Díte ve 22 letech - skoro anebo akorát?

nathali
4. kvě 2009

moc si dite preji a uz se o nej i snazime ale nekdy me prepadne taky pocit budem dobrou matkou kdyz mi je ted 22?neni to skoro?a muzu mu dat vsechno ?
kdy ste meli prvni dite vy?a taky ste meli strach nebo to jen ja tak silim?? 🙂

lucbra06
16. čer 2009

Ahojky,musím taky přidat odpověd 🙂 Otěhotněla jsem ve 20letech porodila v čerstvých 21,a ted už jsou berušce 3roky.A mateřství je pro mě nadherná věc,všechno jde tak přirozeně a jsem ráda že tak brzy.Myslim že jsou mladý rodiče s dětma víc aktivnějši.A byla chtěná 🙂

nathali
autor
16. čer 2009

rora:ja som byvala s priatelom pol roka u mna a uz nikdy viac !!!!!!preto sme odisli do cr a starame sa o seba sami podpora?noo tak jedine od otca ale ja to vecsinou odmietam ale inak od ostatnych len ked prideme ze nieco daju ale inak nic a bolo to tazke ked sme zacinali ja som bola bez prace a on mal plat co pokrylo vsetky poplatky ale zvykli sme si mam skvelich priatelov a kamosky a kolegine to asi nie su kolegine ale nieco viac viem ze keby som nieco potrebovala mozem sa obratit aj ked to nieje ako rodina uz by som sa asi ani nevratila naspet aj ked mi vsetci chybaju.dnes som mala prave stav ze asi nic nezvladam a este k tomu chceme babo ale nie sme na tom tak zle ako ostatny aj ked byvame v podnejme tak si z bytom nelam hlavu v cudzine je to normalka len na sk vsetci musia mat ten svoj.mi sa asi budeme stahovat do ineho bytu keby som bola tehu lebo tu deti nechcu :( ale zmena je zivot a na vsetko sa pozeram pozitivne inak by som sa zblaznila tak si nerob hlavu sme na tom skoro rovnako
luc:gratulujem k dcerke ako si vsetko zvladla 🙂

tea333
25. čer 2009

Tiez si myslim ze mlade mamicky su aktivnejsie baby..
rora, prajem vela stastia, drzim palce, mrzi ma ked vidim ze koly v podstate financnym problemom a nedostatku podpory nemozte mat mimi:( myslim ze je to prave ten dovod preco ludia maju deti teraz tak neskoro..

nathali- dufam ze sa vam coskoro zadari 🙂

majatob
26. čer 2009

devcatka, jdu vas po dlouhe dobe pozdravit a dodat trochu povzbuzeni...je mi 22 (jak vsechny asi uz vite) a cekame druhy, jupiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀

misicka85
27. čer 2009

Ahojky, tak my se začli o mimi snažit když mi bylo 20, povedlo se nám to když mi bylo až 23 a nemyslím si že by to bylo brzo. Každý se cítí připravený na mimi jindy, někdo v 18-ti a někdo se na to necítí ani ve 30-ti. Rozhodně si nemyslím že mladá maminka musí být špatná jenom poto že v dnešní době je modou rodit po třicítce. Moje mamča mě měla v 19-ti a je to ta nejlepší mamina na světě, jsme spíš jako kámošky, skvěle si rozumíme 😉

Majatob- obrovská gratulace!!!!!!! Užívej si těhulkování!!!!!! 🙂

marse
27. čer 2009

myslim si ze materstvo nei ej o veku, ja som planovane otehotnela v 17, ano dobre citate, dnes mam dve krasne zdrave dcerky, 21 rokov na krku a je to v pohode, a som rada ze ich mam, a zrejme to tak malo byt lebo dnes uz mat deti nemozem, keby sa mi stalo to co sa mi stalo a nemala by som ich znasala by som to horsie 🙂 tak ak sa na materstvo citis tak je jedno ci mas 19 alebo 30, vela stastia 😉

rora
27. čer 2009

maja tak gratulujem 🙂 to bude marcova rybka?(znamenie) normalne ti zavidim (v dobrom) 😉

marse tak to si mala teda stastie. je to tak, ze ak sa na materstvo citite, tak do toho idete. a ja viem ze si za niekolko rokov budem vycitat ze co som do toho nesla ked som bola mladsia, ale tak co narobim ked to teraz z mnohych dovodov proste nejde. a nechcem do toho ist ako sa povie "s holou ritou" 😅 tak este pockam nejaky ten rok a uvidi sa...

