Diagnostická laparoskopie jen tak. Máte zkušenost?

quantita
20. bře 2009

Ahoj damy,

vim, ze na toto tema zde bylo napsano jiz mnoho, ale nenasla jsem tam presne to, co me zajima nejvice. Dne 14.2.09 jsme meli pohadkovou svatbu, hned pote jsme odjeli na svatebni cestu, kde jsme se zacali snazit o miminko. Nevim proc, ale mela jsem takovou predstavu, ze to hned napoprve vyjde, jake zklamani bylo, kdyz se mi mentruace zpozdila o tyden a ja hned letela k doktorovi s pranim, ze to opravdu klaplo. 😝 Bohuzel mi lekar rekl, ze na UTZ nasel jen 3 cysty a zadne tehotenstvi. ☹ Za tyden kontrola, bylo mi receno, ze dve cysty zmizely, ale cyklus stale nikde. Pichli mi vyvolavacku se slovy, ze menstruace by mela do 10ti dnu dorazit. Dalsi veta, ktera prisla v zapeti byla, ze by muj velmi zkuseny lekar doporucil provest diagnostickou laparoskopii, aby se podival, ze je vse v poradku, kdyz se ted snazime o miminko. Pry jde jen ciste o kontrolni zalezitost. 😕 Pruchodnost vejcovodu, kontrola vajecniku atd. Problem s cystou jsem mela jiz jednou, po vyvolavacce prisla menstruace a s ni cysta odplula 🙂. Na jednu stranu mi dava smysl, zjistit hned na zacatku snazeni, zda je vse v poradku, na druhou stranu se mi extremne nechce na laparoskopii. Pry nas to od miminka nijak nezdrzi, zadne sestinedeli po operaci atd.
Damy, mate nejaka z Vas zkusenost s laparoskopii z techto podobnych duvodu, tedy ne z duvodu dlouhodobeho snazeni nebo bolesti atd.?
Nevim, zda-li s laparoskopii jeste nevyckat, treba nyni po vyvolavacce se MS dostavi a po ni i ovulace a treba to hned klapne.... 😎

Jaky mate nazor? Byla jste nektera z Vas ciste na kontrolni laparoskopii?

Diky

zofik
20. bře 2009

já byla a vše ok...a nelituji 🙂

quantita
autor
20. bře 2009

Ahoj Zofiku,

a byla jsi jen tak, zadny problem? O miminko jste se snazili? Povedlo se po laparce?

zubajda
20. bře 2009

já byla na diagnostické laparoskopii + hsk... ale až po nějaké čase snažení.... překvapuje mě, že tě žene do lpsk už takhle brzo....
ale lpsk nic není.. a přesně jak píšeš, nijak nezatíží organismus, pouze ta narkoza, ktera je ale jen chvilková...

quantita
autor
20. bře 2009

Zubajdo, dekuji za odpoved 🙂
Taky me to prekvapilo, ale zase si rikam, ze je lepsi jit hned, nez to zkouset pul roku, rok a pak zjistit, ze je nejaky problem... Myslim, ze me zene predevsim kvuli tem cystam, uz po druhe mi to dost posunulo cyklus, chce vedet, kde je problem, je taky docela mozne, ze cysty zpusobuji anovulaci.... 😢

zubajda
20. bře 2009

quantita... nemyslím si, že cysty způsobují anovulaci... to spíše PCO.. ale cysty ?.. no nevím.... my jsme zkoušeli cca 5 měs, než jsem šla na lpsk...

quantita
autor
20. bře 2009

Nevim, rikal, ze je to mozne...
Nicmene, poradne jsme jeste ani nezacali plodit prcka a uz mam jit na laparku, moc se mi nechce. Na druhou stranu je to primar v letech ,snad vi, co dela ne? 😝

zubajda
20. bře 2009

quantita... tak ja bych se ridila vlastnimi pocity, jestli do toho chci jit nebo jestli dam na nazor zkuseneho gynekologa... je zajimave, ze ti poradil lpsk, ale o tvem manzelovi/pritelovi se nezminil, ze treba aby si zasel na spermio.. vzal to tak trosku jednostranne...

quantita
autor
20. bře 2009

Kazdopadne cele je to o tom, ze zatim zadny problem s pocetim nemame, zkousime to jen mesic, cili neni duvod delat nejake zavery.... Asi to s nim jeste proberu.... 😎

zubajda
20. bře 2009

🙂

quantita
autor
20. bře 2009

Zubajdo,

a ty mas problem otehotnet? Co ukazala laparoskopie? Vse ok?

zubajda
20. bře 2009

quantita... no, zatím problém máme, když se nedaří... a lpsk objevila endometriozu... ruzne na pobrisnici, v ovarialnich osach,okolo vajecniku.. v deloze, za cipkem.. a tak.. mam hodne silnou a bolestivou menstruaci - to je tim... takze ja uz chodim do centra asist.reprodukce a mam za sebou ted 3IUI... 😉

veria
20. bře 2009

Quantito, já bych se na LPSK po měsíci snažení určitě nehnala, když už, tak měl doktor začít se spermiogramem manžela, před tim, než bude řezat do ženský!! LPSK není nic extra zatěžujícího, ale přece jen to určitý zásah do těla je, má i svá rizika, i když minimální, jako každá operace, tak proč na ni chodit jen tak?? A hormonální profil ti aspoň dělal? Je to opravdu zvláštní postup, LPSK se obyčejně dělá až po jednodušších vyšetřeních a až po delší době marné snahy o početí.

