Další těhotenství po prvním neúspěšném

pentagras
25. zář 2012

Ahoj všichni, v dubnu jsem týden před termínem porodu v 39 tt přišla o dítě, následoval šílený porod a vše stím spojené, měsíce nervů a trápení, nyní je to 5 měsíc a na doporučení dr za měsíc začně snaha, najde se někdo kdo má něco takového za sebou a plánuje dálší těhotenství, at se mužem vzájemně podpořit...

aagnes
24. kvě 2013

jak vyhnat z hlavy ty škaredý myšlenky 😠 lepší je nic nevědět co všechno se může stát, ale bohužel my už víme svoje. 😒

pentagras
autor
24. kvě 2013

@aagnes no právě, ono stejně nezbývá než to vydržet všechno a zahánět myšlenky pryč

aagnes
24. kvě 2013

@veruska007 každá to máme jinak. Nevím jak by to bylo u mě, když mě vyvolávali porod o 2 měsíce dřív a porodila jsem po 14 hodinách. Teď si říkám na první a vyvolávaný porod, když tělo nebylo připraveno, tak si myslím, že dobrý. Možná pomohl i ten epidural, protože jsem se po něm uvolnila.

pentagras
autor
24. kvě 2013

@veruska007 už to máš za pár, zkus se nějak zabavit a hodně chodit třeba na procházky, my máme na tohle pejska, moc mi to pomáhá

veruska007
24. kvě 2013

@pentagras Já mám na tohle dvě děti 😀 . Ale u toho člověk na jiné myšlenky moc nepřijde 😝

pentagras
autor
24. kvě 2013

@veruska007 no tak taky určitě jo 🙂

steffi84
13. čer 2013

ahoj chtela by sem se pripojit k tim potratom ja sem potratila v 10tt a ted mam docela strach aby kdyz otehotnim po druhe tak se to stane znovu. dr řek že mohu až po 6-12 měsicoch ja si myslim že je to blbost.po kolika měsicech se vam povedlo otehotnit po potratu

reynocek
24. čer 2013

@steffi84 Já teda znovu těhotná ještě nejsem. Ale před 14 dny jsem přišla také o miminko v 6 tt a při propouštění z nemocnice mi dr. řekla, že se o další těhotenství můžu pokusit za 2 - 3 měsíce. Ať počkám minimálně na první MS. Těch 6 - 12 měsíců se mi zdá opravdu hodně.

steffi84
25. čer 2013

tak to mi řikali aj kamaradky čo potratili že tak dva až try měsice ale mne de oto aby se to nestalo znova že by sem potratila uz sem zmenila doktora tak uvidim snad se to povede a bude to bez problemu

zuza01
25. čer 2013

@steffi84 Mě dr. v nemocnici po revizi řekl počkat 6 měsíců, můj gynekolog říká, že je to nesmysl, že stačí 1 - 2 cykly. Problém je v tom, že tady u nás se důvod potratu zjišťuje až po druhém prodělaném, u jednoho řeknou, že se to stává... Takže příčinu nevím, údajně genetická chyba. Držím palce ať to napodruhé vyjde 😉

bibianca
25. čer 2013

Taky se přidávám, mě dr. řekl počkat aspon 3 cykly... Bohužel by mi to pak nevycházelo se státnicema tak počkáme 5 cyklů. Jsem toho názoru čím déle tím lépe, ale osobně si myslím, že po 3 by to už mělo jít.. Já jen doufám, že se nám to podaří hned, když budem čekat na 5. ... 😒

leeena_4
29. čer 2013

Ahoj holky. My jsme o mimčo přišli ve 14tt. Doktoři řekli 3 měsíce, ale po první revizní MS jsme to už neřešili a nechránili se a 4. měsíc po potratu jsem podstoupila úspěšné IUI. výsledek mi šmejdí po bytě a za pár měsíců budeme řešit další těhotenství. Přeju všem, co je potkala ztráta miminka, ať vám brzy v břiše a pak po bytě šmejdí malý zázrak 😉. Ona ta strastiplná cesta k němu s jeho příchodem vybledne 😉

bibianca
3. črc 2013

@leeena_4 Děkujem za podporu 😉
Mě asi trefí, nedávno jsem psala, jak budem čekat 5 cyklů a teď je to zase jinak. Pořád měním své názory a nevím co dál. Můj už je ze mě na prášky. Vždycky když se mi v práci přestane dařit chci miminko. Mému muži se to samozřejmě nelíbí, když kvůli práci chci dítě. A pořád mi říká abych neplánovala. Nejradši už teď bych se ale začala snažit. Teď už vím, že jsem v práci pro mnoho lidí nepohodlná... a nedaří se mi... Co teď?

