Díte ve 22 letech - skoro anebo akorát?

nathali
4. kvě 2009

moc si dite preji a uz se o nej i snazime ale nekdy me prepadne taky pocit budem dobrou matkou kdyz mi je ted 22?neni to skoro?a muzu mu dat vsechno ?
kdy ste meli prvni dite vy?a taky ste meli strach nebo to jen ja tak silim?? 🙂

katika1
2. lis 2009

podla mna akurát 😀

michaela80
2. lis 2009

Ja som otehotnela v 19 a maly sa narodil predcasne v 30 tt....ked som s nim odchadzala z nemocnice tak mal 6 tyzdnov a 2,20 kg a sestricky ma lutovali ze taka mlada mamina a nedonosene babo....ci to zvladnem .... zvladla som to ,poritom skolu som si urobila a zalozila firmu ...vsetko sa da a nikdy by som to nemenila , teraz mam 29 a maly 8,5 roka a zacali sme sa snazit o druhe ... aa momentalne mam strach ci to teraz zvladnem 🙂

lilly21
5. lis 2009

ahojte...ja som mala moju babiku v 21..teda 3 tyzdne pred 22....teraz ma malinka dva a pol mesiace a je to super. bala som sa, ako to zvladnem, lebo som babo drzala asi 3x v zivote, ale malinka je dobrucka, spi cele noci, rastie ako z vody..sice sa nestiham ucit do skoly, tak ako som si predstavovala. ale to teraz pre mna nie je podstatne, snazim si ju uzivat 24 hod denne...
vela zalezi aj od partnera, moj je o 11 rokov starsi, takze uz tiez chcel babo a dokaze financne zabezpecit rodinu.myslim, ze som si uzivala dost - vela sme cestovali, zurovali, takze mi to uz chybat nebude..pre mna je 22 akurat =)

nathali
autor
23. pro 2009

ahoj baby 🙂 jeeej vy ste sa ale rozrastli za tu dobu co som tu nebola 🙂
ako sa mate co nove??? jak prebiehaju pripravy na vianoce uz vsetko mate???

duratlicka__2
23. pro 2009

Ahojte!
Ja mam 22 a nikdy som deti nechcela. Jeden mesiac to hrozilo a ja som sa zacala strasne tesit a uz ma to nepreslo. Podla mna to nie je skoro. Zalezi, ako to kto vnima. Ja sa na to tesim a nepovazujem to za nejaku stratu slobody alebo co🙂

nathali
autor
26. pro 2009

ahojky vsetkym babam 🙂
prajem vam krasne prezitie vianocnych sviatkov a silvestra 🙂
snad nam snazilkam ten novy rok prinesie mimiska a tehulkam vela zdravicka 🙂

duratlicka__2
27. pro 2009

Ahoj Nathali🙂My byvame v podnajme 100 km od oboch rodicov. Su zlati aj vsetko, ale su daleko, takze nejaku extra pomoc necakam, max. svokra pride, aby ma naucila zo zaciatku co s babom. Horsie je to s pracou, manzel je bez roboty uz vyse pol roka, ja mam super pracu, ale neviem, ako sef zareguje, keby som otehotnela, robim totiz na zivnost, takze voci mne nema ziadne zavazky. Je to komplikovane, ale chceli by sme. Ale to asi nikdy nie je lahke. Moja mama bola s jednym dietatom a druhe cakala, otec na vojencine a este ich chceli aj z bytu vystahovat... Niekto by to povazoval za nezodpovednost 2 mladych ludi (mali 20, ked prvykrat otehotnela), ale vzdy sa o nas dobre starali, nemali sme vsetko, co by sme chceli, ale to co sme potrebovali sme mali.