quantita
autor
20. bře 2009

Moc drzim palce, aby se co nejdrive zadarilo 🙂

veria
20. bře 2009

Zubajdo a léčili ti nějak tu endometriozu? Já jí mám taky 😠

quantita
autor
20. bře 2009

Veria, nedelal mi zadna vysetreni, myslim, ze tu laparoskopii chce delat predevsim kvuli tem cystam, ne kvuli snazeni o miminko, protoze to je opravdu v zacatcich.... Nebo patri mezi ty opatrne lekare, kteri jsou pro tento zpusob lecby....
Moc nevim, co si o tom mam myslet 😒
Jeste to s nim zkusim probrat, nebo mozna s jinym gynekologem. I kdyz nevim, jak moc jiny gynekolog bude sdilny.... 😉

zubajda
20. bře 2009

quantita.. díky.. tobě téééž... ať tě laparka mine...

veria.. ahojky... ne, neléčili.. během lpsk mi vypálili nějaká ložiska, co se daly.... a navrhovali hormonální léčbu, ale já na ni nevěřím, takže jsem odmítla a raději šla na konzultaci do CARu...

veria
20. bře 2009

Zubejdo, a tam ti řekli, že s endometriozou se může povést IUI? Mně totiž řekli, že ne... Asi jsou na to různé názory.

zubajda
20. bře 2009

veria.. no, me nerekli, ze by se to nemuselo povest... rekli jen, ze zkusime parkrat IUI a pak IVF... 😒

karolo
20. bře 2009

Holka já ti nevím, ale měsíc snažení není snažení. Na laparku bych šla až po odebrání krve, jestli máš hormony srovnané a po manželovu spermiogramu. Ten vůbec nebolí a nedělá se v narkoze. Laparoskopie je poerační zásah do těla a můžeš u ní umřít, tak proč hned takové riziko.

0401
20. bře 2009

Quantita, já bych s tou laparkou nespěchala... jednu mám za sebou 😒 držím palce, ať se vám miminko podaří co nejdřív 😵

kveta
20. bře 2009

Ja nechcem strašiť, ale z prvého príspevku mi vyplýva, že jedna cysta tam ešte stále je. Čo ak chce v skutočnosti skontrolovať tú cystu, či to nie je niečo horšie než obyčajná cysta?

IUI pri endometrióze je, pokiaľ viem, blbosť. Tam treba /keď už sa teda ide cestou asistovanej reprodukcie/ mimotelové oplodnenie, teda IVF.

kajka_37
3. srp 2010

ahoj holky, obnovuju téma 🙂

mě na laparku žene i moje dr., v prosinci sme vysadili antiko a čekaly sme co na to mé tělo... do června ani ťuk (ale to sem čekala, ještě vůbec než sem začla zobat tabletky, můj cyklus byl jak noty na buben, dva tři měsíce byly na denním pořádku)... nezdálo se mi to tak sem šla k dr... dala mi jednu injekci, nic, druhou, nic... pak mi dala utrogestan, zase nic...v mezičase sem začla chodit k dr. na štítnou žlázu a začla sem zobat obden propycyl... nicméně dr. usoudila, že mě chce vidět zevnitř... už do mě nechce ládovat prášky které můžou zabrat, ale jen třeba chvilkově a žádné vítězství pro mě z toho nevyplyne.... takže v říjnu jdu.... řešíte/řešila ste některá něco podobného?

kajka_37
19. srp 2010

nikdo nic?

j_a_n_i
19. srp 2010

Ahoj holčiny také byla jsem na laparoskopii 😉

j_a_n_i
23. srp 2010

Ahoj quantito,ta laparka není nic hroznýho,tak se když tak nemusíš bát 😉 já ji měla zhruba před rokem v červnu a vůbec jsem nevěděla co mě čeká a ten strach a obavy byly nakonec větší než ten zákrok, takže to bylo v pohodě 😉 já mám vejcovody průchodný a jinak tam ve vnitř vypadá snad všechno v pohodě,nic mi doktor nepovídal,že by byl nějaký problém... o miminko se s přítelem snažíme už takové 2 roky a zatím se na nás štěstíčko neusmálo... 😕 ale nepřestáváme doufat 😉 chodím do CARU a měla by mě teď někdy čekat IUI první tak uvidíme 🙂 jinak papkám vitamínky jako kyselinu listovou,vitam E a teď jsem dobrala calibrumBaby Plan a piju tak kontryhel čaj... myslím si,že vitamínků až až.. 😀

j_a_n_i
23. srp 2010

Jinak zdravím taky ostatní děvčata 😉