nathali
autor
30. čer 2009

ahoj holky moooooc gratulujem vsetkym tehulkam 🙂
rora ani mi nie sme az tak zavodou ako by sme chceli ale predsa vysadila som anti a uz to nechcem ani vidiet myslim si ze vazne neni na co cakat ja to vidim na mojej sestre ta ma 27 rokov a priatela uz 12 rokov a k nicomu sa nechystaju proste ani nevedia ci budu spolu.pracuje na plne obratky otvorila kaviaren nema sa zle ale sama mi povedala ze sa neciti stastna tak naco sa stale stresovat koli praci ktora sa za par rokov zmeni ale rodina ostane navzdy nech by bolo akokolvek aj ked bez penazi je tazsie ale vsetko sa da kamaratka je teraz v 8 mesiaci ni je vydata ale proste uz chcela a bolo jej jedno ci chpal ostane,ostal byvaju sice v podnajme ale su stasny

chersi
2. črc 2009

ahojky nathali, jakpak se pořád máš, zastesklo se nám po tobě na diskuzi. 😉

miskinadamko
2. črc 2009

nathali -moj osobný nazor je ze pytat sa druhých ludi ktorí ta ani nepoznaju na nazor ci mas mat dieta alebo nie je totalne od veci. Mas snad dost rozumu na to aby si sa vedela zamylsiet ci si schopna zabezpecit svoje dieta ako po financnej stranke tak aj po dusevnej. Jedno je dieta chciet a druhe sa o neho postarat. Niektoré zeny su schopne vychovat dieta v 16rokov a niektore nie su schopne ani 30. Osobna skusenost-budem mat 23,syn bude mat 18mesiacov, takze da sa to

snazilkant
2. črc 2009

Ahojte, tak ja si tiez myslim, ze vek 22 je uplne v pohode.
Skor to musis ty pocitovat ci si nato pripravena ( hoci si myslim ze pripravit sa velmi neda) skor ako to citis.
Ja mam 23 s manzelom sa snazilkujeme druhy mesiac tak snad sa nam to podari, lebo boli by sme najstastnejsi 🙂

nathali
autor
2. črc 2009

baby ja to mimco moooc chcem 🙂 ale este sa nam nedari a ked priatel este jazdi nie je to jednoduche ale dufam ze budeme tehu vsetky co to moooc chceme 🙂

infinity23
12. črc 2009

Ahojky holky 🙂 jsem tady nová, tak se chci zeptat jestli se můžu přidat k Vám do diskuse? 🙂

rora
12. črc 2009

tak vitaj infinity 😉

nunacek
12. črc 2009

Jestli bude ženská dobrou mámou, to věk neovlivní. Některá bude dobrá máma jak ve 22ti, tak ve 35. Některá nebude dobrá máma ani ve 22ti ani ve 35ti. Je to o konkrétním člověku, ne o věku 😉
Všeobecně ve 22 na dítě je podle měmoc brzy, ale beru to podle sebe. Někomu to třeba přijde akorát, někomu pozdě 😉

rora
17. črc 2009

no mne priatel jednoznacne povedal ze dieta este nie, a mne to rozum hovori tiez, ved hadam nebudeme traja byvat v mojej detskej izbe 😅 ale ked vidim hlavne teraz v lete tolko kocikov a tie male deticky..... 😕 hmm tak pokukujem a tuzim.... ale som sa rozhodla ze to necham tak. ale ked do 25tky nebudeme aspon ako tak zabezpeceni, tak neviem neviem... asi vystahujem sestru z jej vacsej izby a budeme tam aj s mimcom 😀