lolita.9991
27. pro 2009

ahojte,ja budem mat teraz v pondelok 23 a cakam miminko,vobec si nemyslim ze je to skoro,babatko mse ccheli,planovali bez ohladu nato kolko mam rokov,priatel ma tiez iba 24 a nevadi nam to 🙂

nathali
autor
27. pro 2009

duratlicka ahojky
ja byvam v cr takze som od rodiny dost daleko kedze vsetci byvaju na slovensku sme tu sami s priatelom byvame tiez v podnajme no my keby mame babo musime s tohoto bytu prec tu deti nechcu maju zlu skusenost ale to nevadi byt sa najde vzdy nastastie pracujeme obaja ale tiez neviem ako by zareagovali v mojej praci ale ta sa da tiez najst ked clovek chce ja s tou pomocou nepocitam skoro vobec jedine od kamosky co ma uz druhe babo alebo ze by mama prisla za mnou no neviem ako to vsetko bude ale viem jedno ze nech sa deje co sa deje babo chcem a do 30-tky cakat nebudem!ked to zvladli iny musime aj my 😀

lolita.9991 mooooc gratulujem k babetku tiez je podla ma vek nepodstatny ked das babetku vsetko dolezite myslim ze nejaka hracka ktoru ma ine dieta mu chybat nebude 🙂

duratlicka__2
28. pro 2009

Ahoj nathali.
To fakt by robili problemy, keby ste v podnajme mali dieta? To nas domaci, ked sme s nim boli prvykrat, sam od seba povedal, ze mame blizko skolku akoze vyhoda😀 A uz viaceri tam predtym byvali s babatkom, takze super🙂 Horsie je to s pracou, lebo tu je to hladova dolina a manzel nema robotu uz vyse pol roka a uz ani na podporu nema narok. Buduci tyzden ide na pohovor, tak dufam, ze uz sa ta kriza nejako prelomi, lebo no money, no baby☹

nathali
autor
28. pro 2009

duratlicka oni tu mali jednu rodinu s dietatom a ona im znicila steny ako mne by to nevadilo tak sa prestahujeme uz teraz mam pocit ze sa tu tlacime a to sme len dvaja nemame velky byt ale ked sa chce vsetko sa da keby sme tu ostali bol by o jedne problem menej no nechame sa prekvat
s tou pracou je to naprd moj sice pracuje jazdi na dodavke ale aj oni raz maju prace ze nevedia kam skor a inokedy su doma snad po novom roku to uz bude dobre a ten tvoj snad pracu najde drzim palceky
inak a ako sa dlho snazite o mimco??

duratlicka__2
28. pro 2009

No, nas to chytilo len pred mesiacom, pred par tyzdnami som vysadila HAK, ale zatial si davame pozor, kym tie hormony trosku vyprchaju. Aj ked ja som taky provokater;-D Ale manzel sa neda znasilnit😀

nathali
autor
28. pro 2009

ja som tiez chcela pocka az tri mesiace kym sa da cele telo do pohoby a tie zbytky liekov steba vijdu prec ale nevydrzali sme to a teraz vidim ze by to bolo aj tak zbytocne lebo telo mi este stale nefunguje jak ma

ivka1984
28. pro 2009

nathali ja ked som vysadila tabletky tak mi doktor povedal nech pockame mesiac a potom v klude mozeme zacat snazilkovat.....

nathali
autor
28. pro 2009

mne sice nic dr.nepovedal ale vravi sa ze tri mesiace aspon so to tak pocula alebo citala no my sme to aj tak nevydrzali

ivasad.
28. pro 2009

ahoj holky, mně je 23, čekáme první mimi a podle mě na věku nezáleží. Můj manžel je o 9 let starší a na maličké se moc těší. Co se týká mně, se stejně starým partnerem bych na mimi ještě tak aspoň dva roky počkala, tím že je manžel starší jsme do toho šli už teď. Takže pokud máte spolehlivého partnera, střechu nad hlavou a toužíte po mimi, neohlížejte se na to, jestli se náhodou někomu nebudete zdát mladé! Ať se každý zařídí podle svého... 😉

ivka1984
28. pro 2009

podla mna to tiez vobec nie je o veku ak sa nato citime vtedy je ten pravy cas ja mam sice 25 ale keby som stretla mojho priatela ked som mala 22 vobec by som nevahala a snazilkovali by sme

nathali
autor
28. pro 2009

ja mam starsieho partnera o 5 rokov najprv sme o mimi neuvazovali ale zacala som mat problemy tak sme sa rozhodli tomu dat volny priebeh ale dam tomu este dva mesiace a asi sa objednam na spesialne testy aspon budem vediet ci som zdrava aked nie mozem sa hned liecit snazim sa to nijak netlacit ved mimi pride ked bude ta vhodna doba

duratlicka__2
28. pro 2009

Nathi, moj manzel je odo mna o 12 rokov starsi, takze on by si uz nejake to babo zasluzil, inak uz bude dochodca,ked bude male pubertakom😀 He, mam taky pocit, ze sme si asi nedavali pozor dostatocne, trosku sme sa s MM hrali a uz mi je 4 dni za sebou divne od zaludka (a jest som toho vela nejedla), tak som si dnes kupila zazvorove tabletky pre tehotne a ak to zaberie, som jasna, ak nie, tak na mna cosi lezie.

