Dlouhé menstruační cykly, co s tím?

maja90
26. kvě 2012

AHoj, mám dotaz. Mám strašně dlouhé cykly 40 - 50 dní nemáte někdo zkušenost s tím jak se zkrátit? chtěli bychom miminko,ale nedaří se nám.

andelka
16. črc 2014

@honeyb syndrom polycystických vaječníků.

123annynka
17. zář 2014

Dotaz - jaký nejdelší menstruační cyklus je možný, aby to ještě bylo "normální". Po kolika dnech se doporučuje injekce na vyvolání MS? Hledala jsem už na netu a informace se různí.

maru84
17. zář 2014

@123annynka Asi jsi to taky našla, ale dle wikipedie:
"Normální menstruační cyklus" má délku 28 ± 7 dní. Lékaři nazývají cykly s intervaly 21 dní nebo méně jako polymenorea a cykly s intervaly nad 35 dní oligomenorea (nebo amenorea, když interval přesáhne 180 dní).

Doporučení, kdy už jít na vyvolání, by mohlo záležet na konkrétním doktorovi. Ale těžko říct, třeba odpoví někdo kvalifikovaný 🙂 Každopádně samotnou mě to zajímá a zeptám se na to hned příště (jdu brzy) doktorky

123annynka
17. zář 2014

@maru84 Děkuji moc, budu ráda, pokud bys mi dala vědět, třeba i do IP.

kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
absintka19
8. dub 2016

Ahoj, ja mám cyklus 44-50. Pani doktorka mi dala duphaston-dlouhy cyklus=chybejici hormon 2.faze MS. Doktor co ti rekne ze mas cekat neni dle meho dobry doktor! Budu referovat. Hlavne no stres, delat aktivity kde "vypnes" hlavu. Budeme cekat, tak snad se povede.