Díte ve 22 letech - skoro anebo akorát?

nathali
4. kvě 2009

moc si dite preji a uz se o nej i snazime ale nekdy me prepadne taky pocit budem dobrou matkou kdyz mi je ted 22?neni to skoro?a muzu mu dat vsechno ?
kdy ste meli prvni dite vy?a taky ste meli strach nebo to jen ja tak silim?? 🙂

katrin21
28. srp 2009

napisame vam, mozem?
uplne suhlasim s andikov: ja som mala dceru v 23, neplanovane ale z lasky. bola som po skole, zacala som robit, vsetko OK. telo lahsie otehotnie mlade, cim starsie , tym horsie ot ide.. ani mne to uz tak nejde.. uz ma 32 a chcem druhe...
mna mala mama v 33 a je to dost neskoro z mojho pohladu dietata... segry mali mladu mamu( mala ich v 21,22) a uzili si... ked som rastla ja, je sa uz po 40tke nic nechcelo.... ani nikde ist, ani nic... a nazory, to ani nehovorim, ale to je asi o povahe.... bohuzial, aj ja budem ( ak sa podari) mat dieta tak neskor, ale budem sa o to viac snazit byt " mlada" mama 🙂))

cheerlady
28. srp 2009

katrin suhlasim s tebou - mna mala mama v jej 21r. a na mojej svadbe si ju dokonca znami mylili s mojou sestrou (pritom ja ale segru nemam 😀 ) 😉 vtedy to bolo normalne mat v takom veku dieta,dnes na nas ludia pozeraju ako keby sme boli z ineho sveta 😠

majatob
28. srp 2009

hm, tak ja mam spis zkusenost, ze lidi mysleli, ze su brachova maminka a to jsme prosim jen o 11 let 😀

sylvka
28. srp 2009

maja,jak to je ti špatně?jak to vlastně zvládáš,malé dítě a mimnko v bříšku?

majatob
28. srp 2009

sylvka, jj,posledni tri dny celodenne, uz me to nebavi 😅 zvladam jak se da, akorat dnes se asi nedostanem ven, nejak na to nemuzu sebrat odvahu ☹

brisilda
28. srp 2009

tak mailom by to bolo len preto ze oni su v GB 😀
inak nakukla som do tejto temi, pretoze ja som Samka porodila v 20 rokoch 😀 a vobec ale vobec to nelutujem no a teraz je konecne cas aj na druhe 😉 clovek druhe tehotenstvo preziva inak ako prve pri prvom som nemala cas sa ani poriadne tesit ale tentoraz si tehulkovanie uzijem poriadne 😉 Kocky mat dieta je dar od BOHA a ci je to v 18 alebo v 22 je uplne jedno pokial ta matka to dieta bude milovat a da mu vsetku svoju lasku ktoru ma 😎

adelka89
28. srp 2009

maji tobe je zase spatne? Mne to taky zacina ☹

majatob
29. srp 2009

adel, jo uz zas 😅 a ja myslela, ze kdyz mi bylo tyden uz dobre, ze to je trvalej stav ☹

dreana
30. srp 2009

Ahojky holčiny :o) TRak jsem se vratiula z vody a dovči s našima a manžou :o) krasna pohadka :o))

majatob: Tak at je líp :o))

jinak naši by mimíska asi časem vydychali, když vydychali i svatbu.. a manžovi rodiče se nezajmají ani o mě ani o něj, tak proc by se měli zajimat o mimiska? Nikdy bych ho s nima nenechala samotneho. Takže ho budou moct třeba jednou za rok vidět ale jen v mojí přítomnosti, nechci aby na něj měli jakykoliv vliv :o))

Tak co holky? co dneska? Ja se musím učit a VUBEC Se mi nechce :o((

luucanka
30. srp 2009

Ahoj holky, nevím,jestli se k Vám můžu přidat, taková stará bréca:D
Bude mi v únoru 24 a teď mám poslední platíčko HA, takže koncem září vysazujeme. Dočetla jsem Vaší diskuzi a jsem nadšená. Už pár měsíců řeším,že bych chtěla mimi ale právě kolem mě převažují názory jak jsem ještě mladá. Já už ale fakt asi slyším tikat ty hodiny🙂 4 roky pracuju, taky bydlím sama- bez rodičů, se současným přítelem 2 roky. Závidím Vám ty prcky, tak snad se nám to taky v dohledné době podaří. Kolik z Vás zastává názor nejdčív svatba pak imi?

nathali
autor
30. srp 2009

ahoooj luuc jasne pridaj sa 🙂 noo mne je to uplne jedno ze ci bude najprv svadba alebo mimi hlavne no nie?my sme sa mali brat tento rok ale odlozili sme to a pracujeme na mimi 🙂

cheerlady
30. srp 2009

lucanka no mne je to tiez jedno,ci najprv svadba alebo mimi.ale nam prisla svadba uz taka prirodzena - "posunuli" sme tym nas vztah na iny "level" 😀 a pravdupovediac - ja som aj najprv chcela svadbu,pretoze som si chcela vybrat saty take ake sa mi budu pacit a nie take,ktore by som obliekla kvoli brusku a keby sme sa napr.brali uz s malym na svete,tak uz by som aj mala asi par kileciek navyse 😒 tak sme mali najprv svadbu (hoci ochranu sme neriesili 😉 ),mala som saty,ktore sa mi pacili a dalsia vec - nebolo mi zle a mohla som sa zabavat bez strachu o mimi 🙂

dreana
31. srp 2009

Ahojky nově příchozí :o)