nathali
autor
28. pro 2009

duratlicka tak drzim palceky aby to vyslo to by bolo fajn ani si dlho na to cakat nemusela 🙂 a skus testik a daj hned vediet ako si dopadla 🙂

duratlicka__2
28. pro 2009

Podla mna s tymi testami je to take dost neiste, vela zien sa tu stazuje, ze skutocny vysledok ukazu, az ked meska menzes. Tak este pockam. Zatial sa budem snazit nenamahat a setrit sa, akoby to uz bolo iste🙂 Len mi je to divne, lebo ked mne je zle od zaludka, tak vracanie je iste. Teraz mi je tak zvlastne zle, ani dnu ani von😀

nathali
autor
28. pro 2009

to poznam no me vzdy testy ukazali negativne a vzdy to bola pravda no neviem ale podla mna je test len taka orientacia a keby tam uz boli dve ciarky tak aj tak by som pockala na prehliadku u dokyho a potom to povedala ostatnym vies az ked je to uz na 100% iste

diamond_23
29. pro 2009

Aj ja mam 23 sice nie uz moc dlho v marci mam 24 😀 mne sa to nezda skoro ..ja chcem do 32 stihnut aj druhe a potom mat pokoj 😀

salinka87
29. pro 2009

Ahojky, mě je 22, manželovi 28 a taky se snažílkujeme .. a v sobotu ráno jsem na tewtu objevila druhou čárečku .. strašně slaboulinkou, dělala jsem si další testy, i jiné značky, nakonec jsem sehnala GS Mamavit a tadruhá čárečka tam pořád je 🙂 Ms mi mešká, mívám ji v intervalu 25-27 dní a poslední MS jsem měla 1.12. .. takže sice ne dlouho,ale mešká .. poraditl by mi prosím někdo kdy bych měla jít k doktoru ? ono mě tot není diž pobolívá podbřišek jako při MS a prs si teda nedají pokoj .. on má teď dovču, záskok má zítra a po novém roce tam sice je, ale dostanu se k němu až 8.ledna .. já vím, že to asi není dlouho, ale trošku mě děsí ten podbřišek, že mě v něm bolí, píchá, nic děsného ,ale prostě o něm vím .. tak aby to třeba nebylo mimoděl. nebo tak, moc tomu nerozumím.. dík moc za radu🙂

ivka1984
29. pro 2009

salinka mne meska teraz 4.deň, na testiku mam // bola som sa spytat vcera a sestricka mi povedala nech pridem toho 4.1. ze to uplne staci lebo teraz by mi to este dr. nevedel potvrdit takze toho 8. ti to uplne bude stacit ked tam pojdes....mna tiez obcas pichne ale zevraj je to normalne.... 🙂
nathali ja som to tiez este nikomu nepovedala okrem priatela teda tiez som povedala ze im to oznamime az ked to bude mat potvrdene aj ked priatel uz by to roztrubil vsetkym som ho zrusila ze este nech pocka 🙂

ivasad.
29. pro 2009

Salinka - chce to na gyndu jít alespoň dva týdny po vynechání, protože to už by mělo miminku bít srdíčko. Dřív ti třeba Dr řekne, že něco v děloze vidí, ale bez srdeční akce, akorát se budeš stresovat jestli to bude v pořádku. Lepší je jít až tehdy, když AS (akce srdeční) je vidět. Já jsem šla až 5 týdnů po vynechání, tak mě objednali, ať se právě vyhnu stresu, kdyby ještě mimi bylo bez AS. Pokud to břicho není nic hrozného, tak se neboj, může to být tím jak děloha roste. Pokud by to byly vyloženě křeče, tak to vadí. A ty prsa - mě bolej ještě teď 😉

