagras
autor
24. kvě 2013

@veruska007 vím přesně o čem mluvíš, také jsem měla s dvěma kamarádkami, taky se stím nemužu srovnat, já jsem teda ještě brzy, ale dr mi sám nařídil císaře a to co nejdřív jak to pujde, ono asi opravdu záleží kdo co má, aby jsme měli alspon jedno mimnko, hrozně se teším i bojím, to už máš taky za pár, hrozně moc ti držím palce, kdo to umí líp pochopit než my co to máme za sebou 🙂 Chodíš na hematologii??

pentagras
autor
24. kvě 2013

@aagnes to je hrozný, musíme tedka doufat, já teda hysterčím, změnila jsem všehcny doktory, jak jsem měla pocit že se o mě málo starají, jen gyn mám stejnýho ten je super, veřím jen jemu na sto procent, nic jiného mi nezbývááá, drž se holka, uvidíš pak mi budeš radit jak co mimčem 🙂

aagnes
24. kvě 2013

@pentagras děkuju 🙂 taky se drž 🙂 zase někdy písni

pentagras
autor
24. kvě 2013

@aagnes určitě se tady uvidíme 🙂 teda když přijdeš 🙂

veruska007
24. kvě 2013

@pentagras Jj, zrovna včera jsem byla. A z jakého důvodu Ti dr. doporučil císaře? Moje dr. o tom nechce slyšet, ale já bych ho chtěla. Těch zdravotních důvodů mám hodně, bohužel žádný natolik vážný: mám alergii na oxytocin (kdyby se něco pokazilo ke konci, odnese to miminko) - navíc jsem minule rodila jako druhorodička 30h!, to bylo strašný; mám trombofilii, takže nesmím dostat epidurál (což teda při představě 30h bolestí 😨 ), minule mi drobek udělal při porodu téměř dokonalou obřízku, dr. mi to šil zaživa, ale špatně, několik cm mám nesešitých, PA říkala, že je velké riziko, že mi to znovu praskne... jinak mám astma, v dětství epilepsii... a z porodu mám hrůzu. Porod druhorozeného chlapečka byl otřesný, po 8 týdnech od porodu jsem málem zemřela na otravu krve... dodnes se mi o tom zdají noční můry. Ale dr. nechce ani slyšet. Před měsícem to vypadalo nadějně, placenta dole, mimčo napříč - teď se placenta trochu vytáhla a mimč se prý taky otočí... no, bojím hrozně.

pentagras
autor
24. kvě 2013

@veruska007 tak to je opravdu hustý, no mě to dr nabídl sám, po konzultaci v nemocncici řekl že mimčo pujde 36t ven a že nebude nic riskovat, prostě císařem a ani semnou teda nediskutoval jestli chci nebo ne, to se divím u tebe jako že ti to neudělaj také.Holka drž se

veruska007
24. kvě 2013

@pentagras Fakt zavidim. Ja byla ve stredu na gynde, tak jsem dr. skemrala o cisare a rikala, ze uz budu rodit potreti, ze to treba bude v pohode... jenze do akutniho cisare se pak nikdo nebude chtit pustit, kdyby bylo neco spatne... tak teda bojim bojim ☹.

aagnes
24. kvě 2013

@veruska007 to je pěknej vůl, když řekne: třeba to bude v pohodě 😠 😠 áááá, chytá mě amok za takový blbce.

pentagras
autor
24. kvě 2013

@veruska007 no to je dobrý teda, no drž se fakt, třeba se něco ještě změní, musíš doufat nebo porodíš hned bez komplikací a bude 🙂

aagnes
24. kvě 2013

@pentagras příjdu 🙂
po tom ce se tu nic nekonalo, tak jsem šla do fora Potrat. Jak nastartovat znovu a začít žít. a tam mi hodně holky pomohly 🙂

veruska007
24. kvě 2013

@aagnes hm, mně taky. Minule to bylo úplně stejně, jenže po 24h porod téměř nepostupoval, bolesti jsem měla šílený oproti prvnímu porodu... jenže pak už se všichni báli jít do akutního císaře a že to nechají na přírodě. Naštěstí to miminko dobře snášeno, prvorozený při kontrakcích přestával dýchat... mít to tak znovu, tak to miminko pěkně odnese. Chjo chjo.

veruska007
24. kvě 2013

Ještě bych docela brala překotný porod... ale pokud možno doma. Známá rodila před týdnem na dálnici v autě, 5 km od porodnice... to bych taky nemusela 😉