steffi84
10. črc 2013

ahoj ma nektora skusenosti s uzivanim femibion 800 pre planovane tehotenstvi ja ho uz uzivam treti měsic a ci je lepsi nez jine pripravky ako čista kyselina listova

pentagras
autor
11. srp 2013

@steffi84 ahojky, já mám, brala jsme ho, je lepší než listovka, líp se vstřebává 🙂

abcd987
12. srp 2013

Ahoj holky, my jsme o miminko přišli ve 38tt. Důvod - odloučená placenta, příčina - nazjištěna, následoval akutní císařský řez, miminko se bohužel i při pokusech o oživení oživit nepovedlo.
Je to už 1rok a měsíc. Začali jsme uvažovat o mimču. Ale pořád ve mě hlodá ta myšlenka co když se znovu uvolní placenta, ikdyž doktor říkal, že je vše vpořádku a tyhle případy se stávají v necelém 1% těhotenství.

sarkad2856
12. srp 2013

@abcd987 Ahoj. To je mi moc líto ☹ taky jsme o mimi přišly ale bolí to pořád.Pokud je vše ok tak bych do toho šla,pochybnosti a obavy budou asi vždy ze skušenosti,které se Ti přihodily 😒

abcd987
12. srp 2013

To mě mrzí, že se ti to taky stalo. Přebolet to asi nikdy nepřebolí, jednou už tady byli a vždycky pro nás budou. Určitě to tak taky cítíš. Přeju ti hodně síly, ať to zvládneš.
Miminko strašně moc chci, tento měsíc to na mě tak nějak přišlo, tak do toho asi pomaličku pujdem.
Snad i tobě se zadaří a těhotenství zdárně dovedem do konce.

racerunner
12. srp 2013

@abcd987 Ahoj, já přišla ve 22týdnu o chlapečka, měla jsem opačný problém- pevně přirostlá placenta a nepoddajná děloha ☹...už je to 6m, snažíme se znovu, ale zatím marně. Navíc se bojím, co bude příště, stejně jako ty...Ale určitě svého štěstí všechny dočkáme...

abcd987
13. srp 2013

@racerunner Ahoj, určitě se jednou dočkáme. Já jsem teda odedneška bez HA, tak doufám, že to nebude tak dlouho trvat. Držím palečky ať se vám brzy zadaří a máte se na co těšit.

neominka
2. říj 2013

@abcd987 to je me moc lito co se Vam stalo☹ Ja prisla pred 4tydny o nasi holcicku. V16tt me vyvolavali porod - Downuv syndrom a Falotova tetralogie(srdecni vada), ale to co se Vam stalo- jeste ted co jsemto precetla se me tezce polyka☹
Ja porad kdyz zavru oci citim, jak to malinke mrtve telicko jde z tela ven...
Preji Vam brzo at Vam do mu capka prdolka🙂

neominka
2. říj 2013

@reynocek je me lito co se Vam stalo☹ Reaguji na to cekani 2-3mesice...
Jsem 4 tydny po umele vyvolanem porodu v 16tt+revize delohy ☹ nase holcicka mela Downa a srdecni vadu... a taky se nam nechce cekat 3 mesice. jsem 4tydny po porodu a dle ultrazvuku se me zacina obnovovat liznice (brzy prijde teda MS) . A jakmile dostanu prvni MS chceme zkusit zase otehotnet.Vim ze riskujeme, ale co se ma stat se stane

abcd987
3. říj 2013

@neominka to je mi moc líto co se stalo. ☹ U mě už to bude rok a 3 měsíce a snad už jsem s tím tak nějak vyrovnala. Každou noc se mi o tom zdálo, skoro půl roku. Možná mi trošku pomohlo, že jsem si před spaním zapálila svíčku a povídala jsem si sním. Přeji Vám hodně sil, ať tu bolest překonáte a brzy se Vám podaří znovu otěhotnět.