mywiel
29. pro 2009

Ja som sa v 22 vydavala a hlavu som este na babo nemala, ale ked uz nad tym rozmyslas tak zrejme si na to pripravena. Idealny vek na to kedy sa stat matkou nie je, v kazdej zene dozrie ta myslienka inokedy. 😉

jankabry
29. pro 2009

Holky do 25ti je to ideální věk 😉 jak jsem se přesvědčila teď v nemocnici, kde jsem byla bohužel na revizi dělohy - zamlký potrat v 6tt a přišli na to v 9tt 😢 Je mi 23
paní doktorka mě chválila, že jsme začali už teď. Cituji ji "Všechno v životě se dá dohnat, ale miminko ne." a má rozhodně pravdu!
Opravdu mě nepříjemně překvapilo, když jsem měla možnost náhodou nahlédnout do seznamu rodiček v tamní nemocnici - čekala jsem na doktora v ordinaci a měl to tam na PC přímo předemnou 🙂 Bylo tam na monitoru vidět tak 40 žen a z toho jenom JEDNA měla RČ začínající ročníkem 8 .. tuším že 85 zrovna, jinak všechny byly ročník 70-79 to je fakt šílené ....
Když to teď tak hodnotím, jsem ráda, že jsme se začali snažit už v říjnu. První snažení, hned se to povedlo a pak 22.12 revize ☹ mám teď nějaké komplikace, takže si mě 26.12 nechávali v nemocnici na kapačkách ☹ další pondělí zase na kontrolu, no snad to bude už dobré a nebudu muset na další revizi, z toho už mám fakt strach ☹
Nemůžeme se snažit minimálně 3 měsíce, takže začneme nejdříve v dubnu ... to je půl roku v pytli se snažením a člověk ani nemrkne ... a povede se nám to teď taky napoprvé? dopadne to dobře? bylo by to krásné .. ale je to ve hvězdách :-/ tak snad se miminka brzy dočkáme a nebudu taky naplňovat statistiky o 30ti letých rodičkách ... 😀 :-/

nathali
autor
29. pro 2009

ahoj hloky 🙂 tak to je super ze uz ste videli // mooc gratukujem ale len po tichu aby sa mimi nic nestalo takze drzim palcek aby kontrola bola ok a potom hned dajte vedte ze ako ste dopadli

jankabry tak to ma mrzi co sa ti stalo ale vsetko co sa deje ma svoj zmysel mozno mimi nebolo zdrave tak je "lepsie "co sa stalo ale mali ste stastie ze sa vam to podarilo hned na prvi krat mi sa snazime a este stale nic neviem ani aky je to pocit vidiet tie ciarky snad uz tento rok ten pocit zazijem a drzim palceky aby vam to zase vyslo na prvy krat

tie triciacnicky-rodicky podla mna nie je ani tak trend tie zeny to maju v hlavach neviem ca sa to deje vo svete ako na to prisli ze je lepsie mat mimi tak neskoro?vraj sa musia zabezpecit ale co ked ta zenska nema tak skvelu pracu alebo ma jednoducho problem??na mna moja mama stale pozera divne ked sa bavime o detoch vraj som mlada mam si uzivat zivota-ta veta ma normalne zabija!!jak si uzivat zivota?byt nalozena v alkohole a na diskotekach???tak s tohoto som uz vyrasta a myslim ze by mohla byt radsej rada nikdy ludia kolo nas nebudu s nami spokojny a stale im bude nieco vadit : keby sme 30tnicky tak nam zavidia uspech v praci a ked mame mimi tak sme zase mlade takze co je vhodna doba na dieta?????

sonicc
29. pro 2009

ahojte, neda mi nereagovat na to ci je 22 malo... ja som otehotnela v 17-tich, mam krasneho zdraveho 4r.syna a nikdy ma ani nenapadlo ze by to malo byt inak 🙂

teraz mam 22r. a uz rok sa snazime dat malemu surodenca a bohuzial zatial to nevyslo... strasne moc lubime deti, chceme ich mat s manzelom plny dom 😀 manzel bude mat 30r takze da sa povedat mlady par a nedari sa... mam vela znamych co sa roky snazia...

Takze podla mna ked sa na to par citi ma na to podmienky nie je nad cim rozmyslat. Deti su obrovsky dar...

No ale uz som moc sentimentalna 😀