majatob
17. črc 2009

jeee, holkcinky dodatecne dekuju za gratulace 🙂 uplne jsem na vas zapomnela 😅
uz jsem byla u dr., drobecka jsme videli a aj srdicko krasne tukalo 🙂
za 8 dni uz budu vdana pani, mam strach 😀

nathali
autor
17. črc 2009

infinity vitaj a jasnacka kludne sa pridaj 🙂
rora a tebe je kolko? ak smiem vediet?
no ja som tiez nejak neplanovala dieta tak "skoro" ale budeme musiet koli mne

majatob
17. črc 2009

rora a podnajem by to nevyresil? ono, bydlet u rodicu s mimcem neni zadnej med 😉 nastesti ja jsem se odstehovala hned po sestinedeli, protoze jsem se musela vratit do skoly, takze uz jsme meli byt zamluvenej, ale dyl bych tam stejne nevydrzela a to mam tatku vazne strasne rada a je moc zlatej.. 🙂

slunecinecko
17. črc 2009

Dobry vecer holky....me je 22 a vypada to, ze nase mimi se narodi presne na moje narozky 😅 a rozhodne si nemyslim, ze vek 22 let je nejak malo...

martinex
17. črc 2009

Ahojte.... ak sa smiem zapojit... ja mam 23 a snad uz coskoro sa nam narodi nas vytuzeny syncek...
podla mna to nie je o veku,ale o tom ci sa na to dana zena citi a ci maju na to prostriedky starat sa o babo... ak ano,tak neni o com... 🙂

majatob
17. črc 2009

slunecko, ahoj 😀 tak se potkavame i tady, ja netusila ze se taky "tak mlada" 😀

nathali
autor
17. črc 2009

martinex ja mam preste tie iste myslienky ked zena je schopna sa o mimco postarat tak preco nie 🙂 my sme sice v podnaje ale nejak nad tym nerozmyslam ked bude moznost sa prestahovat do nieco ineho tak pojdeme a ked sa bude dat tak by som aj postavila 😀 😀 😀 jooj ja mam ale pekne plany 🙂 a mimco chcfem co najskor naco cakat ja si to aj tak nemozem dovolit
holky a ako ste a dnes mali?

martinex
17. črc 2009

nathali aj my sme v podnajme... a nie je to pre nas prekazka mat dieta... samozrejme,chceme mat nieco vlastne..ale najprv si este spravime jedno a potom,ked sa vratim do prace,zoberieme uver a nieco kupime... lepsie ako cakat do 30tky 🙂
prepacte,musim ist... 🙂

nathali
autor
17. črc 2009

marti no jasne ja tiez uz cakat nechcem a nechcem aby som to niekedy lutovala ze sm tak dlho cakala dom si postavim neskor no a co 🙂

carculka
17. črc 2009

nam se narodi mimi v mych 21letech 😀 moc jsme ho chteli(ale driv jsem si rikala ze tak brzy nikdy,svatbu taky ne a prijde ten pravej chlap vse se zmeni a najednou je uplne vse obracene)..myslim ze to neni o veku,ale o tom na co se kdo citi a kdo co prozil

slunecinecko
17. črc 2009

maja: jj, mam o hodne starsiho pritele, takze jsem do toho chteli prasknout uzh ted 😅 a po pul roce se vydarilo 😵 koukam, ze ty jsi uzh zkusena mamina...

majatob
17. črc 2009

slu, mamina jo, zkusena zatim moc ne 😀 nam je 22 obema 😀
carcuuuulka, cau starenko 😀 😀 😀 bude mit prvni tak jak ja 😀

nathali
autor
17. črc 2009

slunecko ale to ty si este len taka cerstva tehulka 🙂 joooj moc vam to babenky prajem 🙂uz aby som bola na tom rovnako 🙂
cercul a vy ste sa snazili dlho?

slunecinecko
17. črc 2009

maja: tyyy jo, svatba, tak doufam, ze potom dodas fotecky 😎 my svatbu neplanujeme....nebo teda zatim urco ne, vyhovuje nam to tak, jak to je...