Dieta při celiakii, kdy se dají do kupy krevní testy?

uztotakbude
8. zář 2013

Ahoj holky. Budeme se snažit o miminko a já mám dlouhodobě celiakii. Moc jsem dietu nedržela. Např. jsem ji držela tři týdny, pak týden před výplatou došly peníze, tak jsem si dala rohlík. Nebo když máme výročí, jdeme do restaurace na véču. Od včerejška kvůli snažení o mimčo jedu dietu na sto procent. Za jak dlouho se dají do kupy krevní testy???? A za jak dlouho myslíte, že se můžu začít snažit? Za čtvrt roku třeba?

cica2
8. zář 2013

@uztotakbude Ahoj,tak ja mam taky celiakii a mam to presne jako ty,cili drzim,nedrzim,proste to obcas nejde.Prvni tehu bylo uuuuplne v poho i kdyz jsem hresila🙂 a mala je zdrava 😀 ted u druheho to taky neresim,teda resim,ale 100% dietu nedrzim.Jo a mam ji zjistenou v 7 letech.......myslim,ze se nemusis bat

uztotakbude
autor
8. zář 2013

@cica2 Já v osmi letech 🙂 Ale taky ji už pár let držím nedržím. Ale zajímavé je, že mi vůbec nic není, není mi špatně apod. Hele a jsi někde sledovaná, na nějaké gastroenterologické poradně?

cica2
9. zář 2013

@uztotakbude taky mi neni spatne,vubec nic,jen mi vadi mliko,ale trosku si dat muzu.Sledovana nejsem,pred 5 lety jsem byla naposled na gastroendoskopii a rekli mi,ze je vsechno v pohode,teda ne,ze nemam drzet dietu,ale ze se nic nezhorsilo.......

uztotakbude
autor
9. zář 2013

@cica2 No já měla být před rokem na testech z krve, nešla jsem. Teď jsem se objednala a už po telefonu mne zdbrala sestra. Že prý mám chodit pravidelně 🙂

cica2
9. zář 2013

@uztotakbude no vidis,me hlidali jen kdyz jsem byla mala

uztotakbude
autor
9. zář 2013

@cica2 Tak to máš fajn. A kam to chodíš? Nebo kdo tě měl na starosti na gastru? Já jsem u Milosrdných v Brně.

uztotakbude
autor
9. zář 2013

@cica2 A malá to má taky? Zdědila tu nemoc?

cica2
9. zář 2013

@uztotakbude Ne,mala je naprosto zdrava 😀

cica2
9. zář 2013

@uztotakbude ja chodila jako mala do Usti nad Labem a potom ve Frydlante v Cechach

zlutalentilka
29. říj 2013

Prosíím o vyplnění dotazníku, kvůli mé seminární práci. Budu moc moc vděčná 🙂 Děkuji
http://www.survio.com/survey/d/U4H9V2G3L3S4N0H6V

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@zlutalentilka Máš tam chybu. Nevyplním ti to, protože např. mne přišli na celiakii v době docházky na ZŠ, v pubertě jsem ještě nebyla, ale nebyla jsem ani předškolního věku.