Děloha dozadu, máte zkušenost?

gwendelina
1. kvě 2015

Ahoj děvčata chtěla bych se zeptat zda máte některá zkušenost s delohou dozadu? Bylo mi řečeno, že mám spát na břiše a cvičit kočičí hřbety, že se to spraví jinak prý hrozí potrat, ale na netu píšou, že se děloha buď ručně upraví a nebo menší laparoskopie tak nevím co si myslet díky za vaše názory

ladyhacek
1. kvě 2015

Děloha dozadu? tak to netuším, já mám zakloněnou dělohu a nikdo mi nic neřekl a malého jsem donosila a oba jsme v pořádku 🙂 Tak přeji aby to u tebe bylo stejně 🙂

andelka
1. kvě 2015

Taky mám dělohu zaklonenou dozadu,minimálně je tak od prvního porodu,jak byla předtím nevím. Bez problémů mám dvě děti.

gwendelina
autor
1. kvě 2015

No nejspíše myslela jak píšete zaklonenou moc si to nepamatuji

verunka_korunka
1. kvě 2015

@gwendelina u mě zakloněnou taky nikdy nikdo neřešil. Ale nějaké holky tady na konikovi psaly, že mají cvičit... A pokud se to nespraví, tak to lékař udělá nějakým "chvatem"

gwendelina
autor
1. kvě 2015

To jsem právě četla ale doufám, že se to upraví

pkolin
1. kvě 2015

Tak já měla u prvního těhu, stejné doporučení jako ty, spát na břiše, a sama se převrátila. Potrat hrozí proto, že jak mimi roste, tak roste směrem k páteři a nemá tam dost místa pro růst a dojde k úmrtí plodu. Pokud se do určité doby sama děloha neupraví, pak musí lékař dělohu "přetočit". Nevím, jaké to je, mě pomohlo spaní na břiše, ale pan doktor mi říkal, že když se sama nepřetočí, bude mě muset trápit, tak to asi není nic příjemného. Já každou volnou chvilku i přes den, když jsem přišla z práce, o víkendech, tak jsem ležela na břiše a čuměla ne TV 🙂 měla jsem z toho fakt hrůzu, ale pomohlo to.... chce to chvilku vydržet, jakmile se dělová obrátí, pak to chce ještě vydržet se spánkem na břiše, než je mimi natolik velké, že už nehrozí vrácí dělohy zpět dozadu. Hodně štěstí....

gwendelina
autor
1. kvě 2015

A do jaké doby by se měla převrátit neb jak poznám, že je čas na manuální dopomoc?

pkolin
1. kvě 2015

@gwendelina Já si vzpomínám, že na jedné kontrole mi dr. řekl, spát na břiše a na další kontrole už to bylo O. K. Každopádně to si ohlídá dr., kdy je čas to řešit. Toho bych se nebála. Mrkni na můj článek, tak to mám popsané https://www.modrykonik.cz/blog/pkolin/article/simon-petr-kolarik-tehotenstvi/ - 10.10. zjištěno, 24.10. už O. K. a 28.11. už jsem nemusela spát na břiše (13+2tt)... tak hodně štěstí, ono se to podaří samo, většinou to tak je...

gwendelina
autor
1. kvě 2015

No já jsem 11+1tt a řekla mi to když jsem byla 10+6tt takže celkem pozdě :( snad to dopadne 🙂

zo_ja
2. kvě 2015

Má příbuzná, několik dětí bez problémů. Naštěstí jí to taky řekli, až už nějaký měla, že je hroznej problém otěhotnět atp. Spi, jak je Ti příjemno, tělo si řekne. S dělohou jí nic nedělali, donosila bez prolbémů, dělala všechno.

pkolin
2. kvě 2015

@zo_ja V tomto případě rozhodně není problém otěhotnět, děloha zvrácená dozadu nemá na otěhotnění vliv, ale má vliv na donošení. Rozhodně bych nečekala, že tělo si řekne. V tomto případě, když se s tím nic nedělá, vážně hrozí riziko zániku těhu pro nedostatečný prostor pro růst plodu. A spaní na břiše přece není zas tak hrozné, že by se to pár týdnů nedala vydržet....

pkolin
2. kvě 2015

@gwendelina V tomto týdnu je ještě miminko hodně malé a to otočení podle mě bude v pohodě, stačí pak 14 dní spát na břiše a je to o. k. pokud není nějaký závažnější problém, proč by otočení samovolně nešlo. Ale pak si s tím dr. jistě poradí a hmatem dělohu otočí... chce to věřit a trpělivě spát na břiše, dejte pak vědět, jak to dopadlo.... hodně štěstí

coopanka
2. kvě 2015

Mám to samé, s oběma dětmi mi doporučoval gynekolog to samé, kočičí hřbety a spaní na břiše. Nedělala jsem ani jedno cíleně, kočičí hřbety asi jednou u prvního, na břiše jsem spala často, protože se mi tak intuitivně lépe usínalo, ale přes noc jsem spala jak si tělo řeklo, všechno upravilo naprosto samo. Obě děti do poslední chvíle učebnicové, porody spontánní ve 40. týdnu. Bez potíží, bez nástřihů (epi-no od 35tt). Děloha se překlopila sama, ale žádnou změnu jsem nepocítila, ani v břiše, ani v životním stylu.

zzuzinda
5. kvě 2015

Mám dělohu dozadu a dvě děti v ní odnošené, z toho jedno 14 dní přenošené a při kontrole mi paní doktorka říkala, že kdybych chtěla, můžu klidně pokračovat v plození a rození 😉 Děloha se nenarovná vlivem spaní na břiše, jedině vlivem toho, jak se zvětšuje a dělá si v břiše místo a tím se posune. Děloha jak roste, tak se napřimuje a místo si v ní miminko udělá. Pokud v ní místo nemá, není to uložením dělohy. A po porodu se může vrátit nebo může zůstat skloněná opačně, než byla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru