Díte ve 22 letech - skoro anebo akorát?

nathali
4. kvě 2009

moc si dite preji a uz se o nej i snazime ale nekdy me prepadne taky pocit budem dobrou matkou kdyz mi je ted 22?neni to skoro?a muzu mu dat vsechno ?
kdy ste meli prvni dite vy?a taky ste meli strach nebo to jen ja tak silim?? 🙂

ivka1984
17. zář 2009

dobre ranko

lenka132
17. zář 2009

Ahoj holky, tak jestli můžu přispět mým názorem: já měla Kačenku také ve 22letech a nemyslím si, že to bylo brzo.....hlavně můj názor je, že je to každého věc, důležité je jestli se ta dívka cítí být maminkou, tak proč ne, mám o rok mladší sestru, která děti ještě nemá a ani zatím nechce a bude jí 29, takže je to určitě individuální záležitost....já toho nelituji, dceru miluji nadevše na světě

ivka1984
17. zář 2009

ahoj lenka ...

tera87
18. zář 2009

Ahojky holky mě bylo 13.července 22 a otěhotněla jsem den na to 😀 chtěně 😀 mám občas taky takový obavy abych bla dobrá máma, ale řikám si že už tim jak toho prcka budu milovat mě donutí abych všechno zvládla a dala mu to nejlepší 🙂

nathali
autor
18. zář 2009

ahoj holky jak sa mate?
tera gratulujem 🙂 a nech je vsetko v poriadku dlho ste sa snazili?

crawler
18. zář 2009

ahoj, náhodou jsem zahlédla tuto diskuzi🙂 Já už těhu jsem a 22 mi bude 5.12. a rozhodně se necítím příliš mladá na to stát se matkou - to je naše společnost nám to tak někdy dává najevo, ale ještě před pár rokama a celá staletí a vlastně i tisíciletí to bylo normální, tak proč bychom to nezvládly my - v naší době, která ledacos usnadňuje? 😀

nathali
autor
18. zář 2009

hej to je pravda ja neviem preco sa to stalo hitom mat dieta tak neskoro!sak ta mama potom dietatu ani nemoze stihat podla mna je to vzdy lepsie ked je mama mladsia

evicka293
18. zář 2009

ahojte babulky

ja len k vasej teme mam 2 deti prveho som mala v 17 druheho v 20 rokoch v pohode bolo uplne vsetko a nikdy som to neolutovala cim je zena starsia tak je skor problem otehotniet

ojo
18. zář 2009

ahojky, jen přidám svůj názor...myslím, že je to akorát...já mám prcka a je mi 24, ale ještě plánujeme 2 děti s odstupem 3 roky, to mi bude při posledním těhu okolo 30let a to mi přijde už jako horní hranice 😅 a taky myslím, že mladší mají na dítě více energie a celkově berou mateřství víc v pohodě 😉

ivanka612
19. zář 2009

ahoj crawler teraz pozeram,ze si sem prisla mrk a citam,ze ty mas narodky den predo mnou...tak si asi tento rok pripijeme detskym sampusom,co???

mscat
19. zář 2009

ahojte holky...můžu se připojit 🙂 už jsem sem ze začátku přispívala a tak vás sem tam přečtu... 😉

kolem mě je čím dál víc mladých maminek..ze školy jsme už 4..další nad tím uvažují 🙂a ze základky jsme už tři a některé i vdané...
bylo mi v červenci 22 a malý má 2roky a 5 měsíců 🙂.a nikdy mě ani nenapadlo,že bych na to byla mladá...naopak,cítím se až moc dospěle a zodpovědně 🙂a hlavně...s malým to beru v pohodě,vychovávám,jsme kamoši,zablbneme spolu 🙂..mám známé,ty všechny maj přes třicet a první dítě...a teda nedokážu si představit,že by dělali blbiny se svýma dětma..to se jen omezuje na důležitou výchovu,desinfikování aspon 2x denně koupelny,dokola vytírání podlahy...a tak... 🙂můj malý je víc v pohodě ,vysmátý doslova se nikde nese.e 😀ale samozřejmě odsud podsud 🙂no a co znám ty děti právě od těch maminek co jsou víc takové upjaté..jsou víc zaražené,hodně bázlivé,a ani ne tak pozorné...
nevím...samozřejmě asi ne všechny maminky kolem třicítky jsou takové 🙂ale zatím jsem stačila poznat dost jich co jsou, mi přijdou uplně nemožné 😀..jestli mě chápete..víc ne že přecitlivělé nebo bázlivé,to já jsem taky 🙂 ale prostě jen výchova,žádné blbinky, a děti mi přijdou fakt takové zaprdlé... 🙂

mscat
19. zář 2009

a jinak všem těhulkám tady moooocc gratuluji ,my se snažíme o miminko,ale zatím se nedaří 😝

janulka04
19. zář 2009

Ahoj, neda mi, aby som neprispela...
prve deti som mala tiez v 22 rokoch a bola som na ne uplne sama, kedze muz pracoval tyzdnovky a mamu som mala 250km daleko, byvala som v cudzom meste, v zahranici...ale toto nieje o veku, zalezi hlavne na tom, aby ste mali zazemie pre seba a aj pre babatko...naozaj nejde o vek a takisto si myslim, ze by boli tridsiatnicky horsie matky ako tie...dvadsiatky...to nije vec veku, ale zrelosti a pripravenosti na materstvo a poedzme si uprimne, su medzi nami zenami aj take, ktore by nemali mat deti nikdy...tot vse, pekny den 😉

janulka04
19. zář 2009

...malo tam byt...a takisto si nemyslim, ze by boli tridsiatnicky...

crawler
19. zář 2009

ivanka: no paráda🙂 budu na to pamatovat a na přípitek dětskýma špuntama nezapomenu 😀

ninimimi
19. zář 2009

Ahojte! Ja som otehotnela keď som mala 22 a malá sa mi narodila v 23.Je pravda že som sa hrozne bála ako to všetko zvládnem.Rodinu mám dosť ďaleko ale teraz by som nemenila.Vraví sa že maldé maminky nemajú nervy na deti.Moja mama zase obdivuje mna že sa tak venujem malej vraj ani ona nemala na mna tolko času.Som zo štyroch detí ale páči sa jej že dnes sú mamičky na deti úplne iné ako boli vtedy.Tak ja som zatiaľ neolutovala a hrozne ju ľúbim aj keby sa mi narodila v 20 nikdy by som neľutovala 🙂 Je to krásne

nathali
autor
22. zář 2009

ahoj baby 🙂 jak sa mate a co nove?coraz viac pocuvam s kazdej strany ze su tehu skor tie mlade baby a vraj klesa stale porodnost 😀 parjem vam pekny den alebo vecer? 🙂

ivanka612
28. zář 2009

ahojte,pozeram,ze tato tema je nejaka mrtva,co sa s vami deje???? Ci sa tolko snazite,ze neni casu popisat???? Nedavno som bola u kamosky a ta ma 32 rokov,je to jej prve babo a vidim aka je vycerpana a naozaj nevladze,ja som prve tyzdne bojovala s nevolnostou a teraz s unavou ale myslim,ze terz mam este stale dost energie ona aj tehotenstvo dost blbo zvladala a dalsia kamaratka pred mesiacom potratila a ma 30,tiez by to bolo prve a uz aj lekari sa zhoduju na tom,ze pomaly od 25 hore bude rizikova hranica,tak je najvyssi cas,mne sa nezda,ze by porodnost klesala,kam sa pozriem tam sama tehulka a to je kriza tak co by este chceli

nathali
autor
28. zář 2009

ahoj ivanka hej vsetky baby sa asi tak moc snazia 🙂 no len aby im to vyslo 🙂 s tym vekom to mas pravdu a porodnostou tiez aj okolo mna su vsetci tehu ale je to fajn pozerat sa na gulate bruska 🙂
a ako sa mas? tak to je fajn ze je tu dalsia tehulka 😀

nathali
autor
28. zář 2009

ja uz som sa bala ze sem nikto nepride len ja :(

ivanka612
28. zář 2009

no mam pocit,ze sem naozaj vsetci chodia minimalne. No u mna je to uz celkompohoda,nevolnosti presli tak som spokojna a ty ako????

nathali
autor
29. zář 2009

idem na prehliadku asi buduci tyzden snad uz to bude dobre dali mi lieky nejake hormony lebo mi to vobec nechodilo a mavala som aj bolesti ale je to uz lepsie
haaaaaaaaaalllloooooooooooooo BABY kde ste vsetky?????

swatka
29. zář 2009

Ahoj tak mě je 23 let a už jsem dvojnasobna mamča mam dvě dcerky 5let a 10 měsíců a nikdy jsem nělitovala že je mam jsou moje zlatíčka a mému manželovi je 24 takže i mlady tatka🙂

nathali
autor
5. říj 2009

ahoj baby nejak ste sa odmlcali?kde ste stale nenechavajte ma tu samu ☹
inak ako sa mate a co nove?

majatob
5. říj 2009

ahoj nat 🙂

nathali
autor
5. říj 2009

ahooj maja 🙂
minula som si pozerala tvoje foto fakt si kraaasna nevesta 🙂 moc vam to sluzi
jak sa mas? a co nove???

majatob
5. říj 2009

je, nat, diky, to je zasluha fotografa 🙂
nove asi nic, vlastne jooo, koupila jsem si zimni kabat 😀 😀 😀 a u tebe? 😀

nathali
autor
6. říj 2009

ani nic uvidim co mi povie gynekolog vo stvrtok snad uz bude vsetko ok stale snazilkujeme a zatial nic no snazim sa to nikam netlacit

nathali
autor
11. říj 2009

ahoj baby 🙂
co sa stalo nejak ste sa odmlcali?
haaaalooooooo je tu niekto????

jankabry
2. lis 2009

ahojky, tak se přidávám do skupinky 🙂 Je mi sice 23 ale snad to až tak nevadí 🙂 a jestli je to brzy? nevím, řekla bych že ne... nelíbí se mi dnešní trend - kariéra, "užívání si" a pak děti .. nechci být svým dětem babičkou 😀 a navíc tak nějak mi tikají biologické hodiny a příteli evidentně také 😉 takže jsme se tento cyklus začali snažit .. jsem 16DC z obvyklých 31 tak uvidíme, jak to dopadne 😉 držte palečky!!! snažili jsme se poctivě 😎 😀