Ja sem vždycky chtěla nejdřív svatbu. :o)) Takže s manžou jsme se vzali 6.6.2008 :o) a na mimísku chceme ofiko začít pracovat zhruba dva roky po svatbě :o)) Takže se mi to splnilo. 🙂

r123
31. srp 2009

HOlky žádnej stres!nejste mladý!!!!je vám tolik na kolik se cítíte!a kde je psáno,že mladá maminka neumí vychovat dítě?kde je psáno že třicetiletá bude lepší máma než dvacetiletá??????moje mamka měla bráchu v 19 a mě v 23 a bylo to tehdy normální.myslím že je to jen o určitých nastavených standartech společností!tak ať si všichni trhnou nohou ne!! 😎 😀 máme svůj svět a v něm budeme mít třeba tucet dětí-ať si říká kdo chce co chce.mě bude v únoru 23 a v dubnu se mi narodí třetí dítko a to proto,že ho chci!!!sice mě má spousta lidí za blázna,ale ať si už jsem si na to zvykla a naopak jsou lidi kteří mě velice obdivují a podporují a chválí kde můžou!takže vzhůru do mateřství!!! 😀 🙂

luucanka
31. srp 2009

Já uvidím,jak to zvládne přítel, teď pořád štěbetám o mimi, že končíme s ochranou a včera se mě ptal proč bych se chtěla vdávat, tak že by se něco rýsovalo?🙂 No nebudu předbíhat🙂 Ale chtěla bych se jmenovat stejně jako moje mimi

dreana
31. srp 2009

luucanka: Tak držíme palce at se přítel snaží :o)) a at to s mimčem vyjde :o)) Jinak na nazory nedej 🙂 Sama poznas kdy je čas na mimčo.. 🙂

majatob
31. srp 2009

holky, hura 🙂 prvni ze sesti zkousek na vysce mam za sebou 🙂
r123, ty jo, tak na tebe nemam 🙂 gratuluju k tehulinkovani 🙂

dreana
31. srp 2009

majatob: Gratuluju, ja když neudělam tžedka ve CT tak letím.. co prosím tě studujes? dalkově? potřebuju nějakou dalkovou školu :D BTW: Nadherna svatba!!!!

majatob
31. srp 2009

dre, diky 🙂
studuju dalkove muzikologii 😉

nathali
autor
31. srp 2009

ahoooj baby 🙂
r123 gratulujem k tehu 🙂
maja tak to je super vidis ze si sikulka 🙂¨a co to je vlasne za odbor ja som taky este ani nepocula asi uz starnem 😝

artikula
31. srp 2009

ahoj holky, dovoluji se pridat k vasi diskuzi prispevkem....
Take patrim k tem silenkynim, co studuji a do toho plodi ditka! Jak vidite v pasu, mam to za par a za tyden statnice na bakalre! Moje rodina si take mysli, ze jsem blazen, ale prvni ditko jsem mela ve 23,5, to by nebylo tak hrozne. Sice bych uz radeji byla dostudovana pred druhym, ale zivotni okolnosti nekdy nedovoli. Ale deti obe mame chtene. I to mezi bylo chtene, i kdyz neplanovane (ale nebylo mu prano zit). Tak vam drzim palce, at to zvladnete a nedelate si starosti s tim, co rika okoli. Mozna budete nepochopeni a mnohdy se tim nabouraji rodinne vztahy, ale delejte jak citite. Taky bych dnes udelal nektere veci jinak, ale to neznamena, ze bych nechtela sve deti, nebo neceho litovala.
Strasne vam drzim palce u zkousek vsem!!

Artikula

majatob
31. srp 2009

nat, hudebni veda 🙂

nathali
autor
31. srp 2009

to znie ale dobre 🙂 tak nech sa dari 🙂

maicky
31. srp 2009

Ahojky holky 🙂 Mě bylo v dubnu 22 a už čekam druhý dítko 🙂 A musim říct, že mě to tak maximálně vyhovuje. Mam již holčičku Danielku, v dubnu jí byly dva roky a teď v září čekáme chlapečka 🙂 Záleží na každým kdy pocítí touhu mít miminko. 😉

dreana
31. srp 2009

Vítam nově příchozí !! :o)) Holky zavidím Vam, i když ja vím že bych to zvladla i tak, klidně bych nechala školy, ale manža ma asi pravdu, musím počkat tech par měsicu. :o))

Holky přeju at tehu dopadne dobře!!

nathali
autor
10. zář 2009

holky kde ste vsetky snad ma tu samu nenechate

stylly
10. zář 2009

Ahojky můžu k vám? 😀 Je mi 22let a jsem budoucí maminka 🙂

majatob
10. zář 2009

nazdarek devcatka 😀
nat, to vis ze nenechame 😉
stylly, jen pojd za nama 😀

ivka1984
10. zář 2009

no tak ja mam sice 24 ale pridat sa myslim mozem nie som hadam taka stara :o)

majatob
10. zář 2009

ivi, klidne se pridej, jeste ses v limitu 😀 ty uz mas, cekas nebo planujes? nebo ani jedno? 😀